Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
8. sep 2011

@borocka riaditeľka mi tvrdí, že od januára by nedostala na malú dotáciu (minulý rok zobrala, tak dve deti). No a keďže ma plný stav na počet učiteliek, tak do papierov malú ide uviesť, že je vlastne na adaptačnom pobyte s doprovodom rodiča. Ale akonáhle 2 deti dosiahnu 3 roky, tak vlasne získa miesto pre malú.

borocka
8. sep 2011

@sssimi adaptacny pobyt chapem, ale ozaj nechapem preco si zan musis platit. hlavne ked s nou mas prist v case ked su na prchadzke, takze ziaden papier, ani farbicku, ani nic im tam neminie....

sssimi
8. sep 2011

@borocka tak to som veľmi nepochopila ani ja, ale nech to šľak trafí

hoogy
8. sep 2011

@sssimi veru je to troska divne.radsej sa jej spytaj na rovinu lebo podla mna je to troska strata casu keby si mala takto dlhodobo tam chodit.

sssimi
8. sep 2011

@hoogy tak keď som sa s ňou bavila v utorok tak to znelo celkom inak, ale dnes som nemala veľmi náladu sa s ňou vykecávať, lebo asi vstávala hore riťou 😀 Pokiaľ sú ešte vonku, tak s tým súhlasím, ale ako tehula sa mi tam nebude chcieť sedieť 3 hodiny. to nech si vyhodí z hlavy. Tam už zakročím. Ešte tie 2 hodiny som schopná s nou absolvovať, lebo tak chodievame aj von, ale s tým, že ona je na dvore a ja si medzi tým aj varím.

mimi21
8. sep 2011

@sssimi podla man je to divne, ze tam mas byt s nou, ved ide o to aby si Sarah zvykla, ze tam bude bez teba
a inac na tom moze byt nieco pravdy, ze jej mohli decka ublizovat, lebo zavideli, ze tam si s malou ty
to mi inac pride uplne od veci aby bol rodic s dietatom v skolke, u nas mozme ostat na chvilu, kym sa rano decko rozkuka a zacne sa hrat ale vcera sme aj s uciitelkami skonstatovali ze my sme tam rano ostali pridlho a presvihli sme ten spravny cas na odchod
inak nase ucky su bohove, ked pridem po malu, tak sa pretekaju, ktora mi zreferuje den, dnes bolo inac bez placu a chvalili ninku, ze je mudra a sikovna tak som hrda mama 😵

hoogy
8. sep 2011

@sssimi no ved hej to sme sa uz tu raz bavili ze pre teba ako tehu to nie je velmi priaznive prostredie.no sak uvidis. mozno sa to coskoro zmeni.
@mimi21 super takze si ninka zacina zvykat. to je dobre. ty ju davas do sukromnej skolky ze? takze nemaju ani tolko vela deti na jednu ucitelku to je super.

ladywitch26
8. sep 2011

pred chvilou mi stanka vravi...mame aupairku...ja sa jej pytam, a kde je...no tam,v izbe, buvka...aj to decko uz ma prehlad... 😀

mimi21
8. sep 2011

@ladywitch26 😀 😀 😀

sssimi
8. sep 2011

@mimi21 Veď to, že sa mi to veľmi nepáči, že tam s ňou budem, kvôli zvykaniu si. Ja som to síce chcela pôvodne takto, ale keď som nad tým rozmýšľala, tak by bolo lepšie keby ju tam proste "hodím a plávať by sa naučila sama". Bojím sa ako to bude prebiehať potom, keď tam zrazu nebudem. No uvidím. Dnes som sa rozprávala s maminou, že ak by zostala tehotná, tak by sme možno malú nechali doma. No o tom je ešte ťažko diskutovať. Teraz idú prvý krát vyskúšať 😀 No som zvedavá ako to dopadne. Či sa im vôbec niekedy podarí.

