Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
16. feb 2011

@jamaat mne tiez mala vstava teraz aj skor okolo 7 ale boli casy ked aj do 8-8:30 potiahla a isla spat okolo pol jednej spala maximalne 2 hodiny a pravidelne o 20 uz je v postielke a do par minut zaspi, ale Kika bola takato presne, rano spala do 8 po obede ani za boha spat, ked sa ulozila a zaspala boli 2 hodiny a potom vecer do 22 lietala ako duracelka 🙂 a spavy tvor som aj ja 😉

@borocka hej skoro im zuby vysli, som povedala,ze keby mam tretie uz sa rovno zubate narodi 😀 😀 😀

kosska3003
16. feb 2011

@borocka kdeze v kociku spala naposledy na dovolenke a aj to len vecer ked uz bola k.o z celeho dna ako ono to ma aj vyhodu aj nevyhodu ide spat skoro ale cely den je hore

borocka
16. feb 2011

@luba142 neterka si minule vsimla ze jej mesacna sestricka nema zuby a hlasi: ale ved katka nema zuby! musime jej ist kupit! 😀 😀 a este aj s tym deckym naliehanim ze toto sa nemalo stat, a co teraz?

borocka
16. feb 2011

@kosska3003 ani pato uz nespi v kociku,ved ho ani nepouzivame. sa mi zda na to stary.......ale tak isto sa najdu aj starsie deti co sa tam vedia vyspat.

luba142
16. feb 2011

@borocka 😀 😀 😀

kosska3003
16. feb 2011

@borocka no ja pouzivam kocik hlavne ked idem do obchodu v parku ju pustim nech si pobeha ale potom ju dam do koca idem na nakup a po ceste ju prevezem lebo ona inym smerom vzdy a sama chce a sa bojim chodia vseliak ludia

borocka
16. feb 2011

@luba142 a minule isla sestra katku kojit, tak si lucka doniesla opicu plysovu, vykasala si tricko a vravi: opca pi, pi, mlieko strieka 😀 😀 😀 no nema ta fantazia hranic

luba142
16. feb 2011

@kosska3003 aj my pouzivame kocik len do mesta alebo ked ideme k nasim na druhy koniec mesta peso, inak chodime vonku bez neho,alebo ho len tak tlaci pred sebou a vozi tasku 😀

borocka
16. feb 2011

@kosska3003 ja vdaka bohu s patom nakupovat nemusim, to by som nezvladla...cely obchod by bol hore nohami. ale viem si predstavit ze asi u vacsiny nasich deti sa nakup bez kocik este vzladnut neda.
vidis, a toto je vyhoda dediny. tu aj ked skocime po chleba alebo male doplnky na varenie tak v pohode, vsetky predavacky ho zabavaju....... a vsetkych ludi pozname takze ani na ulici mi ho hocikto nevezme. ani auta tak velmi nechodia....

luba142
16. feb 2011

@borocka no to ma , ved mala sa teraz hra z babikou,minule vytiahla vlhky obrusok a isla babike zadok utierat a vola mas bak fuuuj bak no no no 😀

emode
16. feb 2011

nam idu teraz tie posledne stolicky, jedna uz presvita 😅 konecne,
u nas je to so spanim tiez kadejake, dakedy spi cez obed aj dve hodky, niekedy len hodku, rano vstava okolo siedmej, vecer je do deviatej uz v postielke 😀

luba142
16. feb 2011

@borocka hehe aj my mame obchod u panelaku takze zakladne potraviny vybehneme kupit a zvysok nakupi tato ked ide z prace v Tescu autom 😉

borocka
16. feb 2011

@luba142 😀 😀 aj babika musi byt na poriadku a dostat vykarhanie za takyto prehresok.

my konecne prvy polovicny uspech s kakanim do zachoda. tusim vcera zacal kakat v obyvke a vravim mu ze to sa robi do zachoda tak sme aj sli a dokoncil to tam! a dnes som ho nacapala v izbe ako kladie a pytam sa ho ci kaka a on ze nieee a utekal do zachodu a prikladal si stolik aby sa mohol posadit 😀 😀
aj riady mi dnes utieral,len pribory ale aj ukladal do suplika. vsetko dospelacke by chcel saaaaam! ja saaam. to je u nas heslo dna ze: ja saaaam!

kosska3003
16. feb 2011

@borocka ako ja byvam tiez na dedine ja som myslela ze ako ludia soferi nie akoze by mi ju niekto bral tiez ma tu kazdy pozna ale tak mi sme dost velka dedina a byvam tak sprosto ze musim ist po takej ceste kde nieke chodnik a aj ledva dve auta sa obydu kto raz isiel cez kompu v stecne do terchovej tak ito vie aka je cesta vo varine pri kostole tak sa bojim ked bude rozumna tak pojdeme peso

luba142
16. feb 2011

@borocka sama sama to poznam hlavne pri jedle ale inak sa este do robopty nehrnie a ani to nepotrebujem...dnes si vytiahla varesku a hrniec a varila, ked som sa pytala co vari povedala peecku- polievocku 😅

