Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

zuzka80
22. sep 2008

Dnes tu nikto nebol 😨
Ľubka chcela som sa ťa spýtať akú veľkosť zimnej vetrovky HM si kúpila Samkovi? Ja som chcela objednať Laurinke, ale 86 sa mi zdá veľká.

eva4444
23. sep 2008

ahojte 🙂

lubi napr. ja 😀 som skusala petrikovi v HM 86 ale bola mu fakt velka. 80tka mu bola presne trosicku vacsia tak ako som si to predsatvovala, ale nekupili sme ju, lebo mala taky sikmy zips a neda sa dobre nosit 'otvorena'. 😅

dnes a vcera sme boli na kinderturnen - pre deticky do ca 2,5 r. je upravena telocvicna, su tam zo zinieniek rozne preliezky, naklonene roviny, lopty, svedske debny atd. bolo super petrik sa vyjasil a ja nemam problem s uspavanim 😀 😀 😝 😝

eva4444
23. sep 2008

ze lubi to som pisala zuzka pr teba 😉 🙂 som pop 😅 letena

sisa07
23. sep 2008

AHojte!
Lubi, prajeme Vam skore uzdravenie!
Inge, to je super, ze ste si tak pekne oddychli pri mori a Filipko sa rozrozpraval 🙂 ! Uz bude len lepsie 😉 😵 .
Ikka, mas pravdu, ten termin ma tlaci priserne 😀 , dufam, ze to dovtedy zvladneme.......
Evi, napad s autobusom sa paci aj mne, si Ty ale tvoriva mamicka 🙂 !
Zuzi, s tymi velkostami je to presne o tom, co som ja minule pisala, ze obdivujem, ked to niekto objednava dopredu a vie odhadnut, ja by som sa urcite netrafila. Minuly tyzden som napriklad kupila Adelke bodynko na 6-9mesiacov!!!! a je rovnako velke,ako bodynko pre dieta na 1,5roka.....Ale to som videla, takze som sa ho nebala kupit napriek uvedenej velkosti, vedela som od oka, ze jej to bude urcite dobre.Ale je to poriadny rozdiel - rok medzi velkostami a obidve veci su jej dobre.......Vzdy si to radsej vzdy pozriem, aby som nekupila nieco zle. Este ked clovek kupi vacsie, tak fajn, dieta dorastie / ak teda bude sediet rocne obdobie/,ale bala by som sa kupit mensie....nie vsade su ustretovi pri vymene.
A lentilky som dala ochutnat Adelke uz aj ja 😝 a chutiliiiiiii 🙂 . A obcas kupime macka Brumika, najprv sme jej davali len to cesto bez kremu, ale uz jej necham aj ten kremik,nech si dievca osladi zivot 🙂 .
papa

sisa07
23. sep 2008

Lubi, niekde si sa tu pytala na med do cajiku a citron....Ja som Adelke este nedavala - bojim sa alergie na pele a critrusove plody, este to odkladam. Ale aj Adelke chuti moj Pigi caj 😀, detsky ovocny Leros jej nechuti, a aj iny ovocny len 2-3lyzicky. U nas vedie cista voda a detsky bylinkovy caj / aniz, fenykel, rasca/, ani dzusiky nepijeme.

lubi22
23. sep 2008

Ahojte.

Tak ja mam zle vysledky, zajtra idem na amniocentezu do Bratislavy, drzte mi paste. Verim, ze je to iba plany poplach, ved ten moj hormonalny system je uplne na houbys, ale to hnusne vysetrenie musim absolvovat ☹

Zuzi, ja som kupila Samkovi 86, je mu zatial vacsia, teraz nosi 80, ale zase si hovorim, ze do zimy aj podrastie, aj pojde pod to este viac vrstiev pri najhorsom vylomim rukavik. Zatial je v nej ale utopeny.

Evi super, ze tam mate taku telocvicnu, aspon sa Petko vysantil.

