Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
11. jún 2011

caute
My sme dnes boli na chalupe, cely den sa baby vybehali,a priniesli sme si za igelitku hrachu a nechce sa mi ho vylupovat 😝 😝 , Barborka este pri zberani vyjedla snad kilo strukov a napchali sme sa aj ceresni 😀 😀

iinuska
11. jún 2011

ahojte, my sme uz ok, dnes sme boli cely den vonku, len co Adamko cez obed spal.
@mystery7 ja nakukam este aj na Petka, ked si idem lahnut. Ale je pravda, ze sa mohol povrackat aj potom, ako si isla spat, kedze neplakal
@luba142 aj nam chuti cerstvy hrasok. 🙂

borocka
11. jún 2011

@mystery7 este ze sa zvratkami nepridusil 🤐 hoci fakt si to neviem predstavit sa v spanku dogrcat a este v tom aj celu noc spat. no,musela sim at rano "radost"

dm1
11. jún 2011

@borocka jj je to super. My sme sa dali dokopy tu na MK v teme dubnicanky a odvtedy takto spolu kocikujeme a kavickujeme dokonca sme s 2 rodinami tak boli v terchovej min.rok na vikend a tento rok ideme na vikend do podhajskej zase + dalsie 2 rodiny 😎 . A ja som kustik od novej dubnice presne v starej - Dubnici nad Vahom 😉

dm1
11. jún 2011

@mystery7 chuda Mirko nechapem ako ho to nemohlo zobudit

ja som dnes rano malemu nasla kliesta na ritke skoro som odpadla vcera bol s nasimi tu na zahrade a bola tam vysoka trava mna ani nenapadlo to kontrolovat. Uz teraz budem striekat vzdy ked pojdeme takto von tu v okoli je vela kliestakov. Dufam ze nic nebude z toho 😕

borocka
12. jún 2011

@dm1 neboj, ked ste vcas vybrali tak nic nebude. my sme ich uz minule leto ratali na desiatky. tento rok mal zatial jedneho. na tom malom bielom telicku sa to rychlo vsimne.

mystery7
12. jún 2011

@borocka tak na to nechcem ani mysliet! 🙄 na nervy

Dnes opat fuci, ale je krasne, doobedu sme boli na ihrisku, Mirko sa vysantil a Slavko sa vyspal v kociku.
Uvazujem co kupime nasmu krsnatu na 1.rok. Asi nejake knihy a oblecenie. Motorku-odrazadlo uz ma. Alebo mate nejake typy??
Mna to hrdlo stale boli, pali, tazko prehltam, uz to trva 5dni a ziadna zmena k lepsiemu.
Chlapci pekne spinkaju a ja relaxujem pri tv, asi zaspim 😝

borocka
12. jún 2011

@mystery7 tiez si chcem lahnut k patovi. oci ma stipu.
a skusila si aj zlate pastilky, tantum verde,alebo nejaky sprej do na hrdlo? ja sa bezne liecim len tym, a za 3 dni mavam pokoj.
ja som patkovi posledne kupila plastove hokejky, dvojbalenie aj s loptou....celkom sa mu to paci 😉 pred rokom to videl na navsteve, uz vtedy skusal a teraz ho to celkom chytilo. alebo auticka, tych nikdy nie je dost 😝 nafukovacie koleso na plavanie,

iinuska
12. jún 2011

@mystery7 mozno nejake hracky do piesku. Oblecenim by si potesila skor maminku, a nie krstniatko 😉
A ten bioparox Ti nezabral ?Skus kloktat slanu vlaznu vodu a daj si C- vitamin

sssimi
12. jún 2011

Ahojte.
@mystery7 a som to tak mala pred stretkom.Nie a nie sa vyliečiť z bolesti hrdla. Brala som Orofar, cumlala kadečo, potom som si dala bioparox. Hrdlo síce prestalo bolieť, ale od vtedy stále kašlem a aj mm. Zajtra ideme všetci 3ja po doktoroch.

My sme boli včera v Čadci na svadbe. Mama mi volala do hodiny, že Sarah má horúčku 😢 . Skoro ma porazilo. Keby nemám v aute svokru a švagra, tak sa hneď točím. Takto som len naviedla maminu, že čo s ňou. Volala som jej o 2 hodiny. Sarah v pozadí plačkala. My sme stáli pred domom nevesty a ja som revala, že nie som pri malej. Našťastie som to v aute predýchala a ďakujem bohu za slnečné okuliare 😀.... Pred obradom mi už volala, že je dobre. Už a jedla, tak sme sa nakoniec úžasne zabavili a o 2hej sme išli domov. O 4tej sme už boli doma. Ja som síce ako mača nevyspatá a Sarah ešte od 9tej rána nespala, ale hlavne že som pri nej.