jamaat
16. feb 2011

@borocka Vstane aj tak v normálnom čase. Dokonca minule po plávaní bola hrozne nekľudná v noci.
Emka je taká nejaká divná v tomto, nikdy neviem, čo môžem od nej očakávať. Na jednej strane kľuďaska, pohoďáčka, na druhej nerváčka. Ako keby sa nevedela rozhodnúť, či je Ema, či Lea 😅

luba142
16. feb 2011

@kosska3003 ale ved hej ja s malou po meste tiez nechodim peso len okolo sidliska po chodnikoch...po meste iba v kociku

luba142
16. feb 2011

@jamaat nuz ked si jej dve mena dala tak sa necuduj 😀 😀 😀

luba142
16. feb 2011

a idem ja uz spat dobruuuuu 😉 😉

soffi
16. feb 2011

@borocka meria 81cm, ona ma zase dost siroku nozku a vysoky nart, takze my mame opacny problem s topankami..

borocka
16. feb 2011

@kosska3003 jaj, no ani u nas nie su chodniky popricestach popularne, ale premavka je cez den slaba, teda okrem hlavne cesty. a uz je zvyknuty,k ed mu poviem ze ide auto, tak dobehne, chyti ma za ruku a vycka kym prejde.

@luba142 no, tak on sam bude jest, obliekat sa, umyvat sa, zametat, vysavat, on sam nachova psa, sam poleje kvetiny.......no vsetko sam a nedaj boh mu nedovolit, krivda najvacsia. lebo co moze mama alebo teta ci dedo, tak to proste moze aj pato! co je on nejaky menejcenny??

soffi
16. feb 2011

@dannynka no nnka vstava o siedmej o pol jednej spi tak 45min, a zaspava o osmej vecer, mala duracellka 🙂

dannynka
16. feb 2011

@soffi tak to veru áno...45 min spánku...to ani oddych nemáš...neskušala si ju nejako unavit?nejakou aktivitou?u nás stači vacsinou prechadzka na pešo po ulici....teda stačí byt vonku a odkedy máme psíka chodím už s 3-detmx 😀 😀 aaj ked je to niekedy o držku ukočírovat ích 😅 😅

jamaat
16. feb 2011

@borocka No presne, aj u nás tak. Čudujem sa len, že si ešte neprisúva stoličku k linke, keď varím alebo chystám raňajky, a nezapája sa. To je priam zázrak!

kosska3003
16. feb 2011

@borocka no ked ju uz pustim na takej kudnejsej ceste tak ked jej poviem ze ide auto tak pride ku mne a da mi ruku ale aj tak niekedy reve ze chce ist na ruky a je tazka tak ju dam radsej do kocika a je aj zima a fuka tak sa rycheljsie presuniem

soffi
16. feb 2011

@dannynka na nui nezabera nic, my sme radi ze spi uz tolko, niekedy dokonca hodinu, preoze ona este pred 3 mesiacmi spala len po pol hodke!!!! a to od troch mesiacov, od troch mesiacov do pol roka spala 3x denne pol hod., odpo pol roka do roka 2x denne pol, a potom uz len raz denne, no ona je fakt ako na nejake baterky a pritom mi obaja s manzelom sme takí spaví....vzdy si vrvaime, ze ked ju niekam dame prvy krat na noc tak cely den prespime 🙂

dannynka
16. feb 2011

@soffi veru tak ti verím po tom čo si napísala že ste radi aj tej 45 minutovke 😅 😅

@kosska3003 mne už Domík ani v kočíku nechce sediet a za ruku ani za svet 😝

soffi
16. feb 2011

@borocka no tak to je super z eta tak pocuva, my ked sme vonku tak to je len ninka sem a ninka tam a vzdy opacnym smerom ako idem ja, cesta ju vobec nezaujima, prsote hruuuza, a mam pocit ze cim castejsie chodime peso tak tym viac si dovoluje, lebo uz zistila z eju len tak nenecham niekde, ze aj ked sa skryjem tak sa po nu vratim...hadam sa to v lete zlepsi, idem do postele, zajtra az vecer, idemem k segre na cely den

jamaat
16. feb 2011

@soffi My sme mali aj obdobie 20-minútových spánkov. Hodinu uspávať a 20 minút spánok (ak sa vôbec podarilo), tak to je čistá katastrofa.

soffi
16. feb 2011

@jamaat no aj to poznam, to tie deti dnes su hrozne hyperaktivne, a preto ja nemam rada ked my zname kamosky vravia, ze co nechcem druhe, ze oni tak mali a super, ale ich deti spali po 4 hodiny, a cely den sa na koberci dokazali vyhrat, zato u na sodma presny opak, nuz ale preto ja vravim, ze je rozdiel mat dieta a mat dieta...moja mamka vzdy vravi ze ja mam pri malej viac prace ako ona pri nas troch, ... tak hadam je to najhorsie z anami, ak sa nauci emka zaspavat sama tak to bude pre teba super, ja si to teraz neviem vynachvalit, ked mam zrazu po roku a pol pokoj uz od pol osmej, kym dovtedy som ju niekedy aj hodinu a pol uspavala, a nervozna som bola jak cert, ked uz vychadzas z izby tak sa preberie a ide to odznova, niekedy som az revala od zufalstva, z esa nemozem ist ani s prepacenim kludne vysrat 😅