Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
17. aug 2010

@juska3 ja som kuriatko videla len raz v zivote, a to mi starka vravela,ze kedysi ich boli u nas plne lesy. ale vykapali akosi. inak ja milujem prazenicu z rydzikov 😝 😝

zuzkad
17. aug 2010

@ladywitch26 ja ked som bola teraz na chate v Ruzomberku, tak bol les naozaj plny kuriatok, tak som zbierala o dusu....teraz mam plne sacky zmrazene 😉 😉 mam rada z nich prazenicu, ale celkovo huby mam rada tak na stave, alebo v prazenici, omacku hubovu moc nemusim, ale ked som bola mensia isla som sa zadrhnut 😝 😝 😝

ladywitch26
17. aug 2010

@zuzkad ja milujem smotanovu omacku s hubami a parmezan do toho a na cestoviny. to by som aj kazdy den vedela jest 😝 😝

zuzkad
17. aug 2010

a zase je tu ticho 😕 tu ked sa rozbehne tema tak to ide a potom sa to tu stopne a je tichooo 😀 😀
ja som si pisala so sefkou ohladom roboty, takze je mozne, ze nastupim aj skor do prace nez od januara ako som planovala, ale kedze peniazky surne potrebujeme a o to miesto by som nerada dosla, budem rada, ked nastupim aj skor....maly bude so svokrou, ale zatial je to jedine riesenie, potom nieco vyspekulujem, uvidime ako sa to vsetko rozbehne, mozno ma svokra milo prekvapi 😅 😅 a bude zodpovedna 😉 😉 a ak nie, budem to riesit inak...uvidime.
Prve co ma napadlo bolo, ze tu nebudem takto cez den na fore, ale az vecer..normalne mi smutno bude za tym, ale ved vecer vas vzdy docitam a poctivo napisem co a ako 😉 😉 😉 a budem to dobiehat cez vikend...len skoda, ze vas tu je vtedy najmenej 😝 😝

juska3
17. aug 2010

@jamaat 🙂 ))) nie, lebo my dve s mamou sme dost rozdielne ci uz vyskovo a tiez vahovo a ona dost dlho nosila trvalu a ja som mala dlhsie vlasy vacsinou v cope a mama vyzera troska starsie na svoj vek . Ale co si pamatam, tak raz som bola v zahrade pred domom a dosiel jeden znamy, ze ahoj Marka, a ked som sa zodvihla lebo som mala hlavu zaborenu v zemi a zadok vytrceny do neba, tak sa zbadal, ze "jaj Zuzka to si ty" 😅 , tak to som ani moc nadsena nebola, sice mama nema nejaky obrovsky zadok, tak ale .....😨 😵

rybca
17. aug 2010

@juska3 a nebolo to skor preto, ze vacsinou videl maminku v tejto polohe?...🙂))) clovek velakrat si nevsima ked je na nieco nauceny..🙂))

ladywitch26
17. aug 2010

@juska3 to ja som minule skoro tak pozdravila susedinu mamu, ze ahoj suseda. jej mama vyzera tak mlado, a nedavno tu boli na navsteve. a ja som sla z prace a ani mi netrklo,ze je to niekto iny. vidim znamu tvar, tak som neriesila, ze ina farba vlasov. som sa jej akurat chcela spytat,ze kedy sa odfarbila na blond, az ked som bola len par metrov od nej, tak mi dotuklo,ze to jej mama. ale zasa to by bol kompliment pre jej mamu, lebo na svoj vek fakt nevyzera.

rybca
17. aug 2010

@ladywitch26 ja som zase dala taku letmu po zadku frajerovmu otcovi..🙂)))))))) sme sa chystali niekam a on mal veci vo frajerovej skrini a ja nekukala riadne a sup ho tam a ze "svihni si", oni boli postavou skoro rovnaki..🙂)))) ale nastastie to zobrali zartom..🙂

ladywitch26
17. aug 2010

@rybca 😀 😀 😀 no tak nastastie mne sa to stat nemohlo. stano je vysoky a tmavy a svokor krpaty, bruchaty a svetle vlasy. ale kedysi sa dost podobali s bratom, aj ked stano je trochu vyssi. teraz jeho brat zacal plesatiet, tak to sa uz pomylit neda.

