Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
25. jan 2011

@ludmilabb ako nasilim , nenut ju na nocnik moj stale kaka do plienok a aj bude tak to vyzera lebo ked vidi nocnik tak ho odhodi ja ho na silu nema to moja svokra skusala a hot am drzala to bolo raz a naposledy ☹
dieta dostane blok a a co potom budes robit nechaj ju nech sa sama vykaka do plienocky

ludmilabb
25. jan 2011

@zuzkaprofant
@sirinka
@mystery7
Zuzka ona nechce kakat vobec!!! ani do plienky, kebyze odmieta nocnik a chce kakat do plienky tak ju necham mne je fuk len nech to ide von...jogurty nemoze ma alergiu na BKM, stolicu zadrziava, nechce kakat, krici ze jej treba prestupuje ale ked sa posadi na nocnik hned aj vstane tak ako to riesit ked vidite ze jej treba aj ukazuje ze jej treba, ja nemozem cakat na to kedy sa ona sama od seba vykaka, to by trvalo aj tyzden a to uz hrozia zdravotne rizika

zuzkaprofant
25. jan 2011

@ludmilabb si sa neporadila s doky
mi sme chory od soboty hnacka vracanie teplotka zajtra zase idem s chriskom ku doky nech pozrie co to moze byt poriadne bo dnes mi lezi od rana a spinkal uz 2krat a len filmiky pozerame co je taky k.o len na ruckach mi spinka ☹

ludmilabb
25. jan 2011

@zuzkaprofant doki nam dala kvapky, kym vraj nema tvrdu stolicu je to este v norme a ze ak je to psychicky problem tak to ona nevyriesi, davam jej redsie jedla ale nepomaha

iinuska
25. jan 2011

@ludmilabb tak tu neviem, co by mohlo pomoct 😒

zuzkaprofant
25. jan 2011

@ludmilabb joj chuda male mozno ju ritka boli pri kakani ked bude vedeit povedat ti povie

sirinka
25. jan 2011

@ludmilabb no to je neprijemna situacia....ktovie preco sa jej tak skoro vytvoril blok v hlavicke...neskusila si hladat o tom nejake info...?

luba142
25. jan 2011

@zuzkaprofant a kolko pije tekutin, aby uz nebolo neskoro lebo moze byt dehydrovany a moze sa to zle skoncit

zuzkaprofant
25. jan 2011

@luba142 podla mna dost pije v noci asi pol litra vypil a cez den si pyta teraz papal cestovinku rano banan troska pecivo a brumika , tazke myslim ze je to oki, zajtra ideme uz sme boli v sobotu ale mame zase smolu daka doky zastupuje nasu ta som zvedava ze kto 😠

luba142
25. jan 2011

no uvidis ale ked stale vraca a kaka tak by mal vypit aj viac ako liter aj 2litre a kolko ma pocikanych plienok? Za den?

zuzkaprofant
25. jan 2011

@luba142 no skor pokakanych bo nacikane mal len v noci jednu casto bol hore a pil a cez den akurat som nakakanu prebalovala a ma teraz tak polku nacikanu, aj tak dnes nemozeme ist bo nemam termin a to by sme dlho cakali a chytili v cakarni este aj nieco ine, ked mi prezil sobotu co vravcal aj ked sa napil glga vodicky tak dnes to nie je nic ,

luba142
25. jan 2011

@zuzkaprofant no to je ale kravina ked necika tak ma malo tekutin isto ti ho nechaju v nemocke, my sme tak boli tak viem o com to je a uz sme mali oblicky skro na odpise, ja by som neodkladala na tvojom mieste

dm1
25. jan 2011

@ludmilabb uff tak taku situaciu ti veru nezavidim....

zuzkaprofant
25. jan 2011

@luba142 no asi nenechaju si mylsim to az take nie je tu by ho nechali keby som ho na rukach niesli oni mu zoberu krva toho hned rozbor a ked nie jeto vcazne ani leiky nedavaju

luba142
25. jan 2011

@zuzkaprofant no ved si mysli...mne tiez nevyzerala a dehydrovana bola a ked zobrali krv tak ju tam rovno nechali a na druhy den prevoz do Blavy bo uz jej zlyhavali oblicky

borocka
25. jan 2011

@ludmilabb hmm, kakanie,.....tak teraz mozno strasne trepnem, neviem....ale nemoze mat sofi problem s hemoroidmi???????? 😕 😖 ja som ich amla jedinykrat po porode, dovtedy som netusila ze to existuje. ale priznaky boli uplne rovnake. stale ma natahovalo ze potrebujem sa vykakat, a nikdy to neslo, len to bolelo............ viem ze by si si vsimla pri prebalovani, ze tam ma hrcku, ale mozno ich ma este vo vnutri, ze jej neprerazili na povrch.
netusim ci to moze byt aj u deticiek. len ma to napadlo, tak sa nesmejte ak trepem 😒

a u nas sa dnes kakalo o 106 🤐 , normalne sa pocas noci dvakrat pokakal, co nechapem, lebo ani hore nebol a mal tam normalny tvrdsi sulok, tak neviem ci by zo spanku tlacil. sa v noci nepokakal uz hadam od nejakych 4-5 mesiacov. tak sa nestacim po dnesku cudovat. a potom doobedu stihol dalsie dva raz kakat. hnacka to nie je, lebo vzdy je to tvrdsie, nie riedke prehanky. tak si neviem dovod vysvetlit. ci to zuby mozu take divy stvarat???

