Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
20. apr 2011

@sssimi super tak nech sa vam dari aj nadalej 🙂 u nas je kacka kaka🙂 co je dost blbe lebo je to aj kakat a cikat takze niekedy je tazko to rozpoznat🙂 nastastie vacsinou ked mu treba tak sa chyti za ritku 🙂

soffi
20. apr 2011

ahojte, my sme dnes pol dna boli vonku, dosli sme o siedmej,mala uz v postielke, no ake dens som bola z nej na nervy, zas chytila to suprove obdobie ked za vsetko len place, mravci a jaci, nenavidim to, ani jej potom nerozumiet co vlastne chce a preco reve, joooj 🙄 ,
@sirinka
@borocka topanky som uz zaplatila tie uplne prve, dala mi ich za 4 aj s postou- non nekup to 🙂 , ja ich vyuzivat zatial vlemi nebudem, ale niekedy fakt treba, ak idem niekam s babami von-teda raz za rok....tak fakt nemam nic ....topanky spred tehotenstva neobujem , lebo s ami strasne v tehu rozcaptala noha, tak su mi vsetky uzke...a tieto vyuzijem aj do prace, teda ak do nej bud,rok nastupim, to je dobre , ze vyzeraju kludne aj k rifliam, ja sukne moc nenosim, a tak by som ich mohla aj k rifliam vynosit, v nasej praci sa sice nemusia kostymceky nosit, ale ani teniusky nie.....takze ak si das rifle a stekle je to ok

luba142
20. apr 2011

ahojte

@soffi viem o com pises mam to iste doma uz som z nej na nervy 🙂 🙂

borocka
20. apr 2011

@jamaat
@sirinka
@ludmilabb tak neviem, no 😀 u starkej sa vzdy chovali svine, a robili sa aj domace vyrobky, klobasa, tlacenka, hurka/jelito, slanina.........a to vsetko mi pripada nechutne, len take zvysky co sa nikam inam pouzit nedaju. takze "odpad". teda slanina je osobitna kategoria. neviem, proste to vyzera nechutne, smrdi to a je to mastne....takze "humus". uz sa chapeme? 😉

dnes som uplne na mol. od rana od pol desiatej do jednej sme boli von, o tretej uz maly reval ze chce ist zasa,ale ako tak som ho uchlacholila, isli sme az o stvrtej, a domov az o pol osmej!!!!! rovno vecera, sprcha a spat. zaspal ako zabity 😝 a ja zachvilu odpadnem za nim. ani neviem co sme robili, asi len tak preflakovali, u nas, u starkej, po ulici s kamosmi,....ale stacilo

iinuska
20. apr 2011

@borocka tie dni teraz aj rychlejsie ubiehaju, ked sme tolko vonku. Len ja si ani na chvilku nemozem sadnut, lebo Adamko je stale niekde. Aspon ked v trampoline skace, tak si sadnem 😅

borocka
20. apr 2011

@iinuska presne. ani doma nic nestihnem ,u ztri dni mam pradlo na zehlenie pripravene. no neda sa, vecer som ako zabita to uz len nohy vylozit a cez den len ak by som si snuru natiahla az do zahrady predlzovackou 😀

sirinka
20. apr 2011

@borocka no ja okrem klobasy a slaniny ostatne vyrobky nejem, pretoze mi nechutia, ale humusom by som to nenazyvala...

ladywitch26
20. apr 2011

@borocka k tym "nechutnostiam", ja len tolko, ze napr. taka majka alebo bocikova natierka ti nepripada nechutne? alebo klasicke parky? v tomto naozaj "humus" je, na rozdiel od tych vyrobkov z prasata. a mimo ineho, v takom bezne predavanom kurati je taky bordel, ze ked si mam porovnat, co dat do huby, tak radsej dam prednost tej tlacenke, aj ked mi to bohvie ako nechuti. 😉
@iinuska ja sa uz tesim, ked sa prestahujeme, tam je tiez velka trampolina v zahrade, tak od stanky bude pokoj aspon na chvilu. lebo v poslednej dobe je ako zbesneta. 😀

zuzkaprofant
20. apr 2011

@borocka nevies co je dobre🙂) take domace klobasky a pod veci to je super vec a ked mas domace prasa chovane na domacej strave tak to je naj mesko , lebo to co kupis je humus nevies co tam zamiesavaju a kolko E tam je 🙄

borocka
20. apr 2011

@ladywitch26 prestan, ja viem ze to je uz ozaj prasacina tamtie parky a pastety,.......ale aspon nesmrdia. a v tej chvili ked ich jem, tak to odignorujem. ale pravda je ze aj to minimalne jedavame. pato pastety vobec a parky uz hadam zo dva mesiace nedal do pusy. a ja som aj v tomto velmi preberava 😝