inak robim hubovu omacku, tak dam stanke na cestoviny, uvidim, ci jej bude chutit. ste mi narobili chute s tymi hubami, tak som si bola aspon sampiony kupit, ked tu uz hriby nerastu

juska3
17. aug 2010

@rybca 😀 😀 je to dost mozne, aj ked aj ja som dost casto byvala v tej zahrade

@zuzkad ja tiez rozmyslam, ze buduci rok, ked bude mat Alex dva roky, sa vratim do prace a maleho by som nechala svokre. Ale nie dlho, potom by som to chcela kombinovat jasle a svokra, nech si zvyka medzi ostatnymi detickami. Ale to su len zatial plany 😉 Svokre som zatial nic nehovorila.

ladywitch26
17. aug 2010

baby, to mate super, ze mate babky, kde mozte nechat malych. moja mama by velmi rada zostala pri malej, len este nema ani 50, cize do dochodku daleko. keby som jej davala tolko, co aupairke, tak ma viac, nez teraz zarobi, ale nic by sa jej neratalo do dochodku, tak si to nemoze dovolit. no a svokre by som malu nenechala ani nahodou. najmladsia segra by sa mi v pohode o nu postarala, ale zasa este ma tri roky skoly pred sebou.

jamaat
17. aug 2010

@rybca Dobréé! 😀

dm1
17. aug 2010

ja tiez nemam kde maleho pripadne dat mama aj svokra este chodia do prace tak nehrozi. ale zatial sa teda vobec nikde neponahlam

jamaat
17. aug 2010

Ja mám obe už na dôchodku, ale aj tak nehrozí, že by som im Emku mohla nechať.

rybca
17. aug 2010

@ladywitch26 ja nemam ani take moznosti ako ty, uplne nikoho, ale nam by mozno aj nejaka NL operka bodla, aspon by sme sa lepsie naucili po NL..🙂

ladywitch26
17. aug 2010

@rybca keby som nebola tehu, tak som spokojna s tou irskou studentkou. ta sa teda stanke venovala, a to som jej platila o cosi menej ako mladej. fakt skoda, ze nemohla aj na noc zostavat a uz aj tak bude skolu zacinat.

sssimi
17. aug 2010

Babule ani ja nemám kam Sarah "odložiť". Dnes náááhodou prišla mama normálne z roboty,tak som rýchlo letela kúpiť plávajúcu podlahu do mesta, inak by sme ju nemali ani o rok. Mm chodí z roboty až 16:30 a obchod je len do 16tej. Budúci týždeň ideme na svadbu a ja by som potrebovala absolvovať kozmetičku, kaderníčku,ísť na depiláciu a aj masáž by bodla..... No ale vidím to tak na veľký prd.

ladywitch26
17. aug 2010

ono sa este da vybavit niekto na postrazenie dietata jeden den na par hodin, no ale skuste najst niekoho, kto vam bude dohliadat na dieta pravidelne kazdy den 5 hodin. to sa da fakt jedine aupaikou riesit. a ked mi este niekedy sef nastruhal v niektory den 9 hodinovu sichtu, tak som mala dost

sssimi
17. aug 2010

@ladywitch26 ja tiež milujem cestoviny s rôznymi omáčkami. Najradšej robím: kuracie prsia na kocky, šampióny, kukurica, rajčiny, paprika-to uvarím dokopy a potom tam švacnem syr a smotanu. Ten syr to perfektne zahustí a nemá to chybu. Tiež by som to jedla stále,ale pali ma z toho záha ☹

sssimi
17. aug 2010

@ladywitch26 u nás o 2 dediny ďalej vraj idú zriaďovať škôlku, ktorá bude slúžiť rodičom aj tak, že si tam neprihlásené dieťa môžu odložiť na pár hodín-čiže nie každý deň,ale len keď niekam potrebujú ísť,dokonca má slúžiť aj počas víkendov, sviatkov a aj prázdnin. Tak už len dúfam, že sa to naozaj zrealizuje,lebo už teraz mám hlavu v smútku z letných prázdnin...

juska3
17. aug 2010

@jamaat no ja netvrdim, ze je to najlepsie riesenie dat ho svokre 🤐 lebo mu dovoli vsetko.

