Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
1. mar 2011

@borocka ved mne nemusis hovori, my mame sopel vsetci, uz ani neviem, kde vsade su vreckovky pohadzane... 😝

@iinuska bez predpisu

luba142
1. mar 2011

@borocka a ked uz ma soplik 2 tyzdne tak mozno ma nejaky bacil uvidis este tento tyzden a ak sa nezlepsi bez na vyter 😉

borocka
1. mar 2011

@iinuska vies co, vsetko mozne sme uz pouzili, klasicke papierove, latkove, do vody fukal.........a teraz ked sme doma tak mu fukam len do svojich ruk (bez vreckovky) a potom si chodim umyvat ruky len ja. lebo aj voda vysusovala. a toto sme mali aj minuly rok.
celu zimu bol zdravy a ked prislo prve oteplenie tak ochorel.
som si myslela ze aj alergik bude, lebo slnko vyslo, vsetko zacalo zelen chytat a pato chodil ukychany a aj z oci mu tieklo.

borocka
1. mar 2011

@luba142 ani nestras 😠

soffi
1. mar 2011

@borocka my sme pouzivali teraz olynth pre deti, ej urceny od dvoch rokov...ale v lekarni my ho odporucila, streika sa len 2x do dna, rano-vecer, ale je fakt ucinny, ja som jej niekedy streikla aj oobede pred spanim a zda s ami ovela lepsi, ako ine kvapky, sama si ho davala do nosteka, a nemusela potom lezat ako po kvapkach

soffi
1. mar 2011

@sirinka my sme s vsavacom nemali vobec prbolem, ja ma celkom dobru odsavacku ktora ma medzicastami taky ventil a tak to nieje take silne ale suseda ma taku ktora ide v podstate tak ako vysavac a to s ami zda hrozne, ja som u nej raz pozicala ked mala soplila na ona revala este 5minut aky mala z toho traumaticky zazitok, nas abola sice draha , ale apson som kludna a fakt nikdy nekrvacala, a uz aj sama si dava ju do nosteka ked citi ze ma sopliky a chce odsat

luba142
1. mar 2011

@soffi
@borocka
ja tento pouzivam od 2 rokov u Kiky,lebo aj my iny nepouzivame a je fakt najlepsi, myslim ze aj ked budu mat dva roky az v maji tak par mesiacov hore dolu uz sa moze davat 😉

iinuska
1. mar 2011

ja mam pocit, ze kvapky do nosa len zatecu, a konec. Spreje su lepsie v tom, ze posobia priamo na sliznicu.
@borocka tak uz viac moznosti ma ani nenapad, co sa tyka utierania nozteka. Treba len mastit. Snad mu to coskoro prejde

luba142
1. mar 2011

@soffi no prave na to tam je ta trubicka s dierkou v tej nadobke aby to stlmilo ten tlak, podla mna aj oni ju tam mali,len sa im rozbila alebo nieco 🙂

luba142
1. mar 2011

@iinuska prave preto ten olynth le najlepsi lebo je v spreji

hoogy
1. mar 2011

@borocka jednej kamoske poradila doktorka ze ked ma takto moc soplikov nech je dava 8 kvapiek fenistilu. ja som to neskusala,ale im to pomohlo.

borocka
1. mar 2011

@luba142
@soffi vyskusam, zistim.
len ked on je cely den v klude, fakt mu len trochu sople tecu, dam mu kvapky aje klud. a ked zaspi tak ho chyti ten hysak kaslu........ no pochopis??

sirinka
1. mar 2011

@borocka to mam teraz aj ja...ked sa dam do kludu, tak zachvaty kasla....mozes skusit aj ten fenistil ak mas doma...

borocka
1. mar 2011

@soffi my sme kupili odsavacku v lekarni, za cca 12eur. a ked bol patko babatko tak mu vobec nevadila,dokonca pri nej aj zaspal. on mal taketo tazkosti od narodenia. niektore deti viac kakaju, ine slintaju a tento moj brutalne kychal a pustal take hnede hlieno-sople cez nos prvy tyzden kym sa precistil.
a teraz uz ked vidi odsavacku tak reve a uteka ako len vladze. a to ze mala nekrvacala z nosa moze byt aj dane.......napr ja pri nadche krvacam vzdy,a to len z kychania. proste niektori mame nosi citlivejsie. bud len rada ze nemate okolo toho tazkosti navyse 😉

