Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
26. nov 2008

Ahojte 🙂
Lubi, fotocky mate nadherne 😵
Evi, vitaj znovu na konovi 🙂 , zas tu bude o nieco veselsie 🙂 . Neboj, urcite sa babulko podari, len to chce cas a trpezlivost.....ale viem, ako lahko sa to hovori a tazsie sa podla toho clovek riadi, ked si babo velmi zela, poznam to z vlastnej skusenosti......v kazdom pripade velmi drzim palceky, nech mate ten najkrajsi vianocny darcek 😵 .
Susy, tak my budeme asi tiez raz taka velka rodina ako Vy 😀 , uz teraz je tu okrem nas a Adelky Benik a Adelka ma velmi rada vsetky zvieratka, ale najviac sa jej z maznacikov paci morciatko a zajko, takze o taky rocik, dva urcite k havkacovi pribudne aj nejake ine zvieratko, no a k Adelke mozno surodenec 😉 .......
My chceme tiez kupit Adelke pod stromcek ten stan- domcek, samozrejme s krtkom 🙂 , postielku pre babiku , hojdacieho kona a chodiaceho krtka dostane od starych rodicov. Uz mame kupeny maly vysavac a este by sme radi nakupny vozik, drevene kocky, nejake drevene puzzliky a samozrejme knizky. A niekedy na Mikulasa by som jej chcela vyzdobit vianocne izbicku a daj jej tam maly stromcek s drevenymi figurkami 😵 , na to sa tesim.
Pekny den 🙂

sisa07
26. nov 2008

ahoj Lubi 🙂

eva4444
26. nov 2008

lubi asi opat pojdeme v polovici decembra tak ked sa trosku spamatame s cesty a z rodiny tak nam to hadam vyjde. po vianociach sa vraciame a idu ku nam svagrovci s detmi do mnichova, tak budeme mat zmenu.
lubi no to stihas celkom toho dost ked este vyberas zariadenia. ja som sa na to tesila ako budem vyberat, ale teraz nestiham nic a ked sa manzel opyta ake chcem baterie tak mu poviem ze kup nejake normalne 😀 atd. farbu na dom sme vyberali cez internet, a podla toho to dopadlo, mame miesto pekne okrovej take zlte kurca, ale aspon nam bude veselsie v takej ziarivej farbe 🙂

sisa ja verim ze sa podari, len ma zaskocilo ze to nejde 'podla planu' 😀 budem musiet ist k lekarovi nech mi da nejake dobrotky 😝 lebo sa obavam ze to inak nepojde. ale vsak keby nie sme odhodlani s muzom urobit preto vsetko, vcetne UO, a keby aj potom nie tak si adoptujeme este nejaky parik. ja nechcem aby petrik vyrastal sam a naco nam bude dom ked tam bude prazdno.

lubi22
26. nov 2008

Sisa ahoj 😀 Skoro sme sa stretli - ja som dopisala prispevok, odoslala a bezala ucit, teraz ma tiez este 5 minut 😅 To je super napad s tou vianocnou vyzdobou izbicky, asi sa od Teba inspirujem 😉 Ja som uz Samkovi nakupila adventny kalendar a kinder sladkosti vetkeho druhu na Mikulasa, este chcem dake auticko, lebo tie sladkosti aj tak popapa manzel, Samko iba tak symbolicky, ale neda mi, aby nemal plne cizmicky. Uz som mu rozpravala, ze dobre deticky si vecer umyju cizmicky a daju si na okno a Mikulas im donesie darceky. Uz vie aj recitovat s nasou pomocou Pred oknom za oknom - najviac sa mu vzdy paci ten cert na zaver. Ale certa dostane do cizmicky tatinko 😀

