Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
11. mar 2011

@iinuska ja mam bodynka bud 86 alebo 92 ale my sme take nizsie tak preto ale mam aj takuto fintu takze s kratkym rukavom ponosime aj dlhsie http://www.proslunicka.cz/323-extendor-na-body-...

emode
11. mar 2011

@iinuska naco su ti na leto body? nebudete uz bez plienok? ja uz teda neplanujem v lete body davat a dufam, ze v maji juni budeme uz nocnikovat 😕

emode
11. mar 2011

vsetky deti sa nam zacali budit okolo siestej, sa fakt dohodli na nas 😅 sofiu som zaregistrovala asi 6:15, poslala som ju hrat sa s vlacikom, tak som este zdriemla do siedmej ... 😀 a uz je v jaslickach, boze, ked ona tam tak rada chodi 😅 ... asi preto, ze v triede je 10 chlapcov a 3 dievcata 😀

iinuska
11. mar 2011

@emode ano, aj ja tak planujem, aby bol maly na leto bez plienok, ale este na teraz som myslela tie bodynka. To je super, ze sa Sofii v jaslickach paci 🙂

@ludmilabb to je dobry vynalez

no ideme my von, Adamko si uz natiahol ciapku a dva sale okolo krku

borocka
11. mar 2011

@emode
@iinuska tak ja tiez dufam ze ked sa otepli tak sa zbavime plienok, ale bodynka mam kupene aj na jesen, predsa len ked sa maly zohne alebo vyvadza nejake kusky tak nechcem aby mu na chrbatik nafukalo. ved to vidim aj teraz, ze beha, lieta, skace, zohyna sa a zachvilu uz ma chrbat len bodym zakryty, darmo som mu aj mikinu zagabala a darmo ma aj bundu do pol ritky, jednoducho to vsetko vyskoci na krize.

borocka
11. mar 2011

@iinuska a nestaci ti velkost body do 24mesiacov?? pato napr este v klude oblecie 12-18, a myslim ze jar este vydrzia. navyse tesco cislovanie ber s rezervou, oni to maju zle odhadnute, my svetko nosime starsi ako to oni napisu ze je to vhodne na mesiace 😉
a ak predsa len myslis, tak pozri na nete, aj tu v bazariku.....

luba142
11. mar 2011

ahojte, my sme hore od pol 7,ja tak vstavam kazdy den takze nic nove len by cez vikend mohla aspon do 8 potiahnut ked nemusim ja vstavat 😅 😅

@iinuska myslis ze maju aj vacsie, ja myslim ze uz ani nie,aspon ja som nevidela a ani uz malej nedavam teraz body

ludmilabb
11. mar 2011

@borocka mne tiez body vyhovuje kvoli tomu ze jej kryje chrbatik ale aj drzi plienku lebo latkove su predsa len objemnejsie tak by sa jej to zosuvalo

iinuska
11. mar 2011

@borocka, Adamko prave teraz nosi tie do 24 mesiacov z tesca, a mam pocit, ze uz su mu take akurat.
Aj mne to vyhovuje kvoli krizom, ja som taka, ze musim mat tielko. Nosim ho skoro do leta. Uz musi byt fakt teplo, aby som si ho nedala.
@luba142

@ludmilabb no, keby mal Adamko klasicke plienky, tak by som uz asi fakt potrebovala tie vynalezy 😅

luba142
11. mar 2011

@iinuska aj ja nosim tielko tiez a nemam problem s tielkami u barborky,ked su trosku dlhsie tak sa nevykasavaju,nepouzivam body uz teraz lebo jednak ani po Kikie nemam take velke mala som len do 1,5 roka a uz nebudem kupovat, lebo ma dost natelnikov aj dlhsich po Kike tak jej drzia v gatach,alebo pancuchach 🙂 ,tricka ma kratsie tak tie vylezu, ale tielko drzi 😅 😅

jamaat
11. mar 2011

Ahojte. Ja už body takmer nepoužívam. Má tielka, tie sú dosť dlhé, takže sa nevykasajú. Jedno má 104 a to má dlhé až pod zadok 🙂
@iinuska Ja tiež nosím stále tielko. Až keď vonku udrie minimálne 25 stupňov, prestávam ho nosiť. 🙂
Idem sa so psom vyvenčiť, lebo ma Monika vytočila. Bohovo ma irituje jej prístup, ako keby peniaze na strome rástli. 😠

mystery7
11. mar 2011

u nas nervozita a akosi sa nam dnes nic nedari☹ alebo ja mam neschopny den.
@inuska My uz teraz nosime najvacsie body 98-104 a su nam kratke rukavy. Taku velkost kupila moja mama v BJ v detskom obchode a vacsie sa vraj nerobia. Mam uz nakupene tielka, tak budeme na nich frcat.
@borocka nam vzdy tesco velkosti presne sadli. Asi sme jedini, ktori sa nestazuju.