S tymi sladkostami, to uz sa asi neda tak striktne drzat, hlavne ked vsade okolo deticky papaju sladkosti, takze my sme skusali zatial tiez lentilky, no paradne chutili. Len zistil, ze som ich vytiahla zo skrine, teraz mi na nu chodi buchat a pytat lentilky 😅

Dnes mi Samko prvykrat od seba prisiel povedat, ze ma lubi. Bola som v kuchyni, prisiel za mnou, objal ma za nohy a povedal "maminka lubim Ta", hrozne dobre mi to padlo, fakt asi citi, ze vsetko nie je v poriadku, zlaticko moje male.

eva4444
23. sep 2008

lubi neboj vsetko je urcite ok 🙂 aj ked teraz sa ti neda urcite mysliet na nic ine uvidis ze v piatok bude svet hned krajsi 😉 budeme drzat s petrikom palce 🙂

eva4444
23. sep 2008

no petrik uz zalomil, dnes v noci sa nam vrati ocko tak sa tesime 🙂

lubi tak najskor ukazes samkovi kde su schovane tie sladke farebne gulicky a teraz mu nechces dat? 😉 😀 s vyznanim to muselo byt krasne 😵

ja by som tiez chcela aby petrik uz zacal rozpravat. ak to zhrniem tak jedlo je mamamam, auto je brm, bager je ba. a veeeelmi zriedka je kravicka mmmmmm. tot vsjo. este niekedy ked carujeme povie 'abrakadabra'. joj nech uz zacne. no musim sa trosku postazovat, ved to pomaha 😀 trosku viac by som mohla nazriet do jeho sveta 😵 dnes sme vydrzali skoro 4h vonku, dobre nam bolo 🙂 doma si spomenul na svornozkovanie, tak chodil po 4 a strasne sa na tom bavil, a potom po 4 s vystretymi nozkami, no skoda ze som nemala kameru. este stale ma hryzie nezbednik jeden ziadne nono nefunguje. kludne mi kusne aj do prsta na nohe 😀 potom este trosku hryzie aj ocka, cize to bude asi vyznanie lasky 😝 😀 😀

ikka
23. sep 2008

Lubi, drzime palce, urcite to dobre dopadne. Viem si predstavit, ze mas strach...ale neboj, myslime na teba 🙂
Fuuu a Samko je sikovnicek zlatucky...no krasne. To ja si na take asi pockam este dlho, lebo my sme tiez stale len pri tych 2oj slabicnych slovach. Momentalne je v kurze dudu= cumel, hamahama= chcem jest alebo pit. Mama, tata stale dookola a knizka...lebo tie ma moc rada, takze ked si chce pozriet knizku, tak povie "kiška" 😀 Tieto pouziva denne a casto a jak jej rastu zuby, tak je totalny zavislak na cumli, aj cez den vonku si ho pyta, vzdy jej poviem, ze je dudu doma a za pol minuty ho pyta znova...celkom ma to trapi a nepaci sa mi to. Macko je bum...no ale to sme tu uz vypisovali. Da sa povedat, ze nijak moc nic nove a akoze nejaka veta nehrozi 😅
Inak aj tu u nas je take cvicenie deticiek ako pise Evka, len som tam este nejak nemala kedy ist pozriet, ale uz sa chystam....Je to prave pred tym ako chodime na plavanie, tak preto mi to zatial nejak nevychadzalo, ale hadam to niekedy zvladneme...tolko sportu za jeden den 😀 😀 😀 Co Emily to prezije, ale co ja???? 😕 😀

Lentilky, kinder coko, brumik aj napecene kolaciky frcia aj u nas...samozrejme nie casto, ale uz sa tomu moc nevyhybame 😉

Evi, Petkove prejavy lasky su neodolatelne a aspon ich riadne pocitis 😀

inge23
24. sep 2008

ahojte.
Lubi, drzime velmi paste, neboj bude dobre 😉 .myslime na teba-vas 😉 . Samko je zlatusik...nase deturence su proste skvele.
Ikka s cumlom sa netrap, my sme sice mali dudu iba na spanie, ale ako mal tie hnusne sopliky, tak sa mu nedalo s cumlom dychat, tak ho odhodil a veru niekedy v noci by bodol. Emi si odvykne, ved isto nebude do 18 s dudu 😎
Evi super napad s autobusom, len skoda, ze my tu nemame-dedina 🙂 .
sladke davame aj my, ale len obcas, kedze fifik hodil strajk s papanim a sme veeeeelmi stastni ked zje vobec normalne jedlo...
zuzi, aj fiflip pije menej, nie je tak teplo. si myslim, ze si vypyta, ak je smadna. mne napriklad doobeda pije a je malo, najcastejsie vobec a poobede to dohana. rano si da mliecko potom okolo 9 puding, jogurt, alebo nadrobeny rozok v mlieku. obed strajk-v poslednej dobe ide spinkat s mlieckom, potom az obed. olovrant okolo 5 - ovocie, vianocka...akokedy, niekedy nic. a potom vecer, zeleninove kase alebo zostatok obeda alebo krupicka 🤐 . potom este pred spanim mlieko. mlieko pije stale praskove. moc toho nenaje, ale co s nim. ratam, ze ked sa dostane s tych ATB bude lepsie. este ich neberie iba tyzden. v pondelok sme boli na krvi, tak drzte paste.
sisa, no veru...varene sa blizi a vianoce a silvester. 🙂 . isto...je to aj dobre aj zle. kvoli malej super, kvoli tebe menej super. vivim to na nasom spinkani. chce spat s nami a nie a nie ho odnaucit a to mi ako babo spaval s jednym prebudenim o 5tej 🙂

