Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
3. jún 2010

baby mne maly spal rano do 10 😵 😵 😵 . som ho normalne chodila kontrolovat ci zije. sice bol v noci 2-3x hore uz si presne nepamatam ale kludne by tak mohol spavat by som sa neurazila 😎

lady my sa chystame do ZOO v Lesnej tam je perfisna male opice tam volne behaju to bude pre matka zazitok. len cakame kedy bude krajsie pocko a potom zbehneme na vyletik

zuzkad
3. jún 2010

ahojte kocky,

idem sa vam postazovat co sa mi stalo, este stale som z toho mimo...akoby som uz nemala toho vsetkeho dost...dnes okrem ineho sa maly zobudil s placom a dost plakal, tak som ho prebalila a citila som, ze ma tvrde brusko, podla mna mal koliku tak som mu masirovala brusko ale dala som mu aj cipok, lebo som nevedela, ci ho aj dasno neboli kedze stale si kuse prsty, slinta akoby mu isli dalsie zubky...potom sa pekne ukludnil, uz aj vesely bol a ked som ho prezliekla tak riadne sa vsetko pustilo z neho von...troska grckal a potom aj kakal ale ulavilo sa mu a zase bol spokojny plny energie a radosti...ked tato odisiel do prace chvilku potom sa hrajkal a popri stolu drevenom ako prechadza si buchol hlavicku, ale len tak slabsie, nebol to ziadny naraz silny..lenze on spustil plac az zbordovel a prestal mi dychat...v rukach som drzala nehybne telicko modru tvaricku a prevratene oci 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ja som sa strasne zlakla rychlo som utekala pod studenu vodu s nim, kriesila som ho a asi po minutke sa mi prebral a zlaticko moje hned sa zacal hrat s tou vodickou ja som bola uplne mimo, svokra medzitym volala zachranku, maly uz reagoval, ale bol malatny a biely chuda moje male, zobrali nas do nemocnice a tam ho prezreli spravili nam vysetrenia, zevraj je vsetko v poriadku a tento "hystericky plac" sa moze kedykolvek zopakovat...ja keby som to mala zazit este raz tak neviem neviem...tatino za nami prisiel do nemocnice a az ked som jeho zbadala tak som zacala strasne plakat...vsetko mi to nejak neskor doslo 😢 😢 😢 😢 dakujem bohu, ze sa malemu nic nestalo a prebral sa mi...a dufam, ze toto uz nezazijem a nikomu to neprajem...lebo ten pocit strasny...to male nehybne telicko a modra farba mojho dietata to je nieco hrozne 😢 😢 😢 😢 do teraz este placem ...lebo az teraz si uvedomujem vsetko....dokonca jedna tapa sestricka na neurologii ma zfukla este, ze co som isla na Kramare do nemocnice, ked mam za rohom ( 5 zastavok autobusom ) nemocnicu ze co som nesla sama rovno tam, tak som je povedala svoje...ze nech si uvedomi, ze som mala v naruci nehybne telicko, ktore nedychalo a nie ze by som este mala ist pesi do nemocnice.... 😠 😠 😠 😠 a aby nebolo malo mamine mojej sa pohorsilo, dnes aj spadla v nemocke a sestra plakala, ze zle komunikuje a to mala ist na vyberanie polipov 😢 😢 😢 😢 neviem co som komu take spravila....ze takto dostavam rany od zivota 😢 😢 😢

musela som sa tu rozkecat, lebo sedim v izbe a dookola mi prebieha vsetko znova a znova...maly spokojne zaspinkal a ja sa idem osprachovat a umyt, lebo som utekala do nemocky spinava neumyte zuby no proste nic

jamaat
3. jún 2010

zuzkad, tak to muselo byť hrozné. Verím, že si mimo.

dm1
3. jún 2010

zuzkad to mi je luto 😢 . to muselo byt strasne dufam ze to uz nikdy nezazijes a ani jedna mamina na svete

nikanika28
3. jún 2010

zuzi...jaj, zimomriavky mi bezia po celom tele ☹ ....to musel byt strasny sok...tak snad si si uz toho zleho zazila dost a uz ta caka len to dobre 😔 . Tieto hysaky su naozaj nebezpecne..preto ani ja nenechavam Klarku dlho plakat, ked pocujem, ze ide ozajstny plac, tak idem za nou... Ach jaj...