Evi, neboj, urcite to pojde v pohode, ved este neubehla taka dlha doba, odkedy si presatala kojit, deticky su este malinke, tak to nemusi ist hned. Uvidis, ani sa nenazdas a Petko sa bude tesit na braceka alebo sestricku 😉

zuzka80
26. nov 2008

Ahojte,
ja som práve dožehlila 😝 Laurinka ešte spí, tak mám chvíľku čas. Najnovšie ju musím okolo 16tej budiť, spinka od tej jednej. Dlhšie ju nechcem nechať, lebo večer nebude chcieť zaspať. Spinká každý deň okolo 2,5 - 3 hodiny 😨 😀 Dúfam, že som to nezakríkla 😀
Dnes sme vonku už aj hádzali snehové gule, ale Laurinke sa zle hýbe, keď je naobliekaná a stále sa sama pýta domov 😕 Akosi jej zima nevonia.
Evi neboj bábo príde v ten správny čas 😉 A s tou farbou domu to bolo u nás podobné, my sme vyberali s malých vzoriek a tiež je to iný odtieň, aký sme si vybrali. My máme marhuľovú farbu.

najjulinka
26. nov 2008

Ahojte. Deti spinkajú, mäso sa pečie, tak som tu na chvílku. Máme papier od psychologičky (strašne zlatú psychologičku máme v Domove 😵 ). Takže zas jeden papier vybavený. Včera sme boli s Kikom na gastre a strávili sme 2 hodiny na chodbe na poliklinike... A 5 minut v ordináciii... Asi končíme s gasttro... A predpisala mu lieky, ktoré mi lekarnička odmietla vydať, lebo že ak nie je v nemocnici, tak ona taký liek do ambulantnej liečby nevydá pre také malé dieťa... No Kikovi dokopy nič nie je a nejaký ťažký brutál mu predpísala... Poradím sa s detskou lekárkou a asi končíme s gastro... Ona sa tak už teraz vyjadrila, že či chceme teraz isť na gastro ešte, že podla nej netreba... A kedže deti nie su uplne moje, tak som povedala, že pre istotu ano, že keby bol moj, tak sa na to už teraz vykašlem... Ale kedže nie je uplne moj, tak tam na kontrolu skočím... No a na gastre ho zas chcu na kontrolu po 4 mesiacoch 😖 Mna to tam ubíja... Mam problem sa tam dostať a potom na chodbe čakať 2 hodky... 😠 Neviem prečo objednavaju na čas, ked tak nevezmu... Na očne nas neobjednavaju na čas, len na den a to už ma tam išlo poraziť, ked sme hodku čakali,a le 2 hodky, ked sme presne na čas objednaní je moc...

susy
26. nov 2008

Ahojte. Dnes som bola u Dr. a máme už 2cm. Sme zdryvy. 11.12. idem zase. 🙂

eva4444
27. nov 2008

ahojte 🙂

my tiez mame adventne kalendare, jeden klasicky s malimi cokoladkami a druhy kupil tatino, su v nom male auticka osobne nakladne a aj bagre. tak sa tatinko uz tesi ako bude otvarat 😀 vyzdobu asi robit nebudem, lebo sa bojim zeby neprezila do vianoc. my budeme mat len stromcek.

zuzi to laurinka pekne potiahne 🙂 ale ja sa tiez nemam na co stazovat, petrik tiez cez obed 2-2,5h 😝 sice sa asi 3x zobudi, ale taha potom dalej.

juli no s cakanim s babetkami u lekara je to pekne psycho. nas teda beru celkom na termin, len raz sme cakali asi 45 minut ale to bolo u dertskej a bolo tam zopar hraciek tak sme sa prehrali. inac aj zensky ma v cakarni hracky, podla mna je to super. asi sa boji ze mu deti dotrhaju casopisy 😀

susy tak to pekne rastiete 🙂

dnes sme sa vybrali von a petrik len na ruky na ruky tak som sa vratila supla ho do kocika a sli sme vozmo, (no ked je uz naobliekany sa nejdeme teraz po 10 minutach vyzliekat ) pekne vydrzal do obchodu a cestou spat mi zalomil. ale som rada ze kocik asi chyti druhy dych 🙂