zuzka80
24. sep 2008

Ahojte,
Ľubi držíme palce, nech tie opakované testy budú O.K. a Samko je šikovnučký, keď už take krásne vyznania vie povedať maminke 😉
Evi aj Laurinka si občas spomenie na štvornožkovanie a hrá sa, že je koník a my všetci musíme štvornožkovať s ňou po obývačke, no nasmejeme sa. Toľko koňov v obývačke naraz 😀 😀
Ikka my sme tiež mali dudku len na spinkanie a najnovšie si ju tiež pýta aj cez deň 😠

ikka
25. sep 2008

Zuzi, u nas je to s tou dudkou momentalne az extrem. Zacalo to ked jej zacali tie zubky rasit, teraz jej lezu dalsie tri a stale len dudu a dudu...cely den ju skoro ma. Niekedy na nu na chvilku zabudne. V noci ju hlada vzdy ked sa tak preberie a ked ju nemoze najs, tak uz len pocujem z postielky dudu dudu...ale je to hrozne zlate 😀 No ale nie som tym nadsena veru, snad si da jedneho dna povedat.... 😉

lubi22
25. sep 2008

Ahojte 🙂

Pred chvilkou mi telefonovali vysledky amniocentezy, je to v poriadku, babulko je zdravucke 😵 😵 😵

Riuska, pridam sa k Tebe, takze budeme mat chlapceka 😀 Takze baby mrzi ma, ale tie stavky na dievcatko nejako nevysli. Sice podla vsetkych metod a predpovedi to malo byt dievcatko, manzelove geny su silnejsie 😀

eva4444
25. sep 2008

lusi super 😵 😵 gratulujeme 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzka80
25. sep 2008

Ľubi super, že je všetko O.K. Takže to bude Jakubko 😵

eva4444
25. sep 2008

ocko kupe drobca tak mam trosku viac casu 😝

lubi no ja som verila ze budete mat babu a vy takto 😠 😉 😀 samko bude mat teda braceka 😵 a co na to tvoj muz ze to bude chlapec? prekvapeny? 😀 😀 😀

my dudu nemame od januara 😎 prste par krat zaspinkal bez nej tak sme uz potom nedali. dnes sme boli zase v ikei este po nejake police petrik sa vybehal vylietal no my s muzom sme viac unaveni ako on vsak to poznate 😝 ja uz zaspavam ako kon postojacky 😀

sisa07
25. sep 2008

Ahojte!
Lubi, ani som Ta nestihla povzbudit a uz mas vysledky 🙂 . Super, ze je vsetko v poriadku a syncekovi sa dari 😵 . A aj ked sme ti chceli dopriat zapletanie vrkocikov, zelam vela dvojnasobnej radosti s tatrovkami a anglicakmi 🙂.
Zuzi, hra na konika je oblubena aj u nas a uz teraz vieme, ze pod stromcek kupujeme hojdacieho konika, lebo Adelka posledny tyzden vysadne na vsetko mozne a ustockami napodobnuje konika, takze konik musi byt 🙂, zatial si to jej jazdenie odnasa len velky plysovy pes 😀 .

sisa07
25. sep 2008

A mame novinku, pomaly koncime s kojenim - ked to vydrzime do rana do piatej, tak to bude 24 hodin 😅 . Je to zvlastny pocit.......Na obed sme si to riadne odplakali, teraz vecer uz bolo lepsie. Na noc mame pripraveny sunar aj vodicku a samozrejme teple objatie 😵 , tak nam drzte palce, aby tych slziciek nebolo vela........
Som vdacna prirode za to, ze som mohla Adelke tak dlho poskytovat moje mliecko, ale uz som dospela v poslednych dnoch k istote, ze teraz je spravny cas ukoncit to. Vyuzivam pauzu medzi zubami, inac by som to neriskovala, aj tak to nie je jednoduche.......