A dnes ideme na karneval 🙂 🙂 snad bude poobede lepsie.

iinuska
11. mar 2011

@jamaat no to poznam velmi dobre. Peto si teraz objednal klavesnicu k pocitacu za 70 eur. 😕 Ze ved si nasetril. A tenisky mu mozeme my kupit

@mystery7 no, budem musiet tie tielka pokukat 🙂

soffi
11. mar 2011

ahojte, my budicek nieco po pol siedmej, ale v noci hruuuuza, tak ju dusi ze sme obe hore polovicu noci :( , doobedu sme upratali,oprali, boli sme na prechadzku a teraz mala spinka, ale pocuvam ze zasa kasle ako tuberak, uz som z toho aj ja nervozna, bzdy sa potom budi, ten sinupret jej vobec nezabera, sice este ho asi musim dlhsie pobrat...je mi jej luto, uz ju boli aj hlava, mi ukazuje ked kasle, aj brusko, asi ma svlovicu z toho 😒

soffi
11. mar 2011

inac baby vsade zhanam ten taky klasicky plastovy detsky stolik, taky biely ako su aj pre dospelych do zahrady, a neviem kde to kupit....

mystery7
11. mar 2011

@inuska @jamaat no puberta nas este caka, zatial mi stacia moje problemy ☹

mystery7
11. mar 2011

@soffi ja som minule videla v kik-u ale boli farebne a mali aj stolicky. A u nas maju aj v domacich potrebach-ale to bol myslim macko pu

ludmilabb
11. mar 2011

@soffi a na kasel jej nieco davas? mne od vcera moja tiez pokasliava, cez den ani nie ale teraz ako spi na brusku tak to pocujem...prajem skore uzdravenie 😉
@mystery7 tak pekne popoludnie prajem
@jamaat sestrin syn bezne caka napr. na Vianoce darceky typu telka, pocitac a to si nechcem predstavovat co zase pyta od jeho otca ked je unho...je to maly vydierac, prenho su handry a tenisky najdolezitejsie a take co stoja 50 eur znici za mesiac, vsak mama kupi dalsie a to ma ide mat 13 rokov...ked som bola mala nemala som sice prehlad kolko moji rodicia zarabaju len som vedela ze nemaju vela penazi a preto som od nich ani nic neziadala a ked som chcela nieco tak mi sice kupili ale vacsinou napr. lacnejsiu verziu babiky atd...

soffi
11. mar 2011

@mystery7 v kik maju ale len stolicky :(

na kasel ma stodal, a berie aj ten Promethazin, ale vobec nic zatial nepomaha, cez den v poho, ale akonahle si lahne-konec

ludmilabb
11. mar 2011

@soffi mne pokaslievala cez den zo spania uz aj vcera ale noc bola ok ale teraz zase cez denne spanie zacina, tak nechapem 😒 ja jej zatial nedavam nic, len ma aj sople, tak jej obcas odsajem aj ked nos upchaty uplne nema

luba142
11. mar 2011

@soffi stodal je homeopatikum takze jej nemusi zabrat,lepsi je Mucosolvan junor, a prometazin sme davali minimalne 2x denne, vzdy pred spanim

jamaat
11. mar 2011

@soffi Stodal mám ja osvedčený, ale nedávala by som aj stodal, aj sinupret. A ak nie je nejako zahlienená, tak sinupret nedávaj. Už som písala boročke, že keď mám sliznicu v hrdle zapálenú, tak sinupret ma ešte viac v hrdle škrabal a do suchého kašla nútil. Sinupret vtedy, keď má hlieny v dutinách.
@ludmilabb Veď práve, ja som bola v total skromnosti vychovávaná. Nohavice som mala 3x podhnuté, také boli veľké, aby vydržali. A to ešte starká na Hrochoti kúpila kadejaké nepekné. A naši mi už potom iné nekúpili, veď mám od starkej. Pamätám si, že som mala z toho dosť veľkú traumu a závidela som ostatným deťom oblečenie. Preto som nechcela, aby sa podobne cítila Monika. Ale zase jej kupujem s mierou, vždy pozerám aj na cenu, kupovali sme aj v čiňákoch. Len teraz jej značkové kupujem, čo z Anglicka objednávam. TAk neviem, či to už je tiež v lufte všeobecne, že sú tie deti také. Lebo napríklad aj keď kúpim v akcii 10 jogurtov, tak ona ich zožerie za 2 dni! A keď má normálne večerať, vtedy už záhadne nie je hladná. Takže som už teraz taká hnusná, že Emke kúpim také, ktoré Monike nechutia, aby ich nezjedla.
No a dnes... došla zásielka z Anglicka, kúpila som jej kožené tenisky Fila, šušťáčku vetrovku Everlast, sama si to vybrala. A kúpila som aj zimnú vetrovku, lebo bola dobre zlacnená, že bude spoločná. No a namiesto toho, aby aspoň slušne poďakovala, tak ešte do mňa začala skákať, keď zistila, že vetrovku chcem aj ja nosiť. 😠 😠 😠

