Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
25. máj 2009

Ahojte maminy ...
vitaj spat Ladywitch si davno nebola, ma mrzi ze mas take problemy, musi to byt inak tazke teplota a este aj sa starat o malicku 😒

mala spinka v kociku na terase ... konecne 😀 od pol deviatej rano zas kukuckovala a v noci sme sa krmili skoro kazde dve hodiny, tak nie aby sa to predlzovalo, ako sme starsi, tak sa to skracuje ... ale aspon sme pomedzi to spinkali ...

babenky, aj vam sa babetka tak divne vzpieraju??? mala pri tom vydava take divne zvuky, puci sa a prehyba, neplace pri tom, len je nespokojna a tazko sa jej zaspava, zeby brusko a vetry??? fakt neviem co to moze byt plienka vymenena, nakrmena, odgrgnuta ...

bambi nic si z toho nerob, ja tiez pri nej nic nestiham zatial ranajkujem tak o jedenastej, ked zaspi ...

sirinka
25. máj 2009

emode no to vyzera ako kolika...skus masaze bruska, polohu na brusku pripadne si ju opri chrbatikom o seba a kolienka jej pritlac k brusku, aby sa jej lahsie prtkalo.
vyluc mliecne vyrobky ako cerstve mlieko, kyslomliecne radsej tiez menej ako viac a skus odsledovat, po ktorom tvojom jedle ma najhorsie stavy...
ale vacsina kolik nema pricinu v maminkinej strave, treba len vydrzat a co najviac babatku pomahat...

monkap
autor
25. máj 2009

emode: tak to iste mavame aj my - neplace, len sa kruti, mrnka, ....podla mna je to brusko .. tak pomaham jej ako viem ... aj ked nie vzdy sa to zial podari 😒

siri: ale pri kolikach babatka silno placu viac akol 3 hod denne, 3 dni v tyzdni,.... ?? a mne mala neplace, len ju jednoducho hneva brusko ...

sirinka
25. máj 2009

monkap no to som ani nevedela, ze existuje taketo vymedzenie, ze co je kolika 🙂
nasa ma tiez obcas problemy s prdikmy a odgrgnutim si, ale vacsinou ked uz sa jej podari, tak sa hned aj ukludni a vecer je uplne pokojna, takze to iste nie su koliky...

no ale ked je to od bruska, v podstate by malo pomahat podobne ako pri kolikach, ci nie?

sirinka
25. máj 2009

monkap a ako patko? zvykol si? nasa klarka uz zacina prejavovat ziarlivost, napr. dnes som dala magdalenku na chvilku do postielky a ona uplne dostala zachvat ze nie, ze to je klarkina postel...pritom uz tam dost dlho nespava...
ale na druhej strane ju stale pusinkuje a hladka...no uvidime, ako sa to este vyvinie...

monkap
autor
25. máj 2009

siri: mam pred sebou casopis dieta a tu pisu: najcastejsie koliku dojciat definujem podla Wesselovho pravidla - plac trvajuci viac ako 3hodiny denne viac ako 3 dni v tyzdni minimalne 3 tyzdne v prvych 3 mesiacoch ....

tiez si myslim, ze by malo pomahat to co pri kolikach, tak to aj vsetko robim ... len kolika je podla tej definicie nejake horsie stadium bolenia bruska a to zatial nastastie nemame KLOP, KLOP

monkap
autor
25. máj 2009

inac, ked tak rozmyslam, dnes by mohli pustit kossku z porodnice .. som zvedava na to co tam s nou robili - ci nerobili v tej porodnici ...

monkap
autor
25. máj 2009

siri patrik v pohode ... ma lenku rad ... tiez ju hladka, pusinkuje ... hlasi mi , ked place, ked spinka, ked pozera ... akurat niekedy nema trpezlivost s nami, ked ju kojim a zacne tu pobehovat, ze: "babo nie mnam-mnam" ... akoze uz mame prestat papat 😀 a to papame tak 10min ... neviem co by povedal, kebyze ju kojim 2hodky ako zuzkaprofant 😀

sirinka
25. máj 2009

monkap no veru...my zatial nie sme same...ale ked budeme, som aj ja zvedava, ako to klarka vydrzi...ale ved uz si nejaky system najdeme...

