Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
24. sep 2010

Ahojte,
vsetkym prajeme rychle uzdravenie, my sme sa soplikov nevedeli dva tyzdne zbavit, ale asi aj preto, ze sme boli v jaslickach az som nakoniec dala pamykon (mala som doma nerozrobeny), a super, na druhy den uz ani stopy ale este kvapkame ...

dnes je tu zas mrtvo, my sme boli cely den von, od rana od desiatej do piatej vecer 😅 aj obed so spankom sme zvladli na takom nasom jednom krasnom ihrisku kde je aj restika a jazierko, takze riadny piknik 😅

ludmilabb
24. sep 2010

@nikanika28 tak asi si to pamata alebo nejako logicky k tomu prisla, mne Sofia pouziva rovnaky znak pre zajaca a pitie nastastie uz to viem rozoznat

iinuska
24. sep 2010

ahojte
minule sme tu spominali strihanie nechtov, tak dnes som Adamkovi na supu ostrihala obidve nozky. Ani sa nepohol 😅

zuzkad
24. sep 2010

Pekny vecer kocky 🙂 🙂 🙂

@soffi viiitaj !! 🙂 🙂 som na teba aj myslela, ze ako sa mate 🙂 🙂 Mala je kraasna babika 😅 😅

@emode pisala si o kvapkach do nosa na sopliky...to sa da kupit len tak bez predpisu ?? Lebo nas sopliky dost dlho drzali a nic nezaberalo...ak su take ucinne rada by som ich vyskusala.
Chuda moje male dnes vecer ked vsetko spapal...zrazu vseetko vyvracial von ☹ ☹ cely bol od toho, tak som ho musela este raz kupat, mojenko taky bol z toho vyplaseny, plakal a bol cely v soku...tak som mu uz ani nedala mliecko, len trocha cajiku od smadu, pocitam, ze sa mi zobudi na hlad v noci, ale hlavne, aby mu zle nebolo uz ☹ ☹
Inak neviem ...povracal sa az ked som mu davala gel na dasienka...tak dufam, ze z toho ho nenaplo 😖 😖 inak tento tt som nic moc nenaspala, maly sa kazdu noc okolo druhej zobudil a bol nekludny, dala som ho k nam ale spal len tak lahko, mrvil sa, kopal ma, mrnkal...cize som spavala tak 2 hodiny kazdu noc...na stastie som v robote nezaspala, ale poviem vam...vecer uz mam dost, citim tu unavu a nevyspatost...toho som sa najviac bala, ked budem musiet vstavat k malemu a este skoro rano o 5:30 do roboty 😝 😝 😝 ale mam pocit, ze mu ide viac zubkov tak preto sa budi a stone, mojenko male ☹ ☹

mimi21
24. sep 2010

@zuzkad pamycon je len na predpis, su to atb kvapky do nosteka, vydrzia ale len tyzden, lebo sa rozrabaju a musis ich skladovat v chladnicke
a dospi cez uprsany vikend s malym, co si cez tyzden zameskala 😉

mm je na pive po hokeji, ja som tu mala 2 kamosky, uz obidve odisli a mne sa nechce spat 😝
jedna mi doniesla krasnucky biely fusak, hruby na zimu, lebo Ninka mala len ked bola vacsia a ten je original do sportaku kocika a nie je az taky hruby tak som nejaky potrebovala, je velmi pekny 😉

ladywitch26
25. sep 2010

raaano, no co prva som? 😀 bola som vcera na polskej klinike u doktora, tak mi robil aj sono, ale ze uz mam vsetko ciste, tak ten kusok bol uz asi posledny. no aspon viem, ze som ok. lebo po 6tyzdnoch co sa chodi na kontrolu, tak tu aj tak len zvonku brucho prehmataju a to je vsetko.

stanka ma odvcera dve nove slova."trt", to pochytila od muza a stacilo jej jedine pocutie, tak som zvedava, ako ju to teraz ide oducit. no a vecer bol dokument o anakondach, tak pozna uz slovo "had". resp. hat to vyslovuje. 😀

mimi21
25. sep 2010

ahojte
no tak tu sa vikenduje v plnom prude 🙂
u nas sa uz pokazilo pocasie, na mna lezie choroba, takze super 😠
na obed ideme na pizzu a potom uvidime, co s nacatym dnom 😅

iinuska
25. sep 2010

ahojte
u nas je zatial clekom fajn, sice pofukuje, ale slnicko vukuka. Doobeda sme behali po dvore. Teraz spinkame. Uz som stihla coto poupratovat.Navarene mame. Peto vypusta bazen- konecne, lebo Adamko sa chcel este stale kupat 😀

@ladywitch26 aj my si musime davat pozor, na to, co hovorime, lebo Adamko uz pekne opakuje. Uz vie povedat mena jeho kamaratiek z ihriska, Ema, a Mia, Viki je Iki. Dnes pekne zopakoval slovo auto. 😵

@mimi21 okolo teba sa poslednu dobu toho nejako vela mota. Neskusala si nejake vitaminy, ?