luba142
25. jan 2011

@borocka podla toho co jedol vcera mozno nieco take a teraz viac kaka..a mozno aj zuby 🙂 . No ale pri zuboch by bola asi redsia...neviem

mimi21
25. jan 2011

ach jaj baby, dnes Emka len place ked je hore a chce sa nosit na rukach, o nejakom samostatnom zaspavani nemoze byt ani reci, uspim ju na rukach a akonahle ju polozim do postielky, tak oci ako svet na mna vypuli, unavena je uz taka ze az, chudatko, place nevie zaspat
teraz neviem ci som na nu narocna, ved ma len 3tyzdne, ale aspon chvilku by sama mohla vydrzat, stale chce byt na rukach ked je hore
nebyt mm, tak som dnes zrela na prasky, teraz vzal Ninku na dvor odpratavat sneh a ja som konecne uspala Emku 🙄
a zas vas tu nechcem otravovat nasimi "babatkovskymi" problemami 🤐

borocka
25. jan 2011

@luba142 prave ze nic nejedol take tazke. klasika ranajky jogurt, obed polievka, vecera prazenica a potom nejake piskoty. on tomu neda zabrat.

@mimi21 ale mimi, kludne napis! ked uz pises, tak aj o emke🙂 nech si spomenieme ako to bolo s nasimi babatkami 😉 neterka je tiez taka, ta uz sice ma 5 tyzdnov, ale tiez len placka a placka. nevie sa ukludnit a ulozit. mne to pripada akoby sa bala, ze pri nej nik nie je. ale minule som ju uspala na rukach, tak sa schulila do klbka bruskom ku mne otocena, tak som ju aj potom na gauc ulozila na brusko a hodinu a pol pospala. co bol uspech!

iinuska
25. jan 2011

@borocka prazenicu by som na noc nedavala, vajicka su tazke na zaludok 😉

borocka
25. jan 2011

@iinuska na vecer, tak zjedol ju o nejakej piatej, to je v pohode. navyse on nemava bruchabole....nereaguje na jedlo, ani vyrazkami ani kakanim. keby ho ta prazenica upchala, tak myslim ze reve. ale on kakal zo spanku 😲 😀 😀. bol uplne v pohode.
skor rozmyslam ci to nema z tych ATb. tam vo vedlajsich ucinkoch je spominana aj hnacka, zvracanie, nevolnost,......tak mozno mozno.

iinuska
25. jan 2011

@borocka no tak to ma z tych atb, davas mu aj nejake probiotika ?Napr. biogaja ?

borocka
25. jan 2011

@iinuska ee, len atb, a este sirup od kasla.

luba142
25. jan 2011

@borocka moze to mat z ATB , ja vzdy davam pri nich BIOGAJU probiotika

iinuska
25. jan 2011

@borocka skus tie probiotika pridat, mohlo by to pomoct

iinuska
25. jan 2011

my sme si to dnes uzili vonku naplo, Adamka velmi bavi odhrabavat sneh, tak sme dokola odhrabavali, aj ked uz nebolo co. 😅 Mohli sme ist aj susedom 😀

luba142
25. jan 2011

@iinuska mozno by sa potesili susedia ze nemusia odhrabavat 😀

kosska3003
25. jan 2011

ahojte my sme mali super den od rana som tu mala spoluziacku z 2,5 rocnou dcerou ale je taka mensia je vysoka ako Marika a este je aj o 2 kila lahsia tak mala rovnocennu kamosku sa hrali do 6 vecera mala mi sice na obed nespala ale uz spinka tak mam veget u nas strasne fucalo tak pocitova teplota bola aj minus 10 tak sme boli len tak dva krat po hodinky stacilo lebo nam strasna zima bola

borocka
25. jan 2011

@iinuska joj, aj u nas frcia tieto chlapske roboty 😎 rad odhrabava sneh, aj lopatou aj hrablami. nemam pre neho na to vhodne decke, tak sa natahuje s riadnymi, sa len unavy ale velmi vytrvaly dokaze byt 😕
nas bavi aj dielna. bratrane c ma velku s kopou naradia, venuje sa takym drevarsko-strojarskym pracam, a pato je tam ako v raji. luky mu necha vsetko oskuasat, chytit do ruky, poukazuje mu. tak mam doma maleho pracanta. 100% chlap co si rad aj sponku do vlasov pripina 😕