sisa07
27. nov 2008

ahojte 🙂
my sme dnes boli na ockovanie proti TBC, boli sme uz v pondelok, to bol len taky skusobny vpich do ruky a teraz naostro. Bola som prekvapena, preco nas zavolali, ked sa ockuje v porodnici a potom az okolo 10.roku. A oni ze musia Adelku preockovat, lebo sa jej to neujalo vtedy, ked ju ockovali. Take od veci sa mi to zdalo, ze az teraz v 18tich mesiacoch si niekto na nu spomenul.......Vedeli sme vtedy, ze nemala skoro ziadnu reakciu, ale vsetci boli v pohode a nikto nam nic nepovedal. Tak sme si trosku poplakali, ale sestricky Adelku chvalili, ze sa ani nepohla, aj ked plakala. Ako bolestne dostala milovany kornutik a cupitali sme domov...teda ja som cupitala a Adel sa nosila.
Nechcela som tam brat kocik, ved kto by miho strazil......Nastastie sme tam necakali, hned nas vzali, lebo Adelke tiekli slzy uz od prichodu.
Odkedy je horsie pocasie, tiez chodime viac kocikom, len doobeda musim davat pozor, aby mi tam Adelka nezaspala, nejako ju to ubabusenie uspava 🙂 , to sa nam predtym nestavalo. Tak ju stale udrziavam v pozore informiaciami o kominoch, holuboch, autickach a tak......alebo robime pretekarsku jazdu, to ma strasne rada, aj kluckovanie kocikom 😀 . KEd nemame kocik, tak sa chce stale nosit a uz je dost tazka aj s tymi zimnymi vecami, ved to poznate 😉 .
Teraz cez obed som trosku zredukovala hracky, uz sa pripravujem na Vianoce 😀 . Odlozila som hrkalky a vselijake gumene hracky uz uplne prec a uvolnilo sa nam miesto v skatuliach. A poschovavala som aj plysakov, ktori jej nic nehovoria. Hned ta izba lepsie vyzera 🙂 . A asi idem zehlit 😒 .
Tak sa majte pekne, papa

eva4444
27. nov 2008

sisa adelka je statocne dievcatko 🙂 petrik na tbc ockovany nie je vobec, ja neviem ci ho dat na sk doockovat alebo nie..

pred chvilkou ma napadlo ze ste sa bavili nedavno o hrackach - u nas velmi frci dreveny vlacik na magnetky, niekedy ho prehaname aj po kolajniciach, ale petrik ho vzdy vykolaji 😀 ale hlavne ho fascinuje pripajanie voznov a tak, podla mna dobra hracka, sme dokupili aj 3 dalsie vozne 🙂

lubi22
27. nov 2008

Ahojte 🙂

Julinka to Vas riadne nechali cakat - to nikomu nevadilo, ze ide o male deticky?😕

Sisa, tak to si fakt skoro spomenuli. Teraz budu znovu sledovat, ci bude daka reakcia? Aspon ze to mate za sebou, je to fakt neprijemne, znovu ockovanie opakovat.

Evi, tak nad tym som presne rozmyslala, ze preco neexistuju adventne kalendare s autickami. No a vidim, ze existuju 😉 Na Slovesnku to Tvoj muzik asi nekupil, ze? Ak by si nasla na take nieco link na nete, tak mi ho posli prosim. A vlacik na magnetky som este tiez nevidela. 🙂

My sme dnes dosli k starkym, boli sme si po nove auticko 😵 No a samko dostal zase tasku auticiek, tak sme len rozbalovali a este aj detsky bicykel. Je to taky maly bicyklik aj s pridavnymi kolieskami, ale myslim, ze to starki trosku precenili, Samkovi sa na nom nechce sediet vobec, este nema ani taku stabilitu - resp. nie je dost vysoky aby sa tam udrzal. Po ceste ku starkym nam hovoril basnicky - sam vie eniki beniky a pred oknom za oknom, ostatne bez problemov doplna cele veticky 😵

Zuzka Laurinak veru spinkava krasne, snad Vam to vydrzi. My spinkavame tak hodinku a pol. 🙂

eva4444
27. nov 2008

http://cgi.ebay.de/Revell-06606-Adventskalender...