monkap
autor
25. máj 2009

siri: nic ine nam nezostava 😔 idem si lahnut kym obe deti spia ... treba to vyuzit ... pa zatial

emode
25. máj 2009

monkap a siri esteze tu mame aj maminy s druhym babom
tiez mam pocit, ze je to brusko, ale nemoze ju to boliet, lebo by plakala, len je to asi nepohodlne ... pijem dost mlieka, to je pravda ... chuda male a ja v noci nemam tolko trpezlivosti, moja hlava hovori len spat a spat ... 😒

monkap
autor
25. máj 2009

emode: ja mlieko nepijem vobec ... a brusko aj tak hneva .... ale to je asi u kazdeho babatka ine ...
ja tiez niekedy v noci uz stracam trpezlivost ... len spat a spat chcem .. az sa sama na seba hnevam, ze co nie som trpezlivejsia a potom je mi zo mna smutno 😖

zuzkad
25. máj 2009

ahojte kocky,

podla toho co citam, tak u nas je kolika ista. Vzdy ked maly papa si vystiera nozicky, skruca sa a stone. Snazim sa s nim cvicit a pomaha mu aj rektalna trubicka na prdkanie, tu mu davam vzdy pri prebalovani.
predvcerajsiu noc sme mali strasnu, maly pekne zaspinkal a o jednej rano sa nam zobudil a nie a nie spinkat, plakal ked som ho odtiahla od bradavky, aj grckal vela. no nespali sme do desiatej rano, potom uz asi od samej unavy zaspinkal, viem, ze mu nieco muselo byt, ale netusim co...snazila som sa mu pomoct dala som mu espumisan, rekt. trubicku, troska cajika na ukludnenie a nic...bola to hrozna noc, vcera vecer tiez dost plakal aj ked bol nakrmeny, odgrgnuty aj trubicku dostal...potom zaspinkal a spinkal krasne 4,5 hodiny tak som ho ani nebudila...dufam, ze tieto bolesti a krce bruska casom ustupia..kolko mesiacov su taketo strasne problemy ??

Curkuska tebe veeeelmi gratulujem a drzim paste, aby ste boli obaja v poriadku a vsetko nech ti pekne vide ako ma 😉 😉 😉 😉 moooc sa tesime s tebou 🙂 🙂 🙂

zuzkad
25. máj 2009

monkap mala som zo seba velmi zly pocit, ked sme mali tu zlu noc, ze som nervacila a bola som jedovita...ked maly zaspinkal som bola ako ty pises zo seba smutna, ze to male miminko ma predsa potrebuje a neplace len tak a nemozem byt taka ....ja som uz o siestej ledva pozerala a aj som si poplakala, ze uz nevladzem a neviem co s nim mam robit ☹ ☹ ☹ potom ho nosil moj Petko a na koniec si ho zobrala svokra k sebe a mna nechala si pospat aspon hodinku, co mi dost pomohlo, lebo obaja sme nespali ja som potrebovala aspon troska spat kv. mliecku...

veronika1982
25. máj 2009

ladywitch ja ma asi tie klobuciky co mas ty...ja som s nimi velmi spokojna len ma to obtazuje ked idem niekam tak nesmiem na ne zabudnut...

nas maly vcera od piatej poobedia do deviatej nespal.. uz som skusala vsetko. aj okupany aj najedeny bol a mne sa tak chcelo spat ze som nevladala ho ani na rukach drzat. ale potom sa mu to podarilo.

dnes sme boli s nozickami a je to vsetko ok..

ladywitch26
25. máj 2009

veronika, tie klobuciky su fakt dobre. su tam sice dost velke dierky, takze zo zaciatku moja mala ani netaha, len pije. mam strasne vela mlieka, tak ked ju kojim, musim na nu polozit este uterak, lebo z druheho prsa na nu to kvapka. inak si musim este aj odstriekavat pumpou. uz mam v mrazaku vyse litra mlieka namrazeneho. by som mohla aj dvojicky kojit. tak ja velmi vonku ani nechodim. som bola vcera na tej pohotovosti a domov som dosla s flaciskom na tricku. a to mam dost hrubu podprdu a este aj tie sacie vlozky v nej. no proste pretieklo.

henka76
25. máj 2009

ahojte maminy 🙂 aj my sme boli dnes u ortopéda,je všetko v poriadku,na kontolu ideme až o dva mesiace.

