Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
23. máj 2011

A keď ste dvojročné miery hlásili, tak hlásim aj ja: Emka má 91,5cm a 13,1kg.

No a po hádam dvoch mesiacoch sa konečne normálne najedla chleba, dokonca aj šunku zjedla. Už tak špekulovala v poslednom období, že ani sladké pečivo nejedla, len to rozprplala. Chlieb zjedla jedine tak, že za každým hltom som jej sľúbila a dala kúsok paradajky. Dúfam, že to týmto teraz neporieknem.

monkap
autor
23. máj 2011

@nikanika28 tak ju nechaj tak ... vyskusaj opat o 2 tyzdne napr. .... nema vyznam to silit .... ked dieta na to nie je pripravene ... ved cele leto je pred nami, mate casu a casu ... 🙂 ja by som jej zbytocne nerobila "stresy" ...

emode
24. máj 2011

@jamaat to ste nás už predbehli 🙂 výška možno rovnaká, musím ju odmerať, ale váhu máme 12,9kg 😀

ale pekne pedaluje na 12" bicykli, tak vysoka je dost, si myslim 🙂 len este nevydrzi dolho 🙂
Sofia vobec nema taketo prejavy dovoli si zobrat hracku len niekomu, koho dobre pozna, inak je taky pozorovatel, zapoji sa, v pohode, ale opatrne ... a tiez za nou casto pridu starsie deti, ze budu s nou 🙂
na dovolenke sme mali kamosku, 6rocnu Holandanku Indie, a perfektne boli 🙂

jamaat
24. máj 2011

Dobré ráno. Tak som to teda s tým jedením poriekla. Už zase špekuluje aj nad sladkým rožkom. Mravčí v stoličke a neje, keď jej to chcem zobrať a vybrať ju zo stoličky, tak to tiež nechce. A keď som ju teda dala naspäť, tak rožok zlostne hodila o zem. 😠 Neznášam, keď toto robí. 😠 😠 😠

iinuska
24. máj 2011

@jamaat ani Adamko tomu jedeniu teda vela neda. Potom mu skusam nieco dat aspon ked sme vonku, tam zje skor.Teraz napriklad na ranajky si od petka 2x odkusol z rozka, a z vianocky 3x do pusy. Vypil 100 ml acidka. No a kym pojdeme von mu dam jogurt.
inak Adamko si nechce sadat na nocnik. Som mu ho teraz doniesla do obyvacky, tak chodi okolo neho a na stojaka skusa cikat. ked ho tam chcem posadit, tak krici, ze to je napak 😀

iinuska
24. máj 2011

juuj, tak uspech, Adamko sa vycikal do nocnika ( postojacky ) 😵

luba142
24. máj 2011

ahojte, tak ako vcera tak aj dnes ziadna snaha do nocnika nejde nic a vsetko skonci v gatoch uz neviem nemam na to nervy asi to vzdam a dam plienku...teraz sedela na serblia nic len co som jej dala gatky tak sa vzapeti pocikala teraz v tom chvilku bude chodit aby si uvedomila ze ma mokre 🙂

luba142
24. máj 2011

@iinuska tak super aspon u teba to do stretka asi vide bez plienok 🙂

borocka
24. máj 2011

@ludmilabb
@nikanika28 ludka, strkanie je jedna vec....to sa nebudem tvarit ze pato to nespravi. ale len do sesterky, ktora je takmer o rok starsia a len ked mu uz ide na nervy, ze je s nou cely den vkuse. ale tento chalan tak ten pata normalne kopol.......a nestrcil ho, ale riadne vystartoval obama rukami, akoze ho zvali na zem...akoby mali o par rokov viac a isli sa normalne bit. tak to uz by som teda len hlupo nenapomenula. nika, mozno sa ti zda to pomenovanie prehnane....u nas to je nieco ako nevychovanec, drzan.
@dm1
@jamaat akoze keby pato bol taky na vsetkych......ale on skace len do mna, ale ozaj tak velmi. neviem, mozno vase decka su este agresivnejsie v takych chvilach, a uz ste si na to aj nejak privykli. hovorim u nas to bolo vcera treti den a som z toho uplne mimo. co sa stalo???? preco tak zrazu??? co ho to napadlo??? a len do mna.
inak nika, ja mam rada ked sa patko tuli, to on je moje tulidlo. ako taka nalepka obcas. ale vadi mi ked mrnci hned ako sa k nemu niekto priblizi, ked ho chce iny obut, obliect, nachovat,......kopnut mu loptu,pustit auto, tlacit bicykel,....taketo bezne veci, ktore mu pred tym nevadili,tak zrazu uplne nervy a rev. to mi fakt lezie pekne na nervy.