@sssimi moj muz chodi z roboty o pol7 vecer, tiez som uz tak kupovala obkladacky do kupelne, ci bola dat opravit chladic klimy do auta 🙂

zuzkad
17. aug 2010

no ja odbehnem na chvilku a hned je tu debata vo velkom...teraz urcite ked som prisla bude tichoo 🙂 🙂

@juska3 ja som mala v plane ist do prace az ked maly bude mat tak 2,5 roka, ale kedze sa to uz neda financne utiahnut moja materska ide cela na splatky a to este nam treba 300€ najomne a stravu platit a nepocitam plienky, mlieko a vsetko ostatne potrebne...telefony, benzin...platit proste sa to uz dlhsie neda takto, lebo teraz este musime platit najomne a naklady za byt po maminke, cize uz by som to nezvladla naozaj dalej, chcem aby mal maly denne ovocie a poriadne maso a taktiez treba oblecenie, topanky nove a to nehovorim o sebe, ze by som potrebovala par veci pre seba...ale neda sa ☹ ☹ jednoducho musim ist do prace a robit...keby som ho teraz dala do jasli platila by som cca 400€ mesacne a to by som ani nemusela robit, preto to riesim cez svokru...nie som sice 100% ista jej vychovou a starostlivostou, ale spolieham na to, ze ked bude s nim sama, bude musiet poctivo krmit, prebalovat a ako ju poznam bude radsej s nim aj dve hodiny v kuse vonku, len aby doma nemusela za nim behat a strazit ho, vzdy na vecer pripravim obed a ovocie, ktore musi spapat a budem to sledovat, dufam, ze sa bude snazit 😝 😝

jamaat
17. aug 2010

@zuzkad Zdeněk začína, ako to, že si tu? 😀 ..............Hádam keď bude svokra sama a nebude sa môcť spoľahnúť na teba, tak sa bude zodpovednejšie starať. Držím palce, aby to bolo OK.

@sssimi To sú ešte obchody, čo len do štvrtej otvorené sú?? To ako v socializme!

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat 😵 😵 😵 😵 ja mam vsetky casti stiahnute, cize nemusim pozerat teraz, ale keby som si mohla prepnut hned by som pozerala, ale Peto moj si tam pustil nejaku koninu na jojke 😠 😠 😠 ale neboj uz som na to myslela, ze mi ide Zdenek moj v TV 😝 😝 ked bude reklama hned prepinam 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ja dufam, ze to svokra zvladne, ak nie budem to riesit inak ...este mam v zalohe sestru, ale to by sme museli kazdy den vozit maleho do race co je dost daleko od nas cca 25 min. autom a to by som moc zrovna nechcela, ved uvidime 😝 😝

zuzkad
17. aug 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/v-madarsku-nedal... paani, to aby sa clovek bal co nas caka za par rokov 😖 😖

jamaat
17. aug 2010

@zuzkad sodoma-gomora-cecilko

sssimi
17. aug 2010

@jamaat obchod s dalžbou a podlahami.... My si s mužom môžeme teraz tak do kauflandu alebo do Tesca maximálne skočiť.... Keby to tu neexistuje, tak aj pokapeme hladom,lebo naše dedinské potraviny su biednééééé

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat to ano, ved co si citam spravy, tak to je sama povoden, burky, tornado, blesky no hroza 😨 😨 sama tragedia ...paaani, len aby tie nase detvaky si este uzili zelene a krasy prirody tak ako my teraz 😝 😝

emode
17. aug 2010

Fuha, ani neviem, co skor napisat ... no ved telenovela s aupairkou musela nejak vyvrcholit ... ale inak si tiez myslim, ze nikto to nemysli zle, ani zuzkaprofant ani lady, len sa zda, ze mlada nemysli vobec ... 😀

sofia uz tiez mala kyslu hribovu polievku u mojej mamy 😉 isla sa potrhat no a kase, kupujem tie nempliecne babylove a davam kravske mlieko ... to este ako tak zje ked nakrmime aj zvieratka v knizke 😅 dnes som jej robila spaldovu krupicu a dala som trosku cukru, uplne to odmietla, nema rada sladke veci, ani lekvar, ani sladke pecivo nezje takze aj ranajky mame stale tie iste, toas s maslom a zeleninou, niekedy tvrdy syr alebo sunka ... ale napr. ma rada kukuricnu krupicu len nesmiem dat vobec cukor len stipku soli ... pohanku tiez zje ale menej ...

zuzkad
17. aug 2010

tak mna chmatol hlad, spomenula som si, ze dnes som mala len k obedu troska z ciny a nic ine a ja, ze co mi je tak zle a krce v zaludku 😝 😝 tak som si dala do truby pizzu piect, lebo vsetko je uz v chladnicke studene a nejak som dostala chut na tu pizzu a dala som si na to kooopec kukurice a syru 😝 😝