Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
18. máj 2011

@monkap
@sssimi ja som napriklad v nasich podmienkach pouzivala astrid ako pre mna aj pre Kiku doteraz a nemali sme problemy ziadne, ja som mala akurat problem ze ked som sa natrela aj len 10-kou tak som sa nechytila 😀 teraz munuly rok sme s mm mali ten Garnier a pre decka som mala astrid alebo Niveu

ludmilabb
18. máj 2011

@borocka uf to co vas chytilo, riadne neprijemne stavy, drzim palce k doki sa nechystate???
@dm1 no teda, to tu budem pomaly sama co kojim, aaaa

luba142
18. máj 2011

@borocka no ved uvidis ako dalej,keby to neprechadzalo bezte doktorovi,my sme mali davat malej aj HUMANA ELEKTROLYT taky prasok do tekutiny s obsahom mineralov a soli co sa straca hnackou a vracanim

dm1
18. máj 2011

@ludmilabb no ja by som s tym nesekla este keby toho fakt nebolo tak vela keby cecal tak len 1x za den a v noci kludne aj 3x tak v pohode ale toto uz sa nedalo vydrzat. Len sa mi teraz sakra prsia nalievaju dufam ze si zapal neuzeniem

iinuska
18. máj 2011

@dm1 odporuca sa obmedzit tekutiny, dobry je salviovy caj , studene obklady, a sthovat prsia . Ked su velmi naliate, tak odsat, ale len trosku na pocit ulavy.

nikanika28
18. máj 2011

@borocka fuuha, tak to je nprijemne 😨 ...snad to bol len nejaky kratky virus ...nech vam to rychlo prejde 😉

dupinka
18. máj 2011

@borocka Patkovi davaj odvar z ryze, ale len po lyzickach. ak to prijme, tak potom aj trochu tej ryze. A ty podobne. Vela vody!! Pripadne ak nechce pit, tak davaj rehydratacny roztok - Kulisek. Skuste hylak, pripadne ak by si na tom bola strasne zle, tak ty mozes Imodium. To ale presne davkovat musis podla navodu, zabera hned.
my sme si tym presli na vianoce, aj Adamko aj my dospeli, tak drzim palce, nech vas to rychlo prejde.

a este jeden typ: niekomu zabera po lyzickach Cola a k tomu slane tycinky. Sol viaze vodu.

ludmilabb
18. máj 2011

@dm1 chapem, viem ze toho uz bolo privela a tiez poznam ked sa SOfia jeduje nechce odo mna nic, odstrkuje sa, presne ako si pisala ani ruku nic..davala si mu flasu ci?
@iinuska a vy ste ako na tom, definitivny koniec s kojenim?

iinuska
18. máj 2011

@ludmilabb koniec, zajtra bude tyzden, co sa nekojime. Adamko v pohode, mne sa uz tak prsia nenalievaju, len mam hrce a bolia, tak dufam, ze sa to mlieko coskoro vstrebe

nikanika28
18. máj 2011

Fiiiha, dnes je tu akosi ticho 😕 ...my sme boli cele poobedie vonku a stal sa zazrak, dnes bola Klarka teda ukazkova, ziadny problem, ziadne skreky ...co sa stalooo 😕 😀
Detuchy su uz v posteli, Klarka spi, Lukasko sa este hra. ...a ja sedim pri Panelaku 😵

jamaat
18. máj 2011

Cha, tak hneď v úvode testu píšu, že sa Daylong vo vode zmyje. No tak to je pekná kravina! Každý iný krém treba natierať pri mori aj 5x denne alebo po každom kúpaní. Daylong stačí 2x, proste ten ochranný faktor drží! Nie je to tým, že by sa vôbec nezmýval, ale tým, že je fotostabilný. Filtre na ostatných prípravkoch sa rýchlo rozpadajú a tým klesá OF a nemusí sa ani do vody ísť. A ak sa do vody ide, tak to je už nula bodov OF.
A keby sa Daylong zmýval, tak by nepomohla ani fotostabilita.
Ja mám na kúpalisko respektíve dlhší pobyt na slnku Daylong, roky odskúšaný. Na kratšie pobyty som teraz kúpila v Lidli Cien, vyskúšame, uvidíme.

