Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kackabrcka
13. nov 2010

my mame poradnu zase v 20-24mesiaci

jamaat
13. nov 2010

@sirinka No veď už spáva tvrdšie ako keď bola úplne maličká. Ale kľudne môže stvrdnúť ešte viac 🙂

iinuska
14. nov 2010

ahojte
mm isiel s Adamkom von, ja mam nalozene masko, tak len vysmazit, polievka sa vari
poobede ideme na navstevu ku kamosom
dnes v noci sa Adamko nejako castejsie budil, ale poobede som si dala kavu, co uz nezvyknem, tak mozno preto

jamaat
14. nov 2010

Fuj, ako je vonku protivne!! Všade okolo svieti slnko, len u nás škaredo! 😒

kackabrcka
14. nov 2010

kocky kde pupim na SK nieco taketo a cena? dakujem

ludmilabb
14. nov 2010

Naposledy som tu bola v piatok kedze po veceroch nestiham prispievat pekne som si skopirovala prispevky do wordu za posledne dni a cez vikend som si ich u svokrovcov citala lebo u nich nie je net takze sa vratim k temam
@jamaat Vodu neprevaram uz davno, mne kolega geolog povedal ze to nema vyznam aj tak sa to vsetko na spodku pohara usadi a ze voda v BB je oki tak sa netrapim, Lucky a ine vody uz nekupujem kedze mame vodovod v pohode a minule som si pozrela jeden prispevok ako to funguje s plastovymi flasami a ich obsahmi tak si ani velmi neprosim
Niekde som citala ze dieta ma vypit v tomto veku 400 ml mlieka, ja nemam ani sajn kolko Sofia vytiahne z prsnika, kojim ju 3x denne. Davam jej jogurty, na veceru ma krupicu s kravskym mliekom a pribinaciky ma tiez rada.
@kackabrcka ja latkujem tiez ale Sofia sa pyta len na kakanie, cikanie len obcas, v mokrej plienke nema problem sedkat vzdy ju beriem na prebalenie ja, sama mi nikdy nenaznaci ze jej mokra plienka vadi, podla mna to ze deti na latkovych plienkach rychlejsie prejdu na nocnik je len nejaky mytus, ja si myslim ze matky skor tlacia na deti aby isli na nocnik preto sa aj nasa generacia rychlo oducila od plienok a stavim sa ze to nie vzdy islo po dobrom a boli aj donucovacie prostriedky vsak byt bez plienok v roku a pol tak klobuk dole, teraz su tu jednorazovky a je to o dost pohodlnejsie, jedna mamicka na ihrisku minule prekvapene povedala ked zacula rozhovor inych dvoch mamiciek o davani na zachod, vsetky deticky mali zhruba dva roky ze teda aj ona by uz mala zacat ze doteraz ju to ani nenapadlo, ona dava jednorazovky ....a niekto to sekne ze jednoducho plienky prestane davat a utiera mlacky, cize dieta je sice bez plienok ale nehody sa stavaju @sssimi uz sa chystas oducat od jednorazoviek? @nikanika28 Klarka ti este spava dvakrat??? Ocuj ty nejake cary mary pouzivas :DDD @kosska3003 vynechanie denneho spanku je u nas uz pravidlo vcera zase cez den spala az 2 minuty cize bola hore od 6:15 vecer isla spat o 19:30, ja ju ani skor neukladam, mozno o polhodinu skor, len je rozdiel v dlzke uspavania, ked cez den spi uspavanie trva skoro 45 minut, a ked nespi tak je do 10 minut hotova a zaspi skoro vzdy na prsniku

sssimi
14. nov 2010

@kackabrcka majú to kade tade po číňakoch a aj v Lidli. Ja som to vydražila za 10€ a prišlo mi dotrhané.

@ludmilabb Tak Sarah si už začína uvedomovať, že ciká, kaká, tak možno by som aj pomaly začala, ale pomalyčky.

sssimi
14. nov 2010

Ozaj a Dano sa nekoná 😀 😀 😀

kosska3003
14. nov 2010

@sssimi hm to hej skoro ked uz mas mrchu

@ludmilabb no mi sme dnes zase nespali to je strasny den ked cez den nespi nervozna

boli sme v tescu a islo ma tam urvat ludi ako keby boli vianoce za tyzden a mala nervozna no nic idem ju dat spat a vegetit pred telkou zajtra nam ide tato prec uz tak budeme same ☹

kackabrcka
14. nov 2010

@sssimi tak ja chcem uz takeho lepsieho osla ked mam nieco kupit tento stal 25€ tak preto sa pytam..

kackabrcka
14. nov 2010

@ludmilabb ja som latokovala tiez ale len na zaciatku.. no vydrzalo nam to asi len 3-4tyzdne.. davam jednorazovky. neviem podla mna dieta musit samo chciet a taka skor ideal doba je ked rozprava a vie povedat ze chce kakat ci cikat.. sophie vie povedat kako do 3-5min. sa pokaka ale na nocniku zatial u nas sedia len babiky ... ked sophie tak len oblecena, akonahle dam dole plenu nechce tam byt a ja ju nechcem ani nutit.. nad tym ze by som utierala mlacky som este neuvazovala, ona sice rada chodi nahata ale nemame v byte 2x teplo takze nechcem aby prechladla..

mimi21
14. nov 2010

@sssimi cim si prosim ta cistila nausnicky malej? vies, ten kusok, o ide cez usko, co tak ocernel...

sirinka
14. nov 2010

jaaaj, tak dnes ma islo zase porazit pri uspavani magdulky a prvy krat som tam nanutila mm...ten vydrzal asi 20 min a tiez rezignoval, odisiel z izby...a kym som tam prisla ja, tak som ju nasla spat na polceste ako zlieza dole s potele, jedna noha uz na zemi a druha hore 😀 to bol pohlad...

jamaat
14. nov 2010

@sirinka Z teba mal človek pocit, že všetko zvládaš ľavou zadnou a s úsmevom. Taký vzor. No a keď napíšeš, že aj teba ide občas poraziť, tak to taký balzam na dušu. 😀

sssimi
14. nov 2010

@mimi21 zubnou pastou. Nanes jej to na noc na naušničky a ráno prebehni kefkou.

