Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
20. jan 2011

@nikanika28 inac my mame francuzske este od vcera...a vonku krasne slnko, +5°C, ale taka kosa....40 minutova prechadzka nam celkom stacila...

mystery7
20. jan 2011

ahojky
My sme opat hore od 5 🙄 som znicena. Rano sme boli u dr dat kontrolne krv-koli tomu zelezu. V cakarni bol ok, ale ked vosiel do ordiacie.....reeev ☹ nakoniec mu dr vzala krv zo zily na hlave, ja som ho drzala. Ale hned po odbere mu dr ponukla keksik, tak okamzite ticho a uz ho aj tlacil do hlavy.
Potom sme isli domov jest, kym sme doranjkovali bolo 9, musela som navarit polievku, umyt riad a bolo 10:45. Tak sme si dali obed a od 11:30 spi. Som zvedava dokedy. Vecer potom pojde skor spat. Uvazujem, ze si vecer konecne zafarbim vlasy 😅 snad to vyjde.

iinuska
20. jan 2011

@sirinka veru, dnes sice svieti slnko, ale fuka studeny vietor, riadne nas vystipalo 😲

mystery7
20. jan 2011

@borocka ja mam raz anjelika a raz certika v pomere 10:90 🙄

Dnes rano som sa zobudila a na nose 2 opary 🙄 jeden zlava a druhy zprava 🙄 😠

iinuska
20. jan 2011

@mystery7 dobry modny doplnok, ten opar. 😨 ..Ja som opar nastastie v zivote nemala

mystery7
20. jan 2011

@iinuska tak to ti len ticho zavidim. Mne sa casto robia, ale ked som bola tehu s Mirkom, tak sa mi jeden den vyhodil a dalsi den zmizol. Asi ma liecil zvnutra 😉 teraz ma drzia aj 2tt ☹

emode
20. jan 2011

iinuska bud rada 😉
ja idem robit brokolicove fasirky a zemiakovu kasu ... len este musim dovysavat 😒

mys no tak pekne, hned zovirax aby sa cim skor zahojili ...
inak ja som mala v siedmom mesiaci pasovy opar tak aj preto rozmyslam, ci to nie je pricina, ze ma Sofia taku posahanu imunitu 😕

iinuska
20. jan 2011

@emode veruze aj som 😅

sirinka
20. jan 2011

no u nas rovnaky scenar ako vcera...zaspi pekne, ale ked jej idem vytiahnut bradavku, tak rev....urobila som trapny pokus s cumlom, ale kedze na neho vobec nie je zvyknuta ten letel v tej sekudne von z ust....takze obedny spanok zase nist... ☹

jamaat
20. jan 2011

@mystery7 No tebe ide! Chúďatko.
Ja som tiež ešte opar nemala. A Monike sa raz vyhodil na nose, pľuzgier ako svet, ani ma nenapadlo, že to opar môže byť.
U nás tiež vetrisko, slnko bolo just schované, keď sme boli von, nepríjemne bolo. A teraz, keď je Emka dnu kľudnejšia, tak vonku sa zase o zem hádže. Predtým nerváčila doma, ale vonku bola v pohode.
@sirinka Dúfam, že u nás sa scenár opakovať nebude. Ale idem si rýchlo dačo porobiť, ak sa ozaj mieni zase po polhodine zobudiť.

sirinka
20. jan 2011

@jamaat no ja si idem urobit kavu a dat kolacik....

mystery7
20. jan 2011

ja sa napchavam bebe keksami 🙂 u nas ten vetrisko rozfukal mraky a vyslo slnko.ale neviem ako dlho to vydrzi

borocka
20. jan 2011

Ahojte, my sme dnes konecne absolvovali prechadzku. os doboty poobedia sme okrem doktora neboli nikde. aj t som ho musela prehovarat,uz si odvykol chodit von. ale ked uz sme tam boli ,tak vsetko bolo ako pred tym a domov sa nechcel vratit ani po hodine.

nikanika28
20. jan 2011

@sirinka aj ja kavickujem, Klara zaspala v momente, ako dopila mlieko, tak chvilka ticha..jupiii 😵
Vonku bolo fajn, ale kosa riadna a do toho pofukoval neprijemny vietor, tak za hodku sme uz aj boli doma 😝 ...asi 4x capla na zem samozrejme...esteze je ako tak sucho 😝
@mystery7 mne na opar zaberal vzdy zovirax, ale musela som si ho dat hned, ako sa mi vyhodila zima

luba142
20. jan 2011

ahojte
aj u nas je slnko a vetrisko, doobeda sme boli v meste a u dr.zopakovat CRP kedze sme nakoniec mali v moci bakteriu preto mala minule ti horucky a crp vysoke uzivali sme lieky a teraz mala moc este hranicny ale crp-ko negativne chvala bohu tak som rada, neviem ci s tym uz nebudeme mat problemy stale 😝 😝

luba142
20. jan 2011

@emode aj ja som v tehu mala stzale nejake prechladnutia a kasel, jedla som vseliake sirupy a teraz si hovorim ci aj pre toto nebyva mala casto chora a ma imunitu asi v prdeli 😒 😒

sirinka
20. jan 2011

@nikanika28 no ja uz ani nepocitam kolkokrat magda spadne....ona tak cudne chodi, ze zakopne kdekolvek na rovnom chodniku...
no a klara sa premava na kolobezke a to ju tiez kazdu chvilu buchne o zem, lebo nedava pozor...