luba142
11. mar 2011

@jamaat boze ta puberta 😠 😠 😠 ,ja sa asi zblaznim ked s Kikou zacne trieskat, a s tym oblecenim zacina uz teraz, boli sme raz v Takku reku nejake rifle potrebuje, boli tam jedni super sedeli len na stehnach mali nitky pozatrhavane a ona tam zacala vyrevovat,ze take nechce lebo sa jej budu vsetci smiat ze ma roztrhane rifle, a ja som mala na sebe take co su uplne ze ako ked sme si ziletkou robili diery kedysi,tak som jej to ukazala no po dlhom prehovarani co sme este nejake vyberali tak si vzala aj tie...uz sa tesim co bude dalej nasledovat

soffi
11. mar 2011

@jamaat @jamaat tak to delenie veci, to je asi take vseobecne v dnessnej dobre...moja neter tiez nema rada ked s ama delit s vecmi s mojou sestrou-teda mamou, neviem ci sa za to hanbia alebo, co, my sme boli sestry, 4 roky rozdiel a oblecko sme si vzdy vymienali, sic esme malki kazda svoju skrinu ale veci sme si poziaciavali, aj ked niekedy boli hadky, ale aj tak nakoniec to islo po starom....dnes su deti narocnejsie a nechapu aky to ma vyznam mat tolko veci, lebo nezazili ze ich bolo malo, patri to k dobe...my sme si tiez nevazili ked sme boli deti, ze chlieb mame aj so sunkou, nielen s maslom...ako kedysi nasi rodicia

iinuska
11. mar 2011

Dnes ma svoka normalne prekvapila. Zobrala Adamka von. 😅 Druhy krat v jeho zivote

soffi
11. mar 2011
borocka
11. mar 2011

@jamaat to mas tak, ked ste vy rastli tak bol kamoc a nikto sa k lepsim handram velmi nedostal, nedalo sa zasa tak velmi porovnavat.
ale ked som ja chodila na strednu, bolo velmi vidno koho deti su doktori, pravnici, podnikatelia......a kto ma za rodicov predavacku v obchode alebo robotnika. a ked ma jedno dieta take a take vychytavky tak samozrejme ze aj to dalsie by take chcelo, aby dokazalo drzat krok. potom uz je na rodicoch ako budu vysvetlovat a kolko dietatu povolia. ak ustupis raz tak si skoncila a dieta zakazdym ocakava viac.
moji rodicia nam nikdy nekupovali znackove handry, aj mi bolo luto, ale dodnes mi to ostalo, ze radsej si kupim viac kusov lacnejsich ako jednu extra drahu. moniku by si mala na nejaku brigadicku poslat ( viem ze asi sa to tazko aj vzhaldom na vek pozhana, ale mozno po znamosti, aspon na 2-3 tyzdne v lete) bude si viac vazit ked si sama zarobi 😉 a hlavne nebude kvasit doma.
ale to dnesne decka su take vo vseobecnosti

kosska3003
11. mar 2011

ahojte tak sme doma co tu nove ci nic mimoriadne nechce sa mi citat dozadu moc mi sme si odychli voda bola super mala tam ale asi nachladla lebo kycha ako blazon ale tak hadam to nebude horsie cestou tam sa nam vo Zvolene dorachalo auto ale tak v pohode sa dalo jazdit na nom aj domov sme dosli tak dufam ze to nebude nic vazne ale mali sme ine stresy ci dojdeme domov hlavne ked sme sli cez Sturec ze sa nam tam kdesi pokazi

kosska3003
11. mar 2011

@soffi ja som kupila v baumaxe a uz aj v tescu som videla

mystery7
11. mar 2011

ahojky
Tak poobede bolo lepsie a karneval bol super. Boli sme 4 kamosky s detmi v rovnakom veku. Decka sa vyblaznili, aj ked sa ma Mirko zo zaciatku drzal ako kliest, potom aj tancoval, aj behal a samozrejme nechcel ist domov 😀

@jamaat my sme za inych cias vyrastali. Bola som rada ked som mala vlastne rifle z polska. Ale tiez som sa nerada delila mamou o oblecko 😉 to je ta puberta. Co narobime. Raz nou prechadzame sami a potom s detmi ☹

mystery7
12. mar 2011

dnes som prva???? Waaaau
Ahojte
Dnes je nadherne, doobeda sme boli vonku 2,5hod a chystame sa aj poobede.
Dnes celkom fajn den, vacsinou pohodicka.