Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kvetinkaaa
15. júl 2009

ahojte

dm akurat som zbadala na hl.stranke ze pises, ahoj.dnes som bola v dca,chcela som ti volat ale nečakane nas očkovali do oboch noziciek tak som sla domov lebo som sa bala čo bude,ale pekne spinka - az priliz, chuda asi ju to zlomilo. dala som aj paralen čipok od horučky.
a vy čo mate nove?

kvetinkaaa
15. júl 2009

😖

sirinka
15. júl 2009

klarka slintala od troch mesiacov tiez...a prvy zub mala presne na pol roka... aj mi bolo luto, lebo vsetky pekne vecicky sme museli skryvat po podbradniky, lebo by vzdy bola mokra...

magdalenka si cmula pasticky len ked je hladna...

jamaat
15. júl 2009

Čafko.
Monika mi tiež hrozne slintala, už si nepamätám kedy a ako dlho to trvalo, ale bolo to do zúfania. Tiež všade s podbradníkom - po našom bartichlom 🙂 a hlavne bolo blbé, že sa jej z toho tvárička zapaľovala, vyrážky mala priam až popraskané. Vyzerala vtedy dosť hrozne a nedalo sa s tým nič robiť, len čakať, kedy prestane slintať.

Emka chce dudel iba vtedy, keď je trochu hladná alebo trochu nervózna. Tak isto jej ho trochu pridržím, lebo sa najskôr ksichtí, ale keď už začne dudlať, tak ju to väčšinou ukľudní. A radšej nech dudle cumel ako palce, ked bude väčšia. Teraz si tiež cmúľa pästičky.

jamaat
15. júl 2009

Žienky, možno ma niektoré aj zbijete, ale už som sa takmer naisto rozhodla, že idem s Emkou na Pohodu festival. V každom prípade bude na čo spomínať. 🙂

jamaat
15. júl 2009

Auuu, pichá ma v prsiach, dúfam, že mi to už zase mlieko nabieha. 😕

luba142
15. júl 2009

Ahojte baby preberate ockovania my sme boli v poradni dnes a mame 5150g a 60cm a mame ist 12.8. na to ockovanie my sme to uz raz absolvovali so starsou dcerou ta nastastie problemy s horuckami nemala ale ked som musela nieco dat hlavne od bolesti po tomto ockovani vzdy az do 3 rokov pri horucke som davala NUROFEN sirup.

Proti pneumokokom to schvalujem lebo sme si uzili ked nastupila do skolky zapaly usi kazdy mesiac pomaly a to vam neprajem ziadnej vzdy tam mala pneumokoka alebo stafilokoka to je potom ine chuda. Viem ze ktore nemate starsie dieta to odsudzujete ale akonahle ide do kolektivu a nieco prinesie moze nakazit to babo.

aj nasa mala si cmula pästicky ked je hladna

ladywitch26
15. júl 2009

tak od nas akurat odisla detska sestra. mame 5900g a mala im za chvilu prerastie cez tabulky 😀 vraj priemerne je pribytok na vahe u vylucne kojeneho dietata 150g tyzdenne. my mame o stovku viac. rovne kilo za mesiac sme pribrali.

sssimi
15. júl 2009

Baby aj mne malá riadne slintá a bublinkuje.... Pride mi že ju to baví... A hlavne každeho ochutnáva.. Mne teraz cumle plece a zajedá svojou ručičkou 😀 😀 😀

luba142
15. júl 2009

lady a aka bola velka ked sa narodila?
my sme za mesiac pribrali 700g teraz

luba142
15. júl 2009

Lady a ten pluzgierik my sme mali doteraz len cernenu bodku a vcera sa jej urobil hnisavy kopcek dnes sme boli v poradni a doki jej to praskol dal nam masticku a ze jej to mame umyvat repikom a popripade dat tu masticku

ladywitch26
15. júl 2009

luba, mala 4170g

luba142
15. júl 2009

Lady no tak to je riadna baba 🙂

sirinka
15. júl 2009

jamaat si pekne pohodu uzi...beries ju do babyvaku?

luba ja ockovanie prevenarom neodsudzujem...ved aj klarku som dala, vtedy este dobrovolne...ale nepaci sa mi, ze sa ockuju uz 3mesacne deti v kombinacii s dalsim ockovanim co moze sposobovat problemy...podla mna staci zaockovat po roku...