@luba142 joooj, ja som ako dieta prekonala hnisavy zapal oblicky a odvtedy som mala velmi citlive mocove cesty, 2-3x do roka som chytila zapal....ale odkedy som bola prvykrat tehu, tak som nemala ani raz problem, takisto atop. ekzem mi takmer uplne vymizol....

nikanika28
20. jan 2011

@sirinka no praveze aj Klara, rovny chodnik a ona sa natiahne 😅 ..ked ide po nejakom horsom terene, tak nepadne, skor capne na rovine 😝

sirinka
20. jan 2011

@nikanika28 tak to asi budu mat v povahe 😀

luba142
20. jan 2011

@sirinka no ani nevrav, sak mala v septembri zapal obliciek a mocovych ciest, tazky takze asi sa tomu nevyhneme ani my tymto infekciam ☹ ☹

sirinka
20. jan 2011

@luba142 no skus jej davat dlhodobo nieco na podporu imunity, dodrziavat pitny rezim... snad to nebude take zle....teraz bude kvoli tomu aj sledovana?

ludmilabb
20. jan 2011

@jamaat aj my sme boli vonku skoro dve hodiny a fajne fukalo, Sofia mi skoro raz na cestu usla, som ziapala po nej lebo som sa musela vratit po kocik a jasne som jej povedala nech ma pocka na mieste a figu akurat auto islo ale ako som na nu zakricala vratila sa, asi ju osvietilo abo co 😅 a nechce chodit do obchodu ked nie je v kociku, zostane stat pred dverami a nic, dnes sme isli do chovoproduktu kupit Blazike novu misku na zranie a ani namot ze uvidi zajaciky, rybky nic nepomohlo len ju nasilu dnu dostat a tam hlava sklonena kym som nakupila a v potravinach to iste...ked zbada deti to je uplne ina, hned k nim bezi a za ruky ich chyta snad jej to vydrzi do skolky 😝
@nikanika28 mne sa tiez stalo ze mi Sofia capla na chodniku a to rovno ksichtom zarila tak aj revy boli pod nosom si kozu oskrela

luba142
20. jan 2011

@sirinka ved ona uz je este mame ist na vysetrenie do blavy kde jej pozru jazvy na oblickach v akom to je stave, pri kazdej horucke davame moč na rozbor a pitny rezim sa snazime dodrziavat neboj sa vypije okolo 1 litra+mlieko....na podporu imunity pre taketo deti neviem ci nieco je, teraz ju dopujem aspon cewckom a este berieme vigantol do jari

sirinka
20. jan 2011

@luba142 boze aj mna sledovali asi tak do strednej skoly, to uz bola pre mna riadna otrava, kazdy pol rok nosit moc v specialnych nadobach a USG....no ale prezili sme... 🙂
mne v lekarni odporucil pre magdu tento sirup
http://www.pleuran.sk/?page=produkty&sub=imuno&...
je tam davkovanie podla vahy a ked som sa pytala pediatricky, ci je to ok, tak povedala, ze v pohode, ze jej to mam davat...

luba142
20. jan 2011

@sirinka my teraz mame RIBOMUNAL take sacky s praskom do vody na 3 mesiace, kazdy mesiac 4 dni ten jeden sacok, tak potom az to dobereme tak sa opytam na ten sirup aj ja, diky za typ 😉

mimi21
20. jan 2011

ahojte
tak dnes je uz nInka OK? nebola ani teplota ani hnacky, klop, klop, ale zatial dietuje, aby sme to dali trosku do poriadku
len teraz mam pre zmenu péocit, ze mam nejako malo mlieka 😒
prsia totalka makke, a Emka podla mna kratko taha, ale vydrzi v pohode tie 3 hodky, v noci aj trochu dlhsie

luba142
20. jan 2011

@mimi21 tak to je dobre ked vydrzi mozno sa ti to upravuje, a nebudes ich mat take naliate, ved sa to prisposobuje dietatku podla toho ako pije.....ved uvidis ako bude dalej.......a to je dobre ze Ninka uz je na tom lepsie, hlavne vela tekutin

saskarisko
20. jan 2011

Ahojte,
@luba142 - drobcom sa ta imunita stale upravuje, a v podstate aj tvori. az po 2 roku zivota sa tak nejako ustaluje, resp. vtedy vedia lekari zistit, ci je znizena alebo nie. a na imunitu je viac pripravkov, ale moji drobci beru imunoglukan. dcerka od septembra, syncek dlhsie. malej sme ho nasadili kvoli tomu, ze starsi syn nosi vselijake bacily zo skolky.
ak davas ribomunyl, tak by sa mala ta imunita riadne nastartovat. inak z mojich skusenosti, syn ako ho bral, tak kazdy tyzden po dobrati tej kratkej davky mi nieco lapol. lekarka sa vtedy vyjadrila, ze proste niektore deti na neho takto reaguju, ale krvne testy dokazali, ze ta imunita sa krasne zaktivizovala 😉

iinuska
20. jan 2011

@mimi21 taj fajn, ze je uz Ninka ok, ako rychlo prislo, tak aj odislo.

mimi21
20. jan 2011

inak baby chcel asom dat Ninku od septembra do skolky a ze deticky do 3 rokov platia 140e, koksooooooo, to co je 😠 😠 😠