kosska3003
25. sep 2010

ahojte tichucko je tu my tu mame jarmok tak sme boli kuk Marika bola aj na kolotoci na vlaciku a s tatom na autach nie a nie ju odtial potom dostat no zlata bola teraz spinka ani jest nechcela z tolkeho adrenalinu o 14 ideme varit gulasik tak super o zabavu postarane este nech neprsi leno to by pokazilo cele plany

soffi
25. sep 2010

ahiojte, aj vy mate niekedy pocit, ze ti chlapi vobec nepoznaju svoje deti???ja dnes od rana zehlim, a tatino sa ma starat o malu, podotykam "ma".az na to zr ja ju musim prebalit, dst dpinkat, obliect a pod. aj vasi chlapi su taki?vobec nepozna co mala chce, ako ju zabavit aby jedla, ako jej prikazat aby nieco nerobila a pod...niekedy som uz taaaaaaak vytocena 😒

soffi
25. sep 2010

@iinuska nasa mala uz pekne rozprava tiez, na 6 mesiacov vedela povedat hojda-kedze sa hojdala casto v hojdacke 🙂 , dnes uz povie nechcem, chces, idem, kde si, pod tu, auto, deti, hajat, dost, cajik, hopat atd. takze ukecana po mamicke 😀

soffi
25. sep 2010

@mimi21 my sa chystame do Mc Donalda, aj ked navarene je, a skore uzdravenie prajem, ak nedojcis kup si tie hot drinky, mne na zaciatku choroby velmi pomahaju

ladywitch26
25. sep 2010

@soffi podla mna to zavisi od chlapa. moj muz nema problem malych prebalit, dat spat, nakrmit, atd. prakticky prvu plienku menil vzdy on, nakolko ja som po porode par hodin bola vyradena a len som lezala na posteli. to musel vtedy obskakovat nielen drobcov, ale aj mne pomahat do sprchy.
ale mam kamosku, a jej muz nedokaze ani prebalit, a ked si potrebovala na hodinu odskocit do mesta, tak on ani len tu hodinu nezvladol, radsej s malym utekal hned k rodicom. a to v tom case mal jeho syn uz pol roka...

kosska3003
25. sep 2010

ani moj mm nema problem malu zabavit kolko krat ju ma rano ked si chcem este pospat alebo ju vonku zoberie a aj ju nakrmy aj prebali v tomto nemozem nanho nic zle povedat
a k rozpravanie marika vie povedat len mama tata baba kde je a ahoj no a potom len na vsetko prsto ukazuje a mrnci ide ma svacnut s toho

soffi
25. sep 2010

@ladywitch26 viem ze je to individualne a nemienim sa tu ani stazovat ale niekedy si pripadam ako jediny rodic, moj manzel bol s malou prvy krat vonku sam ked mala 11 mesiACOV.....doma s nou sice ostane ak potrebujem odbehnut, ale to pridem, cely byt hore nohami, mala neprebalena, unavena, ....

iinuska
25. sep 2010

@soffi len sa kludne postazuj 😉 Moj manzel tiez kolko razy nevie, co maly mysli, neprebalil ho ani raz, no ale ani nebolo treba, lebo ja vzdy odidem, ked je najedeny, prebaleny, vyspaty. Zahrat sa s nim zahraje pekne, vezme ho aj von, to v pohode.

soffi
25. sep 2010

@iinuska no zahraje sa aj on, to je vec, ktora mu ide super, lebo to aj on sa rad hraje, ale minule ked asi po pol roku som ho poprosila aby ju rano vzal lebo som spala sotva tri hodiny tak ked som po hodine vstala som zistila ze malej az moc tecie po kolinkach co taka bola premocena a jeho nenapadlo zeby ju trebalo aj prebalit....ani ju neprezlecie z pyzamka kym ja nevstanem a neurobim to...proste chlap...a ja mam dnes bojovu naladu takze asi bide veselo.. 😕

rybca
25. sep 2010

@soffi tak moj je na tom trochu podobne, ale uz sa to lepsi a ono to moze byt i o tom, ze s malym bol az od novembra, takze sa este stale uci, ale prebalil ho uz v nemocnici prvykrat..🙂))) teraz mu musim niekedy povedat - chod sa s nim zahrat, alebo dat mu jest, vezmi ho von - niekedy aj prehliadnem ak treba prebalit alebo utret nos, zamerne ci si to on vsimne a urobi a lepsi sa to..🙂 len este obcas ma z neho vyvali, ako napr vcera vecer ked mi zahlasil, ze ho nemam budit pred siedmou, lebo sa chce vyspat a ja vstavam k malemu aj zo3krat za noc..🙂)))) hold chlap...🙂

zuzkaprofant
25. sep 2010

no to su taky myslim vsetci chlapi aj ked moj je celkom oki zabavi da malemu papat ale niekedy nevie co maly chce ale to preto ze neikedy maleho aj 3 dni nevidi lebo rano spime a idem do roboty a pride ked uz spime tak preto ale nemam problem ho nechat s malym aj tt ved mi navrhol ze mozem ist na tt na sk sama on sa o maleho postara tak neivem ci to nevyuzijem 😀

no od nes moj maly sa hadze o zem trucuje brutal neico tak som ho zobrala za rucicku dala do deckej izby zavrela dvere nech si vresti a o 3 min uz bol oki cely ialovy ale oki co snim mam robit , nikdy mi tak netrucoval ako teraz ked nieco nedostane brutal nieco

mimi21
25. sep 2010

@soffi aj mne pomahaju tie hot drinky, najviac teraflu, ale kedze som tehu mozem akurat tak paralen 😝
a este mam take cmulacie cukriky, propolki, tie m i vzdy rychlo zaberu