lubi tu je ten kalendar, my ho mame za 10 euro zo supermarketu. mali vtedy aj s lietadlami miesto auticok tusim. skus pozriet podla vyrobcu - revell. je to klasicka znacka pre modelarov.

ten vlacik urcite poznas, asi som to zle popisala:
http://nomiland.eu/images/4630.jpg
som len tak narychlo nasla obrazok na nete. mym mame taku jednoduchu verziu z tesca, maju to vsade aj s drevenymi kolajnicami. a daju sa dokupovat dalsie casti 🙂

eva4444
27. nov 2008
eva4444
27. nov 2008

tak som sa vylinkovala dosyta 😀

lubi samko je frajer ze uz tak rozprava a tolko vie 😵 😝 😝
my stale mlcime ako ryba, no hadam nas neposlu na usne 😠 😖

lubi22
27. nov 2008

Evi dakujem 😉 Pekne hracocky dostane Petrik 😉 Hladala som tu nieco podobne, ale nic take som nenasla. Nevadi, povodne som rozmyslala, ze bud kupim iba jedno auticko, alebo kupim 24 nejakych mensich auticok, dam do vrecusok a kazdy den si jedno otvori. No uvidim este, lebo tych auticiek uz ma velmi vela, darceky dostava stale zo vsetkych stran, az sa bojim, aby to nezacal brat ako samozrejmost. Ale vzdy sa novemu autciku hrozne moc potesi. A ja sa nejako nedokazem krotit, ked sa jedna o nakupy pre Samka 😅

Evi este ma Petrik cas, kym sa rozhovori 😉 Samko sice keca teraz stale, ale on je chudacik v trosku inej situacii, za chvilu pride bracek, a ked nam sam nevysvetli, co treba a chce, tak by mal smolu 😀 Treba vyuzit este tento cas, kym sa da 🙂

lubi22
27. nov 2008

Myslela som na taketo daco, nie je to velmi zlozite:

http://www.alinka.sk/adventny-kalendar-s-prekva...

najjulinka
27. nov 2008

lubi jediných čo trápilo, že lekárka ma s malýmnecháva čakať na chodbe 2 hdky boli ludia čo čakali vedla u lekárky a pod... Jedna pani sa tam chvílu aj s Kikom bavila, že aj oni maju Kristiana (vnuka) a fakt ho chvilu zabavila... Mna tam tie tety v čakárni lutovali, že "ten malý Vám dá zabrať" a ja som si vravela, že ako fajne, že s Kikom som tam a nie s Luckou, že to by bol iný zaberák na nervy... 🙄

Inak Lucinka nám odmieta rukavičky... Kiko už naučený.. .Lucinku presvedčím na 5 minút na jednu rúčku... Ale viac nie... 😖 Hocikoho stretnem, tak prvé čo mi vraví, či jej nedám rukavičky... 😅 😔 Jak keby som jej zle chcela... Samozrejme, že aj dosť prereve potom , lebo jej je zima... Ale rukavičku je ochotná tak maximálne držať v ruke 😀 Kiko už pekne vydrží aj na oboch rukách mať rukavičky... Ale Lucinka nehrozí zatial ☹

eva4444
28. nov 2008

ahojte 🙂
lubi ten kalendar je dobry napad, ja budem asi nieco take robit tak o rok-dva, ked to deticky lepsie pochopia. ja mam rada take doma-robene veci. uz sa tesim ked sa Petrik nauci kreslit a budeme vyrabat vianocne pohladnice pre rodinu 😵 a tak. mne sa strasne pacia detske kresby a ytvory.
Petrika chvalili stary rodicia ze ako perfektne komunikuje, aj ked nehovori, kazdy vedel vzdy presne co treba 😝 len skoda ze nasi stari rodicia sa mu tolko nevenuju, ako mozno ini. bola som sama tyzden u svokrovcov a ani jeden si ho ani na stvrthodinku nezobral, ze podme sa hrat. 😔 je to podla mna velka skoda. 😔 😔
aspon je cely iba moj a tatov 😝 😵 🙂 🙂