borocka
24. máj 2011

@iinuska
@jamaat ja uz sa nad jedenim ani nepozastavuejm 😖 on je od prveho zubu slaby papac. pecivo len veeeeeelmi vynimocne zje, ale kakaovy zavin od penam nikdy neohrdne 😝 uz to ani dako neriesim, tak bude hladny. a keby bol hladny tak si myslim ze az tak neprebera, ci???
len mi je obcas luto ze kvoli nemu stravim cas v kuchyni, vymyslam, varim a on potom ze bleee. tak nech sa ide past 😕 😀 😀

zajtra idem do kadernictva 😅 moja je na materskej, tuto mi odporucili tak len dufam ze ma nezmrvi. inak to tmava farba isti.

iinuska
24. máj 2011

baby, poradite mi ? Sme pozvani na svadbu, ale az na zabavu neskor, co by ste mi poradili, co mam kupit mladomanzelom ? Nemam sajnu 😕

soffi
24. máj 2011

@borocka aj my mame taketo fanty, a otca mame doma....to nieje tym, je to asi take obdobie, niekedy som u tiez na porazku...asi si tym musia vsetky deti prejst..

jamaat
24. máj 2011

@iinuska Vidíš, tak v tom je chyba, že ho chceš po dievčensky učiť a on chce chlapčensky! 🙂 .......Svadobný dar som riešila nedávno na poslednú chvíľu a keďže už roky bývajú spolu, tak som usúdila, že praktické veci im kupovať už netreba. Nakoniec som sa rozhodla dať im namaľovať nejaký symbolický obraz na hodváb. Už je aj spravený, len musím poň skočiť a potom sa modliť, aby sa mladomanželom páčil 🙂

jamaat
24. máj 2011

@luba142 Skúšala si ju dať na záchod? Vidí vás, že chodíte cikať na záchod?
My sme dnes s Emkou naraz veľkú potrebu vykonávali. Keď som šla ja, vzápätí dobehla, že jej treba, tak si doniesla šerblík, oproti mne sa posadila a tak sme tlačili spoločne. A obe úspešne. 😀

jamaat
24. máj 2011

@luba142 Teraz som si spomenula, že si asi písala, že sa bojí na záchode. Tak teda len dobrú redukciu kúpiť, alebo si sadnúť za ňu. 🙂

luba142
24. máj 2011

@jamaat hej vidi nas, aj nam asistuje mnoho krat, s Kikou chodi vsade,len tam nechce ist, reve jak tur a aj to, ze redukciu mame na hovno musim kupit novu lebo stara nesedi, tak ked sa to pohne zacne jacat a ked ju dam bez toho a drzim ju tak reve ze spadne, ona je vyslovene k novym veciam nedoverciva, vsetko, co je nove, z toho ma strach.....dnes sa docikala aj na zemi bola mlaka tak som ju dala na serbel tam este trochu cikala, tak som ju pochvalila, no ale uz nechcela,ze uz to je a vzapeti uz mala zase nohavicky mokre 😒

luba142
24. máj 2011

@jamaat aj vo vani ked som jej povedala ze moze curat, tak ze nieee a revala...neviem ako jej to uz mam vysvetlovat, asi zrejme este neni spravny cas, mozno jej necham plienku a budem ju obcas posadzat na serbel zatial asi,ale co neviem

Chuda tak ma vyhadzany vzadu krk a pliecka potnickami a to chodi doma len v tricku a plienke...na bruchu ma take 3 bodky tak to budem skumat co z toho bude do zajtra 😀

mystery7
24. máj 2011

ahojky
Tak my sme uz doma, dnes sme stihli ockovanie na tbc. S oboma v nemocnici, vytahom na 17.poschodie. Mirko bol nervny, len mi stupal po nohach, lepil sa po mne-a to sme tam boli asi 30min so vsetkym.
Mala som napanovane upratovanie, ale neide nam voda. Ledva som dovarila polievku, dres plny riadu ☹ aspon ze rano som stihla vyprat 2 pracky farebneho.
Poobede chcem ist na faru dohodnut krstiny.
A ja uz skusam Mirkovi nedavat plienky, ale on mi oznami, ze cural az ked je pocurany ☹ a pritom nema problem vypytat sa na nocnik. No, aspon, ze je uz tak teplo, nehody rychlo vyschnu.