@kackabrcka ja som ho ale vydražila, preto tá cena a bol bez pumpy a bez originálneho balenia rovno z veľkoskladu v ČR. Pani sa mi vtedy ospravedlnila, že celé Čechy dostali poškodené zásielky, tak mi vrátila €. Inak tie Lidlové boli kvalitné, ale neviem za koľko-určite to bolo viac.

@kosska3003 ja to prenechávam tebe. Ty si narade s otehotnením. Ja mám ešte 4 ročky čas.

sirinka
14. nov 2010

inac s tym nocnikom, od roka a pol uz niektore deticky su schopne naucit sa na nocnik...ale treba sa im venovat trochu viac, zo zaciatku sa naucit vsimat si neverbalne prejavy...kym sa naucia aktivne sa vypytat na nocnik...vobec nemusia vediet rozpravat.
ale zbytocne je tlacit na deti, ked uplne odmietaju nocnik alebo ani po tyzdni nie su vysledky...
nasa klarka sa v tomto case od plienky oducila, ale neskor ked sa narodila magda, sa k nej zase vratila vramci ziarlivosti a potom sme sa dlho trapili, kym sa oducila cvrknut si do gatiek...

ludmilabb
14. nov 2010

@jamaat pozerala si Farmara? to su mi veci 😀

sirinka
14. nov 2010

@jamaat jaaaj ale kdeze...ja som strasne ukricany a horkokrvny clovek 😝 ale na internet sa radsej chodim zabavit a odreagovat...

jamaat
14. nov 2010

@ludmilabb Pozerala veru a dobre som sa bavila. Či aj dnes bol??

@sirinka Veď nemyslím podľa reakcií na nete, ale podľa toho, čo píšeš o detvákoch.

sirinka
14. nov 2010

@jamaat a sak ich lubim...to ja zase ako rychle vybuchnem, viem sa aj skludnit...nastastie 🙂

jamaat
14. nov 2010

@sirinka No veď to aj ja.

mystery7
14. nov 2010

ahojky kocky,
Co porabate? My sme boli u brata na oslave menin (martin), tak sme totalne prezrati a unaveni.
Prerezali sa nam spodne 2-ky .....konecne 😉 a idu nam spodne ocaky. Takze tragedia nocne budenie mame kazdu chvilu.

mystery7
14. nov 2010

dnes mi mirko tak sekol hlavou do brady, ze mi az vsetky zuby poskocili ☹ tiez som sa riadne rozculila. Kd mi sedi na kolenach a obuvam ho, tak sa sali a hadze hlavu dozadu. Nestihla som sa uhnut.

sirinka
14. nov 2010

@jamaat ono vies, to, cim som si presla u klarky ako prvorodenej, kym som nou bojovala a rozculovali ma vselijake veci...tak teraz mi uz u magdulky nepride take tragicke, ako predtym...vela veci som pochopila (bohuzial niekedy aj neskoro, chudatko klarka, ked som nervacila pri nej a ona zlatko ani za to nemohla)...
navyse klarka ma teraz obdobie vzdoru a nemaleho, takze nas dost zamestnava a magda sa vezie potom popri nej... 🙂

jamaat
14. nov 2010

@mystery7 Tak to poznám. Búchanie hlavou je Emkina obľúbená činnosť. 😒

@sirinka No tak to hej, pri prvom sa človek veľa naučí. Veď ja to vidím aj teraz, čo som mala robiť inakšie pri Emke, ale ono to človek pochopí až s odstupom času.

mystery7
15. nov 2010

tak u nas dnes hystericke rano. Sdel v stolicke a uvidel, ze nesiem jogurt, tak totalny hystericky rev spustil. Reval asi 5-7min v kuse a stale to zintenzivnoval. Tak mi praskli nervy a dostal 2 po zadku, teraz reve uz 10 minut v postielke. Ale pod reve myslim rykot a skrekot do super vysok. Ja si tu sedim so zatatymi zubami a cakam kedy ho to prejde. Paradny zaciatok tyzdna. Inac pre mna zacal uz vcera vecer, pochytili sme sa s mm 🙄 tak mi to asi dava vyzrat aj maly 🙄

jamaat
15. nov 2010

@mystery7 Úprimnú sústrasť. Povedz si: zlý začiatok - dobrý koniec. A to ten jogurt nechcel, či čo?

iinuska
15. nov 2010

dobre ranko
u nas zase dalsi krasny den 😎 Za chvilku vybehneme von. Navarene mame, tak mam pokoj

@mystery7 asi je nervozny z tych zubkov, len klud

kackabrcka
15. nov 2010

@sssimi no len ten v lidl to uz asi nedostanem kupit ze ?

ladywitch26
15. nov 2010

raaanko, aj ked je uz skoro obed 😀 sa tu akurat smejem na stanke, zacala tahat snuru od zaluzii a krici pri tom had, had 😀
maly sa dnes zobudil s plnym nosom a take zelene sople, ide ma porazit.