Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
6. sep 2010

@iinuska Ja sa nikam neponáhľam, mne je tiež doma dobre 🙂

@juska3 No Emka nespala ani polhodinu, len pár minút. Teraz vyzivuje, tak ju skúsim znovu uložiť. Ibaže mi vypila všetko mlieko, tak to asi bude zaujímavé ešte.

A prší.

sirinka
6. sep 2010

@iinuska a tak v nasom zamestnani sa veru nie je kam ponahlat...musime sa setrit, aby sme aj po 60tke vladali behat po oddeleni 😉 inac sa klienti budu stazovat, ze pomale a neochotne sestricky xixi 😀

juska3
6. sep 2010

Alex je upistanyyy, mrnci kazdu chvilu, o chvilu budem aj ja z neho 😵 ideme znova von, tu slnko svieti a je teplo

mystery7
6. sep 2010

popisali ste toho teda riadne vela. My sme boli vonku, Mirko mi rozbil hodinky ☹ a kupila som mu v tescu zimnu bundu. Oranzovu, lahku, poriadne teplu. Este nejake zateplene nohavice na sankovanie a budeme vybaveni.
Mne je doma tiez dobre, lepsie ako sa v robote stvat so strankami 😅

monkap
autor
6. sep 2010

@tanias ahoj, vitaj medzi nami 🙂

ladywitch26
6. sep 2010

tak som sa riadne vynervovala dnes. stanku asi chytil zachvat ziarlivosti, najskor malemu taku riadnu plesla po tvaricke, nastastie len trochu zamrncal, ale muselo ho to boliet. a potom hodinu nie a nie spat. rucala ako besna z postielky. porazi ma. som zvedava, kolko bude spat. a najlepsie, ze susedia maju rovnaku vysielacku ako my, a zabudaju ju vypinat v poslednej dobe, takze ked pocujem jakot, tak nikdy neviem, ci je to stanka alebo maya. 😖

jamaat
6. sep 2010

U nás spánok od 15,30. A mňa voľáko na záchod predúra. Takže zase idem, čaute! 🙂

tanias
6. sep 2010

@monkap
Jééj.. ďakujem.. 🙂) Teší ma!!

mimi21
6. sep 2010

@tanias ahoj, vitaj u nas 😉

ja som dnes uplne hotova, unavena a vyzmykana ako citron, asi dnes rychlo zaspim 🙂

zuzkaprofant
6. sep 2010

@rybca teba dali prispevok mne to zamietli preto lebo som viacej vonku ako na sk preto som ani korunu zo sk nedostala nechapem aky maju rebricek komu daju a kommu nie:(

iinuska
6. sep 2010

@sirinka tak veru 😉
@tanias vitaj 🙂

rybca
6. sep 2010

@zuzkaprofant a mas otvoreny pracovny pomer na SK? bo ja mam, na dobu neurcitu.

ladywitch26
6. sep 2010

@zuzkaprofant zuzka, my nemame narok. ty si naposledy pracovala v nemecku, nie na sr, takze stredisko zaujmov mas v nemecku. od 1.maja zmenili zakon. do maja to este bolo v pohode, podla zakonov eu, ale od maja mame smolu

zuzkaprofant
6. sep 2010

@ladywitch26 ja som naposledy na sk pracovala mala by som narok ale to je jedno ja zo sk uz ani blchu nechcem

zuzkaprofant
6. sep 2010

ja som v nemecku nikdy nerobila preto tu nic nepoberam ale mala by som z sk lebo tam som poberala mam tam trvaly pobyt a ked sa tak zobere sa tam zdrziavam tych168dni ale co uz mam uz na haku cele sk nezaujima ma, tu ked sa zamestnam tak tak skoro asi nie lebo maly pojde do skolky az v 3r dovtedy nic sa neda najst lebo kde ho dam na par hodin ale nevadi uzivame sa ako moja mam hovori najkrajsie zivotne obdobie a to je pravda

rybca
6. sep 2010

@zuzkaprofant ale mas narok, len ked ti pracovny pomer stale trva, teda aspon si myslim, bo to sa ma tetuska pytala asi 5x, ci som este zamestnana

mimi21
6. sep 2010

tak my uz spinkame 🙂
cez den bol spanok len hoinu, lebo nam tu robia nejaku cestu a stale tu buchotali nejake stroje

sirinka
6. sep 2010

@rybca ale aj od trvaleho bydliska zalezi...takze by mala doniest potvrdenie z nem. ze nic nepobera a odvolat sa na sk... aj ked ja by som to asi radsej cez mm riesila, ked je zamestnany v nem. nech tam vyplatia...proste kazda matka ma narok na detske a rodicovske pridavky a v ramci eu sa nemozu vsetci tvarit, ze zena a dieta neexistuju..
aj mna najprv chceli odrbat a sa v kuse odvolavam...a platia...

