Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
11. jún 2010

no to sa ozaj dobreze nepretrhne od roboty...tak to ty sa vlastne nestaras len o jedno dieta, ale rovno o dve

zuzkad
11. jún 2010

to ja presne tak hovorim, ze ja mam dve deti a nie jedno 😀 😀

dostala som strasnuuuu chut na melooon, uprosikala som mojho chlopa, tak ideme na rychlo do tesca melon kupovat 😀 😀

jamaat
11. jún 2010

zuzkad, neboj nič, prídu časy, keď jej budeš aj zadok utierať 😕 😅 😝 😎

Už búvame, dnes nezvykle rýchle. A asi ju bolia nožičky z toho očkovania, lebo aj doma dosť veľa sedí a boli sme teraz večer na námestí na zmrzku, vyložila som ju z kočíka a ona si len sadla na zem a kukala.

kosska3003
11. jún 2010

zuzka tak to mas makacku pri svokre aj mna takto vytaca svokra recami ale co uz jednym uchom dnu druhym von a hotovo

nika tak hadam to nema zlomene a ma to len narazene daj vediet chudacik

aj my uz spime pol hodinku bola unavena strasne s toho tepla chuda moje ale bola som u mamy tam som jej dala bezen a sa cvachtala dva krat

iinuska
11. jún 2010

ahojte
nika, to mi le luto, ale snad to nebude zlomene ☹ .A co Lukasko padol, ci co?

zuzka, ach jaj....svokrusa 😠

mimi21
11. jún 2010

inac aj my mame strasne teplo v spalni, ani sa necudujem ze mala dobre nespi
cele poobedie nam tam pecie slnko, takze mozem aj zaluzie zatahovat aj neviem co robit, aj tak je tam ako v pekle 😝

kosska3003
11. jún 2010

mimi ja som jej dala len body s kratkym spi odkopana a mam otvorenu ventilacku nech sa jej lepsie spinka

mimi21
11. jún 2010

mne ninka dnes skoro hola po byte chodila, tielkove body a bose nozky a vobec nebola studena, naopak hned sa jej zlepsila nalada ako sme domov prisli

nikanika28
11. jún 2010

baby, tak ruka nie je zlomena na stastie 😨 ...este je tam moznost, ze by mohla byt ta kost prasknuta, ak by ho to moc bolelo rano, tak treba ist s nim do trencina na chirurgiu...ale zda sa mi, ze uz je lepsie, aj s nou viac pohne...tak to mal asi velmi narazene...ufffff...
No a u doktorky bolo velmi veselo..ked prisli prvykrat, tak bol este taky uplakany...potom boli na RTG a tam mu vysvetlovala ta pani, co to je, tak ho to velmi zaujimalo..no a ked sa vratili za doktorkou, tak potom zacal... podal jej snimok, ona tak na to pozera ..a Lukasko..pekne kosticky, coooo??? Potom na to doktorka nakukala a povedala.. pozeram na to 5 minut, ale ja tam naozaj nic nevidim ....a Lukasko - no, aj ja som pozeral ... 😀 😀 ..tak sa na nom smiali...ze po kom je taky ukecany 😅 😀
No a ostal spat u nasich, prisiel sa za mnou pomojkat, postiskali sme sa, vsetko mi porozpraval, vybozkaval Klarku a isiel k nasim 🙂

ludmilabb
11. jún 2010

mne spi Sofia v overali bez vaku, neprikryta

Erika ahooooj to som rada ze ste absolvovali dovcu v najlepsom poriadku a tesim sa na fotky 😉

nika drzim palce nech je Lukasko v poriadku

a my mame prvykrat sople prisiel na psa mraz ☹ , kupila som odsavacku na vysavac a robim Sofii rodeo s hadicou, chuda taku paniku ma 🤐

mimi21
11. jún 2010

nika, tak super
inac to bolo "moje detske zranenie" - narazena ruka - mala som to niekolkokrat

ludmilabb
11. jún 2010

mimi aj ja som mala Sofiu v tielkovom body len musi mat nieco aj na nozkach lebo po kachlickach ked pocujem tie tupe udery o kolienka tak mam dost, modrinave ma tie nohy uz dost ona sa strasne rychlo vsade potrebuje dostat tak preto 😝
nika chvalabohu ze to nie je zlomenina 🙂