A máme hody, tak sme u zobrali na chvíľku a herečka sa a na reťazovom kolotoči povozila - aspoň niečo má po mne 😀

kosska3003
12. jún 2011

ahojte tak a mame po vikende my sme boli vcera na gulaske dnes na grilovacke este sme tu u nas vystopoval detsky folklotny subor tak mala cela stastna ona take moze a teraz ju tato uspava tak mam konecne veget mala mi stale sopli a neviem ci uz aj kasel nezacne a to ze slinta ani nehovorim hruza stale jej davam cebion a fenistil no uvidime zajtra ide uz mm do prace tak ja mozem zas po dr chodit ako taky puk

mystery7
12. jún 2011

kocky, striekam bioparox, beriem mega C, cmulam pantenol, dala som si aj stodal a nic nepomaha. Mam pocit, ze dnes sa mi to este aj zhorsilo. Kloktat nemozem, z toho ma velmi napina.
@borocka nemam tantum verde, pojdem si zajtra kupit ☹
Na noc si dam aspon paralen.

luba142
12. jún 2011

@mystery7 ja ked som bola tehu tak mi v lekarni poradili homeopatika na bolave hrdlo tusim HOMEOGENE 9 sa to volalo,kukni na nete,alebo sa opytaj v lekarni,lebo neviem ci ked kojis mozes tie cmulacie cukriky 😒

mystery7
12. jún 2011

@luba142 vdaka za tip, zajtra skocim kupit. Mne sa tiez zda, ze pri kojeni nemozem hocico cmulat 😉

iinuska
12. jún 2011

@mystery7 ved prave, je to kojenie dost obmedzujuce co sa liekov tyka. Aj zo salvie by ta napinalo?

borocka
12. jún 2011

@mystery7 a skusila si uz obycajny med?? alebo cibulu v mede? ja viem ze to aj na kasel, ale ono to jedno z druhym kraca. urcite si tym neublizis.

mystery7
12. jún 2011

neviem, ale bojim sa aj bylinkove caje pit. Viem, ze salvia pomaha.

luba142
12. jún 2011

@iinuska
@mystery7 zase ale salvia sa tiez nemoze ked kojis nie? Ale ked sa to len klokta co ja viem? Je aj taky sprej salviovy do krka,ale zase ci sa to moze ked kojis,porad sa v lekarni najlepsie

mystery7
12. jún 2011

cibulu s medom poznam, ale neskusala som. Je to naozaj na kasel, ja kaslem malo, skor ma napina na kasel. Mna hlavne velmi boli hrdlo, tazko prehltam 🙄

dm1
12. jún 2011

@mystery7 salviu isto nie ta tlmi laktaciu to mi pomohlo aby som nemala zapal ked som dokojila. prsa plne jak fras a stacil salviovy caj a hned ulava

my sme dnes boli na vylete v Tr.Tepliciach aj so znamymi tak sa matko vyblaznil s ich chlapcekom aj kacicky pokrmil

kosska3003
12. jún 2011

@mystery7 mne dali v lekarni ked som kojila malu taky sprej salviovy to si na hrdlo strieknes mne to pomohlo ako jedine to som sa 2 tyzdne trapila z hrdlom vtedy

luba142
12. jún 2011

@mystery7 inak je cudne ze ti nezabral ten Bioparox,ja mam s nim dobre skusenosti,je to vlastne lokalne ATB a ten sprej salviovy ako pise @kosska3003 je dobry tusim Florosal sa vola ci ako

kosska3003
12. jún 2011

mne inac v lekarni ten Bioparox nechceli dat ze to je na recept a ze to ano tehu ano kojacie nemozu tak fakt neviem ci kazdy lekar inac tvrdi ci co

kosska3003
12. jún 2011

@luba142 ano tak presne sa vola super mi pomohol a to vlastne neprehltas len hrdlo postriekas to podla mna moze a aj v lekarni mi ho dali ze ho mozem ked som kojila

luba142
12. jún 2011

@kosska3003 na predpis to je,ale mozu to aj tehu aj dojciace,tam to myslim je aj napisane, je to lokalne ATB a nedostava sa do krvi ako klasicke

kosska3003
12. jún 2011

@luba142 no tak neviem potom co mi tam tvrdila ta zenska ale uz tu mame novu lekaren a tam je uplne super lekarnicka nie tie stare raketle co tu mame v starej lekarni uz aj ked idem od dr idem radsej do tej novej aj ked to mam dalej

luba142
12. jún 2011

@kosska3003
@mystery7 FLORSALMIN sa vola ten sprej 🙂 a toto som tam nasla v popise : ""V tehotenstve a počas dojčenia ho možno používať v terapeutických dávkach a v indikovaných prípadoch. ""

mystery7
12. jún 2011

vdaka za tipy, zapisala som si nazvy a zajtra nabehnem. Som zvedava co z toho budu mat 😉

kosska3003
12. jún 2011

no ja som si ho davala ked som sla spat zase som ho nestriekala stale

jamaat
12. jún 2011

Čaute, došli sme z chaty, bolo super, počasie nám krásne vyšlo, ani som nedúfala, že bude také dobré. Torta sa páčila a chutila, kapustnica tiež. Spali sme ako dudky, deti sa vylietali, v potoku vymágali. Aj na turíčny jarmok sme zbehli, sprievod bol dobrý. Dám fotky na FB, len musím urobiť trochen selekciu.