Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
24. júl 2010

@emode Tak to celkom dobrý stupák ste zvládli. My sme boli len na prechádzke, ale rozmýšľala som, že by som aj na bike mala chuť.

emode
25. júl 2010

😝 @iinuska presne aj sofi ked chce tak prejde ked nie tak nie 😀
@jamaat dobra tura, fakt len som ju zvykla urobit bez prestavky pod jednu hodinu 😝 a mala je velmi zlata v sedacke len tam dlho nevydrzi nestaci jej len tak kukat tak robime prestavky a nahaname macky a ine tvory 😅

jamaat
25. júl 2010

@emode Emke nestačí kukať v autosedačke. Po chvíli začne zúriť a vrieskať.

mimi21
25. júl 2010

ahojte
my sme vvera poobede isli k svokrovcom na dom, vecer sme s kamosmi daco pogrilovali a ako sme si isli o pol2 lahnut, tak sa mala prebrala, hore bola do 4, takze som spala v noci krasne 3 hodinky prerusovane mm chrapanim, kedze s kamosom lamali malinovicu 🙄 🙄 🙄
sice som si s malou cez den 2 hodky pospala,a le aj tak som totalne KO, vecer to asi zase bude kratky proces 😅

emode
25. júl 2010

co uz sa v uprsanu nedelu da robit ako ist kuknut svokrovcov a potom sa potulat SCentrom 🙄 mala teraz zalomila v aute za chvilu ju pojdeme zobudit ale aj tak bude skakat po posteli do desiatej ... ked rano nespi do nejakej siedmej pol osmej musi ist na dva spanky a potom to vyzera ako v zoo ked zaspavame 😝

@jamaat postupne jej to predlzujeme casto stojime ale inak v pohode musi si na to aj zvyknut hlavne na prilbu a okuliare ked ideme dolu z kopca 😝

kosska3003
25. júl 2010

ahojte no dnes bol hnusny den aj pocasim mala bola ako pocasie furt urevana stale padala dnes 3 krat si aj hlavu buchla zase joj to chodenie bude domodrinovana riadne zachvilku

sssimi
25. júl 2010

Ahojte.
Tak počasie nam neprialo. Asi sme sa moc tešili 😀 Ale aj tak sme si to užili a Sarah mala zmenu. Bola bohovská. Ani na sekundu sa nezastavila. Chcela byť všade naraz 😀 Dokonca aj v aute spala celou cestou tam a aj naspäť. Pred tým vždy maximálne 30 minút a teraz v kuse 2 hodiny.

emode
25. júl 2010

sofia sa dnes riadne rozchodila 😀

jamaat
25. júl 2010

Aj Emka dnes hodila riadneho papuliaka, len tak zadunelo. Len záhadne nemá hlavu udretú, ale nos na koreni...ako po zápase v boxe 😅 ...Bol aj riadny plač.
A vyzerá to tak, že sa ide odstaviť. Asi kvôli zubom teraz veľmi málo ťahá z prsníka a mne sa tým pádom už skoro nič ani nerobí.

iinuska
25. júl 2010

@jamaat u nas prave Adamko pyta castejsie. Ani vyzliect sa pred nim nemozem. 😅 Jemu sa teraz prerzava druhy ocny zub
@emode ja mam pocit ze Adamko robi zo dna na den pokroky v chodeni. Ustoji aj nemozne 😀

jamaat
25. júl 2010

@iinuska Ešte nedávno sa na mňa vrhala, ak som bola vyzlečená, alebo mi tričko vyťahovala. Ale teraz pár krát potiahne a odvalí sa preč. No a u mňa to vždy tak bolo, že prsia bohovo rýchlo reagovali, ak bolo mlieka viac a znížili produkciu, ale ak treba zvýšiť, tak to sú boje. Preto to vidím dosť bledo. A odstriekavať sa mi teda nechce. A už vlastne ani nemám čo.

iinuska
25. júl 2010

@jamaat ved 14 mesiacov je super tak ci tak. 🙂 Moniku si ako dlho kojila?

kosska3003
25. júl 2010

ja si malej kupim prilbu a bude v nej cely den okrem spania 😀 😀

kosska3003
25. júl 2010

@jamaat aj ja si mysli ohlade kojenia ze rok staci bohate ved ked som niekomu povedala ze kojim tak sa cudoval ja som chcela tak rok zase 3 roky kojit je podla mna aj chore neviem

iinuska
25. júl 2010

dnes Adamko strajkoval s jedenim. No dokopy tomu moc nedal.Polka jogurtu, 3 hryzy bananu, cca 7 lyziciek polievky, par kuskov zemiakov, 2 lyzicky z vyzivy, 3 chrumky. Ani vecernu kasu som mu nestihla dat, lebo sme mali navstevu, tak som ho len nakojila a zaspinkal

kosska3003
25. júl 2010

mne tiez mala strajkuje stale dnes ju aj prehanalo asi z kukurice aj v noci ju durelo a prdkala furt ona mi vypije rano mlieko potom mala rozok vo vajci o pol 11 potom spala 2 hodinky o druhej si dala polievku tam cosi ze zjedla lebo ju mama krmila o pol 5 trosku z ryby asi 4 kusky a trosku tyciniek potom mlieko a spat to je jej jedenie uz tyzden ale je jej dost

jamaat
25. júl 2010

No veď ja si nerobím až takú ťažkú hlavu z toho, ak prestanem už kojiť. Pôvodne som tak dlho ani nemienila, samé sa to tak nejak vyvrbilo. Moniku som kojila pol roka a to som ju už aj dokrmovala. A prešla rovno na kravské mlieko (mali sme vtedy kravu doma. Teda v maštali, nie doma 🙂 )

emode
26. júl 2010

@jamaat ja by som bola celkom rada keby sa takto sofia odstavila ale u nas podobne ako iinus akoby chcela viac len to uz regulujem hlavne cez den ked ma ine ... skusala si jej dat uz ine mlieko?