zuzkad
3. jún 2010

Teraz ako sibnuta chodim pozerat kazdu chvilku maleho, ci dycha a ci je v poriadku...asi pokazde, ked zacne plakat dostanem strach, ci zase neprestane dychat. Neurologicka mi povedala, ze sa to bezne stava u deticiek jeho veku a ze mam v pokoji preckat kym zase zacne dychat...no je by som v klude nemohla cakat, to sa proste neda. Ked sa maly narodil citala som si prvu pomoc u deticiek a veru som rada, ze aspon nieco sa na mna nalepilo a veru este si to nastudujem poriadne, lebo nikdy netusim kedy sa co moze stat 😖 😖

aspon, ze uz u nas neprsi a celkom aj slniecko sa ukazuje sem tak, ked sa zobudi, pojdem s nim von a budem si ho uzivat desat nasobne viac ako do teraz 😅 😅
este sa opytam na med....uz ste niektora davali medik detickam ? Ja vobec netusim kedy sa moze zacat davat med a aky presne, doma mame tusim agatovy ale bojim sa, aby nejaka alergia nevznikla

kosska3003
3. jún 2010

zuzka no vela sili t prajem mas to tazke nechcela by som zazit nic s toho co pises
tak no my a nase kojenie v noci tak raz sa zobudila stacil cumel poto sa zobudila o pol noci tak som jej skusila tat mlieko nic caj nic tak spustila revy tak vyhral cecok a potom kazde dve hodky hore a nic nechcela len cecok a ked ze jej dam len trosku cecnut a potom flasu prd vresky ze keby vrestala dlhsie zobudil celu chalupu svagra aj mozno zobudila ten ma zatial este izbu u nas na poschodi
a dnes som jej chcela dat mlieko pred spanim a zacala cucat hura ja ze napisem ze mi vypila mlieko no ako som domyslela myslienku flasu vyplula a revy ale cecok som jej nedala potom sa napila caju a spi este teraz uz hodinku a pol
a za chalupou mam kolotoce tak pustaju hudbu na plne pecky tak cakam ze vstane a pojdeme kuk a nebude prsat nech ma zazitok

zuzkad
3. jún 2010

nika ja som sedela pri nom, hned ako sa buchol som ho zobrala na ruky, ale on sa uz nevedel nadychnut ☹ ☹ celkovo zostal velmi citlivy na seba a v poslednej dobe mava za vsetko strasny plac zatial stacilo fuknut do tvare, ale dnes to uz nepomohlo ☹ ☹

kosska3003
3. jún 2010

zuzka to je normalne ze teraz sa budes bat a chodit nan stale divat to aj ja chodim ked je chora furt chudatko uz bude dobre hlavne treba mysliet pozitivne aj ked je to tazke vsak si dobra mamina a zvladla si to na jednotku
a med ja davam uz do caju trosku davala som kvetovy aj horsky a teraz mame pupavovy co svokra robila

nikanika28
3. jún 2010

zuzi, kludne ho sleduj kazdu chvilku, to je normalne..a budes aspon kludnejsia 😉 . Mne sa raz tak stalo este ked bol Lukasko malinky...spal mi v zime na balkone a spal nejako dlho na jeho spavanie, tak aj ked som ho chodila kazdu chvilku pozerat, nedalo mi to a trosku som nim mikla a on nic...tak som hlavickou otacala a on stale nic....to uz ma chytala panika, vobec sa nepohol...rychlo som ho vytiahla so spacaku a sla do nutra s nim a on sa vobec nepohol...este som s nim hybala, kyvala s hlavickou, ziadna reakcia...to uz ma zachvatila riadna panika a on zrazu otvoril tie svoje ocka a usmial sa na mna...baby, ja som vtedy asi dve hodiny plakala....este teraz, ked si na to spomeniem, zimomriavky mam po celom tele 😨

nikanika28
3. jún 2010

Zuzi jasne...ja som to nemyslela tak, ze si ho nechala plakat....ale ved asi vies... Klarka tiez ked sa buchne trosku, tak si rucickou chyta hlavicku a vykrikuje au au auuuu 😀 ..ale ked vidim, ze je to vaznejsie, tiez ju hned beriem ...