sssimi
15. júl 2009

Siri veď to... A ešte aj naraz 2 očkovania.. Chúďa bábo potom ani nevie, ktorá nožička bolí viac... 😢

luba142
15. júl 2009

siri ja ti verim ale vies moja starsia este chodi do skolky a moze doniest nejaky vyrus a ktovie co by z toho mala nasa malicka mozno nic a mozno nejake svinstvo tak radsej nech to je pri jednom ked uz pichaju no co uz ale s tymi problemami mas pravdu reakcie su rozne kazde babo je ine

luba142
15. júl 2009

simi a aj tak aj bez prevenaru sa ockovali obe nozky lebo ta vakcina bola rozdelena na 2 a 3 zlozky

sirinka
15. júl 2009

luba nie...ta nova sa ockovala iba do jednej nozky... 😉 vsetko bolo uz v jednej striekacke

luba142
15. júl 2009

siri ja som to so starsou mala pred piatimi rokmi vo dvoch tak teraz uz to bolo v jednej asi to bolo lepsie

mimi21
15. júl 2009

no ahooojte
to bol dnes ale hic 😖

mne si mala zuzle rucicku tak ze palec do ust a ukazovakom do oka 😀
mne ked sa mala zobudza strasne sa mrvi a puci a chodi si rucickami po tvaricke - no zlata je pri tom strasne

ja uz mam z toho ockovania take nervy ze az, neznesiem ked malu nieco boli

vcera sme boli v nakupnom centre a bol tam taky maly chlapcek asi 6 rocny a na voziku, strasne bol zlatucky a ja ked som to videla tak som az slzy mala v ociach lebo som si hned pomyslela na to ze mam zatial stastie, ze mam zdrave babo , klop, klop, klop
fakt je vsetko nepodstatne, ked uz mam ten maly vonavy batoztek 😵 😵 😵

ladywitch26
15. júl 2009

mimi, moja sa pri zobudzani tiez puci a chodi si rucickami po tvaricke, ale musim jej kazdy druhy den strihat nechty,lebo inak sa mi tak doskriabe, ze ma az chrasticky 😒

kosska3003
15. júl 2009

ahojte tak ta moja cumel moze ale len ten co som mala v tej krabici od dr taky zlty cumel NUK tam bol iny nechce alebo si aj pasticku cmula taka zlata je
lady tak moja uz je za tabulkou isto ta mi pribrala 1,5 kila za mesiac ked sa narodila mala 3800 a teraz 54OO

ladywitch26
15. júl 2009

kosska, to mas tiez riadnu papcosku 😀

pred chvilou som jej prezliekla uz piate tricko dnes. zakazdym mi tak vygrcne, ze aj ked ma podbradnik, tak jej to potecie az na tricko. a aj gate som jej dnes uz musela prezliekat. no co, jeden den sa prekakame az na chrbatik, druhy den sa zgrcame.

mimi21
15. júl 2009

no ja som taka sprosta, som sa osprchovala a potom som sa pustila zehlit
sice som ozehlila len 4 plienky a jednu osusku ale mozem ist do sprchy znova 😅

malej som na noc dala body s kratkym rukavikom, tak som zvedava ci nebude mat studene rucicky

inac spala mi do pol 8, po kupani a papani zaspala o 9, tak som zvedava aka bude noc

inac ani moja dlho nechcela cumel, vyskusali sme vsetky moznosti, najvaic som bola smutna, ze nechce taky co mame s napisom PAPA IS THE BEST - skusali sme aj silikonove aj kaucukove ale teraz chce uz len ten s tym napisom 😉

kosska3003
15. júl 2009

lady tak to hej to je poriadna papkoska a moja tiez grcka to uz neriesim ani to prezliekanie este ze je leto ze nema toho tak vela na sebe 🙂

jamaat
15. júl 2009

siri, beriem aj kočík, aj babyvak. 2 dni ju vláčiť len v babyvaku by som nevládala a ona by v ňom tiež nechcela byť tak dlho. Až tak veľmi sa jej tam nepáči. A voľáko máme problém ju tam takúto väčšiu napchať, furt je nejaká pokrútená a mravčí.

dannynka
15. júl 2009

ahojte 🙂

jamaat ides na pohodu,?tak by si sa mohla ozvat ja som z TN 😀

dannynka
15. júl 2009

idem pridat par fotto s dneska 🙂 😉

jamaat
15. júl 2009

Danny, no ak prídeš pozrieť na Pohodu, tak sa ohlásim a stretneme sa. 🙂 Ale do TN odskakovať nebudem, nezvyknem z areálu ani nohu vytiahnuť, spíme tam v stanoch.

dannynka
15. júl 2009

jamaat-oki,neviem sice ci si trufnem ale asi ee na pohodu....lebo Domi musi mat absolutne ticho ked si spinka svoju polhodinku 😅 .Ale inak klobuk dolu a obdivujem ta ze si trufnes s malinkou na takyto festival...drzim palce aby ste to zvladli 😉
Ja by som chcela co najskvor stihnut ist do zoo v zline,kym je este Domi na ciciku a potrebuje len 3 vecy-papat prebalit a spat.... 😀 A Gabika ta zas moze zvieratka...no veru som zvedava ako zvladneme cestu chceli by sme ist buduci vikend.... 😉