kosska3003
11. jún 2010

nika tak super zajtra aj zabudne ze ho ruka bolela no boliet ho bude ale nie az tak

moja tiez beha len v tricku a hole nohy ale buduci tyzden sa ma o 10 stupnou ochladit

nikanika28
11. jún 2010

diky baby...ja som sa naozaj bala, ze to ma zlomene, pretoze on nezvykne nariekat dlho, aj ked sa mu nieco stane. A nemohol s nou vobec pohnut.... no a smykal sa a nejak blbo dopadol, ono to bolo mozno len nejakych 30cm, ale ak si ju privalil vlastnou vahou....no neviem, mama bola s nim.....tak ale dufam, ze bude zajtra uz ok a nebudeme musiet ist do trencina

jamaat
11. jún 2010

Narazenina bolí viac ako zlomenina, takže je možné, že ho to bude bolieť ešte dosť dlho.

Emka bola tiež len v body a papučkách, potom si body ogrcala, tak som jej dala také bavlnené šatočky, zlatá v tom bola.

iinuska
11. jún 2010

nika, ked ho to bude este boliet, natri mu to npriklad s Voltaren-gelom. Ja som mala pred dvoma rokmi narazenu nohu, a pomohol mi 😉

juska3
11. jún 2010

nika, tak chvalabohu, ze to nema zlomene, a dufam, ze ho to moc nebude boliet 🙂

u nas sa dnes tiez rychlo zaspalo, dokonca ani neveceral, tak cakam, ze sa d 😉 o polnoci zobudi,....a tiez mal dnes len body oblecene cez den, som cakala, ze bude mat dobite kolena, ale nemal

zuzi, to ti teda nezavidim, svokra jak vysita, co by mala okolo vnuka behat a pomahat ti, tak jej behas okolo zadku ty, asi by som si pustila usta trocha na spacir 😉

ladywitch26
11. jún 2010

ludka, nam zacala strasne vrestiavat, ked sme jej sople vysavali, ale kedze sme vsetci nejaki nachcipani, tak jej to dnes muz demonstrativne predviedol na sebe, az sa na nom rehotala a potom si uz dala. sice sa este trochu metala, ale uz sa pri tom nezachadzala. no a obcas sama pride, schyti podbradnik, prilozi si ho k nosu a vyfukne. len tu sviecku uz zabudne utriet, tak musime behat za nou a kontrolovat. obcas to ma aj vyhody, ked sme vsetci chori, odkuka od nas, ako si nos smrkame my 😀

nika, tak super, ze to nie je zlomene. do dovolenky to bude zahojene. inak taka narazenina vie riadne boliet, ja som minuly rok tak narazila prst v robote, no som vsetkych svatych videla. aj som sla k doktorovi, ale zlomene to nebolo a uz o dva dni som ani nevedela,co sa stalo, ale v tom momente to bola hrozna bolest. ked som mala zlomeny prst pred 15timi rokmi, tak som sla k doktorovi az o dva dni, lebo ma to ani nejak extra nebolelo, len som ho nemohla zohnut a bol riadne opuchnuty.

kosska3003
11. jún 2010

no zlomenina neviem ako boli este som nemala nic zlomene ale viem isto ze sadra v tomto hice nic moc istotne 😒
idem ja hadam spat lebo mojee dieta bude zachvilku vstavat na cicik a rano o 7 bude isto svieza a vyspata

emode
11. jún 2010

zuzkad neboj, zvladnete, netvrdim, ze to bolo med lizat, ale dalo sa to zvladnut

kocik som mala sportak riadny velky nas concord neo lebo ked sme isli kupovat golfac, ten co sme vybrali a chceli kupit bol tak isto velky ako nas a mame naozaj lahky, tak sme brali povodny a v poho, ides s nim rovno k lietadlu alebo tesne pred nastupenim ti ho nalozia a vacsinou ti ho daju hned pri pristati ... platis letiskove poplatky za infant myslim asi 40 Eur a to je vsetko, nemate narok na sedadlo pre neho ale pri prepaske treba povedat, ze mate male dieta a vacsinou ak je nie uplne obsadene lietadlo vam nechaju jedno miesto vedla vas volne ...