@iinuska aby toho nebolo malo, tak som sa dnes u kamosa na dome strepala zo schodov, najprv som si myslela, ze budem mat poriadne vytknuty clenok, ale vyzera to ze nie, je to celkom dobre, hned som si dala mrazenu zeleninu na to 😀

iinuska
25. sep 2010

ahojte
Adamko spinka, a Petko isiel so spoluziakmi na vinobranie do Pezinka. Tak je tu tichucko 😀

@mimi21 boooze, len si Ty davaj na seba pozor

juska3
25. sep 2010

Caute kocky 🙂 tak u nas sa uz spiiii, po sto rokoch pred osmou, ale to preto, ze cez den spal hodinu, a zase po sto rokoch v kociku. Dnes bol cely den s babkou a dedkom, ktovie kto je viac unaveny lebo ked som zahlasila, ze ideme domov, tak ani moc neprotestovali 😵.

Ja tiez nemozem na mm v tomto smere nic zle povedat, tiez vie prebalit, zabavit aj nachovat ci prezliect, ale musi byt vikend, aby to spravil sam od seba. Ak je to cez tyzden, tak musim pripomenut 😎

rybca
25. sep 2010

@mimi21 poznam, az na to, ze ja som par dni na nu nemohla stupit, ale uz je to ok, a babo to nepoznacilo, tak dufam, ze aj u teba je babo v pohode..🙂

emode
25. sep 2010

@mimi21 tebe fakt ide toto tehu 😒 nerozmyslas o nejakej poistke?? 😅 myslim to zo srandy, samozrejme, boze, davaj si na seba pozor 😨

my sme dnes boli na donovaloch trosku pokukat a vyvetrat sa dost ludi sa tam premavalo ...
mm s malou zostane v pohode, myslim, ze to dobre zvlada, vsetko okolo nej, da jej papat, ale ak je to obed, musi byt pripravene, inak jedia blbosti 😉 prebalit ju prebali len nie pokakanu 😝 to mame od narodenia a toho sa asi nezbavi takeho nejakeho odstupu ritulu jej poumyvat ... oblecie ju, uspi v kociku a ani mu nemusim hovorit co treba a kedy, ale pracu ma taku ze je s nami casto a skoro stale takze ju pozna a aj jej rezim a zvyky, tak by som sa nemala stazovat som si uvedomila 😅 , dnes rano ma nechali aj spat, takze zajtra je rad na mne ☹ ... tiez sme si vsimli ze mala s nim nie je taka nalepena, myslim na nom, nenosi ju na rukach nejak casto, tak si k nemu ani tak nedovoluje a pritom je s nim velmi rada 😅

soffi
25. sep 2010

@mimi21 juuuj prepac ja som si nevsimla ze ty cakas miminko, prepac som tu nebola 100 rokov a blahozelam 🙂

jamaat
25. sep 2010

@mimi21 Prepánajána, no tebe ide! Už si si hádam vyčerpala kvótu...dúfam.

mimi21
26. sep 2010

dobre ranko
tak clenok je trochu opuchnuty ale v pohode mozem chodit, vecer som si to len ladovala, nic ine som na to nedavala, takze az taky hrozny vyron to nebude
inak pad som som mala aj pri tehu s ninkou, ked sme boli kupovat kocik 😝 som nejaka smatlava 😀

emode
26. sep 2010

@mimi21 tak dobre, ze to nie je nic zle ... ja som mala vyron ked mala sofia 4 mesiace som dva tyzdne o barlach chodila, no rodina bola v pohotovosti 😅

inak dobre rano, ja som sa zobudila s takou hrcou v krku pri prehltani tak netusim co to zas je, este mi sople celkom neustupili a zas toto 😠
a co dnes budeme robit? netusim ... katastrofa s tym dazdom

soffi
26. sep 2010

dobre ranko prajem,m my ideme na obed k svokre , takze asi po 8 MESIACOCH NEVARIM...HURAAAA

kosska3003
26. sep 2010

ahojte vonku je hruuuuuuuuuuza pocasie mala uz spi ja by som si tiez zdriemla ale nejdem lebo potom by to bolo este horsie my pojdeme poobede do hypermarketu potrebujeme do orangu ist mm zmenit pausal a ja popytat na internet neviete kde sa oplati teraz v oktobry mi konci tento co mam

a chcem sa spytat co sa tomu rozumiete oplati sa mi teraz ked si zacnem platit nemocenske aby som mala matersku lebo pri marike som nemala narok tak by som si to platila dobrovolne ci sa mi to oplati viete niektora poradit dakujem