Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
19. jún 2010

jamaaat to ti verim ze to je lepsie aj mne uz tak mala dost dlho spinka a je to lepsie ako pri nej pol hodiny aj viac lezat

baby chcem kupit kameru viete mi niaku odporucit diky

ladywitch26
19. jún 2010

no tak irka vypada by ok,len mi vravela, ze akurat na utorok nemoze, ze by len pondelok a stredu. tak som este bola za jednou polskou babuskou, len ona ze len u nej doma, ze nie u nas. no len stanka mi nezaspi inde ako vo svojej postielke. tak som nadsena velmi nebola. ale nakoniec mi irka pisala,ze tento utorok moze nakoniec, tak mam zabezpeceny tento tyzden cely. no a s tou babenou od sirinky sme sa nakoniec dohodli, ze mi da vediet v pondelok, lebo si robi autoskolu. mne by bodlo, keby prisla aspon na mesiac, to ma muz robotu 100%istu a dovtedy by uz vedel, ci ma stale zamestnanie a ci hladame dalsiu aupair. len este uvidi v pondelok, co jej povedia v autoskole, ci sa bude dat prelozit termin skusok. podla mna v pohode, lebo ja som mala autoskolu 12mesiacov. sme sa hromadne zo skoly zahlasili, v januari sme mali teoriu, ale potom schvalili zakon,ze skusky az po 18ke, a ja mam narodky v decembri, tak som musela cakat 12mesiacov. tu teoriu som aj davno zabudla dovtedy, tak som sa musela drvit doma nanovo. este som mala problem, lebo v decembri skusky zrusili, az na januar ma presunuli a potvrdenie od lekara plati len rok, tak mi este instruktori falsovali datum na tom potvrdeni, aby som mohla skusky robit 😀

juska3
19. jún 2010

lady, prave som citala sms-ku od sesternici, ze jej kamoska by mozno mala zaujem, len sesterka je este v praci, tak by mi okolo 23.hod. dala vediet, ci to berie, tak jej idem napisat, ze je to uz obsadene.... super, ze sa ti nakoniec podarilo niekoho zohnat 🙂

ladywitch26
19. jún 2010

@juska3 este budem vediet presne v pondelok. ak nebude moct ta od sirinky na mesiac minimalne, tak budem hladat dalej.

iinuska
19. jún 2010

ahojte
my sme sa poobede vybrali ze na chvilku von, a prisli sme o tristvrte na 8.Na namesti bola akcia, ze den otcov hihi.Sme sa postretavali s kamosmi, dali pivko, Adamko ponahanal tancujuce deticky a isli domov. Pocasie vyslo, tak bolo prijemne.

ludmilabb
19. jún 2010

@jamaat my mame cas zaspatia 21:20

ludmilabb
19. jún 2010

@iinuska tak vam bolo fajne 😉 ake mate noci teraz?

jamaat
19. jún 2010

@ludmilabb Emke prešlo nervózno-aktívne obdobie, lebo ma už ani pri kojení nekope. Už včera som si všimla zmenu, tak ma hneď napadlo, že hádam bude lepšie aj so spaním a tak aj bolo. A to sme ráno vstali o 8,30, cez deň spala takmer 2 hodiny a večer zase pekne zaspala. Bez nejakých režimov a skorších budení 😉

ladywitch26
19. jún 2010

jamaat, tak kym nepojdu dalsie zuby, mas zasa zlate dieta... 🙂

iinuska
19. jún 2010

ludka, no nechcem to anilen zakriknut, ale polepsilo sa. Byva tak 2-3x hore, nakojim ho a spinka dalej.Ale niekedy vecer sa musi vyplakat. Uz aj UM som prestala riesit. Len predtym ma to fakt vycerpavalo a prestavalo bavit, ked som ho aj 8x za noc kojila.

iinuska
19. jún 2010

lady, tak ty vies potesit 😀 😀 😀

ladywitch26
19. jún 2010

inus, no ja som realista, stanke vysla aj stvrta stolicka, ocne idu tak okolo 18.mesiaca, takze ideme si uzivat chvilu kludu. ticho pred burkou 😀

jamaat
19. jún 2010

Lenže žiadny nový zub jej nevyšiel. 🙂

iinuska
19. jún 2010

lady, a vraj ocne su najhorsie 😒

ludmilabb
19. jún 2010

ocne su najhorsie? my mame zatial 6 zubov, ak to pojde tempom ako doteraz tak sa dopracujeme k stolickam o rok

emode
19. jún 2010

nam ide druha stolicka ale hore sa mi neda jej pozriet nie je sanca len vidim ako si tam pcha prsty stale ... no des este aj ta viroza do toho, brhle strasne ... teraz vecer mi normalne nervy rupli 😠 nahnevana som sama na seba ze taketo situacie nezvladam lepsie lebo som potom na nu vyslovene zla ... odmietala vsetko, veceru, sirup, vsetko len nasilu do nej naliat, hysaky strasne, ani odsat sa mi nepodarilo, mm niekde v prdeli na bicykli (ze vraj dostal defekt 😕 ) ... nakoniec mala revala na jednom konci postele a ja na druhom ... revala a zurila zaroven ... a potom mam pocit otrasnej matky ktora si svoje dieta ani nezasluzi ... brrr 😖

sorry za pesimisticky prispevok 🙄

ladywitch26
19. jún 2010

@emode tiez mavame obcas taketo stavy. najskor sme od prveho mesiac revali obidve kvoli kolikam, tie potom v 4.mesiaci skoncili, ale zacali zasa jakoty pri zuboch. no asi si este uzijeme, kym nam to vyleti z hniezda...

