Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
25. máj 2011

@kosska3003 😀 😀 😀 jak makat??? 😀 😀 😀 to by sa mal tesit, nie? 😀 😀 😀
Baby, tak davam nas5 plienku, Klara chyta hysaky, ked chce cikat a janci aj ked ma plienku ☹ ...a nechce ani serbel, ani plienku, nakoniec sa do plienky vycika ....tak skusim neskor no 😒

sssimi
25. máj 2011

@nikanika28 a na wc-ko si neskúšala? Mne keď Sarah hysačila na šerbli, tak na wc-ko sa dala nahovoriť.

nikanika28
25. máj 2011

@sssimi no prave ze nie, s redukciuo, bez nej ...nijako 😖

sssimi
25. máj 2011

@nikanika28 hm drobček malý , nejak ju to poplietlo. Teraz by som to pár dní neriešila a radšej ju nechala tak. Možno sa jej to zapáči na stretku....

Inak som zvedavá ako sa bude ksichtiť majitel penzióna ak mu bude všetky decká ocikávať trávnik 😀 , lebo sme sa dáko na to všetky naraz vrhli 😀 😀 😀

nikanika28
25. máj 2011

@sssimi jj, necham to teraz tak, skusim neskor 🤐 ....
no co, aspon bude mat travnik pohnojeny 😅 😀

luba142
25. máj 2011

ahojte

@nikanika28 ja to iste dnes rano je plienka nas5 lebo to nema vyznam,zacnem cez prazdniny znova ked bude Kika prec aj ja budem mat viacej casu na to mysliet 🙂

dm1
25. máj 2011

nas sa predcvhilkou pytal na serbel ze ciiiik a potom sa ho pytam ze ci cikal a ze nie a ja sklamana a dam ho dole zo serbla a tam kako 😎

sssimi
25. máj 2011

Ahojte.
Tak naše dnešné skóre: 4x šerblík z toho sa 1x vypýtala potom čo si trošku cvrkla do nohavičiek, 1x cikala pekne vonku a 1x na dlážku v kuchyni. No na to, že sme začali včera, tak je to super 🙂

kosska3003
25. máj 2011

@nikanika28 no ved hej ale zas tak casto a s tym ze musi ho to nebavi 😀 😀 😀 😀 😀 ale tak uz si aj zvykol za ten cas co sa snazime hihihhi ale tak ma tyzden pauzu kedze mam kramy

nikanika28
25. máj 2011

@sssimi tak to je super 😵 ... Klarka si sadla na nocnik, mala suchu plienku dost dlho, ale aj tak nic ...tak som jej ju dala nas5 a uz spi ... ale pochvalila som ju, ze pekne sedela na nocniku 😅
@kosska3003 😀

iinuska
25. máj 2011

ahojte, no u nas nic ine len ideme cikat, nejdeme cikat, Adamko sa snazil tlacit, ale cele doobedie necikal 😕

kosska3003
25. máj 2011

@nikanika28 tak mi mame gatky mala chodi ze ma gatky ale ci bude cikat uvidime pojdeme aj vonku hadam bez nej aj ked uvidim lebo sa u nas ochladilo ale tak nemrzne
a mna boli hlava a mam nadchu tak sa citim pod psa ani vonku sa mi nechce ist ale musim

sssimi
25. máj 2011

@nikanika28 ozaj a čítala si si tu stránu čo sem šupla borocka? Ja som začala na základe toho. Inak by som ešte čakala. Tam je neakých 7 bodov, ktoré by malo dieťa splňať pred odplienkovávaním. Sarah nesplňala len 1 a to keď sa vycikala alebo vykakala, tak mi to neoznamovala. No uvidím ako budeme pokračovať, ešte e príliš skoro sa tešiť 😉

jamaat
25. máj 2011

@sssimi Mne Emka tiež neoznamovala, keď sa pocikala a ani pokakala.

sssimi
25. máj 2011

Kočky tak Sarah od obedného spánku do večera žiadna cikacia nehoda 🙂 , ale vykakala sa do nohavičiek 😖 No aj tak veľký úspech 🙂

iinuska
25. máj 2011

@sssimi no super.Sarka sa aj pyta cikat, alebo jej musis hovorit, ze ide cikat ? My sme dnes minuli len jednu plienku cez obedny spanok. Ked sa vyspal, tak bol bez, az dovecera. Ale za cele poobedie necikal, az vecer vo vani, ale riadne velaaaaa

sssimi
25. máj 2011

@iinuska nie nepýta sa, ale drží. Zväčša skúšam a skoro vždy sa vyciká. Ale 2x sa vypýtala tak, že jej už ušlo do gatiek trošku-to už kričala kaka 😀

sssimi
25. máj 2011

@iinuska Adamko ma teda riadne držiaky. Sarah cikala asi 7x, ale vypila cez liter vody a jedla aj melón, tak zakaždým spustila riadnu potopu 😀

nikanika28
25. máj 2011

no u nas su hysaky koli cikaniu ☹ ..teraz vecer revala, ze chce cikat ...nakoniec som ju zobrala do sprchaca a tam sa teda s placom vycikala ☹ ..najprv skackala a chcela ist von, tak som ju presvedcila, ze umyjeme brusko a potom to pustila ....ja neviem, ako jej to uz mam vysvetlit

iinuska
25. máj 2011

@sssimi no my skusame, aj sa snazi tlacit, a povie nejde. ale je pravda, ze poobede fakt malo vypil. Boli sme cele poobedie vonku, a len ho nahanam s vodou, da si 2-3 glgy a konec

borocka
25. máj 2011

@sssimi
@jamaat ¨patko par dni pred zaciatkom zacal oznamovat cikanie. ale ten clanok by som nebrala doslovne. napr je tam ze nikdy nepovedat ze kako smrdi, lebo dieta sa bude hanbit za svoje telo. my s patom to vzdy hovorime, je to uz take nase heslo.....a cim viac smrdi tym lepsie. ale vie ze smrdi aj moje, ze hovienko smrdi aj psikom. ze to tak ma byt.
a aj to aby dieta vydrzalo sediet na nocniku, ze aj 10-20 minut.tak to sa mi zda vela. ked tu aj pisete ze hodinu sedeli na nocniku a nic 😕 😕 podla mna bud sa da vycikat hned, alebo vobec. kazde uz v tomto veku vie kedy cika a ako sa cika, len jasne nie kazde chce....... to sa nechava sediet o dost mladsie dieta co sa musi navyknut na nocnik, ale tito nasi su uz velki a vsetci chapu co sa od nich chce.

