Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
14. sep 2011

@borocka aj my este pouzivame kocik, ale len ked potrebujem ist do mesta nieco kupit,alebo na postu, alebo sa tam ideme len prejst a kedze je to pre nu tam a spat daleko tak berieme kocik a ked chce tak si chvilu sadne, ked beha na ihrisku alebo okolo panelaku tak vydrzi dlho, ale ked sa ide na prechadzku tak ju to dlho nebavi a chce ist na ruka, tak radsej ten kocik....teraz budu u nas jarmoky a ak pojdeme ( lebo je nachladnuta dost) tak tiez z kocikom, lebo v tom dave by ma za ruku nedrzala a este by ju poslapali 😉......do 3 rokov ho budem pouzivat urcite

zuzkaprofant
14. sep 2011

@borocka byvas na dedine keby si byvama v meste tak by si ten kociar aj ty nosila

ladywitch26
14. sep 2011

@mystery7 mne sa stanka tiez odkopavala, ale podarilo sa mi ukoristit posledny vak na spanie na vek 2-3roky, co mali u nas v lidli 😀
@borocka co sa tyka kocika, tak stanka behala po svojich od 11teho mesiaca, kocik sme nevyuzili a bol odstaveny v kute, kym sa narodil fabi. zacala sa vozit postojacky az ked sme sa prestahovali. ale nemienim to zatial menit, pretoze mam deti dve, a hoci byvame na samote a prejde tadialto mozno 30-40 aut za den, idu 80kou, a v tej rychlosti to nie je velmi bezpecne, ked musis ustrazit dve deti a este aj dvoch psov . a tiez v nej nemienit vzbudit pocit, ze je nejako odstrkovana, uz to mam dost co napravat tu paseku, co stihla sposobit nova aupair za par tyzdnov 😠 ale to by si asi pochopila, jedine ak by si mala dve male deti 😉

ladywitch26
14. sep 2011

@zuzkaprofant zuzka, ja som byvala na dedine, teraz dokonca na samote a aj tak je ten kocik potrebny. mne sa proste stanka vynahana alebo pobicykluje na dvore a v dome, takze ak ideme na prechadzku po ceste, beriem ho. inak podla mna je to uplne normalne, ze sa chce vozit, ked ma mladsieho surodenca. ja si tiez pamatam, ako som ziarlila na mladsiu sestru, ze ona sa moze viezt a ja nie. este sa v zivote nabehaju dost, nic im neujde, ak sa este tych par mesiacov povozia 😉

zuzkaprofant
14. sep 2011

@ladywitch26 mne christian nchce spat vo vaku a to mam dobru zasobu sa vyzleka v noci takze len paplonik a deku ma
ja nosim kociar skoro stale a to ste ma tu minule riadne sfukli 😉 a etse budem aj do skolky prvy rok pokial si nekupim bicykel s karickou lebo to sa inac ani neda lebo u nas je vstetko dalej a napesi na mam dost a nie male deita tahat peso

ostrovanka
14. sep 2011

Dámy, dobre sa bavím 😀 na tejto teme, kocik, ambicie matky atd...... Mi to pripada, ze tu funguje nejaka sutazivost, kto skor, bez toho, bez onoho.
Uvedomme si ze dieta je individualita, a treba sa k nej tak spravat. Ambiciozne mamicky su "najlepsie".
Kazda zijeme uplne inde, v inych podmienkach. Davat vseobecne navody je najjednoduchsie 🙂

Ja tu chodim vsade autom, bo furt prsi aj teraz mame 10 stupnov a v kuse leje.... a co...? Ked sa narodi mimco, budem kocikovat v dazdi, ale s tymto nezbednikom a bruchom sa teda netrepem, aj do skolky ho zaveziem autom, ked furt prsi

hoogy
14. sep 2011

@ostrovanka aspon na pobavenie je dobra tato tema :D

uz sme to raz preberali a ocividne tu este vela z nas pouziva kocik a je to normalne. a uz zase nezacinajme prosim tuto temu lebo uz to raz tu olo a nikam to neviedlo.

@zuzkaprofant no zuzi moj maly dnes zjedol varene :D dve lyzicky slepacej polievky(ale vsetko s pocita🙂 a asi 10 dukatovych buchticiek. tak sa riadne nabastil.

kocky myslite ze sa moze aj takymto malym detom kupit elektricka zubna kefka? lebo my s muzom mame a malemu sa to strasne paci. zatial pouzivame normalnu a nemame problemy s cistenim pekne rano aj vecer.

hoogy
14. sep 2011

@borocka ja nechcem byt hnusna ale ako si chodila s 9 mesacnym peso????lebo matko v tom veku behal uz o sto tristo ale vonku to bolo len utrpenie.

