Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
3. júl 2010

@ludmilabb caj ale nechcela najskor tak zacala plakat tak som ju nechala myslela som si ze bude dlho plakat ale po 3 minutkach asi prestala potom sa zacala bavit a dala si aj caj bola hore sice hodinu ale v pohode dalo sa na druhy den tiez plakala aj treti a dnes je 4 noc a nedala som jej ani vecer rano jej davam nutrilon a dnes som jej ho dala vecer ale tiez revala kym ho vypila musela som jej ho dat do flasky co s nej pije caj inac nechcela bolo to namahave ale budem rada hlavne to je super ze sa mi uz tak v noci nebudi na cici

iinuska
3. júl 2010

ahojte,
my dnes spime dole, lebo v podkrovi je strasne teplo. Aj ked otvorim okno, ani to nieje citit. Taka je rozhorucena ta strecha. Aj dnes sme sa vykupali v bazene, bolo super. Adamko si to uziva. Som zvedava, ako bude pri mori.

ja sa snazim kojit v noci 2, maximalne 3x. Adamkovi niekedy staci, ked zaznem nocnu lampu a ma vidi. Potom sa spokojne ulozi a spinka dalej

ludmilabb
3. júl 2010

my sa kojime tak dva, trikrat v noci a cez den 4x 😝

sssimi
3. júl 2010

Ahojte.
My máme dnes uspešne krst neterky za sebou. Mm išiel nečakane do Prahy, tak bačujeme doma samé.
Sarah má 7 zubov a od kedy sa jej tlačia ďalšie nechce mi poriadne chodiť. Teda chodí pekne, ale nechce sa púšťať.
Včera mi Sarah spadla večer z postele. Bože skoro som zinfarktovala. Bola strašne nekľudná tak som ju dala spinkať do manželskej a odišla som upratovať a ona sa zo sna pregúlala až spadla... Našťastie sa jej nič nestalo. Len sa zľakla.

kosska3003
3. júl 2010

no ja som najskor stopla kojenie cez den potom v noci a teraz aj vecer tak uvidim ci sa odstavy

sssimi tak este ze sa len zlakla aj moja ked spadne kolko krat sa len zlakne ale place ako keby som ju z koze drala

iinuska
3. júl 2010

@kosska3003 a preco chces malu uplne odstavit?

emode
4. júl 2010

Ahoj 😀
tak my s tyzdnovou prestavkou zase soplime, uz som z toho zufala ... mala samozrejme este viac 😢

ja som sa rozhodla zatial kojit, teraz ked je chora tak v noci castejsie pije, ale inak tak v noci 2x a cez den 3x co nie je katastrofa ... snazila som sa poobede ako kosska uz nekojit ale vecer sa to s nou nedalo vydrzat, odmietala aj veceru chcela len mlieko ... flasu s UM my tak smarila o zem, ze uz to neskusam 😝

iinuska
4. júl 2010

ahojte
tak vcera sme mali asi nestastny den. Pokazilo sa nam auto, a v noci nam praskol bazen ☹ . Ale hlavne, ze nam chuti 😅
dobru chut k nedelnemu obedu

ludmilabb
4. júl 2010

@iinuska dajako sa na vás smola lepila 😢
u nas je to kojenie kadejake, myslim tym co Sofia vyvadza na prsniku ako sa kruti, nevie v klude lezat vy ako kojite?
tento vikend je nejake urevana, vcera a dnes to iste uz ma z nej hlava boli aj energia mi chybuje

jamaat
4. júl 2010

No načim by bolo na poobede program vymyslieť, lebo Emka je tiež doma omrndená.
A včera sa prvý krát stalo, že mi zaspávala pri jedení v stoličke. A nie večer, ale na obed. Ona keď sa zobudí pred siedmou, tak jej ten spánok nestačí, potom len zíva, mrnčí. Včera doobeda sme boli von, tak ju to asi zmohlo 🙂

kosska3003
4. júl 2010

iinuska chcem prestat lebo uz sa chcem vyspat a myslim si ze uz je dost kojenia aj na mna a chceme druhe v lete uprplat tak uz nechcem kojit a kedze to ide lahko myslela som si ze bude viac bojkotovat tak som ju odstavila ale teraz si musi raz za den odsat trosku lebo sa mi nalievaju prsia

mi uz mame po obede piekla som kacku mm si zaziadala teraz cakam kedy mala vstane a ideme na chatu na oravsku priehradu a dojdeme az v utorok tesiiiiiiiiiiiim sa ako male decko tak dufam ze mi tam bude mala pekne spat tak sa tu majte v utorok som tu hihihi

emode
4. júl 2010

kosska ako ti fajne 😀

ludka sofia tiez nevie co s rukami a nohami pri kojeni 😅 my sme umrncani ale kvoli soplikom ☹

nikanika28
4. júl 2010

cafte baby, tak sa s vami lucim, za chvilku vyrazame 😵
tak o 8 dni som tu jak na koni 😀
papa

ludmilabb
4. júl 2010

@nikanika28 nika stastnu cestuuuuu

jamaat
4. júl 2010

Tak šťastnú cestu a príjemný pobyt. No pekne sa idete teraz rozlietieť po dovolenkách. 🙂