ludmilabb
19. jún 2010

@emode to je vystupnovane tymi vsetkymi zlymi situaciami, kebyze sa ti deju po jednom tak clovek to este riesi s chladnou hlavou. Mne ked sa to kopi a som sama tak si obcas pripadam ako na pokraji nervoveho zrutenia 😝 Sofia je zase taka ze ma bije a ked nervaci, chce ist na ruky a potom ma na nich zacne bit tak to mi ide tlak rapidne hore a dnes presne ako pises sirupy, caje, kvapky do nosa nehrozi tiez len na silu, teply caj ani nic ochutene do nej nedostanem ani omylom, s odsavanim sa trapime
beriem to tak ze je chora, v nose ju musi strasne ominat tak nema naladu
a prosim ta coby si si ju nezasluzila vsak sa o nu staras ako najlepsie vies 😉

ludmilabb
19. jún 2010

@ladywitch26 fakt mala Stanka prve styri mesiace koliky? to mi nejako uslo lebo aj Sofia detto, moje usne bubienky su odvtedy nachylne na dlhodoby rev, kedze vtedy som jej nevedela pomoct tak sa to len muselo prezit, teraz ked viem odstranit pricinu tak to spravim lebo ta frekvencia revu zostala len dovod sa zmenil a potom ju pol dna nanasam na rukach ako krava 😀

juska3
19. jún 2010

emode, ako keby si mi z duse hovorila, taketo stavy su obcas aj u nas, tiez mam pocit, ze mi vsetko pada na hlavu a nezvladam to, a to mam len jedno dieta, neviem, ake by to bolo keby mam dve 😨 a to staci, ze potrebujem varit, ale Alex sa mi s placom pletie popod nohy lebo chce na ruky, bordel v celom byte, kopa pradla na zehlenie a ja neviem co skor

jamaat
19. jún 2010

@emode Aj ja mávam také stavy, takže sa ešte nehádž pod vlak 🙂

Emka síce koliky nemávala, ale ručala aj tak celé dni. Ďakovala som pánubohu, že aspoň večer začala od 1 mesiaca spávať normálne. Ale dovtedy tiež katastrofa, až kým sme jej nezačali dávať večernú dávku mlieka v postieľke z fľašky.

jamaat
19. jún 2010

@juska3 Joooooj, aj za mňa píšeš! A to varenie vie bohove veľa času zabrať! ...Prádlo na žehlenie mi už týždeň trčí na gauči a keď ho konečne ožehlím, tak sa tam zase ďalšie začne zbierať.

ladywitch26
19. jún 2010

ludka, mne sa vtedy zacala zachadzat od placu a odvtedy jej to zostalo. sme si uzili, revali sme spolu.

http://simonka.webnode.sk/
toto som nasla na stranke martincaniek, odporucam precitat hlavne naspodu stranky etapy liecby. a zobrat si k tomu balik vreckoviek. az na konci,ked som si pozerala fotky, tak som zistila, ze je to dcera muzovho kamarata, s ktorym hravali futbal. 😕

ludmilabb
19. jún 2010

aj mne sa Sofia zachadzala az dychat na par sekund prestala, mama bola z toho hotova
ja v kuchyni cez den nic nespravim prave preto ze Sofia akonahle chcem umyt co i len jeden tanier tak reve a taha sa na ruky lebo aj ona chce vidiet

rybca
20. jún 2010

ludmila- toto sme my vyriesili hojdackou v kuchyni a ked Matkovi este dam ryzovy kolacik, tak je pohodka uplna

sssimi
20. jún 2010

Ahoje!
Zanedbávam vás. Sarah začína chodiť, tak behám len okolo nej. Našťastie už perfektne štvornožkuje, tak sa poprípade dostane aj tam kam chce. Zuby neviem či je lezú, ale je mrzutejšia ako inokedy no možno je to zmenou počasia.

emode
20. jún 2010

@ludmilabb praveze vcera sme mali celkom fajn den, ziadne hromadenie negativ, ja jednoducho neviem ovladnut svoj hnev, ktory vo mne narasta pravdepodobne preto, ze nieco nedokazem urobit (zvladnut cely ten ritual nadopovania ... ), vybuchnem, co je fakt zle, lebo sofia asi nechape, co sa deje ... skoda o tom pisat ... este viac mi bude zo seba zle 😒
tiez mam pocit ze ty si si uzila so sofiou viac myslim ako s narocnejsim baby

emode
20. jún 2010

tu odpoved som pisala este vcera, len mi "zomrel notebook" a uz som nemala asi chut ho dat na napajanie ...

lady si to vystihla tou strankou, nemusim pisat, urcite pochopite, ako to myslim, v takych stavoch si to neuvedomim lebo ine emocie ma pohltia a potom si samozrejme nadavam ...

juska aj take stavy mavame, preto sa radsej zdekujem z domu, zbalim malu a ideme prec lebo doma by som chytila dalsi "zachvat" ...

iinuska
20. jún 2010

ahojte zienky
ale, ale ake pesimisticke prispevky tu ja citam. Zeby to bolo tym pocasim???? Dievcata, hlavy hore, ste perfektne matky a robite pre svoje deturence to maximum. 😉 😉 😉 A to ze sa obcas nedari, to je uplne normalne. Ja som mavala taketo stavy pri Petkovi. Teraz to beriem uplne inac a uzivam si to 😵 😵 😵 .

ladywitch26
20. jún 2010

@emode no kazdopadne ked sa v tebe hromadi hnev, tak ho treba dat von. nedus ho v sebe, kdesi som citala, ze potlaceny hnev sa meni na negativnu energiu v cloveku a ak je to dlhodobo, tak to sposobi chorobu, najcastejsie rakovinu. takze radsej si do niecoho kopnut, rozbit tanier a pod., alebo sa vyzur tu na nete, mozme pripadne spolu ponadavat na okolity svet. 😀