jamaat
18. máj 2011

No a už som preštudovala aj ten druhý (teda prvý v poradí). Tak to už čo za blbosti tam testovali???!!! Po prvé vôbec nerozlišujú, či je tam chemický alebo minerálny filter. Ale hodnotia roztierateľnosť a biele fľaky. Samozrejme že minerálny sa roztiera horšie, ale mal by byť pre deti lepší ako chemický. Ďalej vôňa. K Sundance dajú len uspokojivú vôňu a vôbec ich netrápi, že pre deti by mali byť krémy bez parfémov a kadejakých konzervačných látok a podobných blbín.
Jaaaaj, idem radšej spať!

sirinka
19. máj 2011

caute...tak my sme definitivne bez plienok, aj nocna skuska dopadla dobre...tak uz len dufam, ze do toho nepride nic nepredvidave... 🙂

iinuska
19. máj 2011

ahojte
My sme dnes spali do 9 😵 😵 . Mali sme ist na divadielko do MC, ale akosi nestihame 😝
Dnes je tyzden, co sa nekojime...
@sirinka supeeeeer, Magdulka je sikulka, uprimne zavidim 😉

luba142
19. máj 2011

ahojte, tak ja sa pridavam k @jamaat s tymi kremami, aj ked ja som este Daylong nemala,ale mala som Asrid a Niveu pre deti a fakt je ze ten Astrid 35 sa zle rozotieral tak asi je dobry, no nenatierala som ich stale a ani sa mi teda Kika nespalila, Barborku sme na slnku este nejak extra nevystavovali minule leto a u mora sme boli naposledy ked mala Kika 4 roky 🙂

@sirinka a zacala sa sama pytat.ci si ju nechvala a skusala si ju davat stale na serblik na zaciatku?
@iinuska gratulko k uspesnemu nekojeniu 🙂

sssimi
19. máj 2011

Ahojte.
My sme sa vrátili z prechádzky. Vonku krásne teplúčko. Sarah obeduje a pomaly ju dám spať. Mna včera extrémne bolela hlava. Nepomohla ani káva a ani paralen, tak som nemohla do 1:30 zaspať. Potom so si už buchla ibalgin. Dnes našťastie ok, len ma už 3 dni strašne pália oči, tak nosím dioptrie a na nich slnečne okuliare 😀

@iinuska zajtra nám asi príde trampolína 🙂 Dnes som ju objednala-tu 304cm Spartan čo som sem dávala link. Včera sme boli u susedov a oni majú rovnaký rozmer a nie je to až také obrovské ako som si predstavovla. Jaj už sa teším ako sa vybláznim 😀 A dokonca som ju našla za 185€, tak som ešte 8€ ušetrila. No už vidím malú, že ju od tiaľ nedostanem. Asi tam bude aj nocovať. Včera zase veľké plače keď som ju od susedov brala a len kričala "skakať"

sirinka
19. máj 2011

@luba142 zacala sama opakovat po klarke vonku, potom asi tyzden bolo tak, ze som jej to pripominala a potom uz sa zacala sama pytat...bud krici au a chyta si pisulku alebo robi pššš, pšššš a hlada, kde by to vypustila 😝

luba142
19. máj 2011

@sirinka no tym ze nemame dvor tak nema po kom opakovat vonku cikat 🙂, takze u nas to bude tazzsie asi,este ani len naznak zeby sa posadila na serblik s vysledkom nejakym,akurat uz som ju dala 2x co som podchytila kakanie

sirinka
19. máj 2011

@luba142 no ona v podstate nezacala s tym na dvore, ale na prechadzkach, ked klarka niekde cupla do travicky...len vasa kika uz asi len tak hocikde si necupne 😝

