Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
5. okt 2010

@zuzkaprofant ani ja uz neviem co varit, kedze mala stale vymysla a mm chce furt maso,,,, 🙄

dm1
5. okt 2010

@soffi matersku ale nerusia vyssi ta bude ked si bude platit viac len rodicak uz nie

dm1
5. okt 2010

a zdravim ja viac citam ked stiham len akosi nestiham prispievat 😉

soffi
5. okt 2010

@dm1 mno zatial nie.....teda zatial o tom nehovorili ale kedze sa ministrom stal clovek, kt. predtym radil mamickam na porada.sk , ze ako to robit aby mali vyssiu md, tak predpokladam, ze to o chvilku zrusi....lebo poslanci su uz raz takiiiii 🙄

dm1
5. okt 2010

@soffi ale on radil ako system obist ked si si neplatila potrebny pocet dni DNP. napr. zamestnat sa na par dni pred nastupom na MD s tak vysokym zarobkom aby vysla max. materska a podobne. Takze si myslim ze vyska materskej bude nadalej podla prechadz.zarobku prip.+ doplatok z vyssich odvodov

soffi
6. okt 2010

@dm1 mno ja by som bola len rada, ale akosi tomu neverim...

iinuska
6. okt 2010

dobre ranko
dnes sme hore uz od pol 7, Adamko uz nemohol zaspinkat, nostek plny 😒 . Prve odsavanie uz mame za sebou, ale musim mu znova odsat, katastrofa, ako chrci...chuda moja male...
ja dnes varim kyslu zemiakovu polievku s udenym maskom a chlebom. Adamkovi jasne bez udeneho 😝

sssimi
6. okt 2010

@soffi malá bola na mne nalepená aj hodinu kým sa najedla. Do toho som keď mala Sarah 2 týždne dostala zápal prsníka, tak som sa potom horko ťažko dopracovala k tomu aby sa mi riadne mlieko rozbehlo. Takže my sme sa kojili skoro celé dni aj noci 😀 . Sarah mi priložili prvý krát až po 16tich hodinách od pôrodu, tak dávam vinu hlavne tomu. V pôrodnici sa mi vôbec nerozbehlo mlieko až potom doma. Po šestonedelí už bolo lepšie. Dokonca som už aj do mrazničky odkladala. Ale tých 6 týždňov bol zabiják a ešte do 12tich týždňov Sarah kolikovala dennodenne.

soffi
6. okt 2010

@sssimi a este ju kojis????no mne bola mala prilozena po 20 hodinach...je pravda ze som mala sekciu....tiez som sa s kojenim natrapila, tak neviem ci je to tym, ona papat chcela, prve dni len z jedneho, k druhemu sa nevedela prisat, tak to si viete predstavit ako ma ta jedna bradavka bolela....a z druheho som poctivo odsavala a nosila im aby ju dokrmili, no nakoniec som zistila, ze ju vobec nedokrmovali, ale davali jej umele!!!!!!!!

soffi
6. okt 2010

vcera som bola v MC a akurat tam bola beseda s laktacnou poradkynou, tak sme si pokecali, aj ked pravdupovediac s vela vecami co vravela vobec nesuhlasim....podla vas je normalne ak matka koji dieta do 6 rokov???????lebo podla nej ano

soffi
6. okt 2010

ja dnes varim hubovu polievku a pre ninku zeleninovu, a zemiaky na kyslo

iinuska
6. okt 2010

Adamko zaspinkal, dufam, ze aspon chvilku vydrzi, ked sa mu ten nostk stale plni

@soffi kojit do 6 rokov? To si zle pocula, ci???

sssimi
6. okt 2010

@soffi Sarah sa v 13,5 mesiacoch odstavila sama. Ja som rodila normálne. Síce malá musela byť v inkubátore, ale bola tam len 5 hodín, tak mi ju mohli doniesť na priloženie. Papať chcela dokonca aj pekne ťahala, ale nebolo čo. Potom na mňa sestričky vyleteli, že veď nemám bradavky na kojenie, tak som si bola kúpiť klobúčiky. Potom mi zas tá prvá sestrička hovorila, že veď malá ťahala pekne aj bez klobúčika, že načo som si ich kupovala... No hruza... Nakoniec som až do odstavenia kojila len cez klobúčiky. Ale malo to aj výhodu. Nikdy som nemala popraskané bradavky a Sarah jednu dobu aj strašne hrýzla a som si istá, že by mi riadne ublížila keby ich nenosím.