@hoogy ano, veď aj preto som to potom zatrhla, že radšej len tak von by som za nimi vybehla. No a teraz to tak vlastne bude a k tomu si 7€ zaplatím 😀 A ako bonus budem mať ešte aj robotu s tým, že keď nebudeme môcť prísť, tak sa musím hlásiť. No som zvedavá či v priebehu budúceho týždňa začnem byť optimistickejšia 😖

sssimi
8. sep 2011

@ladywitch26 Vy tam máte o hodinu menej, že? Hmmm, v noci bude myši chytať 😨 🙄

mimi21
8. sep 2011

@sssimi to kto chce otehotniet??? tvoja mamina? ci daco zle rozumiem?
no a ked potom pride den pre Sarah ze bude mat byt v skolke sama, tak to bude podla man este horsie, lebo si teraz zvykne na to ze si tam s nou a potom uz nebudes, takze podla mna sa prvotnemu "placu" a odmietaniu skolky nevyhnes

mystery7
8. sep 2011

ahojky
U nas revy a revy koli skolke. Staci len ked ju spomenieme a uz rev. Stale hovori, ze tam nechce ist a ze sa boji tety ucitelky 🙄 a to som si myslela, ze tam bude rad s detmi.
@sirinka Tiez mi chodi domov vyhladovany, zje vsetko co mu dam.
@mimi21 ja som mu zatial nevravela co robim ja. Dnes som sa chcela vykrutit s tym, ze idem kupit vodu. Hned zareagoval, ze ano ano, aj on chce ist na nakup. Prestal plakat a tahal ma hned prec 🙄 vyskusam mu povedat, ze idem do prace.

Som zvedava co ma caka zajtra ☹

mimi21
8. sep 2011

@mystery7 no kamosky vravia ze maju vela roboty doma, poprat, upratat navarit a tak....len to moze hned povedat ze ostane aj ona 😒

mystery7
8. sep 2011

@mimi21 poviem ti, ze cez vikend si trosku oddychnem od ranneho revu, ale pondelok bude o to narocnejsi 🙄
Pritom na ihrisku stale deti okukuje a chce byt s nimi. Ale on by tam aj ostal, keby som aj ja bola-to mi povedal. Tiez povedal, ze sa tam boji, ze sa mu nepaci ucitelka.......a ked vola babka a opyta sa ho ako si sa dnes mal, povie dobre. -bol si v skolke? -Ano bol som. -Ako bolo? -Dobre. -Pojdes aj zajtra? -Nie, uz tam nechcem ist. -Preco? -Bojim sa tam.

hoogy
9. sep 2011

@mystery7 oxh chudacik.on sa sa asi tazko od teba odputava. a aka je ta ucitelka podla teba? mozno je troska prisnejsia na detitak preto sa jej "boji". drzim palce nech sa to zlepsi.

u nas aj dnes prsi tak ideme zase nieco vyrabat. vcera sme si spravili kolky z pet flias to sa mu strasne pacilo🙂 a este gastanove figurky🙂 a rano sa zase matko zobudil a neprisiel pre nas a hral sa sam. parada aspon si mozme troska pospat🙂

emode
9. sep 2011

@mystery7 neboj, on po par tyzdnoch pochopi, ze do skolky sa musi chodit, aspon my sme tak vysvetlovali, vsetky deti chodia do skolky, do skoly ... a ze tento stav je proste tak a aspon bude mat pred ucitelkou respekt, i ked uvidis neskor, ci naozaj prave ona nebude problem ☹ potom si pohovor s riaditelkou ...
v nasej triede uz sa vsetko zabehlo, neplace nikto, ked rano vidim ako sa pekne hraju v triede, tak je to super, sofi mi s usmevom pusu posle a odkraca za nimi 🙂)

emode
9. sep 2011

@mimi21 do detailu jej nemusis vysvetlovat, aku mas robotu 😉

sssimi
9. sep 2011

@mimi21 ano moja mamina 😉 😀

hoogy
9. sep 2011

@emode
@mystery7 veru to sa stava ze si ucitelka s dietatom nesadnu. mne sa to osobne nestalo, ale kolegyna mala take dieta a potom ho preradili ku mne a bolo uz v poho. jednoducho sme si asi viac sadli🙂