eva4444
26. sep 2008

ahojte 🙂

zuzi s tymi konmi je to dobreee 😀 😀

sisa tak budeme drzat prsteky, nech spolu s adelkou zvladnete odstavenie co najlepsie 🙂

my sme boli zase cvicit, dnes sme trenovali rovnovahu na lavici, ale petko je na to este malicky, on si smelo vykracuje a pod nohy sa nediva, darmo mu vravim divaj sa kam stupas on si ide ako pav s ahlavou hore vsak mama ma drzi tak co 😅 😀 ale je to super, aj ked este petrik nechape tie cvicenia, je to 100 krat lepsie ako doma 🙂

eva4444
26. sep 2008

este som chcela napisat ze uz nam idu horne trojky dasienka su tmavo cervene s bielymi hrcami a petrik sa tvari ze je vsetko v najlepsom poriadku 😕 😵

sisa07
26. sep 2008

Evi, to mas super, ze mate pre deti taketo aktivity, u nas nic 😒 . Petrik je sikula, to je fajn, ze tak dobre znasa zubky 🙂 .
Nase odstavovanie ide nad ocakavanie dobre - noc bola super - Adelka sa zobudila len 3krat a aj ked si trosku poplakala / to byvalo aj inokedy a horsie..../, napila sa cajika
predtym ked sme to takto skusali, nikdy nechcela a velmi sa hnevala, plakala / potom sa ku mne pritulila a zaspala. Vecer som sa obviazala a vysvetlila som jej, ze maminka ma bolacku a "cuci" nebude, tak si to opakovala a mam pocit, ze jej to pomohlo.
A teraz na obed uz vobec neplakala, len sa pritulila, ja som ju hladkala a robila "ččššššššš" a zaspinkala. Som velmi prekvapena, ako krasne to zvlada. Asi bol teraz naozaj pravy cas. Este keby sa mi tak teraz zastavilo mliecko.....mam to cele navrete, trosku som si odstriekala a mam teraz obklad. Asi si poobede kupim tie homeopatika na zastavenie. Nemate nejake dobre rady, prosim ?
Prajem pekny zvysok dna!

zuzka80
26. sep 2008

Ahojte,
Sisa tak ste to zvládli 🙂 Ja som už pri posledných dňoch kojenia nemala veľa mliečka, lebo Laurinka pila už iba ráno, takže ja som nemusela brať nič proti tvorbe mliečka.
Evi závidím, že máte kam ísť s Petríkom, myslím medzi detičky 😉

fibi
26. sep 2008

Ahojte, už som tu dávno nepísala 🙂
Lujza je odstavená už tri týždne, brala som homeo ricinus communis 30CH 2-3 guličky ráno a večer a dva dni spal s lujzou len manžel, ja som spala v obyvke a prvú noc sa zobudila 3 krát a tú druhú už prespala celú (vravel manžel, ale ako sa potom ráno ocitla pri jeho nohách mi je záhadou...) Teraz zaspí večer tak že pri nej ležím a zaspí. Na obed je to ťažšie, to väčšinou uspávam v mei tai na bruchu a potom ju vyklopím do postele 🙂

lubi tak chlapček? Super aspoň bude mať samko parťáka k autíčkam 😉 Prečo si išla na amniocentézu? A tak skoro výsledky...Ja som si na výsledky musela počkať tri týždne... Ale som rada, že ste ok 🙂

lubi22
26. sep 2008

Ahojte 🙂

Dakujem krasne za podporu 😵

Fibi, vysla mi vysoka pravdepodobnost Downovho syndromu z AFP testov, preto som musela ist na amniocentezu. Normalne trvaju vysledky tri tyzdne, to ma este objednali az na buduci tyzden, pre nich pohoda, ale ja by som za ten mesiac asi zosalela, ja som nemohla na nic ine mysliet, hoci som bola presvedcena, ze babulko je v poriadku, stale mi vrtalo, ze co ak. Nastastie kamoska mi poradila DNA ustav v Bratislave, tam robia vysledky uz do 24 hodin, oni spolupracuju so Zeleznicnou nemocnicou. Cize utorok som im volala, v stredu mi robili zakrok a vo stvrtok som mala vysledky. Robia to modernejsou metodou, nie kultivaciou. Sice je to dost drahe, poistovna to nepreplaca, ale ja by som 4 tyzdne cakania neprezivala v pohode, aj babulko by bolo v strese, takze kaslat na peniaze.