sssimi
6. okt 2010

Baby ja mám takú nádchu ako nikdy ☹

iinuska
6. okt 2010

@sssimi pri takomto blbom pocasi, no ani sa necudujem. Ja uz len cakam, kedy bude Adamovi lepsie

soffi
6. okt 2010

@sssimi som na tom podobne 😖

jamaat
6. okt 2010

Joj, ja už zase zúrim ohľadom zaspávania. Človek si naplánuje deň, ale cvérenka to musí zase poprekrúcať, lebo spať nechce. Ani len nepapala, zabávala sa mi s bradavkou, v prstoch naťahovala a keď som teda prso schovala a zostala ležať pri nej, tak zase pichance do tváre a nakoniec sa posadila a vybrala preč.
Boli sme v Tescu a Emka bez problémov odo mňa odíde. Hrabe sa v regáloch, obzerá serepetičky. Chvíľku som ju na očiach nemala a už počujem hlásenie, že "dievčatko v pásikavom svetríku čaká na svojich rodičov" 😅 😕

nikanika28
6. okt 2010

Cafte baby...no my v poslednej dobe mame obdobie nervakov 😝 Klara nervaci pri kazdej prilezitosti, ked sa jej nieco nedari, ked jej nieco nedovolim, pripadne od nej nieco chcem, co ona nechce....no katastrofaaaa 🙄
@jamaat tak Emka bola na nakupoch??? 😀 😀 😀

sssimi
6. okt 2010

@jamaat 😀 😀 😀 šikovnica. Ja by som ju takto nemohla nechať, lebo ona by všetko z tých regálov vyhádzala.

mystery7
6. okt 2010

ahojky
U nas opat otrasna noc, od 2 do 5 sa po nas valal a nespal. Rano som ho zobudila o 7:30, lebo by bol schopny spat do 9-10 🙄 ja som uplne rozbita. Dnes sa mi aspon netoci v hlave, som zvedava dokedy.
Ja som navarila kminkovu polievku s krupicovymi haluskami. Mirko ma potom kralika s karfiolom, brokolicou, mrkvou a zemiakmi a pre nas na odlahcenie salat z cinskej kapusty 😉
Konecne je u nas krasne a tak sme boli vonku a pekne sme sa poprechadzali.

@soffi do 6rokov??? Haha, divne. 2roky je podla mna max. Ja som vydrzala 14mesiacov a som spokojna. Ja som rodila sekciou, maleho mi doniesli po 6 hodiach, ale ja som si ho nemohla prilozit a nikto mi nepomohol 🙄 🙄 tak sa mi nakoniec mliko spustilo na 4.den.

mystery7
6. okt 2010

@jamaat ja by som tak Mirka nemohla nechat, on by sa zasmial a hned by upaloval odomna co najdalej 😉

@nikanika28 aj u nas je to presne tak. X-krat za den zachvat nervov a hystericky rev. Niekedy mam pocit, ze mi hlava vybuchne. Niekedy chodil na prechadzke so mnou za ruku. Teraz ked sa ho opytam das rucku?? Hned strci ruky za chrbat a ne, ne, ne, ne. Pripadne sa tvari, ze ma ni nepocul 😅

mystery7
6. okt 2010

minule na prechadzke uz bol taky, ze robil naopak co som povedala. Cestou bol plot, vyliezol na murik olizoval stare hnusne zelezne tycky. Nedal si povedat a nechcel zist dole, len tam skakal a skakal. Tak som si pripravila kocik a nasilu som ho tam strcila. Smozrejme rev a rykot o dusu na celu ulicu. Oproti isiel par s babtkom, asi do pol roka lebo lezalo vo vanicke. Mali ste vidiet tie odsudzujuce pohlady a ked isli okolo mna, zenska prehodila (akoze smerom k manzelovi) to je zla vychova. Skoro ma na mieste porazilo. Take ja mam super zazitky 🙄

nikanika28
6. okt 2010

@mystery7 u nas je to vonku docela v pohode, sice nervaci, ked je v kocari, tam dlho nevydrzi, ale ked sa prechadzame, tak je nadsena, ze ide peso a vyklada mi stale nieco celu cestu...ale dnes napriklad aj vonku- stretla som sa s kamoskou, kt. ma o tri mes. mladsie dieta, pozicali sme si lopticku..no ste mali vidiet, ake hukoty nastali, ked sa maly vybral smerom ku Klare..utekala pred nim aj s loptou a pri tom hucala...miestami az komicke 😅 😀 😀
No a pohlady mladych mamiciek, co maju male babatko este v kocariku ... 🤐 🤐 🤐 ...akoze, to aj na mna sa pozeraju, ked hucim niekedy po Lukaskovi..akoze preco po nom krici??? Ale neboj, deticky im vyrastu a z malych babatiek typu, kde ma polozis, tam budem lezkat (lebo este nechodim) sa stanu presne taki vymyselnici, ako su tie nase teraz 😝 . takze ja si z takychto mamiciek hlavu nerobim, len nech pozeraju 😀 😀 😀

mystery7
6. okt 2010

tiez som jej v duchu zapriala poriadneho certika, nech si to "uzije"