zuzkaprofant
14. sep 2011

@hoogy tak pekne ti spapal moj dne vianocku spapal lebo som ju nikde nenasla🙂)A obed este nebol on papa okolo 15hod teraz konecne zaspinkal

no neviem ja som uz ju aj chcela kupit kefku len neivem ci to nie je skoro sa opytaj zubara co ti na to povie nas kiko nechce is umyvat zubky vobec ja mu na silu umyvam

dupinka
14. sep 2011

Ahojte!

pokiaľ ide o kočík, ten už nepoužívame od 18mesiacov vôbec. Ako píše @borocka, odkedy začal chodiť (mal 10 mesiacov), tak sme v lete chodievali na trojkolke a potom pekne sám, po pár metroch. Od lavičky k lavičke, potom ďalej, ak nevládal, tak som ho chvíľu niesla na rukách a postupne sa naučil. Hračky na ihrisku nosíme v ruksaku a motorku ovláda sám.
Ale je to individuálne, lebo napr. Adamko je motoricky dosť zbehlý.
Poznám a detičky, ktoré v 1,5 roku chodia akoby sa práve naučili chodiť.

Takže neodsudzujem, neriešim druhých. Je to normálne, každá si to riešime po svojom, ako to nám a dieťaťu vyhovuje.

@hoogy pokiaľ viem, elektrická kefka je pre deti od 3 rokov. Skús sa opýtať zubárky, ak už s malých chodíte.

hoogy
14. sep 2011

@dupinka no my tu teraz este nemame zubarku takze sa nemam koho moc spytat. ale dakujem aj mne sa to este zdalo skoro 🙂
viete moj maly lozil ako 5 mesacny a ja som sa ho tolko nanosila na rukach lebo celu zimu nechcel sediet v kociku a chodit este tak nevedel.tak ked sa skoncilo toto trapenie tak som bola cela stastna ze konecne sedi a mozme sa normalne prechadzat.

tanika5
14. sep 2011

ozaj babeny, už ked hovoríte o tých kefkách, chodíte už aj k zubárovi? my zatiaľ nie, muž mal inú zubárku, ale konečne ho zobrala moja a chceme zobrať aj Domka aby si tam zvykal a nebál sa, lebo ked bude po mne tak amen tma :D :D

hoogy
14. sep 2011

@tanika5 no my sme boli s malym minuly rok v decembri prvy krat. aj to bola nahoda lebo som ja isla na prevntivku a kedze je to nasa znama tak ho rovno pozrela, malemu sa to pacilo lebo vsetkym pozerala do ust tak sa potesil ze aj jemu pozrela :D. teraz musime najst novu lebo sme sa prestahovali.

dupinka
14. sep 2011

@tanika5 my áno, po 1.roku sme začali. Pýtala som sa našej zubárky, či môžeme prísť s malým, že odkedy sa chodí a ona, aby sme prišli.
Tak chodíme 2x ročne. Pozrie mu zúbky, spočíta a naposledy mu ukázala, ako si má čistiť zúbky.
Aspoň si zvyká na ňu a na to prostredie.

hoogy
14. sep 2011

@zuzkaprofant haha tak aspon nieco🙂 obsluzil sa sam.matko chodi spat az o 1 takze papame uz predtym lebo spi aj do 4 a to nam bolo uz neskoro. ale tiez sme zvykli tak ako vy az po spanku papat.

tanika5
14. sep 2011

@hoogy
@dupinka ja som sa pýtala zubárky ked mal malý rok, že kedy máme začať chodiť, povedala, že máme čas pokiaľ sa mu zúbky nekazia. Ono je to zasa ale o tom aby si ozaj na to tie deti zvykli, aby sa nebáli. Preto chcem aby šiel s nami v oktobri. Len neviem čo povie zubárka, bo teraz mi po roku prosíkania zobrala manžela, inač ma plno. Ale tak snád ho zoberie, ved má zubky zdravé a ešte mu aj tri stoličky nestihli narásť. 🙂 Domko tiež každemu pozerá na zuby, dokonca aj Labradorovi čo majú naši na chalupe :D On je ináč straaašny pedant, kamosky mu hovoria Monk, bo sa stále len umýva, neznesie akukolvek spinku 😖 doma ked najde smietku na zemi tak robí taký krik pokial to nezdvihnem :D zubky si umýva rád, ja mu ich vzdy este dočistím. Hlavne nechcem aby trpel kôly zubom tak ako ja :( V detstve panický strach, zuby pokazené a teraz pravidelné návšety u zubarky a kooooopa penazí v čudu :(

iinuska
14. sep 2011

@ladywitch26 aj ja zhanam na zimu pre Adamka vak na spanie, Tiez sa stale odkopava, ale taky velky som zatial nevidela

hoogy
14. sep 2011

@iinuska ja sa ti skusim opytat kamosky,kde kupuje, jej mala este spava vo vaku. ona je sice len o mesiac starsia ale vysoka je uz ako 4 rocne deti. genetika:D

hoogy
14. sep 2011

@tanika5 aj matko je presne tak isty. vsetky spinky povysavat poumyvat. ajmoja zubarka mipovedala ze ma cas.ale potom som bola rada ze ho pozrela. bola to skor nahoda.a chcem aj tu najst len este nebol cas na to. hlavne teda tiez kvoli tomu aby sa nebal. my inak mame zdrave zuby s muzom,ale nechcem sa na to spoliehat

sirinka
14. sep 2011

@iinuska nechaj si usit....