emode
26. júl 2010

a co sa tyka jedla beriem to tak, co zje, to zje, podvyzivena nie je, vyhladoviet sa snad nenecha, len vecer, ak sa nenaje aspon trochu tak pri kojeni si mysli, ze budu z mlieka fontany, ako sa raz vyjadrila Ludka 😀 😀 😀

vcera vecer este o desiatej nespala, ani naznak udrzania v posteli tak sme este zisli dole do obyvacky a tu sa prechadzala a prechadzala 😅

emode
26. júl 2010

inak dobre rano 😀 ale vidim, ze vsetci este spia ...

martinaxyz
26. júl 2010

Ahojte...
no konečne sme doma...po víkende strávenom u mamini...ja chcem ísť bývať na dedinu, taký pokoj a kľud 😉 😉 😉
dnes už máme za sebou aj dr....malý sa v piatok vyhádzal, prvý raz jedol mandarinku, tak sme si mysleli, že je to z nej...ale nič mu vyrážky nemizli, tak sme išli dnes k dr. a tá povedala, že to je aj zo slnka tak nám dala Locoid Lotion...dúfam ,že mu to zmizne...

noc sme mali na figu 😠 😠 😠 malý sa o 1.00 zubudil, tak som ho zobrala k sebe a on ma obkrckal...chudák malý niečo mu asi nezapasovalo....

mimi21
26. júl 2010

@martinaxyz aj my sme mali locoid ked mala mala nejake vyrazky, ja som jej to najprv nechcela davat, lebo su to kortikoidy, ale ona bola vtedy este fakt malicka, tak som to konzultovala este s jednou dr a ta mi povedala, ze do tela sa dostane len minimum, ze to nie je zataz pre dietatko,
nam to zabralo dobre

my uz mame za sebou prvu exkurziu po mlakach, vytiahli sme gumaciky, najprv ich nechcela, nevedela v tom chodit ale potom uz bolo dobre, ked sa zbadala v odraze v mlake, tak zakricala: Nina! 😀
potom zacala v malke dupkat, velmi sa jej pacilo ako jej voda spliechala pod nozickami, len nakoniec to skoncilo tak, ze si do mlaky sadla 😀 😀 😀 no a to sme uz museli ist domov
ale aj tak za chvilu zacalo prsat...

jamaat
26. júl 2010

Dobré ráno.

@emode Skúsila som jej dať obyč kravské mlieko, vypila deci. Ale musím skúsiť iný cumeľ, s jednoduchou dierkou.

@mimi21 Dupať po vode je zábavka preúžasná a obľúbená aj u nás.

rybca
26. júl 2010

@jamaat ja som dnes dala Matkovi mlieko (zatial umele, lebo sme mali liter zdarma, tak nech ho minieme) do flasky so sosakom a nechcel ho, ale ked som mu to preliala do flase so slamkou, tak vypil vsetko,

Inac sme chceli ist akurat na bike, uz sme sa aj obliekli, bike som vytrepala pred dom a ... zacalo prsat...:(

jamaat
26. júl 2010

@rybca Ja jej chcem dať do fľašky, aby to mohla piť v postieľke. ....U vás tak z ničoho nič začne pršať?

martinaxyz
26. júl 2010

baby ak máte osvedčený recept na palacinkové cesto tak ho napíšte...chcem mm prekvapiť s palacinkami a ešte som to nerobila a na nete je toľko receptov, že som z toho jeleň...malo by to byť tak na jedno 20 palaciniek...

emode
26. júl 2010

@martinaxyz ja robim na liter mlieka 440g hladkej muky, 1-2 vajicka podla velkosti, stipka soli, praskovy cukor asi 1 lyzicu, ked miesam tak si dam do maleho mnozstva mlieka cukor, vajicka, dve lyzice muky, dobre rozmiesam a potom pridavam striedavo mlieko a muku na viackrat, neurobia sa ti hrcky ... robila som minuly tyzden 🙂

@jamaat tiez som skusala kravske, vypila rano tak deci a dost aj to len od smadu keby nebola smadna tak ho asi ani nechce 😕
my sme doteraz nechodili tak sme gumaciky este neskusali ale kupime 🙂

sssimi
26. júl 2010

Ahojte.

@jamaat mne sa Sarah odstavila pre 3 týždňami sama. Najskôr len také cucuky ako ty spomínaš, potom ma aj pohryzla a nakoniec sa začala aj odťahovať. A teda maximálne mi to vyhovuje, že som ju nemusela nasilu odnaúčať.

Ja som si dnes bola dať zaviesť DANU, tak dúfam, že to budem znášať v pohode.

iinuska
26. júl 2010

ja by som este s kojenim chcela vydrzat do dovolenky, a potom zase skusim UM.

@sssimi nebolelo? Mne to bolo dost neprijemne

rybca
26. júl 2010

@jamaat ono prsalo rano, ale prestalo a vycasilo sa a potom znova tak, tak sme sa aj vybrali a pravdaza v polkecesty nas to zastihlo ale tak 5minutove, ale aj s krupami, Matko je v pohode, mal bundu, kapucu a este aj chraneny stitom, ale ja som total mokra

a idu nam asi dalsie zuby, take riedku sople mu tecu z nosa