tanias
6. sep 2010

@mimi21 Ahoj,
ďakujem!! niesi sama!! aj ja som úplne vyšťavená!! 🙂)

tanias
6. sep 2010

@iinuska
ďakujem!!

kosska3003
6. sep 2010

ahojte taj mi uz spime konecne zacinala strajkovat lebo spala do stvrt na 4 ale zaspala este ze tak tak ma boli chrbat ze idem umret tak som si vylozila nohy na stol a vegetim

rybca
6. sep 2010

@sirinka tiez si myslim, ze sa treba odvolat, , aj mne sa zdalo, ze sa ma snazia zbavit tymi otazkami, ale maju smolu, cak nemozu nakazat cloveku aby trcal na SK, co ak som milionarka a chcem si tie roky uzivat kazdy mesiac pri inom mory?...🙂)))))

zuzkaprofant
6. sep 2010

@rybca to budu chodit kontrolu ak ta niekto uda ze sa zdrziavas vonku tak ti pozastavia take na hlavu to je postavene hruza nieco vybavovat po uradoch ked osm doniesla papere muzove od zamestnavatelia kukli kolko muz zaraba ta mi to hned zatrhli......ixixixi bo vydeli plat v hrubom zabudli ze sapolha zdanuje 😀

ladywitch26
6. sep 2010

@rybca u teba je to ine, lebo tebe trva pracovny pomer na sr. keby si ho nemala, tak tiez nic nedostanes. jedine, ze by si bola s dietatom na sr a otec v zahranici. proste teraz zmenili zakony, uz nezalezi ani tak na trvalom pobyte, ale na stredisku zaujmov. jednemu slovakovi tu napr. zamietli podporu, lebo podla nich tu nema stredisko zaujmov. nevadi, ze tu pracoval, proste zistili, ze na sr vlastni byt, aj ked ho dava do prenajmu, ma nejake peniaze na ucte a plati tam hypoteku. podla toho predpokladaju, ze sa v irsku zdrziava len docasne.

rybca
6. sep 2010

@zuzkaprofant to je divne, cak ja som uz minuly rok v lete skoro cele 2 mesiace nebyvala na trvalom pobyte, ale na chalupe a ziadna kontrola nebola, a nie je to zasah do sukromia? taketo kontrolovania? cak nie si na PN, ze by si sa nemohla pohybovat mimo trvaleho bydliska a co ma rodicovsky prispevok s prijmom mojho chlapa? to teda odomna nechceli

zuzkaprofant
6. sep 2010

@rybca to plati od maja ja neviem ja som to vybavovala cely cas ako som bola na sk az do teraz sa to vybavovali vypisovali sme na minist a prd stoho skoda casu a mojich nervov , davaj bacha aby ta nik nebonzol lebo mozes aj vracat spat davku 😠

rybca
6. sep 2010

@zuzkaprofant no nema kto, cak sama uradnicka vie co a ako je s nami. Takze ak by mali opravnenie vziat mi prispevok, tak za tie mesiace mi ho uz vezmu. Dokonca co som mala polku decembra uz rodicovsky a ja som jej pisala, ze uz od noveho roku nebudem mat dohodu, tak mi len odpisala, ze to som nemala mat ani v tom decembri, ale nic nemusim vracat zatial.

sirinka
6. sep 2010

baby to je blbost...lebo na pridavky ma pravo skutocne kazda zena...takze bud jedna alebo druha krajina ich vyplatit musi...ak ma trvaly pobyt matka aj dieta rovnaky na sk a zo zahranicia prinesie potvrdenie, ze nema narok...tak v mieste trvaleho bydliska nemaju dovod to nevyplatit....
http://ec.europa.eu/employment_social/social_se...

sirinka
6. sep 2010

@zuzkaprofant urcite rybca nic nebude vracat, kedze tu je stale zamestnana... 😉 jedine, ze by v plnej vyske poberala pridavky aj v inom state