pre obraz: leteli sme v noci povodne 5 minut po polnoci mal byt let, ale meskal asi 50 minut ... sofia s velkym krikom ledva v kociku na letisku zaspala asi o pol dvanastej ... musela som ju pri nastupe zobudit ... v lietadle dostala predrazdeny stav, cize totalne hyperaktivna ale unavena jak kon zaspala az po dvoch hodinach letu na prsniku ... spala az do priletu a vydrzala pekne aj transfer do hotela ... v hoteli potom znovu ledva ledva na prsniku zaspala az okolo desiatej rano

naspat sme mali let o pol osmej rano, to ale znamena ze o stvrtej rano sme museli opustit izby, sofia spala asi od deviatej do tretej samozrejme s prestavkou na kojenie, zaspala este v buse na letisko a potom az v lietadle hned ako sme vzlietli a pospinkala si dve hodky, takze uz sme to zvladli lepsie, len my sme boli nevyspati a potom este tulacka po prahe a cesta domov, prichod o jednej v noci ... co to v aute pospala ale po cca 3 hodinach uz bola kriza riadna a museli sme stat kazdu hodinu

jamaat
11. jún 2010

erika, kde si kúpila ten plavecký úbor?

emode
11. jún 2010

jamaat v egypte uz teraz zacina byt riadny hic, preto sme sa ponahlali a plaz uzasna pre deti, tiez sme museli vela veci obetovat, snorchlovat sme chodili len na hodku 😅 ... velka vyhoda ked ide este niekto nam svagrina so svagrom vzdy postrazili malu pri mori a my sme isli chobotnicu alebo rybky nahanat a poobede k bazenom alebo opacne ... no vylety ziadne to sme nechceli s detmi riskovat ... ale vynahradili sme si to v hoteli, vecer bol vzdy program, detska disko, sofia len kudbu pocula a uz sa v kociku natriasala 😀 vecer sme jedli vonku, posedeli sme, decka sa vysantili a spali ako dudky 😀

no a bonbonik, mali sme all inclusive ... pricom doteraz ked sme boli na dovolenkach s AI, tak sme mali vecere v ala carte restauraciach v cene, ale tu nie, no a 4 dospeli sme poriadne ani pokyny neprecitali, veselo sme si zabukovali dve vecere v restikach pre 6 ludi (poplatok bol 20 dolarov na osobu za veceru) a az po druhej vecery nas napadlo zisti, ci to naozaj mame zadarmo ... no a nebolo ale ucty sme mali stale nulove ked sme sa pytali na recepcii, nevedeli sme, kedy nam to nauctuju no nakoniec nam delegatka povedala, ze pri rezervacii nas na to mali upozornit a ked sme nic nepodpisali tak to asi bude uz pase ... no a tak sme zistili, ze si mysleli, ze mame ultra all inclusive, ale nikto sa na to nepytal ani karticky nechcel vidiet 😀 😀 😀 tak sme sa dobre napapkali a este nas aj obsluzili 😀

no a este na zaver: svagrinej dva dni pred odletom ponukla cestovka, ze si moze dovolenku predlzit o dalsie 4 dni na naklady CK ... boli traja a asi im zachadzali 3 miesta v lietadle 😀 😀 😀

emode
11. jún 2010

jamaat v tescu ten kriklavy aj s klobucikom 😉 ale pisali ze ma OP 40

a este odporucam zobrat desinfekny gel na ruky bez pouzitia vody vzdy pred akymkolvek jedlom sme sebe aj sofii ruky umyvali tymto mozno aj to pomohlo a nikomu nic nebolo 😉

zuzkad
11. jún 2010

Nika tak super, ze to nie je zlomenina 😅 😅 aj ked chuda bolest musel mat riadnu ☹ ☹

juska no mam to vesele s nou, ale kedze si nemozeme este dovolit vlastne byvanie tak nejak to zvladame 😝 😝 jedno stastie mam, ze moj Peto vie o svojej mamine, ze je lenivec a sem tam jej aj povie svoje a je na mojej strane 😉 😉 cize aspon tam mam oporu, aj ked na dovolenku nas tiez pusta s tazkym srdcom, aby sa nam nic nestalo 😖 😖

