Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
23. aug 2011

@borocka jaj no my chodime rano ja zase matkovi sa strasne snazim dodrziavat rezim lebo potom cely den mame rozhadzany. takze my ideme tak z rana dve hodinky pobudneme a potom sa ideme domov vyspat aj ja si odychnem a poobede ideme zvacsa znova. tu to mame tak ze ked vyjdeme mozme znova vojst.

sssimi
23. aug 2011

@sirinka Ano? To som nevedela. Pekná zmena. Ja som nad tým dosť uvažovala, ale čo ak ešte zatúžim po miminku. Moja mamča je toho dôkazom. Má cez 2 roky o 8 rokov mladšieho chlapa a budúci mesiac (ak si to do vtedy nerozmyslia) idú pracovať na mimču 😀 Ja sa len smejem, lebo obe moje deti budú staršie ako môj súrodenec 😀 😀 😀 Tak ale budeme tu mať každopádne veselo 😀 Aj keď ja tým prichádzam o pomoc so Sárkou, ale to nejako prežijem.

borocka
23. aug 2011

@dm1
@mystery7 no nechcelo sa mi verit aby v kosiciach mali volne miesto v skolke takto na poslednu chvilu.........

ale teda, aj patulo ide do skolky, na 4hodiny kazdy den 😅 😵 😵 😵 ale my to budeme mat protekcne,inak by mi ho vzali az buduci rok. uz bez neho mali prekroceny limit 3rocnych krpcov. aby som mohla chodit do skoly. dnes mi prislo vyrozumenie od riaditela, takze vo stvrtok beriem maleho na obhliadku terenu a musim ho denne pripravovat psychicky. uz teraz sa toho bojim

borocka
23. aug 2011

@hoogy aha, tak my by sme museli platit zasa vstupne. ale pato nastastie nerobi problemy, vyspi sa v kociku aj ked je okolo ruch, takze v tomto je on uuuuzasny 😵 😵 😵 od malicka ho trenujem, inak by ma porazilo keby sa zobudil na kazde suchnutie, keby mal hysteriu okolo zaspavania,atd atd.

@sssimi @sirinka tiez si myslim ze ak je taky zakrok spoplatneny, este takto nehorazne, tak musi byt dostupny pre kazdu zenu,ktora sa rozhodne a zaplati si to,bez ohladu na pocet deti ci vek.
simi a kolko rokov ma tvoja mama?? nie ze by si uzivala vnucatka, ved jej daj sarku castejsie postrazit 😉 😀 😀 lebo to budete mat fakt vesele 😅

sssimi
23. aug 2011
zuzkaprofant
23. aug 2011

dievcata porodite maly nechce nosit plienku ale na zachodik sa nepyta cika kde ide ked ma gatky alebo nohavice a ked je holy tak si aj sadne na nocnicek ale aj sa pocika co stym ved mi pocika cely byt ale vresti ked mu davam plienku povie nein dujda nein, prebalit sa nechce lebo sa uz hambi vie ze sa pokakal alebo pocural si myslim

mystery7
23. aug 2011

@zuzkaprofant skus mu opakovat, ze mu nedas plienku, ale nech sa pyta. Zo zaciatku bude pocurane vsetko. Ale aj ty ho sleduj a davaj ho na wc-ko raz za hodinu, alebo ked sa napoje. Ked si uvedomi suvislosti bude menej pocuraneho oblecenia.

@borocka ani ja to nechapem, ked kazdy mi hovori ake je tazke dostat sa do skolky. Ale teraz je tam nova riaditelka, tak mozno aj preto. Ked som doniesla vyplnene veci, bola cela stastna.

Chlapci spia a ja idem konecne jest a hodim si sprchu, nabehala som sa dnes ako dostihovy kon. Do skolky, k doktorke, domov nakojit a uspat Slavka. Potom opat do skolky, na nakup a domov.

luba142
23. aug 2011

@zuzkaprofant daj mu slipky doma a nechaj ho behat tak, musis sledovat a ako @mystery7 pise tak aj kazdu hodinku, po piti aj skerej ho posad na nocnik alebo wcko, nasa sa tiez nepyta,ale uz zadrzi ked si cvrkne potom az hlasi,ale neboj sa pojde to pomaly,len na to musi dojst

hoogy
23. aug 2011

@borocka no mne matko v kociku nezaspi.my sme od malicka spavali doma v postielke. hluk mu nevadi a zaspava sam. ja to radsej riesim takto lebo on ked nespi 3 hodiny takto

@sssimi fuha mamca ma odvahu🙂
@zuzkaprofant no chvilku asi budes mat sem tam ocikane. davaj ho castejsie na nocnik a zdoraznuj mu ze ked sa pekne vycika nedostane plienku.