nikanika28
24. máj 2011

Ahojte
@luba142 to pises tusim o Klarke, presne tak isto aj u nas 😒 ...dnes cele doobedie vydrzala byt sucha, zadrziavala ...dokonca aj na nocniku 3krat sedela, co je teda pokrok, mame maly serblik pre babiku, tak sme aj babiku posadili na serbel, dali sme jej napit, vycikala sa ...potom sa macala klarka v tej vode v malom nocniku... a nic ...potom sa uz postavila a za chvilu uz aj jacala mamiiii mamiiiii a cikala 😖 ..tak asi trikrat cvrkla do gati, co vsetko zadrzala doobeda
jo a tiez ma na brusku tri bodky 😀

luba142
24. máj 2011

@nikanika28 nam uz miznu cize to boli potnicky 😅

zuzkaprofant
24. máj 2011

@mystery7 budes zajtrra v meste okolo obeda ako ti mirko spi

dupinka
24. máj 2011

Ahojte!

tak ja nechavam Adamka bez plienky cca v rovnakom case. Aj povie "kaka", ze chce cikat alebo kakat, ale zadrziava pripadne reve, aby som mu dala plienku. Na nocnik alebo zachod ani nahodou, aj ked sa ho snazim zabavit a pod. 😖
No ale spinka sam v izbe, prespi celu noc, klop klop. Tak nemozem chciet vsetko naraz. Budeme trenovat, ale netlacim na pilu.
Len ma rozculuju tie pravidelne otazky mojej svokry: " a ty este do plienocky?" Bleee. Uz sa "tesim", cez vikend sa s nimi stretneme u prababky.

nikanika28
24. máj 2011

@dupinka no prave aj Klarka zadrziava, dnes hystercila aj ked mala plienku, bolo jasne, ze chce cikat, ale na nocnik nechcela 😒 ...takze zvolnim tempo aj ja, nechcem jej uhnat nejake problemy 😨 ...

luba142
24. máj 2011

@nikanika28 no nasa veselo vsetko pustala potom uz a to sa aj docikala do nocnika a potom este aj do gati, nemala som nervy a dala som plienku poobede ale aj tak sme sli von
Ja sa na to teraz vykaslem potrebujem pokoj tak to necham tak a ked Kika pojde na prazdniny tak to skusim budem mat cas viacej sa tomu venovat 😅 😅

iinuska
24. máj 2011

@jamaat no to ano, len kakat po stojacky 😀
Obraz neni zly napad. No uvidim

kosska3003
24. máj 2011

@luba142
@nikanika28 ahojte tak my dnes suche gatky suchy serbel az do pienky si pockala opica a to bola poobede bez plienky skoro 3 hodiny a nic

a dosla mi mrcha tak bocian nedosiel zase aaaaaaaaaa idem si dat vino

luba142
24. máj 2011

@kosska3003 tak snad doleti nabuduce 🙂

borocka
24. máj 2011

😝 dnes mi nabhela akasi tajuplna platba na ucet, sice len na 5eur, ale aj tak....vobec ju neviem priradit. ani som ziadnu necakala, resp co cakala, to uz prislo aj baliky su odoslane.budem cakat kto ma zreklamuje.

dnes sme sa s patkom zaobisli bez bitky 😕 trosku do mna podupkal, ale neudrel ma. tak sa celkom tesim a dufam ze to zasa prejde.
a mame kolienko rozbiteeeeeee ☹ lebo sa kuka po strakach, nedviha nohy a potom to tak vyzera. vadilo mu len ze ma kolienko spinave od krvi. umyli sme sa, ale velmi sa mu stiahla kozka tak som mu to chcela prelepit. mame krasne decke obrazkove leukoplasty, ale aj tak krical ze on to nechceeeee.
a na veceru zjedol konzervu hrasku 😕

kosska3003
24. máj 2011

@luba142 no uz by mohol zabludit aj ku nam sviniar jeden

@borocka tak to budu prdy 😀 my sme mali fazulu

borocka
24. máj 2011

@kosska3003 no som zvedava. prdy prezijeme 😝 ja len nechapem co mu na tom chuti????
dnes sme si aj ceresne dali a aj jahody zo zahrady