borocka
25. máj 2011

@nikanika28 podla mna zarad spiatocku. ocividne klarka vobec nechce, ma nejaky blok. a vidis ze uz ma problem sa vycikat aj do plienky. to uz nem dobre. urcite si uvedomuje fyzicku stranku veci, len nejako to psychicky nevie, alebo skor nechce spracovat. ja by som to nechala na nej, rano dat plienku ,nezatazovat ju ani skusanim sadnut na nocnik. ak sa bude pytat, tak jej skus povedat ze ma plienocku, ze moze do nej, ze je to v poriadku. ak bude naliehat tak skus nocnik, alebo radsej na stojaka.

@iinuska take pitie doverne pozname. hoci dnes maly ani dako nepil, ale chodil cikat aj kazdu pol hodinu, a riadne laviny sa z neho pustali 😀 😀

sssimi
25. máj 2011

@borocka ja som malú nechávala sedieť dlho na šerbli. Ona proste nevedela čo má urobiť. Ja som len čakala na prvú príležitosť, kedy sa konečne vyciká, aby som ju mohla pochváliť, aby pochopila, že je to správne. Minulý týždeň som ju tak mordovala a dnes sa vyciká hneď ako si sadne na nočník. Keď sa nevyciká do minuty, viem že je zbytočné ju na ňom držať. Takže u nás to nebol nezmysel ju tam tak dlho držať.

nikanika28
25. máj 2011

@borocka ja som jej tu plienku praveze dala hned od rana ...ale vidim na nej, ze chce cikat, zacne pobehovat a mavat rukami ...tiez jej opakujem, ze sa moze vycikat do plienky, ze to nevadi a dame potom druhu ...no uvidim, co bude zajtra, kazdopadne plienku dam ☹

borocka
25. máj 2011

@sssimi a pred tym chodila sediet na nocnik?? ja si myslim ze ked davas dieta sediet od pol roka od roka, tak je to o tom ze tam sedi do nemoty a mozno sa zadari. ale teraz uz ozaj vedia co od nich chceme,takze bud hned alebo vobec.
patko si prvykrat sadol ked mal rok a pol prec, aj sa vycikal, doslova tie kvapky vytlacil, to bolo u nas chvalospevov 😝 ani by sa mi nesnivalo. nocnik bol dovtedy nepriatel cislo jeden.

@nikanika28 a ked pobehuje tak co vlastne hlada? aky to ma zmysel pre nu? nechce do nocnika, ani do zachoda, ani vonku na stojaka??

nikanika28
25. máj 2011

@borocka akoby sa bala vycikat, aj ked ma plienku ...neviem, co sa jej porobilo
No Lukas bude zase chory, taky hnusny hruby kasel ma, prave som ho teraz budila, aby som mu dala sirup ☹ ..ach jaaaaaaj

soffi
25. máj 2011

ahojte no co sa tyka cikania, my uz cikame do nocnika, do zachodika, vonku uz cikame konecne do travicky, sem-tam ma este stavy, ze jej to "ujde"-ale nikdy nie uplne len uz si svrkne do gatkov, ale kakanie je prbolem, to robi vylucne do gatkov, tak uvidime ako si s tym poradime do septembra...aj tak som na nu pysna, ze uz to tak pekne zvlada, ked vidim ako na ihrisku niektore deticky este v 3rokoch maju plinku tak som na nu hrda 🙂 , zajtra ma kocka narodky, ale oslavujeme az v nedelu, tak si na darceky este pocka 😝 , aj ked uz vcera sme jej dali novu motorku-odrazadlo, lebo ta fialova jej bola nizko, dnes sme sli uz na novej a je ovela lepsia, taka sikovnejsia, kolieska jej nezavadzaju-tak nevykrivuje nozky, 🙂

dm1
25. máj 2011

nas sa vecer tiez pytal zase cikat na serblik a vycikal sa rovno 2x po sebe 😵

soffi
25. máj 2011

@nikanika28 ako opisujes to Klarkine chovanie, tak to u nas je presne s kakanim, len chodi dokola, pobehuje, mnauci, ale nechce sadnut ani na wecko ani na nocnik a akoby sa bala aj vykakat do plienky, resp. do gati...jeden ca smi dokonca aj tri dni nekakala lebo zadrziavala, tak teraz ju necham samu nech sa v klude vykaka a potom ju prebalim, lebo si mylsim, ze je to mozno aj tym , ze ked som predtym videla ze uz zacina tlacit tak som ju hnala na nocnik a ona sa akoby zablokovala...

nikanika28
25. máj 2011

@soffi jj, to som robila asi aj ja chybu, ze som ju davala na nocnik, ked som videla, ze chce cikat ...no kazdopadne davame si pauzu ...ked zacne behat, tak ju necham, nech sa zasije niekde a tam sa hadam vycika ...aj ked ona na mna krici no .. som zvedava na zajtrasok