ludmilabb
4. júl 2010

baby ake ranajky robite krpcom? ja mam pocit ze jej davam dookola to iste, chlebik s maslom alebo syrom, niekedy jogurt, ovocie si nechavam na desiatu ale ja este pred spanim aj kojim, jedava asi tak v norme ani vela ani malo len dumam ze dost casto 😕

emode
4. júl 2010

@ludmilabb to mate este celkom slusny repertoar, my vacsinou len s maslom, chlieb alebo toast, syry nechce, jogurt jej teraz tiez velmi neberie a zelenina k tomu ale to je tak kadejako podla nalady ... co zje dobre, je obed, polievka a druhe, vyzivy uz ani nekupujem, obcas zje nejake ovocie a obcas nejaky tvarohovy kremik ale to musi mat naladu ... staci?? 😀 😀

ludmilabb
4. júl 2010

@emode no vidis a predtym si sa bala ze jej budes len kupovat a teraz ako v pohode 😉
polievka a druhe som este nedavala, napr. dnes ked videla misku s lyzickou a v nej gris tak zacala jacat a odtiskat mi ruku ako siska a to je gris chuti

jamaat
4. júl 2010

Ja dávam na raňajky pečivo na striedačku s maslom, lučinou, tvrdým syrom, šunkou, lekvárom, medom. Alebo v nedeľu, keď máme my makovník alebo orechovník, tak jej tiež z toho dám. Tak, aby mala viacej cesta, ale ujde sa jej aj z maku a orechov. No a vianočku, ale to sme už dávno nemali.
Ovocie má rada akékoľvek a kedykoľvek - včera sme oberali lesné jahody a čučoriedky, chutilo jej 🙂 ...A postupne sa chytá papať aj surovú zeleninu.
Celkove sa jej jedenie zlepšilo, už to na obed nie sú také boje a revy. Dúfam, že to týmto nezakríknem a že jej to už zostane.

rybca
4. júl 2010

Ahojte, dnes Matko v obchode sa rozhodol vyobimat jedneho chlapceka a oni si mysleli, ze ho ide bit, ten chlapcek sa aj zlakol a usiel pred Matkom, ale Matko sa ho snazil len objat, divne, aj jeho mama to zobrala ako bitku, no ale vysvetlujte ked viete 10 slov po holandsky a ledva vysukate zo seba nieco.

@ludmilabb - ja povazujem za ranajky flasu mlieka, potom si este Matko zdriemne a ked sa zobudi, dam mu chlebik s maslom, alebo syrom, skusili sme aj kasu, ale to zase nevladal jest obed, vlastne kasu sme uz pekne davno nedali, jogurt a ovocie si nechavam na poobedie, lebo to mu mozem dat aj ked sme vonku

jamaat
4. júl 2010

@ludmilabb Emka sa tiež zvykne spúčať ešte skôr, ako ochutná. Nerozumiem tomu.

jamaat
4. júl 2010

@rybca A ty si ju dobre rozumela, že hovorí o bitke, keď to bolo holandsky? 😀

rybca
4. júl 2010

@jamaat - no rozumela som jej, ze Matko je vitaz. Rozumiem viac ako viem hovorit..🙂)))

@ludmila - Matko zase musi ochutnat na spicke jazyka, ci je to dobre..🙂)) a dnes bojkotoval svoju lyzicku, len mojou chcel papat, a kruti hlavou, nie nie nie a strasne sa smeje pri tom, ale ked pockam chvilku, tak si zase vezme.🙂 je to maly ftipalek..🙂 sunku mi vobec nezje a syr len ked postruham do lepeneho chleba, alebo kocky vydlickou...🙂 tak isto i zeleninu, ked mu dam len tak do ruky, tak nezje, rozpuca ju v rucke, ale ked mu dam vydlickou, tak nema problem...🙂

ludmilabb
4. júl 2010

ja mam furt pocit ze ked jej dam ranajky cize chlieb s niecim o pol osmej tak o desiatej uz musi byt strasne hladna tak jej davam ovocie a o jedenactej ju kojim pred poriadnymi ranajkami ju ale este o siestej kojim

ludmilabb
4. júl 2010

no a este som zabudla napisat ze stale mixujem 😖

jamaat
4. júl 2010

@ludmilabb No tak to asi strašne hladná nebude. 🙂 ...pokiaľ si sama nepýta jesť.

rybca
4. júl 2010

@ludmilabb - ja sa zase stale riadim tymi 3 hodinami, co aj ked pil mliecko, teda nie ze podla toho presne idem, ale skor, ze do troch hodin dalsie poriadne jedlo - chlieb, obed - 2 chody, jogurt, kasa a tak

rybca
4. júl 2010

@ludmila - ja mixujem polievku, bo ked mu dam kusok niecoho s vodou, tak hned zacne kusat a voda mu tecie z pusinky..🙂 ale druhe mi pekne riadne kusiska zuje

ludmilabb
4. júl 2010

@rybca stavaju sa taketo nedorozumenia
u nas tiez jedno dievcatko chcelo Sofiu strasne stiskat bola starsia,Sofia sa rozplakala, pochopila som ze ju chce v dobrom objat, Sofia sa jej zacala bat a vzdy ked s ku nej priblizila zacala revat

ludmilabb
4. júl 2010

no ved ci ju ja neprepchavam 😖