Erika tak super, ze si mi to pekne popisala, dakujem 😅 😅 ja budem mat golfac od sestry, tak dufam, ze mi nebudu robit problemy s poplatkom. My uz mame zaplatene letenky a poplatky cez cestovku, tak neviem, ci este budu od nas nieco pytat za maleho, dufam, ze nie 😕 😕 je sice infant, ale snad toto cestovka zariadila, alebo nie ?? 😝 😝 asi im zajtra zavolam a popytam sa. Ja som v nevyhode, ze nekojim, cize musim cestu z malym inak troska pospekulovat, uvidime ...snad hlavne tie uska aby neboleli 😖 😖 to volne miesto by sa nam hodila na flasky, hracky atd....brala si aj nejaku deku ? Lebo ten prestup z klimatizacie do tepleho vzduchu, asi nebude moc prijemny ☹ ☹

maly mi len pred chvilkou zaspal, do teraz sa jasil a spat ani nahodou...inak dnes behal len v plienke a sandalkoch, mame v byte strasneee teplo a vobec nebolo treba davat mu ani tricko, teraz na noc som mu dala len tielkove body a ponozky uz urcite nema na sebe 😀 😀
inak Nicolas ma bohvsku novu hru...zavrie oci a chodi po byte , samozrejme sem tam narazi do niecoho a to je sranda ja slak pre neho 😀 😀

zuzkad
11. jún 2010

ten gel je dobry napad, dakujem za tip 😉 😉 😉 ten si kde kkupila v lekarni ?

emode
11. jún 2010

zuzkad ano v lekarni

to je prave ten letiskovy poplatok za infanta co sa plati CK, nic viac nebudes platit, ano deku a nejake hracky sme mali v lietadle, ale aj napriek klime vobec nebola zima v lietadle, co aj mna prekvapilo a prechody neries, neovplyvnis to a deti sa rychlo prisposobuju ... s tymi uskami, ked budete vzlietat a pristavat, davaj mu pit alebo nieco cmulat aby prehltal to je vsetko,
som nevedela, ze ides bez partnera, ale ak ide niekto znamy, urcite ti pomozu ved na dovolenke nemas nic ine na praci len oddychovat, tak im to dobre padne, neboj a svokre sa vsetko raz vrati, hlavne bud v pohode a drzim palce 😉

zuzkad
11. jún 2010

Erika ano idem bez mojho draheho ☹ ☹ lebo to je len zaskok za moju maminu a ja bez maleho by som nesla ani nahodou, tak sme sa dohodli, ze idem s nim a so sudedou dobrou znamou, sice je to zena v rokoch, ale fajn, poznam ju od detstva a verim, ze mi pomoze ak bude treba, ale ja som samostatna dost, jedine ak potrebujem sprchu, zachod...a mozno sa najest vtedy dam maleho postrazit, inak budem stale s malym ja a verim, ze to zvladnem 😉 😉

jamaat
11. jún 2010

emode, veď ja chcem ísť až koncom augusta, respektíve šla by som aj v septembri, ale vraj mužo nebude môcť kvôli robote. V septembri sú už aj zájazdy lacnejšie, aj chladnejšie je v Egypte.

Emka sa mi teraz zobudila v nejakom divnom stave, strašne spotená, ale je studená, a taká nejaká rozhádzaná, raz mykne rukou, raz nohou...čudné. Aj zaspávala pri kojení, ale nedalo jej, furt jej niečím myklo. No hádam je to len z toho očkovania a prejde to. Dala som jej fenistil a sirup Sedalia. Tato uspával (dobrovoľne, veď 2 týždne ani doma poriadne nebol 🙂 ) a akurát došiel do obývky, tak už teda spí.

ladywitch26
11. jún 2010

jamaat, a nesniva sa jej nieco? stanka sa tak myka, ked ma velmi divoke sny, aj rozprava zo spania. to podedila po ockovi, on tiez bezne vykecava v spanku 😀 a dnes nadranom normalne zo spanku na nieco ukazovala prstekom a vravela "toto" 😀

mimi21
12. jún 2010

ahojte
ja od pol5 nespim, lebo som si posuchala oci a nos a kedze mam alergiu, tak ma teraz vsetko svrbi 😒

jamaat my sme boli pred 2 rokmi v egyúte v polovici augusta a vobec nebolo tak horuco, ja nemam az tak rada velke horucavy, ale tam bolo uplne v pohode

no tak sa tu majte, idem ja balit este posledne veci

zuzka tebe peknu abezstresovu dovolenku, vidno ze si zodpovedna mamina, tak urcite vsetko s Nicom v pohodicke zvladnete
a ked sa budeme clapkat vo vode budem mysliet aj na vas, ze ako vam je 😉