Evi, no muz sice tajne dufal v Sasku, ale realne si uvedomoval svoje moznosti, takze sa tesi na Jakubka, Matejka alebo Adamka 😀 A Samko bude mat aspon partaka, budu kamosi, nebude sa musiet dotahovat s nejakou babou a my navyse usetrime 😀

Sisa, Fibi, super ste to zvladli s kojenim 😉 Sisa, ako radi Fibi, tie homeopatika dobre zaberaju na zastavenie tvorby mliecka.

Zuzi, Ikka, aj my mame podobny problem s cumlikom. Akonahle zacali rast znovu zubky po tej pauze, pyta si dudu niekedy aj cez den, do vtedy ho to vobec nenanapadlo, duda bola iba na zaspavanie. Ale je mi ho luto, ze ho dasienka bolia, tak niekedy, ked uz je velmi mrzuty, nejakych par minut este pred zaspinkavanim mu ju dam 😖

sisa07
27. sep 2008

ahojte!
Lubi, to je fajn, ze Ti kamoska tak dobre poradila, viem si predstavit ten obrovsky strach a neistotu.........
Lubi, Fibi - aj ja som si vcera homeopatika kupila, aj salviovy caj / nasla som to tu na nete / a uz dnes je to o nieco lepsie. Na obed som si trosku odstriekala a teraz si idem par kvapiek zas, ale uz tie hrce pomaly maknu. A Adelka je uplne uzasna, len sa ku mne prituli ako keby cuckala a o chvilku zaspi. Dnes v polospanku povedala "mama- cuci- booo", otocila sa a zaspala 🙂 , je zlata 😵 . A v noci nechcela ani cajik, vcera v noci len trosku. Takze to mame uspesne za sebou. Vsetkym Vam dakujem za rady a podporu 🙂 .
No a nam ked pojdu dalsie zuby, tak neviem, ako to budeme zvladat, ked uz nemame prsko a dudlik sme nemali nikdy......asi zase len tulkanim 🙂 . Prajem pekny zvysok vikendu!

ikka
27. sep 2008

Ahojte,
Lubi super a gratulujeme k dalsiemu chlapcekovi teda 😵 vsak teda snad do tretice skusite nie?.... 😕 😀

Sisa, krasne ste to zvladli, parada, tak nebolo ani moc placu. Boooozinku tak to tuuulenie musi byt uzasne...my sa s Emi samozrejme tulime, ale to cicikove tulenie tam uz nie je 🙂 A zubky neboj, tulkanie urcite pomoze...aj nam pomaha, nosenie pekne na ruckach a hupanie, vtedy je Emily zas aspon na chvilku to male babo 😵 Takze vam uz ostavaju odburat len plienky a Adelka je pripravena do skolky 😉 😀 A aj spanok sa jej urcite vyrazne zlepsi.

No my cumlik uz trosku lepsie, asi to bolo z velkej casti aj zubami, ale som si vsimla, ze len sa trosku na malu zamracim alebo jej nieco nedovolim a uz pocujem "dudu dudu" 😅 Proste dudu je veeelky kamarat. A v poslednej dobe si velmi zacala aj uvedomovat nepritomnost nasho ocka, ked je v praci...a to zas stale tata tata...tak musim vysvetlovat, ze sa vrati, ze je v praci a ked pocuje, ze sa dvere otvaraju, tak si ide nohy dolamat ako za nim bezi...a vyska od radosti...je to hrozne zlate a manzel samozrejme v siedmom nebi 🙂

sisa07
29. sep 2008

Ikka, dakujem 🙂 a so skolkou nas nestras 😀 ,nam je doma spolu uzasne 😵 . Aj ked peniazky by sa nam teda zisli, ale stale povazujeme za dolezitejsie nieco ine.
A tie behy za ocinkom mame doma aj my 😵 a okrem toho ako aj Ty pises, od rana dostavam priebezne otazky na roznych clenov rodiny : tata? - tata je v robote, baba? - babinka nakupuje a bude varit obedik, Jaja? / moja sestra/ - Janka je v robote...., Kiki? / to je moj synovec Lukasko/ - Lukasko je v skole s detickami....
A takto sa ma pyta niekolko raz za den, ale odpovede ju uspokoja a hrame sa dalej, takze v pohode, ziadne place alebo nieco podobne.
Aky ste mali vikend?My sme aj boli na navsteve aj sme mali navstevu s 3-rocnou Emkou, tak sme mali trosku zmenu a rychlo nam to ubehlo, bolo velmi prijemne, taketo chvile mam rada 🙂 .
Pekne zase popiste nieco,nech je co citat 😀 !pa

inge23
29. sep 2008

Ahojte 🙂

Lubi, super ze babuliatko je v poriadku a gratulujeme ku kamoskovi pre Samka 😵

Sisa, Adelka je zlate dievcatko. Krasne ste to zvladli. A tie otazky nemaju chybu, krasne "keca". My sme sa opat zastavili, Filipko ani nemukne, ale hadam sa opat rozbehne 😵

