Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
8. jan 2011

@iinuska nas sa tiez zobudi vzdy ked si idem lahnut a tiez mam pocit ze ani nedycham pri tom a on do 10 min. hore

my sme mali super noc. Zaspal okolo 10 potom bol hore sice tusim okolo 11 ale potom az pred 7 naceckal sa a zobudil sa pred 10 😵

stale pokracujeme ze didi ma len vecer - v noci a cez den len na spanok a akosi mu to ani nechyba. ale akosi slabo teraz je ostatne ale ma aj ATB tak mozno preto

kosska3003
9. jan 2011

to tu dnes este nikto nebol neveriiiiiiiiiiiiiim asi mi blbne kon 😀

my sme dnes boli na foteni no ako mala spolupracovala len ked som jej kinderko dala lebo na zacitku sa rozrevala opica som si dovolila na chvliku odyst a potom sa jej taky ujo nepacil zase revala no som zvedava ci co bude ale tak hadam hej teraz uz je v postielke vegeti a dufam ze uz spi

emode
9. jan 2011

Ahoj,
mna zacala Sofia odstrkovat a kopat, vtedy sa od nej odtiahnem, ona sa zas prilepi na mna a tak dookola, dost jasne jej davam najavo, ze je to neprijemne, ale neviem, co pomoze ...
My sme dnes boli znovu na plavarni, bolo fajn, len zvladnut Sofiu v sprchach a pri skrinkach ... 🙄 doobeda sme sa pomotali na Donovaloch, spala v aute, nastastie, lebo vcera nam cez den nespala vobec ... ked bola unavena, sme to presvihli a potom uz nedokazala zaspat 😝

mystery7
9. jan 2011

ahojky
Dnes nesiel kon, doobedu som skusala a nic. To opravuju, ci sa kazi???
Dnes u nas uspava tato. Mirko sa na mna hodil, co mi skoro nos zlomil, tak som sa rozculila a vyletela z postele. Teraz tam paradne vresti. Idem si dat sprchu a potom k nim nakuknem, ked sa to neukludni.

sssimi
9. jan 2011

Ahojte.
My dnes úchvatný večer. Najskôr Sarah vypla mm comp uprostred nahrávania, potom mi roztrieskala makový koláč po celom gauči a završila to pádom na hlavu rovno z gauča. Ja som to nevidela, ale mm tvrdí, že to bola riadna šupa. Plakala len chvíľu, ale aj tak som ju držala dlhšie hore a sledovala. Skúšala som koordináciu a podobné blbiny, ale vyzerá, že je v poriadku. Ani hrču som jej nenašla, dokonca ani červené miesto. Ale teda zľakla som sa strašne, keď na mna mm zakričal.

@mystery7 ja som taká vďačná za to, že mi Sarah zaspáva sama, lebo ja by som okrem rozbitého nosa, mala aj vypichnuté oči, vytrhané vlasy a totálne domačkané prsia...

mystery7
9. jan 2011

@sssimi paradny rodinny vecer ste si uzili ☹
Mirko zaspaval presne hodiny, ja som nakoniec stihla este posednych 5 minut. A aj mne stlaca prsia, taha vlasy a podobne, ale taky uder do nosa je strasny.
U nas je zaspavanie v poslednej dobe cisty horor, velmi sa pokazil 🙄

jamaat
9. jan 2011

Neviem, ale mne to pripadá, že začínajú ďalšie stoličky úradovať. Lebo aj u nás je kadejako. Veľmi často si hlavu trieska a keď nezúri, tak si ju ošuchuje. Spanie zhoršené. A to som si myslela, že po očných bude chvíľu pokoj.

sirinka
9. jan 2011

baby aj u nas vecerne zaspavanie kadejake...ja ju poslem prec, ze nech ide a ja budem spat sama, tak to vacsinou zaberie a sa ukludni na chvilku a bud zaspi, alebo zase ked uz sa velmi zacne krutit idem ja prec a poslem mm, to sa vyreve vacsinou a potom uz zaspi...ale aj v noci aspon raz je hore. chudak, som zvedava ako to zvladnu kym budem v nemocnici po porode....

kosska3003
9. jan 2011

@sssimi no super hlavne ze je vsetko ok ja som tiez vdacna ze mi zaspava sama v postielku mne staci ked ju mam 5 minut pri sebe rano a uz mam prsia dotlacene ona sa o mna zapre a postava tak som hlha siroka a vecne o prisa sa musi zapret a vlasy oci nos to ani nevravim

iinuska
9. jan 2011

no, u nas zaspavanie v pohode, nakojim, polozim do postielky a pekne sam zaspi. No ale tie noci, no katastrofa.Uz to ani neratam, kolko x sme hore. Ale minulu noc som to uz fakt nezvladla, a zvysila som na maleho hlas, ze nech si lahne a spi, a zabralo to. Hned si lahol a bolo ticho. Tak ja teraz neviem....Len vymysla, alebo ho bolia tie zuby ???