sisa07
28. nov 2008

Ahojte 🙂
Evi, ber to z tej lepsej stranky -aspon Ti ho nekazia 🙂. Ale samozrejme by to Petrika urcite obohatilo, keby sa mu obcas venoval aj niekto iny. U nas je to tak, ze Adelka potrebuje strasne dlhy cas, kym si k sebe niekoho pusti. Do dnesneho dna ju moze zobrat na ruky okrem mna, muza, mojej maminy a sestry, len moj svagor a maly synovec, ktoreho zboznuje, ale u druhej rodiny je problem......popestovat vobec nie a pohrat sa tiez len na chvilu, a to ma musi stale vidiet. U Vas by Petrik asi aj chcel, ze.....len keby aj druha strana bola akcnejsia. No, ved mozno ked bude vacsi. Mozno sa mu teraz nevedia tak priblizit.
Lubi, ten vlacik co spominala Evka maju bezne v Tescu aj s kolajnicami a prislusenstvom. Urcite nebudete mat problem to najst. Tiez sme taky kupovali pred rokom mladsiemu synovcovi, ktory mal vtedy 1,5roka 😉 🙂 . A daju sa k tomu dokupovat domceky, zvieratka, stromy, panacikovia. Aj ja mam velmi rada drevene hracky, len skoda, ze su take drahe....
Samko Vam krasne rozprava, to je super, je velky sikovnicek 🙂.
A to ockovanie ... ano, budeme musiet este ist po 6tyzdnoch na kontrolu. Dufam, ze to uz bude v poriadku, zase bude plac.....skoro isli slzy aj mne, neznasam to 😔 . Evi, pouvazujte o tom ockovani, lebo Ta sice nechcem strasit,ale pred rokom sa aj v rodine nasich znamych vyskytlo TBC, a to by clovek povedal, ze je to uz choroba minulosti. A mali s tym cela rodina dost velke problemy, museli byt vsetci dlhodobo pod dohladom. A neslo o ziadnu asocialnu rodinu, su to slusni ludia, ale nakaza si nevybera......
Juli, to Ta muselo teda poriadne nastvat, ze 2 hodiny......uz by ma porazalo. Ale asi to Kristianko zvladal dobre, lebo keby tam vystrajal, snad by Vas zobrali skor. My sme tak boli s 2mesacnou Adelkou na koznom a napriek objednaniu sme tiez cakali cez 2 hodiny. Vtedy to zvladla az obdivuhodne na to, aka byvala nepokojna. Takze viem si predstavit, ako si tam musela trpnut, ze dokedy to Kiko este vydrzi....jaj...
Pekny den vsetkym!

najjulinka
28. nov 2008

Co Kiko vydrží, ale ja... Kiko len zdrhať chcel... A aj keby tam ričal, tak by to bolo šuma fuk... 2 hodky pred vyšetrením nemal jesť.. .potom ešte ite 2 hodky navyše v čakárni... On už každé druhé slovo mal ham alebo mňam 🙄 Zdrhal len za roh... No sranda.. Ja už som boal hladná tiež a to už som nevládala taka hladna za nim pobehovať...

V utorok idem zo sebou k zubárovi a chcela by som prihlásiť už aj deti, kedže zuby majú... 😀 Boli už vaši drobci u zubára??? ... No dúfam, že tam stráviť 2 hodky nebudeme...

zuzka80
28. nov 2008

Ahojte,
dobrá téma, že kedy ísť k zubárovi. Ja som sa ešte s Laurinkou nechystala, lebo má len 6 zúbkov, ale dolné predné zúbky stále nemá 😨 Nepoznám žiadne 18 mesačné dieťa, čo by tie zúbky nemalo, veď tie zúbky idú zvyčajne ako prvé a tento týždeň som si všimla, že jeden začína vychádzať, ale krivo 😖 Neviem či má Laurinka také tvrdé ďasienka, že sa zúbček nemôže prerezať a preto ide nasilu von už krivo alebo či sa opýtať zubárky, či to ďasienko netreba masírovať, aby sa zúbky skôr vyšli, no ja už naozaj neviem. Ale už je jasné, že budú krivé 😠
Juli my sme boli včera na kožnom na kontrolu a čakali sme hodinu a to Laurinka stále rozprávala, že domo, domo. To už chcela ísť domov. Už aj začínala trochu plakať, tak nás sestrička zavolala dnu.
Ľubi tak Samko je šikovnučký, keď už vie aj veršíky. U nás sú veršíky zatiaľ v nedohľadne 😀 ale Laurinka už pekne rozpráva slová, rozumiem jej už skoro všetko, snaží rozprávať aj stále nové slovíčka. Seba volá Aika, to je Laurika.
Evi nič si z toho nezáujmu starých rodičov nerob, možno ako písala Sisa, keď bude Petrík starší tak sa to zmení 😉