Zuzi, to konikovanie je zlate, my leb ustockami nabodobnujeme a niekedy mam pocit, ze konik je vsetko, takze ako Sisa pise, konik to pod stromcekom isti 😀

Evi, tisko zavidiem aktivitu pre Petrika. 😉

Ikka, ja by som zas dudu niekedy na noc prijala, aj cez den 😎 .

My sme zas volajaki besni ci co. Filip bol v noci hore od pol2 do pol 5, nechcel spat, to uz je 3 krat za posledny tyzden. Papame katastrofalne. Pred telkou a to musime pri prvej lyzicke drzat rucku, on ochutna a potom aj troska papa, ale pred telkou. Straaasne ma to mrzi a neviem ako z toho von. ☹ ked ho to omrzi, tak sme skoncili s papanim a mozem robit co chcem nic. Je taky jedosko v poslednej dobe.
Ja neviem ci je to mnou, ze fuuuurt nieco mame.

lubi22
29. sep 2008

Ahojte 🙂

Ikka dakujeme, ale my uz sme s reprodukciou skoncili 😀 Ziadne do tretice 😀 No a dudy sa casom isto vsetci zbavime, len ked ich teraz trapia tie zubocky 😉

Sisa, tak ste mali na vikend zmenu 😉 No aj u nas okolo nejako teraz castejsie pocut skolka, jaslicky, Samkovych rovesnikov zacinaju niektore maminky davat do jasliciek a skolok na cely den, ale mne sa zda na take daco malinky. Tak o rok a pol to bude akurat. Neviem si predstavit, ze by som ho videla akurat o 4 poobede do pol 8 ked chodi buvkat.

Ja tiez malemu rozpravam, ze kto je kde, no ale on je maly fiskus, tak naposledy ked som ho hladala po byte a kricala kde je Samko, maly mi odvetil, ze v robote 😅 Teraz stale castejsie sa nasmejeme na jeho hlaskach, tiez sa nahanal s mojou sestrou a upachteny dobehol za nami a ukazal na krsnu a povedal "potvora". Alebo ked sa mu daco nepozdava povie booze, no clovek musi vazit kazde slovo, aj davat pozor, co ide v telke, ked je pri nej aj on 😅

Inge Filipko ma zase urcite iba take prechodne obdobie, idu zubky, vtedy aj menej chuti aj sa horsie buva. Ale sranda, ze chce papat iba pred telkou, ja mam pocit, ze nas maly telku ani tak velmi cielene nevnima, iba ak idu dake formule, auta ale aj to hned odbehne.

eva4444
29. sep 2008

ahojte 🙂

inge neboj, este ziadne dieta v nasej vyspelej civilizacii neumrelo hladom 😉 ja viem ze sa mne lahko hovori, ked petrik papa. ale tiez sme si odzili svoje. proste ked nechcel ja som ho kludne nechala tak hladneho, dostal tak ovocie pomimo, a ked zase nechcel tak som zbalila a bolo. je to asi drsne, ale nam to pomohlo. to ja si vzdy spomeniem na moju mamu co braska bol taky nejedak a ona mu stale vyvarala extra veci on nikdy nic nechcel a mama sa trapila a vymyslala cim by mu tak ulahodila. 😅 😝 😀
no aktivit my mame hodne, ale ja tu zase nemam ziadnu taku kamosku, co by sme sa aj navstevovali s babetkami, tak chodime aspon takto von medzi deticky.

lubi no samko je riadne sidlo, ako pekne rozprava, uz je riadne vyspely na svoj vek 🙂 taky ozajstny maly clovek 🙂

v sobotu sme boli na okroberfeste popozerat kolotoce, bola sice kosa, ale petrik sa odviezol na vlaciku, spapal maskrty a sli sme domov. v autobuse mi zaspinkal na kolenach, tak sme ho doma uz len supli do postielky. az sa mi zacnelo ked sme tam boli za mladymi nerozvaznymi casami 😀 ist si tak dat pivo, zatancovat na stole pri dychovke, proste nechat sa strhnut davovovu hysteriu. ale ked sme sa vratili domov som bola rada ze sme ako sme a nebude mi na druhy den zle 😝 😀 😀 😀