mystery7
9. jan 2011

aspon ze nie sme jedini taki tazko zaspavajuci. Snad sa to nejako zlepsi, dufam......raz 😅

jamaat
9. jan 2011

@iinuska Aj u nás to tak bolo. Keď už to začalo presahovať isté hranice a vedela som, že ju nič nebolí, tak som pár nocí takto zvýšila hlas, presne aj ja som povedala, nech si ľahne a spí, chvíľu si aj porevala, ale zaspala. A po pár nociach sa už nebudila. Je to o zvyku.

jamaat
9. jan 2011

Aj to porevanie bolo len pár krát, potom si už bez revu ľahla a spala ďalej, no a potom sa už ani nebudila. Teraz keď sa zobudí, väčšinou stačí len šššš povedať, prípadne trošku pohladkať a spí.

sirinka
9. jan 2011

@jamaat to aj u nas funguje, pokial lezi vedla mna v posteli...ak je vo svojej, musim si k nej lahnut az tak sa ulozi zase na spanie....ona ked sa v noci zobudi, potichu prelezie cez klarku, v obyvacke pohlada nieco na pitie a tak sa dovali k nam do spalne...

iinuska
9. jan 2011

@jamaat asi v tom budem musiet pokracovat. A to som mu vtedy dala aj Nurofen cipok, a po hodine sa zase prebral, tak boliet by ho nemalo nic. 😔

mystery7
9. jan 2011

to s tym zvysenym hlasom je zaujimave, ja sa bojim, ze by sa prebudil a bol by hodinu-dve hore 🙄

jamaat
9. jan 2011

@sirinka Postieľku má 3/4 metra odo mňa. Tak mne stačí len sa jednou rukou o zem oprieť, druhou sa načiahnuť a nemusím ani z postele vyliezať. 🙂

jamaat
9. jan 2011

@sirinka V obývačke pohľadá pitie v nejakej barovej skrinke? 😀

juska3
9. jan 2011

@iinuska u nas sa tiez stalo 2-3x, ze som zvysila hlas. Inak tisim ako jamaat ššš a to staci, aby sa ukludnil a spi dalej. Asi len potrebuje vediet, ze sme tam. Teraz najnovsie v noci prelieza postielku a spi vo velkej posteli s nami, ale to si ho tato tak naucil 😝 Akurat dnes sa stazoval, ze sa poriadne nevyspal lebo bol kazdu chvilu hore lebo kam sa pohol, tam bol Ajo 😵

sirinka
9. jan 2011

@jamaat barovu nemame....preventivne nechavam v dosiahnutelnej vyske iba vodu 😀

juska3
9. jan 2011

Inak ahojte 🙂
Dnes sme mali mensiu oslavu, Alex ma meniny a bola tu jeho sesternica a bratranec. On je tak malo s detmi teraz, ze stale behal za sesternicou a stale sa jej chcel chytat 😀, bola z toho dost nestastna 😅

@jamaat aj u nas trieskanie hlavy, ked ma nervy

juska3
9. jan 2011

@emode s ekzemom lepsie, ale uplne nezmizol, prestala som davat granko a citrusy, aj ked nemam pocit, ze by sa to prave kvoli tomu zlepsilo, skor len maste pomohli aj ked nie uplne.

@mystery7 gratulujem 🙂

zuzkaprofant
10. jan 2011

cafte citam ze pisete o zaspavani mi celom oki zaspavame na mliecku vecernom ale to spanie v noci hruza ucim ho spat v posielke co sme prerobili na postel dako zaspi ja si lahnem ku nemu a do 5 min je uspaty ale v noci sa mi budi place ze mamam tam chce ist ku mne do postele tuto noc som ho o pol noci zobrala ku sebe takze pokus neuspesny 😀
ja v noci pokricim lebo ked mrci vresti take sssssssstisko nepomaha pokricim nech je ticho a spi a on hned zaspinka a ani nemukne lebo to ss ho len rozculuje a mrnci kazdu hodku ja snad dalsie babo nebudem mat take hrozne co sa tyka spania lebo pri christiankovi som nespala dlhsie ako 4 hodky vkuse on ani neivem dlho spat a take vyplakanie a pod u nas neplati som skusala ale nic chce mliecko on si aj ukaze kde to mliecko je a on chce najnovsie protestuje ked nie je rovnaka teplota ako ked mu dam zimnejsie tak nevypije 😀 😀 ale ze apon zaspinkat vie sam ze nesaskujeme s hodinovym zaspavanim apson to ☹