nikanika28
3. jún 2010

zuzi a co si robila, ked ti nedychal? ci si ho len vodickou oprskala?

dm1
3. jún 2010

nika tak to by som teda riadny hysak chytila keby sa mi stane co tebe s lukaskom... ja tiez ked maly nezvykle dlho spi chodim ho pozerat a niekedy do neho aj stucham az ho zobudim 😝

zuzkad
3. jún 2010

jasne Nika, viem, ze si to tak nemyslela 😉 😉 ja som mu najskor fukala do tavre ale nic, potom som pustila studenu vodu a dala mu obe ruky pod prud, na krkr zahlavie a tiez na tvar polozila som ho a dala nohy hore potom zase pod vodu a uz sa zacal preberat.

Uz sa zobudil v plnej nalade smeje sa a krici, je sice zachripnuty, ale je vesely, prisiel za mnou s brumikom a tak som neodolala a dala mu ho aj ked este nejedol dnes poriadne nic, lebo sme celu dobu boli v nemocke 🙂

mystery7
3. jún 2010

@zuzkad chudatko, to si ani neviem predstavit tu hrozu co si musela zazivat. A este ta premudrela sestricka 😠 nechapem takych ludi. Uzasne rady mala.

Ja som dnes bola po recept na zelezo a fenistil, tak som hned dala Mirka aj zaockovat proti zltacke A. Dufam, ze na dovolenke nic nechytneme.

iinuska
3. jún 2010

ahojte
my sme sa dnes pekne krasne vychystali na nakupy do rakuska, a az za hranicami sme zistili, ze maju sviatok a vsetko je zavrate. 😕 😕 No ze dobre teda, tak sme isli aspon do Ikea a Avionu, ale Adamko bol nervozny, lebo sa mu nedarilo spinkat, tak sme len do HM skocili, kupila som mu klobucik a sandalky, ze ked sa otepli 😕 , v DM pliemky a isli sme domov.Samozrejme, asi 10 min pred domom zaspinkal. To je vzdy tak. Potom sme ho nechali na dvore v aute, tak si pospal hodinku. Obedoval o 14. No a teraz spi od 16.

zuzka, uf, tak to ti teda nezavidim. Musis byt silna.Drz sa

mimi21
3. jún 2010

zuzka, prajem vela sily a nech rychlo na to zabudnes a nech sa uz nikdy take nieco nestane,
chudatko Nicolasko, ale vidis, deticky su rychlo fit, uz bude dobre a uz sa maly bude len usmievat 😉

zuzkad
3. jún 2010

dakujem kocky za povzbudenie 😅 😅
nie je pre mna momentalne lepsia radost ako vidiet, ze mi tu beha smeje sa a rozhadzuje 😅 😅 😅 dnes mi to naozaj nevadi, dokonca aj po TV bucha a len v tichosti ho zoberiem prec 😅

tesila som sa zo slnka a pekne sa rozprsalo 😝 😝 takze von sme ani nesli ☹ ☹ dufam, ze sa to pocasie naozaj uz zlepsi, lebo je to strasne 😝 😝

ladywitch26
3. jún 2010

zuzka, no docitala som, tak my toto mame dost casto. stanka akonahle zacne jacat, tak jej musim v momente fukat do ust, lebo sama sa nenadychne.a tiez mi raz tak padla, co stratila vedomie.mame to skoro na dennom poriadku, ale zakazdym mi to teda riadne zdvihne adrenalin a vyplasi ma to. a to som uz prakticky vytrenovana, lebo segra nam toto robila hadam do troch rokov. to si pamatam, ako s nou nasi vzdy triasli a vodou studenou oblievali a niekedy to trvalo aj par minut, kym sa prebrala. ono sa povie tym doktorom, ze je to normalne, ale clovek si vtedy fakt uzije riadnu davku strachu

zuzkad
3. jún 2010

lady presne ako pises...podla mna to normalne nie je ked ti dieta zmodra a nedycha...ja som myslela, ze zosaliem...dufam, ze toto prejde coskoro, lebo ten plac ma fakt desi. U nas fukanie do ust vobec nefungovalo fukala som ako besna ale nic on uz stratil vedomie...je to hnusny pocit a nikdy viac to nechcem zazit. ☹ ☹

ladywitch26
3. jún 2010

no, nahoda je svina,ze? len co som dopisala, tak sa mi stanka vyrypala, klepla si hlavu o sedacku a zasa mi odkvacla.