lubi22
29. nov 2008

Ahojte 🙂

Napisala som siahodlhy prispevok a zmazalo mi ho 😠

Zuzi, Julinka ja som sa pytala zubara, ze kedy mam prist s malym, hovoril, ze ked bude mat dva rocky a vsetky zubky vonku 🙂

Sisa, takze Adelka je opatrna na ludi? U nas je to presny opak, Samko sa hned da s kazdym do reci, na ulici, aj v obchode, lekarni kde chodime, ho uz tety predavacky dobre poznaju, pekne ich pozdravi a zmurka na nich a krci nos. No ocko ho pomaly uci, ako na zeny 😀 Takze my ked dakde prideme, vsade uz zdravia Samka. Najnovsie sa predsatvuje vsade menom a priezviskom, takze kazdy ma o nas komletnu info 😀 Ale zase tak ako u Vas na ruky len tak hocikomu nepojde, to uz musi byt dakto z rodiny. Dakujem za tip na ten vlacik, ukazovala som aj muzikovi, ale zhodli sme sa, ze zatial ho vlaciky nebavia, u nas je to o autach vsetkeho druhu. Aj v Metre maju krasnu drahu s vlacikmi, ale asi az ked bude vacsi, zatial ho to nebavi. 🙂

Julinka, ani Samko nechce rukavicky, vydrzi par minut. Potom az ked hovori, ze ho rucky palia, si ich da nasadit znovu, ale iba na chvilku. 🙂

Evi, skoda, ze svokrovci ani vasi nemaju taki zaujem o Petka 😒 Myslis, ze je to tym, ze ste v Nemecku a casto sa nevidite? A Tvoji surodenci, ci sa asi casto nevidite? Ja sa velmi tesim, ze nasi aj svokrovci sa tak o Samka "trhaju", aspon vie, ze ho vsetci lubime 🙂 Aj tak jeho naj osoba je moja sestra, je to jeho laska a opacne. Uz sme sa dohodli, ze ked pojdem do porodnice, tak sa k nam nastahuje, lebo hoci nasich a svokrovcov ma velmi rad, pri nej si na mna a tatinka ani nespomenie 😵 Ale tiez ma trapi, ze zase manzelov brat s priatelkou, a tiez su krsni, nemaju o maleho zaujem. Sice su v Cechach a nechodia domov tak casto, ale aj ked sme boli na dovci, tak za dva tyzdne si ho ani na minutku nezobrali. A Samko sa sprava k nim rovnako, ignoruje ich 😅