tanika5
14. sep 2011

@hoogy no ved my tam pojdeme s mužom a zahram to tak, že nech ide dnu aj s malým aby sa pozrel :D zubárka ja napohlad prísna, ale ináč je 1000%ná, ja som tu u nas teda pochodila XY zubárov a nik lepší od nej sa nenašiel 🙂 tak uvidíme ako dopadneme 🙂

iinuska
14. sep 2011

@sirinka hej, uz aj nas tym som rozmyslala

dupinka
14. sep 2011

@iinuska videla som v "pre deti"

ludmilabb
14. sep 2011

ahojte zienky 🙂 🙂 🙂
trosku som si vas prebehla ako z rychlika, temy co deti vedia, maju vediet atd...
my kazde rano vstavame o pol siedmej aby sme odcupitali do jasli, vyplakavanie rychlo preslo teraz je len problem rano vstat, kedze ju musim budit tak reve ze chce este spinkat 😝
a mam s nou jeden problem ked zapalime vecer svetlo tak cumi do lampy a my nemame v obyvke a kuchyni kryty takze sa pozera rovno do ziaroviek uz mam na nu take nervy, zmuri, rehli sa a napriek robi, musim zhasinat, potom prd vidime aj vase nieco podobne robia?

borocka
14. sep 2011

@hoogy tak 9mesacny chodil za jednu ruku a stacilo presjt do obchodu a naspat, hodina zabita. 10mesacny chodil sam,a tiez sme sa len tak tarali, na prechadzke bez ciela. bolo to na jar, pekne pocasie, maly mal len nejakych 8kilo, bolo to pekne. maly si pomaly capkal, zoznamoval sa s terenom vonku, vsetky deti a tety ho chvalili aky je krasny, sikovny,bla bla....mozno sme na takej prechadzke prsli 200-300mestrov, ale pre maleho to bolo az az, aj casu to dost zozralo, ale mne sa to vyplatilo 😉

hoogy
14. sep 2011

@borocka matko chodil uplne sam a nepresli sme ani k druhej babke(ktora byvala 5 domov dalej) kedze mal na sebe este overal lebo bol februar.

tanika5
14. sep 2011

k tým kočárikom 🙂 my bývame na kooonci mesta kde nie su ani obchody ani nič podobne, doslova ako na vyhnanstve :D ale od dvoch rokov kočik používame veeelmi zriedka, naposledy v july na beckovských slavnostiach a to len kôly spánku . Rodičia byvaju na opačnom konci mesta cca 3-4 km. Chodili sme s kočíkom, ale Domko v nom sedel asi 5 metrov a potom už ho nezaujímal. Este ked sme sli aj s manželom tak to bolo v pohode, jeden bral kočík, druhy išiel s Domkom, ale nakolko je manžel stále v praci a nahanať aj drobca aj kočik sa mi nechce 😎 tak už pomaly zapadá prachom v kočikárni :D no teraz vsak má Domko nejaké divné obdobie, že by sa stale nosil, ale vždy ho motivujem niečim aby siel sam tak uvidíme ako to dopadne 🙂 a v prípade, že sa nám ten kusisko od rodičov nechce slapať peši tak to istí taxán 😎

sirinka
14. sep 2011

@borocka
@hoogy ja kebyze chcem ist peso do najblizsieho obchodu s detmi, tak cele doobedie by som si mohla vyhradit na to hehe

dm1
14. sep 2011

ja mam v okoli tiez mamicky oc nechodia s kocikom uz ale vacsina este ano. uz len preto ze chodime na rozne ihriska ktore su dalej od nas a je nemozne tam ist pesi tam este ano ale naspat uz by unaveny nevladal je to daleko. Tu chdoime pesi pri nas aj do obchodu ak nepotrebujem toho vela. Pre mna je skor boj ho niekedy v tom kociku udrzat ked ozaj potrebujem sa rychlo niekde presunut. V ZOO v lesnej sme ho teraz len tlacili pekne cupkal sam

tak dnes sme si dorobili cele predoperacne vysetrenia v pondelok nastupujeme do ziliny 😔

iinuska
14. sep 2011

@dm1 drzim palce, hlavne nech je vsetko v poriadku