ladywitch26
3. jún 2010

zuzka, ja som o tom citala asi pred vianocami este clanok, vraj je to normalne a dieta sa po chvili same preberie, no ale cakaj len tak a nic nerob. vsak by som zosalela. inak stanka mi tak plakavala uz pri kolike, prakticky od dvoch mesiacov, takze uz som fakt "odolna"

akurat sa smejem, ockovia maju zasa skolku. sused poliak so 17m. dcerou vonku, dalsi sused ir so 16m dcerou a stano so stanou vonku pred domom. no jaki starostlivi oteckovia z nich 😀

zuzkad
3. jún 2010

lady to nemyslis vazne 😕 😕 tak to ti naozaj nezavidim, ja by som toto nemohla zazivat casto, lebo do teraz som z toho mimo a je mi do placu, ked si na to spomeniem...teraz chodim vsade za nim, len aby sa nebuchol, aby nahodou zas nezacal tak plakat...lekari tomu hovoria "afektivny plac" ja ked maly zaspi tak sa chystam si o tom nieco precitat, aby som sa uistila, ze sa naozaj nemoze nic stat...ja sa bojim, ze by sa nevedel sam nadychnut uz a nieco by sa mu stalo ☹

ladywitch26
3. jún 2010

zuzka, prvykrat som bola aj ja hotova z toho, ale si este pamatam segru, a viem, ze ona to bezne robila. vraj niektore decka si tak dokonca vynucuju pozornost naschval, lebo vedia, ze rodicia hned pribehnu. stanka tiez skusala, ale proste som odisla z izby, tak to uz nerobi naschval. uz teraz len ked ozaj spadne a udrie sa.

zuzkad
3. jún 2010

lady akurat som si docitala o tom http://www.radost.sk/kniznica.php?show=more&act... je tam dobre popisane, preco a ako sa to stava a co robit no som kludnejsia, ked som sa docitala, ze to nemoze ublizit dietatu a nijak poskodit mozog...ale aj tak keby sa mi to stalo znova, budem zase vystrasena ☹

mimi21
3. jún 2010

boze baby ja som strasna panikarka, ja vobec neviem ako by som v takejto situacii reagovala
raz ked prislo otcovi zle lebo ma vyskovy krvny tlak tak som bola schopna len sanitku zavolat ale inac som stala ako prikovana 😒

iinuska
3. jún 2010

jaaaj, Adamko sa tu jasi , akokeby ani nemal ist spat 😵

ladywitch26
3. jún 2010

inus, neboj, nech sa pojasi, potom zalomi odrazu. nam tiez stanka dnes vyvadza ako odtrhnuta z retaze, neviem,co je za den dnes. same somariny vymysla, ani len banan nevedela normalne dojest, stale sa mi vrtela na vsetky strany v sedacke, jazyk mi vyplazovala, plula a rehotala sa na tom, no fakt jak z divych vajec dnes. tak som ju este "vyhnala" s muzom vonku, nech sa so susedovie deckami vyjasi. ja dovarim a idem asi oblecko vytriedit, nech uz to mam pripravene.

kosska3003
3. jún 2010

tak mi uz spime dneska vydrzala male bez kojenia cely den az teraz pred spanim tak som zvedava ako v noci bude vymyslat uz spinka hned zaspala a to mi spala od 13 do 15,4o uz som aj ja chodila stale na nu kukat ci zije takto dlho nespava

iinuska
3. jún 2010

lady, Stanka isla robit poriadky k susedom? 😀

kosska, a kolko ti vypila Marika cez den, ked si ju nekojila?