eva4444
29. nov 2008

ahojte 🙂

lubi to mate - a hlavne teda samko - super ze je na roztrhanie 🙂 u nas ja neviem kde je chyba, ked sme u svokrovcov, dedo rano zalezie do izby, potom cez obed spi a poobede lusti az do vecera pri telke krizovky, starka sa stara o svoju mamu, kt. byva o 4 poschodia vyssie, cize semtam tam odbehne jej nachystat jest a je z toho unavena, cize bud ide kukat serial alebo lentak pri nas sedi a komentuje. ja sa medzitym hram s Petrikom v obyvacke, v detskej, v kuchyni proste kadetade kde nas hra zavedie. akoby im stacilo ze ho 'vidia'. ked sa petko sam hral a ja som odbehla napr. na wc tak starka mu z kresla na zem hadzala piskoty ze daj si 😅 proste nebola schopna sa natiahnut z kresla ku nemu. ja som sa im snazila dat sancu aj nechat priestor ale netrafila som sa. oni uz maju 2 vnucence 6 a 4r a mam pocit ze uz sa vyburili pri nich. este sme len prisli a starka uz parkrat zopakovala ze ona mi nema ako pomoct. ja na to chvalabohu nie som odkazana, mne ide skor o to aby si Petrik uzil aj starkych 😒 moja rodina je tiez nepouzitelna, pretoze nam nahle zomrel pred rokom ocko, brat sa lieci na depresie a prespi z liekov 20 hodin denne a moja mama mu cely cas vari a 'stara sa o neho' proste robi mu full servis aby mal vsetko co mu treba, a nevladze sa nahanat za petrikom. ked boli v mnichove jedno rano si vzala petrika ze my si mozeme pospat a o 8 ked sme sa vytrepali z postele nam bolo vykricane ze nic nerobime, lebo ona musi este obed navarit. tak dakujem pekne som len kukala ako tela 😅 takze tak.
baby neberte to akozesa stazujem, len som 'ozrejmovala situaciu' ako ju vidim ja. mam super muza ktory mi pomaha vo vsetkych smeroch a stari rodicia sa sami okradaju o pekne chvilky 🙂 aspon mame my viac 😝

pipi1211
29. nov 2008

ahojte baby, no ja tiez neviem kedy treba ist k zubarovi... ked som sa pytala dr tak mi povedala ze mame kopec casu ze to nemam riesit ale tak pojdeme teda ked bude mat vsetky zubky asi len neviem kedy su vlastne vsetky... teraz sa malej rezu ocaky a potom co este? 😅 😅 😅

ako sa inak mate? my sme mali tento tyzden strasne hekticky lebo babka v pondelok dostala krvacanie do mozgu no a predvcerom zomrela ☹ ☹ ☹ ☹ nastastie od pondeloka len spala tak to vobec nevnimala ☹ najhorsie na tom je to ze zivot ide dalej aj bez ludi ktorych sme mal/mamei radi ☹

este ze tu je momo a pomaha nam situaciu lepsie zvladat...

eva4444
29. nov 2008

joj pipi to je mi luto, drzime vam palce a posielame vela sily

lubi22
29. nov 2008

Evi tak to fakt nemate ziadnu vyhru so starymi rodicmi 😒 Ale zaklad je, ze Petko ma Vas a vy ho mate najradsej na svete, akurat bude ukrateny o super starych rodicov. Ja som mala tiez takych podobnych starkych - na nestastie ti zlati maminkini zomreli skor, ako som ich vnimala a ocinovi neboli velmi na ziadne city - skor na materialno, takze sme tam velmi nechodili ani na prazdniny. Vzdy som "zavidela" detom, co mali super starkych, co ich brali k sebe, na vylety, kupovali im darceky a doteraz maju super vztah. No ale vzdy su dolezitejsi rodicia - ti nasi nam to vo vsetkom vynahradili, hoci ako dietatu mi bolo luto, ze nemam inu babku a dedka. 😉 Vasi su asi dost starsi, nie? Nasi starki su este akcni, hoci tiez sa pri Samkovi zapotia, dobre ich poprehana - ale maju od 50 do 55 rokov.

Pipi s babkou mi je to luto 😔 Drzte sa.

eva4444
29. nov 2008

lubi svokrovci su 60 a 70, moja mama 56. cize su trosku starsi. Samko ma velke stastie ze ma superstarkych 🙂

dnes sme boli na stretnuti takej malej skupinky slovakov. bolo fajn, Petrik bol atrakcia a maskot zaroven. Teraz je to super ze sa v nemecku v krcmach nefajci, cize nie je to uplna katastrofa ist aj s babom do podniku. mali to zaviest uz davno.

lubi22
30. nov 2008

Ahojte 🙂

Evi, no uvidime, ako my budeme vladat, ked budeme raz stari rodicia, lebo aby sme sastali starkymi v 50 museli by nasi drobci mat deti uz v 20 😅 Takze snad budeme este bodri 60-tnici 😀