dm1
23. aug 2011

@sssimi uff teda fakt odvazna mamina veru 😝

@borocka vsetko je mozne aj u nas je sice plno ale ak sa uvolni miesto zrovna v takej triede kde nijake ine dieta necaka na zapis tak sa da 😉 . Ja si veru ani neveim predstavit zeby maly uz siel do skolky 😝

my ideme na vikend do podhajskej 4 rodiny s detmi tak sa tesim ma byt krasne tak si to tam dufam uzijeme 😵

sssimi
23. aug 2011

@zuzkaprofant Samozrejme že vie, že sa pocikal/pokakal, ale pravdepodobne mu to nevadí keď sa vyciká kdekoľvek. Dávaj ho často na šerblík, aby nemal šancu pustiť to inde a daj mu za každé vycikanie nejakú odmenu. Moja dostávala také malé vitamínové cukríky. Ak nechceš dávať sladké, tak skús bodové hodnotenie. Prilep si na dvere papier a vysvetli malému, že za každé vycikanie do šerblíka mu nakreslíš dobrý bodík a keď ich tam bude 5-10-20, tak dostane niečo čo má rád-sledké, slané, džúsik alebo keď ich bude veľa, tak nejakú hračku. Skús ju tam na koniec dokresliť, aby nezabudol za čo tie bodíky dostáva.
Sarah to s tými cukríkmi pochopila strašne rýchlo, takže do dvoch dní už sme jej ich nedávali, ale na to pozor. Niektoré deti by to mohli vyžadovať stále.
Takže dávaj približne každých 20 minút na šerblík. On ti tuším veľa pije ak si pamätám, tak tých 20 minút na začiatok je optimum. Potom sa to začne predlžovať.

@dm1
@hoogy My sme ju vždy otravovali so súrodencom. Nuž tak nám to ide splniť. Síce neskoro, ale predsa 😀 😀 😀

sssimi
23. aug 2011

@borocka ja jej dávam malú strážiť celkom často myslím si. Hlavne teraz mi ju chodí brávať aj každí deň ak sa jej dá. Dokonca bola v Zoo v sobotu s našimi. Ale Sarah je v podstate bezproblémové dieťa. Ak sa jej trošku venuješ alebo ju nehrešíš za každú maličkosť, tak ona je maximálne spokojná a usmiata. zuby už ma skoro vonku, takže žiadne hysáky už nemá. Už len to, že sa občas pobije s deckami, ale pri tom mama nie je, ale to už je len maličkosť. Ona zase vie čo obnáša výchova. Má nás dvoch. Skôr sa bojí tehotenstva ako výchovi.

zuzkaprofant
23. aug 2011

no le to ze on na serblik nchce ist ked ho ja davam ,ide ked niesom v izbe toje to ked ho ja dam resti a uteka hruza no c uzvyskusame pomalicky ked uz plienku nechce mat🙂)

borocka
23. aug 2011

@dm1 tak u nas to maju obsadene komplet, myslim ze o 2deti maju viac ako je kapacita. ale vzali mi ho po znamostiach, inak by to neslo aby som mohla nastupit do skoly. a vzali ho len na doobedia,po novom roku sa uvidi co dalej. ale tiez som z toho velmi nervozna. aj som hrda, ale aj sa bojim co bude a ako bude.

@sssimi ja som nemyslela na vychovu, ani na tehu, ale skor ze je to uz predsa len starsia buduca mamicka ( hoci babka mladica 😝 ). a zasa mat 60 a tancovat dietatu na stuzkovej je ....hmm, ani neviem. ja uz by som sa do toho v jej veku nehrnula.

zuzkaprofant
23. aug 2011

@sssimi kolko mas ty rokov to ta mama asi mala velmi mlada ze, a to co ze chce mat babetko ju to chytilo 😀 inac super keby ste chodili obe bruskate by to take pekne bolo

ja som dnes k.o po kupalisku idem spat skoro zajtra pauza a potom pokracujeme kupkom 😀

mystery7
23. aug 2011

@borocka no aj ja sa trochu bojim ako to zvladne, ale na druhej strane si myslim, ze to bude prenho lepsie. Bude s detmi rovnakeho veku, nauci sa nove veci a ja budem kludnejsia. teraz mam niekedy pocit, ze som dostihovy kon a aj tak nic nestiham 🙄 😖

mystery7
23. aug 2011

@zuzkaprofant ja by som tiez rada isla na kupko, ale s tymto telom...nehrozi. ale mozno sa odvazim 😅

sssimi
23. aug 2011

@zuzkaprofant ja mám 24. Mama ma porodila v 19tich. Ja sa tiež smejem, že to bude sranda. No som zvedavá ako sa nakoniec rozhodnú.

mystery7
23. aug 2011

kocky, kde sa da kupit gumena plachta? chcela by som kupit do MS pre Mirka, bude tam cez obed spat bez plienky, tak pre istotu

saskarisko
23. aug 2011

ahojte,
v skolkach sa miesta uvolnuju aj v priebehu roka. kopec deti nenastupi, alebo kvoli chorobam vypadne 😉 inak povinnostou rodica je oznamit skolke, ci dieta nastupi alebo nie, vsak vyrozumenie dostavaju pisomne. my ideme kuknut do nasej zajtra, hlavne, kedy sa teda nastupuje, ci 2.9. alebo 5.9.
@mystery7 - v nasej skolke ich maju automaticky, nosim iba obycko plachtu, tak ako aj ostatni rodicia, kebyze nieco

luba142
23. aug 2011

@mystery7 podla mna este cez spanok moze mat plienku ak si niesi ista, nasa Kika mavala este par mesiacov co nastupila do skolky a nemali s tym ucitelky problem

dupinka
24. aug 2011

@mystery7 a ty si myslíš, že ja ako vyzerám? ešte od pôrodu mám +7kg, čo som nabrala posledné mesiace. Nejako mi blbne hormonálny cyklus. Akurát včera som na spinningu merala tel. tuk, vodu a pod. a som na tom relatívne dobre, čo sa týka tukov, ale musím prečistiť črevá, aby tá delená strava zabrala.