luba142
19. máj 2011

@sirinka no ved prave ona uz je velka na taketo cupkanie 😀 , no uvidime, ja ju budem v horucavach nechavat doma v gatkach aby nebolo moc pradla pocikaneho na pranie a snad sa nauci 🙂

nikanika28
19. máj 2011

Ahojte ...ja mam dnes a vlastne aj vcera ...mega giga ..den BLBEC ...co chytim, to pose... 🙄
@luba142 no aj my tak, ale ona ked je bez plienky, tak sa niekde schova a tam sa vycura ...vidis to, ona presne vie, ze chce ist cikat a umyselne sa schova ..tak preco nejde na ten nocnik???? 😠

sssimi
19. máj 2011

@sirinka super, šikulka 🙂

Kočky u nás asi týždeň najfrekventovanejšie slovo je papať... Kokos to moje dieťa v kuse niečo papa a je stále ako hlista. Dnes zjedla od 8mej-perník, s mm klobásu a chleba, vonku piškoty a doma pred spaním zlupla salámový rožok. Zaspala o 12:15, o 13:00 už bola hore a prvé slovo bolo že chce papať, tak teraz gňaví jablčko-už zjedla polovicu. A to ešte nie je nič, ona sa rozbieha až okolo 15tej. No a pomedzi to 2,5 flaše čaju a vody 😀 Och kde to do nej ide 😕

iinuska
19. máj 2011

@luba142 dik 🙂 . Ja tiez pevne verim, ze Adamko sa cez leto oduci od plienok. I ked teraz to tak vobec nevyzera
@sssimi no parada, tak sa mozete blaznit 😀

iinuska
19. máj 2011

@sssimi to dost kratko pospala, Adamko zvykne tie 2 hodky potiahnut.

sssimi
19. máj 2011

@iinuska neboj odučí sa. Susedin malý ma 2 roky a 5 mesiacov a ani obraz ani zvuk. Posadí ho na šerbel a chuďa sedí tam aj hodinu a držííííí kým mu nedá plienku 😖 Ja teraz učím malu, keď už tak pekne ciká aspoň vo vani, nech si kvokne pri cikaní-tak včera už cikala pokvočačky 😀

sssimi
19. máj 2011

@iinuska ona si potiahne v noci cca 10 hodin a poobede už len tak hodinku. Ona nikdy nebola veľký spač. Ja som ani dožehliť nestihla a už na mňa vykrikovala.

sirinka
19. máj 2011

@iinuska pred troma tyzdnami ani u nas nebol naznak oducenia od plienok, islo to rychlo...
ved ona ked sa pokakala do plienky tak sa ani nechcela nechat prebalit, bojovala so mnou a zrazu...to prislo... 🙂

luba142
19. máj 2011

@sssimi no presne toto robi aj nasa Barborka,posadim ju takm a sedi maximalne si cvrkne,len sa striasa,zeby uz to davno pustila a caka kym jej dam plienku, nastastie lked viem rano ze by mala kakat som ju 2x dala a vykakala sa, ale poobede a cez den to neodhadnem,lebo ona ani nenaznaci ze sa jej chce...neschovava sa ako Kika ked takato bola tak sa pri kakani chodila schovavat tak uz som vedela ze ju mam posadit

luba142
19. máj 2011

@sssimi aj nasa spavca v noci okolo 10 hodin a poobede aj cez 2 potiahne ak sa podari 😅 , ale som rada nebudim ju nech este spava pokial chce, hadam este bude aj tento rok spavat poobede 😀 aspon mam klud chvilu

iinuska
19. máj 2011

@sssimi
@sirinka
no ved ano ano, kazde dieta je ine. Adamko uz pekne rozprava, teraz sa pekne odstavil, tak jasne, vsetko ma svoj cas, ale ako to tu tak citam...ved viete 🙂