Je dobre, ze sa takto stretavate 😉 A super, ze sa tam nefajci. U nas by malo byt v restikach vyhradene miesto pre nefajciarov, ale skutocnost je ina. By som chcela vidiet tu ventilaciu, co zabezpeci, ze jeden stol je nefajciarsky a hned vedla sa fajci a ze to ti nefajciari necitia. A ja som na fajcenie hrooozne zla, to je asi vec co neznasam a absolutne nedokazem respektovat. Minule sme s manzelikom z jednej restiky aj odisli, lebo som mala pocit, ze ak tam budem sediet este par minut, Adamka kompletne vyudim 😠 Nehovoriac, ze so Samkom vobec do nejakych podnikov nechodime, okrem jednej pizzerie, co je hned v nasom dome, ked obcas chceme ist so znamymi po prechadzke na kavu, maju detsky kutik a nefajci sa tam. Ale pre Samka je tam nuda, takze casto tam nechodime 🙂

eva4444
30. nov 2008

ahojte 🙂
lubi ved to 😀 dufajme ze nase deturence nebudu ziadne karierne typy lebo si tie nase vnucatka moc nevychutname 😉

s tym fajcenim je to na slovensku fakt blbe, ale ja dufam ze jedneho dna to prijde aj tam. podla mna je to otazka casu. teda verim 😎

dnes sme boli v parku sa prejst, potom v mcD, kde maju detsky kutik a da sa tam vybehat, ale bolo tam taaaak plno, evidentne sme neboli jedini co mali tento napad kde vysantit deti.

sisa07
1. dec 2008

Ahojte 🙂
Evi, je fajn, ze starych rodicov beries takto s nadhladom, mas pravdu, aj tak by si trapenim nic nezmenila. Ked to v nich nie je, tazko to vydolovat.......a ked ten ich pristup nedokaze zmenit ani taky rozkosny chlapcek ako Petrik, tak tazko nimi pohne nieco ine. Dolezite, ze sa mu venujete Vy dvaja s muzom a hlavne Ty na maximum, ved aj tak najviac potrebuje maminu a ocinka 🙂 .

Pipi, prijmi uprimnu sustrast 😔, pomoze len cas..........A pytala si sa na tie zubky - kazdemu dietatku vychadzaju v inom poradi, ale mliecnych maju mat spolu 20. Takze ak vysli Momo vsetky zubky v "predpisanom poradi", tak by Vas este mali cakat 4 stolicky ako aj nas a mame to uspesne za sebou.

Lubi, Adelka ma tiez oblubene tety predavacky v mnohych obchodoch, pekne im zakyva aj im casto odpovie, ked sa jej prihovoria, ale k telu si pusti len malokoho aj z rodiny. So mnou sa mojka a tulka stale, my sme take siamske dvojicky, potom este ocinko a babina, ale ostatnych uz ma riadne odstupnovanych, ze komu co dovoli.
My tiez nechodime do ziadnych podnikov, nie je dovod, myslim si, ze to nie je velmi pre deti. Ved co by tam Adelka robila.....Odkedy ju mame, tak sme boli len raz v lete v pizzerii v ramci oslavy s rodinou, a to vyzeralo tak, ze cela rodina sedela a jedla a my s ocinkom sme striedavo s nou obiehali celu pizzeriu. Esteze to bolo vonku na terase. A skoro by som zabudla - este ked mal svokor velku oslavu, tak tiez sme boli v jednej restike,ale aj to som ja vobec nesedela, len som tvorila stale program, aby sme to tam prezili.....

Dnes sme chceli ist na preventivku k zubarke + oboznamit aj Adelku s prostredim, ale sme sa nedockali, bolo tam vela ludi. Adelka bola na mne ako kliest a stale ukazovala na dvere, ktorymi sme vosli - "mama, tam, brm brm, Bebe" = mami, pod prec autom, ideme za Benikom domov 🙂 . Tak sme jej to s ocinkom nakoniec splnili, ale v piatok pokus opakujeme.

Pekny den vsetkym 🙂