borocka
20. apr 2011

@zuzkaprofant mne uz blbo pride ked sa u nas povie "zabijacka"-------od mala som na nu musela chodit, umyvat creva, mrtve prasa, surove krvave maso,....vsade to smrdelo spalenou kozou a chlpmi, vsade krv po chodniku, mastne klucky na dverach.......no proste blbo uz ked si na to spomeniem, takze vsetko co ma so zabijackou nejaky suvis mi je proste hnusne. dokonca mam barieru aj z pecienky. a to je pri tom ake chutne masko......len je v nej vela krvi a ma taky puc, a velmi mi to vadi.
napr taku tlacenku ani slaninu som ja v zivote nemala v puse!!! proste je mi to hnusne ako to vyzera, smrdi,....a klobasa? no, vadia mi velmi tie biele gulicky co sa tam vyskytnu, takze sa aj tomu vyhybam......

nikanika28
20. apr 2011

Ahojte, dnes sme boli cele doobedie a potom aj poobedie vonku, dali sme si taku fajnu prechadzku, asi tri kilaky sme presli s detmi 😅 ..domov sme prisli ako prasiatka, ale inak bolo fajn.
Ja mam velmi rada zabijackovu kasu, teraz mame momentalne v mraznicke cerstvu zo zabijacky ..aj tlacenku a mame aj domacku pasteku, mnaaam 😅 ..ale je pravda, ze jeme to len raz za cas. Ja zase vobec nekupujem pasteky, radsej bez pasteky ako kupovanu 🙂 ...ale za to parky mozem 😅

ladywitch26
20. apr 2011

@borocka no ja som do 25ky bola vyslovene vychovana na domacom mase, kedze otec chova aj svine, aj byky a teda co mozem porovnat, to kupene maso mi smrdi. a aj je rozdiel, ked hodim taky steak z domaceho chovu na panvicu, tak sa mi z neho vela nestrati, kdezto kupene maso sa zoskvari na polovicu. raz sme sa tu s muzom smiali na spolubyvajucom. kupil si kuracie stehna, dal ich 6 na pekac, ze bude mat este aj na druhy den na obed a nakoniec mu ani len na veceru nezostalo. tak sa spiekli, ze len kosti a trosicku masa. vsetko je to nabuchane hormonmi, napite vodou a ked to upecies, voda sa vypari a nezostane skoro nic. ja ked mam moznost, tak kupim radsej bio maso, aj ked nechodi do obchodu casto.a ked ideme domov, tak berieme aj autochladnicku a vzdy ju napakujem masom od nasich. a pre teba asi najvacsim humusom, riadne krvavymi jaternicami...proste tie mam najradsej 😀

@zuzkaprofant presne ako pises, v tych kupenych nikdy nevies, co je. doma boli nase svine cisto bio. v zime na vlastnych dopestovanych zemiakoch a jacmeni a v lete na dateline, tiez bio. to maso teda uplne inak chuti 😉

nikanika28
20. apr 2011

@borocka aj ja som chodievala od malicka na zabijacku k babke, ale ja mam na to velmi dobre spomienky ...vzdy sme sa tam stretli najblizsia rodina, vzdy tam bolo kopec srandy.. 🙂 ..a vyjedala som varene maso 😀 ..

luba142
20. apr 2011

@nikanika28
@ladywitch26
@sirinka
ja teda klobasy moc nemusim,ale tak v kapustnici si trochu dam, tlacenku,slaninu a domacu pastetu, jaternice,alebo kasu z nich mozem teda tiez a aj oskvarky mnamky 😅

luba142
20. apr 2011

@ladywitch26 no neviem,ale ja ked upeciem stehna tak je na nich aj potom dost masa, asi mame z lepsej hydinarne 😀 😀

ladywitch26
20. apr 2011

@nikanika28 mne domaca pasteka nechuti, kedze mama do nej dava hlavne pecienku a tu ja teda vobec nemusim. radsej si dam tu majku, ale s vedomim toho, ze je to riadny humus. no ale ono sa tazko odvyka od dobreho. nemozem vsetko naraz. 😀 musi stacit, ze som uplne prestala pit colu. a teda prve tyzdne som mala stavy skoro ako narkoman, kedze som ju pila skoro kazdy den. strasne ju mam rada, no ale radsej bez nej... 😉

ladywitch26
20. apr 2011

@luba142 ja som raz na porovnanie kupila bio kurca a to sa oproti tym normalnym neda porovnat. to bola fakt ina chut. no len svina, 8.49 za kilo... 😒