Mirko je vacsinou vonku v pohode, ja ho aj stale vyberam z kocika, nech sa poriadne vybeha a doma je kludny, ale mal svoj den a to je koniec 😅

nikanika28
6. okt 2010

@mystery7 ber to tak...ony este netusia, co ich caka...a my uz budeme za vodou 😀 😀 😀 😀 😀 . My tiez vacsinou na peso, ale ked potrebujem niekam rychlo ist, tak vtedy zrovna ma nervaka v tom kocari. A vcera som ju zobrala z bankomatu lebo si chceli peniaze vybrat...no to bolo revuuuu..tak som ju taku dala do kocika a vykracovala som si s revucou klarkou domov...to si mala vidiet tie pohlady 😀

sirinka
6. okt 2010

@mystery7 mne sa dnes decka bili v DM o ten maly vozik, zurili, rucali na celu predajnu a nakoniec sa magda valala po zemi...ja som akurat platila, a pani...zrejme to bola stara mama sa obratia sa svojho asi 3 rocneho vnucika a hovori mu...vidis, ake zle deti... 😠 krava jedna stara...mozno jej deti boli zle...nech si laskavo nechaju taketo komentare pre svojich blizkych...

nikanika28
6. okt 2010

@sirinka toto doverne poznam..my sme tak isli s Lukasom, mal asi 4 roky a strasne sa cosi nahneval a reval..a taka stara na lavicke vyklada svojmu asi dvojrocnemu vnucikovi ...vidis aky neposlusny chlapcek? ty si dobry chlapcek .... .no skoro ma urvalo, som myslela, ze jej aj nieco poviem...ale som sa na to vykaslala...ako hodnotit poslusnost-resp. neposlusnost na zaklade toho, ze dieta place..... no neviem... 😝

sirinka
6. okt 2010

@nikanika28 ja hlavne neznasam, ked sa o detoch hovori ako zlych... 😠 samozrejme niekedy neposluchaju, vystrajaju a svoje emocie davaju najavo kdekolvek...ale to predsa neznamena, ze su zle...

mystery7
6. okt 2010

ani mne sa nepaci ked niekto hovori, ze dieta je zle. Deti su deti, natahuju sa superi, hasteria, zle by boli ked by robili rafinovane naschvaly a ublizovali- podla mna.

Kolko sa moj navresti, ked ma blby den......co uz, zatnem zuby a skusam ho zabavit, alebo ignorovat 🙄

ladywitch26
6. okt 2010

tak mne sa toto paci na iroch, ze aj ked sa decko neviem ako hadze po zemi, tak to okoloiduce babky maximalne tak okomentuju slovami "ahaaa, niekto ma zly den." a chapajuco sa usmeju na matku. skor ja by som niekedy povedala tomu decku,ze je zle, hlavne ked som zazila situaciu, ked mamicka platila pri pokladni, 3rocny chlapec si stale vykladal casopis na pas, ze ho chce a matka ze nie, lebo stoji 5e. tak zacal zurit, hadzat sa po zemi a nakoniec kopat do mamy so slovami mother is bitch. tak to by som mu asi aj po zadku uz nahadzala, ale matke to zjavne nevadilo, ani brvou nemykla, spakovala nakup, metajuce sa decko a v klude odkracala vonku.
mne inak toto strasne vadilo na mojej mame, ze kedykolvek sa stretla s nejakou znamou, tak sa musela stazovat na nas, ake sme zle. 😝 a dobreze sa nepredbiehali v tom,ktora z nich ma horsie decko.

sirinka
6. okt 2010

@ladywitch26 ked dospejete do toho stadia, budes mozno reagovat takisto...lebo ver, ze na verejnosti nebudes mat chut tie sceny este stupnovat tym, ze mu das na zadok a pod...ignoracia v tychto situaciach je najucinnejsia, decka sa najrychlejsie ukludnia 😉
aj ja mam niekedy tendenciu sa stazovat, ake mame doma sceny s klarkou pred nou, ale snazim sa to uz obmedzit, lebo ona to fakt vsetko vnima a potom nechcem aby sa jej vrylo do pamati, ze mama s nou bola stale nespokojna...aj preto jej nikdy nehovorim, ze je zla, ale ze vec, ktoru urobila je nespravna, resp. ze sa mi nepaci jej spravanie....akurat, ze ja to neviem kludne, ale kricim...mno my sme talianska rodina v tomto...davame hlasno najavo svoje emocie... 😅

emode
6. okt 2010

ahojte
no nastastie uz teraz chapeme tie mamy, ktorch deticky sa valaju po zemi ... ja sa skor snazim odkukat grify, ako na take spravanie, samozrejme tie, co povazujem za dobre ...

my treti den spime cez den v spalni, ale dnes bola riadna kriza, hore od siedmej, nie a nie sa ulozit, doobeda bola u starkej, roztatarila sa, v aute mi zdriemla, este ked som ju niesla hore do spalne bola riadne na mne odkvacnuta, polozim ju na postel, rev a bolo po spanku, tak sme sa hodinu trapili ... neviem, ci robim dobre, ale raz ked poviem, ze ideme spat, tak ideme spat a aj ked riadne nervaci a neviem co este, tak to rozhodnutie nezmenim, i ked dnes uz aj mne uleteli nervy a nechala som ju chvilu samu, potom este dlho zvlykala, kym zaspala 😝 ☹ ☹ ale plati to asi o vsetkom, ked raz rodic povie, toto bude tak, tak by sme len tak nemali menit rozhodnutia, skor predtym dobre zvazit, co povieme ... ale aj tak mam vycitky, ze ju trapim 😖