sssimi
9. sep 2011

Tak babule práve sme sa vratili. So škôlky. Dnes podstatne lepšie. Aj s riaditeľkou sa dalo v pohode. Takže ideme tento mesic na 1 hodinu, október na 2 a november na 3. Od decembra fičí sama na 4 hodiny, keďže adaptačný program nesmie byť dlhší ako 3 mesiace našťastie 😀 .... Takže tie 3 mesiace pohoda. To zvládame. A dnes jej nikto nerobil zle. Len so susedom boli v sebe, ale to oni vždy.
Teraz práve obeduje, vytiahla som jej moje 1.x zavárané čerešne 😀 No som zvedavá či ich zje 😀 😀 😀

dm1
9. sep 2011

@sssimi a to tam s nou budes chodit 3 mesiace? ak ano to bude teda v riadnom soku ked tam zrazu nebudes podla mna 😨 . U nas tiez robia aj tak ze adaptacny ale dieta je tam same najskor par hodin a az potom na cely den nie hentak veru

sssimi
9. sep 2011

@dm1 no veď ja som bola tiež prekvapená, ale nie je tam dostatok učiteľov, tak pre to. Ale dnes som zaregistrovala, že jedna mamička od tiaľ berie dieťa, lebo sa odsťahovali a zobrali jej ju do škôlky tam. Tak by som sa na to spýtala. myslím, že by to bolo pre Sarah a aj pre mňa lepšie.

dm1
9. sep 2011

@sssimi no u nas v skolke viem ze je vacsinu casu na nich len 1 ucitelka - 2 su len 3 hodiny denne

borocka
9. sep 2011

@mystery7 patko tiez zacal uz doma mrncat,ze on nechce ist a ze bude plakat aj tam. tak som sa pytala co sa stalo,ci sa niecoho boji (tak bolo ticho), ci ho tam niekto bije (bolo ticho), ci sa mu nepacia hracky (bolo ticho)..........ja vzdy musim otazlu povedat bez preco,lebo inak je odpoved lebo... nedopatrala som sa k ziadnemu dovodu. ale tiez by chcel aby som tam ostala s nim.
poobede byva usmiaty, kludny, len sa ma vypytuje ze kde som bola a co som robila.

zuzkaprofant
9. sep 2011

@sssimi no to mas take blbe a naky si zvykne ze tam chodis snou ja by som na take podmienky asi nepodstupila neivem ine je ze tt chodis snou a ako 3 mesiace ale ved uvidis
nas maly dne na 3 krat zaspal hruza ideme prec tak videl kufor a ma vymakol ze som zdrhla povesat pradlo tak sa boji ze ho asi ncham doma chudatko moje 😢

hoogy
9. sep 2011

@zuzkaprofant toto aj matko robi.v kuse sa budi lebo si mysli ze ho tu nechame a stale opakuje ideme baba dede :D

iinuska
9. sep 2011

jaaj, baby ja neviem, ako to bude Adamko znasat, ked zacnem chodit do roboty. Vcera som bola Petkovi na rodicku, a ked som prisla domov, tak Adamko hned slzy na krajicku, ze on chcel ist so mnou. Ale zahovorili sme to. A kym som bola prec, tak len chvilku sa na mna vypytoval, ale pekne sa hrali. Dokonca hodinku bol so svokrou, lebo Peto musel ist do nocnej

sssimi
9. sep 2011

@dm1 No viem, že na určitý počet detí, musí byť určitý počet učiteľov. Chodia im kontroli. Myslím že na 1 detí padá 1 učiteľ, alebo na 12? Neviem presne. Tu sú tiež len 2 stále učiteľky a ráno im chodí vypomáhať na 4 hodiny nejaká s úradu práce, lebo veľa tých najmenších je len do 12tej.

luba142
9. sep 2011

@sssimi u nas v skolke su 2 ucitelky len od 10 do 12 kym decka neulozia spat a maju v triede aj v najmensich aj 20 deti