sirinka
20. apr 2011

@borocka no a pecen je skutocny humus aj z domaceho zvierata...to ja do ust zase nedam...no a tie biele gulicky treba najemnucko pomliet 😉 ale zas bez toho uplne klobasku neurobis

ja mam tiez super spomienky na zabijacky, lebo bola sranda, cela rodina pokope...no ale creva som umyvat nemusela... 😝

sirinka
20. apr 2011

@ladywitch26 slovenska hydina na tom nie je tak zle s tymi hormonmy, ale je aj drahsia ako dovozova 😒

ale zato vajcia kupujem iba dvojkove, s podstielkoveho chovu, trojkove vobec...no a jednotkove ked obcas maju tak su preukrutne drahe...

nikanika28
20. apr 2011

@ladywitch26 nasi robia pasteku veeelmi fajnu, nie je moc pecienkova, dobraaa 😎
@luba142 klobasu nemusim ani ja moc, vlastne ju skoro vobec nejem 😀 ..slaninu tak do bryndzakov 😎
@sirinka creva som ani ja neumyvala, obcas len nakukala 😀 ...ale vzdy sme sa tam riadne nasmiali 🙂

ladywitch26
20. apr 2011

@borocka ja som tiez odmalicka musela pomahat pri zabijacke, umyvat creva atd atd, akurat, ze moj otec zabije rocne cca 15-20 prasiec, takze zrejme mam o par kilometrov criev navyse oproti tebe 😉 inak ja tiez zabijacky nenavidim, vsetko mi to smrdi, ale ked uz je to pekne popratane v mrazaku, alebo upecene na stole, tak je to mnamka 😀

ladywitch26
20. apr 2011

@sirinka len kde mas istotu, pri tej slovenskej hydine, ze to nie je dovezene z polska? tu pred par rokmi zacali vozit polske maso, ale potom sa prislo na to,ze pochadza z ciny, dovezu ho do polska a tam len prelepia nalepky, tak to ludia prestali kupovat. teraz uz pomaly ine ako irske maso nenajdes v obchode. za prve, iri su velki patrioti, tak podporuju vlastnych. a za druhe, vacsinou su to miestni farmari, co dovazaju to maso, tak si ludia mozu vyberat aj od konkretneho farmara, co poznaju a jeho maso kupovat.

soffi
20. apr 2011

tak ja som cisty mestsky clovek, na zabijacke som nebola nikdy-chvalabohu, lebo by som uz asi maso do ust nedala 😝 , ako sa hovori-co oko nevidi......sestra byva na vidieku, a oni robia zabijacky tak nam niekedy nieco donesu, ale ja to veru tiez nejem, ...jaternice, oskvarky, a tu taku zabijackovu polievku ani citit nemozem, tlacenku sem .tam a klobasku fakt vynimocne ako luba pise ze nA Vianoce-Velku noc.....

iinuska
20. apr 2011

@soffi ani ja som nikdy zabijacku nevidela, ale obcas si doprajeme nejaky vyrobok. Mame v rodine z manzelovej strany byvaleho masiara, teraz robi uz len doma taketo veci, tak to viem, ze tam nic navyse neprihodi 🙂

jamaat
20. apr 2011

@sirinka Dvojkové, trojkové vajcia? To som ešte nepočula. Na nich na pečiatke je nejaké číslo?

Aj ja som ako decko chodila na zabíjačky. Nemohla som sa pozerať, keď ho zabíjali, to som zaliezla dnu, až keď bolo v koryte, to už mi nevadilo. 🙂 ...... A črevá som tiež umývala. Nadšená som nebola, ale prežila som. 😀

nikanika28
20. apr 2011

@jamaat no o tomto som nemala ani ja paru, ze take nieco je 😅 ..ale nedavno to davali v telerane a tam to vysvetlovali, co to znamena, tie trojkove su tusim sliepky v klietkach ci co ... no ja to nejak neriesim, uz som aj pozerala, ake vajcia kupujem a nikdy som tam to cislo nemohla najst 😅

nikanika28
20. apr 2011

no a uz ma hlady chytaju 😅 😝 😝 ..asi pojdem radsej spat 🙂

jamaat
20. apr 2011

@nikanika28 No kukla som, tak sú 3-kové.

nikanika28
20. apr 2011

@jamaat ja to tam niekedy neviem vobec najst, asi som slepa 😕 ...ale tie trojkove mavaju tenulinku skrupinku, byvaju aj mensie...ale neviem, no ..ja sa tomu moc nerozumiem 😀