@sssimi hm, tak to bude zaujímavé 😉

sssimi
24. aug 2011

@saskarisko U nás sa nastupuje až 5teho.

@mystery7 ja by som tiež chcela, ale na veľkú posteľ. Včera same mali v noci po 3och týždňoch nehodu a keďže malá spí na novom gauči, tak to nebolo bohviečo. A tie jednorazové štvorce sa strašne hužvajú.

@dupinka tak ešte uvidíme ako sa nakoniec rozhodnú.

borocka
24. aug 2011

@mystery7 tiez si myslim ze pre decka je najlepsia spolocnost. ja mu uz doma nemam co ponuknut, basnicky aj pesnicky sa mi minuli,hry napodobne,..........tak sa musime posunut. zaciatok bude tazky pre oboch,ale urcite to zvladneme. a vy tiez!!!!! 😉
a ty si aka truba (teda nic v zlom) 😀 😀 😀 len pekne naklus na kupko,v tychto horucavach sa to inak ani zvladnut neda 🙄 co ta ma co trapit co si ostatni myslia o tvojom tele, navyse uvidia babatko tak kazdemu to musi byt nad slnko jasnejsie 😝 a mirko sa ti tam moze do odpadnutia vyblaznit.
my sme boli vcera, pato zaspal o osmej 😲 😲 len ma kusok pripieklo,takze dnes si oddychneme doma a zajtra zasa vybehneme.
a s tou plachtou je to dobry napad, zajtra tam ideme pozriet tak sa popytam. jemu sa to uz daaaavno nestalo,ale tak nahoda nikdy nespi

sirinka
24. aug 2011

@borocka a chodis s malym na kupko aj cez den? lebo my zvykneme iba podvecer, bojim sa kvoli slnku

zuzkaprofant
24. aug 2011

dievcata ak robite ked idete vonku davate plienku ci gatky alevbo ako ste to robili prvy den oducania, ked maly sa mi nepyta vobec ze mu treba piskat , kakat on to tak ma aj na haku ze cvrkom🙂)

sirinka
24. aug 2011

@zuzkaprofant skus mu davat take gatkove plienky...pokial sa nepyta vobec, tak by som si asi netrufla ist niekam dalej naostro s nim...

zuzkaprofant
24. aug 2011

@sirinka Take mu davam dlho , no trufam ale s celou cestovkou nahradneho oblecenia.ixix ale nie on uz tyzden nechce plienku tak si mylsim ze uz je pripraveny pomalicky ist na nocnicek dnes hovienku kyval ked sme splachovali tak som zvedava co bude ked sa mi zobudi

inac ja chodim na kupko bud o 10do obeda alebo od 15 do vecera na cely den nie sa mi to zda vela na mna lebo malemu nevysvetlim ze nech si sadne na deku a odychne dnes mame pauzu a zajtra ideme rano na kupko 😉

sirinka
24. aug 2011

@zuzkaprofant tak rano do desiatej ja nestiham hehe a poobede my chodime az tak okolo 17stej...

borocka
24. aug 2011

@sirinka tak mne by sa to od 17ej uz neoplatilo. u nas o siedmej zatvaraju, a maly sa tam vyblazni aj 4-5 hodin. vlastne on je non stop vo vode, vytiahnem ho kadzu hodinu na 10minut pod slnecnik, osusit, napit, nieco zobnut,a uz je naspat vo vode. takze kvoli nemu sa slnka vobec nebojim. ta voda je dost studena, mava aj fialovu pusu, drkoce ho ale z vody ho taham nasilu. kazdu chvilinku dava hlavu pod vodu, vzdy ma mokre vlasy takze by som sa veeeeelmi cudovala ak by ho spalilo ci dostal upal. to je priam nemozne pri jeho style 😀
skor ja mam co robit, obsediet tolko na lavicke, striehnut.
a on tak ci tak potrebuje byt vonku,ja ho dnu neudrzim,takze lepsie sa nam tepl zvladne pri vode ako kdesi na ihrisku,kde by ho tie zerave preliezky palili.

@zuzkaprofant netusim co by som ti poradila,ked sa vobec nepyta. to ze odmieta plienku je fajn znamenie, ale ked mu je jedno ze sa pocika.....to uz dost zle. vy byvate v meste, mate dom so zahradou,alebo musite ist na prechadzku medzi ludi? mozno by bola motivacia ho vziat medzi deti,nech vidi ako sa pekne pytaju, a mozno by bolo fajn keby sa pred nimi aj zahanbil pocikanim. ale zasa pohjlady ostatnych matiek prijemne nebudu.