sssimi
25. máj 2009

Kočky ahojte!
Idem si aj ja po radu. Dnes som si chcela odsať mliečko odsávačkou, lebo malinka strašne málo papa z prsníka, ale praskla mi bradavka a začala som odsávať aj krv. Neviem čo teraz. Nechcem aby malá papala moju krv a prsník ma bolí-takže je naliaty. Skúsim odsať ručne, ale ešte som to nerobila. Nemáte nejakú radu čo s tým? A hlavne ako dať bradavku čo najskôr do poriadku?

dm1
25. máj 2009

sssimi: ja to mam s tou bradavkou tiez. Najskor ma len bolela tak som davala malemu papat len z druheho a ten bolavy som odsavala aby nebol moc naliaty. Ja som to prasknutie vsak nemala velike, krv mi tiekla len na zaciatku odsavania odsavackou a to len trochu. Potom uz ok. po odsati som natrela zo 2x cicadermou ale hlavne som tam casto davala materske mliecko. Uz je to lepsie aj ked stale kojim len z druheho. Tak zajtra asi zacnem uz aj tento.

dm1
25. máj 2009

inak tie co mate babatko tak 3-4 tyzdnove... aj vam drobci teraz zacali viac papat? Mne strasne. Kdesi som citala ze to su tie rastove skoky v 3 tyzdni a potom v 3 mesiaci tak neviem. Predtym mi vydrzal tak 4 hodky a pil tak 20 min. a teraz vydrzi ledva 2-3 hodinky a to dokonca pije ovela dlhsie, niekedy aj hodinu. A to fakt taha, ked mu prsnik vyberiem natahuje sa, vyplazuje stale jazycek a este chce. Ked mu dam tak tak hltavo ho vtahuje az sa mi normalne zmraka pred ocami.... ale hlavne ze papa.

dm1
25. máj 2009

ladywich - sme na tom asi podobne ja som doma dlhsie a preto v mrazaku uz sporim stvrty litrik... Uz som aj zistovala ci to nemozem darovat do nemocky ale tu na okoli som nic nenasla len blava a to do 60 km tak nic. Lebo to asi urcite nespotrebujem vsetko pre drobca, mam to len ked nahodou niekde pojdem alebo pre pripad choroby. A kedze to vydrzi len 3 mesiace potom mi to bude luto vyliat.

kackabrcka
25. máj 2009

ahojte kocky, tak sa hlasim dnes sme prisli z nemocky - po cisarskom /19.5./ zatial vas len pozdravim a neskor napisem viacej 😉 ste teda toho popisali budem mat co robit aby som docitala .. foto dohodim hadam do zajtra 😵

emode
25. máj 2009

my ideme zajtra do poradne, som zvedava, kolko sme pribrali, viem urcite, ze sme pribrali, lebo je tazsia, to citime s tatom 😀
a dostaneme papier na nozicky, uvidime, kedy tam pojdeme

monkap
autor
25. máj 2009

emode: my tiez ideme zajtra a som tiez zvedava, kolko vazime 😅

emode
25. máj 2009

monkap my sme porodili take skvrnata oproti tym poslednym valibukom 😉 ale nevadi, my to vsetko dobehneme 😀 zajtra sa potom pochval 😀 poobede sa mala zase pucila a potom sa vykakala a tak riadne, ze vsetko mala spinave ... 😀 a spokojne zaspinkala takze je to tymi vetrikmi

monkap
autor
25. máj 2009

emode: nevadi, ze su mallinke ... vsetko dobehnu, neboj .... aspon sa lahsie rodili 😀

monkap
autor
25. máj 2009

emode nasa lenka s 46cm bola ozaj malinka .. tvoja sofi je oproti nej dlhan 😀

iinuska
25. máj 2009

Ahojte maminky, my sme boli v poradni vo stvrtok, Adamko pribral vyse pol kila odkedy sme doma z nemocnice. Papat mu teda chuti.Mlieka mam dost, takze nie je problem.

Kacka, gratulujem k dcerke. 😉

emode
25. máj 2009

ale vahovo boli na tom podobne, ved si predstav na tej nasej spagetke sa to vsetko stratilo 😀 a okrem ineho tatino ma skoro dva metre, tak ma byt po kom 😀

inak dufam, ze ten klbik malej budete mat po kotrole v poriadku, ja zatial balim nasiroko, ale dost to malej vadi hlavne pri prdkani a kakani ...