ladywitch26
10. jan 2011

caute zeny, idem sa pochvalit. dnes ma decka nechali spat do osmej...zaaaazrak 😀 😎
stanka sice vstala o siedmej, ale len som jej strcila flasu s mliekom, co mi muz pripravil ked siel do roboty a ked to vypila, naliezla si ku mne do postele. sice nespala, ale lezala bez pohnutia az kym sa fabien nezacal mrvit. a to u nej polhodina bez pohnutia, to uz som jej aj celo skusala potom,ci nie je chora nahodou 😀

s tym spanim, nam sa stanka tiez budi parkrat cez noc, ale len zamravci a ked ju pohladkame, alebo staci ssss povedat a spi dalej.a poobede najnovsie zaspava tak, ze si prehodi perinu cez hlavu, 2 minuty je ticho, potom sa vystrci, spyta sa "ocooo?", ja jej poviem, ze siel do roboty a pride, ked sa vyspi, ona zalahne, zavrie oci a spi.

a uz zacala konecne aj slova spajat. ked sa jej spytam, co ma, tak mi ukaze a odpovie "toto mam". ked nieco nevie pomenovat, tak je to "toto".inak nove slova v slovencine nula bodov, ale pribudli nam "sauseges" a "star".

@juska3 co za krem ti pomohol na ekzem? fabienovi sa na licku vyhodil, este som nezistila z coho,ale mam podozrenie na pomarance

juska3
10. jan 2011

@ladywitch26 do kupela Linola Fett Olbad a antibioticku mast Fucidin, ale to nam predpisala, mozno tu olejovu prisadu do kupela alebo nieco podobne dostanes aj bez receptu

sssimi
10. jan 2011

@kosska3003 presne u nás je to tiež tak. Toľko časti tela mám o ktoré sa môže postaviť...nie... ona sa len o prsia moje zapiera. Ide ma z toho trafiť... A keď ma ešte tak dobre za bradavku zdrapne... no dovi...

@ladywitch26 u nás je zatiaľ skoro všetko "toto" 😀

@jamaat aj Sarah si trieska hlavu keď jej idú zuby 😖

mimi21
10. jan 2011

ahojteeeeeeeee 😀
tak sme konecne od vcera doma, mala sa narodila 5.1 o 18.25, mala 3360gr a 50cm, je to taky malicky chrustik, je dobrucka, vela spinka a papa 🙂 mliecka je zatial dost 😉
v nemocke chaos okolo mojho terminu, stratilo sa im sono z 1.trimestra, primar nechcel vyvolavat porod kym si neoveri termin zo sona, nakoniec museli voalt mojmu dr aby to pozrel v karte, tak podla sona mal byt termin az 3.januara
ale aj tak mi v stedu rano dali polku cipku na dozretie krcku, prisli kontrakcie, ale aj hned odisli, o jednej na obed druha polka a o tertej mi odtiekla voda, o 18.10 sestricka vravi, ze to ide dobre, ze som na 7cm, ze tak do siedmej porodime ale o 18.20 som uz len stihla zakricat z fitlopty, ze citim hlavicku a ledva som na kozu vyliezla, mala bola na 2 kontrakcie vonku 🙂
Ninka je zlata, zvladla to uplne super, ked ma chodila pozriet do nemocky ani raz nezaplakala ked odchadzala, poznala ju uz ale cela nemocka, lebo od parkoviska utekala a na plne hrdlo kricala Maminkaaaaa, Emkaaaa 🙂 🙂 🙂
len este si teraz neviem dost dobre predstavit ako budem sama s nimi fungovat, zatial je mm doma, vela mi pomaha, fakt poklad, takze ked treba tak zachranuje situaciu on 😅 ja obcas este chytim paniku a stratim nervy aj vcera som si aj poplakala 😝
no za chvilu ideme ku detskej dr ukazat malu a s Ninkou na laser ku koznej, tak som sa namalovala a este si musim vlasy vyzehlit, nech aspon nejako vyzeram 😀

juska3
10. jan 2011

@mimi21 gratulujem ku krasnej babe, dost sa podoba na Ninku 🙂 tak rychle porody pokracuju 😀 zelam vela zdravicka, vela mliecka, pevne nervy, Ninka bude urcite pomahat 😉

kosska3003
10. jan 2011

@mimi21 gratulujeme a vela zdravicka prajeme ako porod si mala super rychly ako mony skoro 😀

mimi21
10. jan 2011

@kosska3003
@juska3 dakujem
no porod sice relativne rychly, ale 2 dni som len tak lezala v nemocke a prichadzali same prvorodicky, co mali za 2 hodky odrodene, tak uz som mala fakt take stavy ze az
dokonca v utorok vecer som volala s mm a revala do telefonu a sluzbu mal akurat moj dr tak ked ma videl tak ma este aj on utesoval, ze musim byt trpezliva a tak...