@hoogy a to raz denne? a do pusy,ci??? ten by som mala mat,tak skusim.

borocka
1. mar 2011

@sirinka fenistil mam..ale je len jeden typ,ci? aby som mu daky iny nedala. a do pusy,ze? alebo do nosa?? 😲

iinuska
1. mar 2011

@borocka fenistil do pusy 😉

sirinka
1. mar 2011

@borocka kvapky do ust...

borocka
1. mar 2011

@iinuska myslela som si 😀 dik za uistenie 😉

luba142
1. mar 2011

@borocka fenistil mas kvapky len do pusy a potom je gel na stipance 🙂 😉 , davaju sa vacsinou 3x denne alebo 2x

borocka
1. mar 2011

@luba142 nasla som. mam tam z minuleho roka predpis 2x denne po 5 kvapiek. ale na krabicke pisu ze proti svrbeniu, proti ucinkom histaminu a proti alergii........pozriem este pribalovy papierik

nikanika28
1. mar 2011

@luba142 no si ma potesila kua 😒 ...ale toto je akasi divna viroza...ziadne behacky na vecko.."len" krce, zle od zaludka...a trvanie dva dni, ani nie .. 😨

dupinka
1. mar 2011

@borocka 3x denne 6 kvapiek, tak nam teraz pisala nasa doktorka

nikanika28
1. mar 2011

@sirinka taska do porodnice nachystana???? 😵 😵 😵 😵
@borocka a bola si s Patom u doktora? nerobili mu vyter z nosa? nebola som tu par dni, tak preto sa pytam 😅 ...

borocka
1. mar 2011

@nikanika28 bola som, pred dvomi tyzdnami, ked tpelotoval. tak sme brali aj atb. to nam vtedy vsetko preslo.len zvysky soplov ostali. minuly tyzden stvrtok piatok, ked sa zozimilo sa to zlepsili........takmer zmizlo a v sobotu bolo zasa pekne tak sa nam vratili v plnom prude.

sirinka
1. mar 2011

@nikanika28 ale hej, uz skoro cela... 🙂

luba142
1. mar 2011

@borocka ja by som sla aspon na vytery ked uz tak dlho sopli, nadcha trva tak tyzden,normalne a je to aj na odpuch sliznic vlastne aj pri alergii ti opuchaju sliznice takze by sa malo ulavit

luba142
1. mar 2011

@nikanika28 hmmm tak neviem potom co to mate za virus 🙂 🙂 a snad to prejde

hoogy
1. mar 2011

@borocka do pusy🙂 a tri krat denne sa moze davat. pocet kvapiek je odstupnovany vekom myslim.je to antihistaminikum tym padom zabranuje drazdeniu sliznice a troreniiu hlienov preto sa podava aj v takychto pripadoch

jamaat
1. mar 2011

@borocka Ten fenistil mu daj hlavne večer, aj mu to sliznice odpuchne, aj bude lepšie spať. Ak má tie sople husté, tak ja jednoznačne odporúčam sinupret. Používam ho už roky. Ak má sople zastavené, tak ich uvoľní a spustí. Ak mu zatekajú, tak ten sinupret to voľáko stiahne, nie je to na odkašliavanie ako mucosolvan a podobné lieky. Ja som raz mala po nádche tak zapchatý nos, že sa mi nedal vyfúkať ani po kvapkách, po ničom. Už som bola nešťastná, lebo to trvalo hrozne dlho. A potom som si dala Sinupret, zázračne to prešlo. Len ťa chcem upozorniť, keďže píšeš, že máte citlivé sliznice a to ja mám tiež (ja si aj kvapky do nosa musím dávať detské), daj radšej menej ako je predpísané dávkovanie. Ja keď som si dávala počas choroby normálne dávkovanie, keď bola sliznica podráždená, tak ma to potom nutkalo na taký suchý kašel. Takže aj sinupret si dávam len takú juniorskú dávku.

jamaat
1. mar 2011

Emka mi už zase spí vyše 2 hodiny. Ale ráno zase vstala o 6,30hod. To sa nesťažujem, to len konštatujem 🙂