Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
23. sep 2011

@ladywitch26 ja tiez babam davam do poharikov asi deci vody s tym ceckom...lepsie je pre nich psychologicky, ked je kyslejsie, ale menej ako naopak... 😝

luba142
23. sep 2011

@ladywitch26 ale zase si myslim,ze po castiach je to lepsie, lebo ak das vacsiu davku naraz tak to vyluci, ja si napr davam rana 500 a poobede dalsiu 500, alebo uz menej podla toho ci nieco na mna lezia alebo nie, takze aj stanke by som to aspon na 2 davky rozdelila na tvojom mieste 😉

kosska3003
23. sep 2011

@luba142 to to ceccko z dm sa musi niako vo velkom mnozstve vody rozrobit lebo tiez chcem malej kupit teraz na zimu ked zacina sezona chorob kupit a neviem sa rozhodnut ake kupit

luba142
23. sep 2011

@sirinka no tak zatial sme nemali nejaky dalsi problem, a na DMS nas este neobjednali tak snad nie, preto sa aj velkym davkam nejakym vyhybam pre istotu , ja si myslim,ze 500 za den by malo stacit pri liecbe a preventivne jej do tej 300 vky dam

sirinka
23. sep 2011

@luba142 no napr. pokial je v tele tolko vela cecka, ze ho musi vylucit, tak je to vynikajucy sposob na preplachnutie mocovej sustavy, kde este to vylucene cecko precisti kanaliky 😉 takze v podstate nic nevyjde celkom nazmar...

sirinka
23. sep 2011

@luba142 jasne, kym nemas istotu, tak radsej s mierou.

@kosska3003 to DM cecko sa moze rozrobit v akejkolevk tekutine, voda, caj, mlieko, polievka....a v akomkolvek mnozstve...mozes dosladit sirupom, melasou, medom....

luba142
23. sep 2011

@kosska3003 no tak ja som to dala malej do 2,5 decovej flase a behom hodky to vypila, len tam mala 2 odmerky, zajtra jej tam dam 3, lebo mala aj citrov v tom caji....inak ako tu radila aj jaamat tak tie cmulacie od Jamieson by si mohla skusit,ked ti mala malo pije

kosska3003
23. sep 2011

@luba142 no mne mala dost pije ked jej to dam do dzusu tak vypije aj 2dcl na ex s tym nena problem ale caj ten mi tak rychlo nevypije ako sa vola ten vitamin som to aj mala uz napisane ze to kupim len mala mi to kdesi stratila

luba142
23. sep 2011

@kosska3003 DAS Gesunde plus- vitamin C pulver je to taka modra nadobka gulata

kosska3003
23. sep 2011

@luba142 diik

sirinka
23. sep 2011

@ladywitch26 pocuj ty si ma tak navnadila s tou vasou tortilou, ze ja som dnes normalne tortily kupila a budu zajtra na obed 😀

dupinka
23. sep 2011

@sirinka ja mám na ne celkom fajn recept:
Ingredience
2 hrnky hladké mouky, 50 g sádla, 1/2 hrnku vlažné vody, sůl
Postup
Na vále smícháme mouku se solí. Doprostřed uděláme důlek, kolem něho naskládáme kousky sádla a do důlku nalijeme vodu. Nejdřív vidličkou a pak rukama zpracujeme tuhé vláčné těsto. Zpracováváme tak dlouho, než se začnou dělat na povrchu těsta bublinky. Těsto rozdělíme na 12 stejných kousků a každý rozválíme na kruh o síle listu papíru. Suchou pánvičku na plotýnce rozehřejeme. Na rozpálenou dáváme po jedné placky a opékáme z každé strany asi 10 sekund. Na tortilách se začnou dělat puchýřky, jejichž vršky můžou zhnědnout (ale ne celá placka!). Tortily plníme opečeným masem, zeleninou a dresinkem, např. Případně můžeme podávat jako přílohu k masu.

kosska3003
23. sep 2011

@borocka prosim ta ty si tu davala davnejsie prispevok ako oducit dieta od plienky za 10 dni ci ako sa to volalo nevies to v rychlosti najst kde to je kamoska by to chcela dik

ladywitch26
23. sep 2011

tak baby, uz tu mam novu aupair. prve dojmy zatial velmi pozitivne, aj stanke zda sa padla do oka. tak drzte palce. 😉

sssimi
23. sep 2011

@ladywitch26 bože to už? že pozdravujem. Ani som nepostrehla, že bolo 23. Tak nech "dobre slúži"!

ladywitch26
23. sep 2011

@sssimi uz...pred hodinou 😀 a sluzit nemusi, hlavne nech sa hra so stankou 😉

sssimi
23. sep 2011

@ladywitch26 veď áno. Treba jej len povedať čo vyžaduješ. Upozorniť na to čo nechceš a ona sa prispôsobí.

sssimi
24. sep 2011

@kosska3003 tak tomu verím, že kým ja porodím, tak sa budeš gúľať ty 😉 . Zvolila si správny prístup, to ma teší. Tak si to užívaj. Nám sa podarí vždy bez snaženia takže z toho nič moc nemáme 😀 , ale zase čo by niektoré za to dali. Mm sa mi smeje, že len špinavé slipy na mňa hodí a už som v tom 😖

iinuska
24. sep 2011

@ladywitch26 tak snad to tentorat uz bude na dlhsie 🙂

iinuska
24. sep 2011

Dnes mi volala kamoska, ze ci nechcem ist s Adamkom na ten koncert Podhradskej a Csanakyho, tak poobede ideme.

borocka
24. sep 2011

@kosska3003 skusila som pohaldat,ale vtedy som sa k tomu len tak nahodou nechcene preklikla. ale vidi sa mi ze @sssimi si to citala a aj podla toho skusala sarku oducat,tak mozno to ma niekde ulozene.

borocka
24. sep 2011

vcera sme mali rodicovske, tak som raaaastla do vysin 😝
ucitelka hovorila,ze ked maju 20deti a potrebuju sa vychystat na prechadzku,tak ocakava ze aspon ti co uz do skolky chodili si otvoria skrinku a prezuju sa,alebo sa budu aspon snazit (nakoniec su to uz 4rocne decka tak myslim ze to by mala byt samozrejmost), tak rodicov vyzvala aby ucili decka troche samostatnosti. ze oni doma ked idu na prechadzku tak obuju jedno dieta co su 2minuty,ale ony musia kazda po 10deti a to je hned 20minut.
a potom pochvalila patka, ze je tam najmladsi aj najmensi, ale si sam vyzuje sandalky,vyberie si botasky a snazi sa obut,ze obcas netrafi na spravnu nohu,ale hlavne teda nesedi a necaka 😔 🙂 🙂
a vravela ze pocas "vyucovania" berie praktikantka tychto nasich 2rocnych vedla,kde sa ucia hrat.aby vydrzali pri jednej aktivite aspon 20minut. tak samozrejme ze pato nic, ze sa tmoli len za ucitelkou,ze sa nehrava. ale ze vdzy hracky upratuje, co povedala ze nie je samozrejmost ani u starsich deti, tak ma zas o 10cm natiahlo do vysky 😉 😀
no a este tam maju dva vyrastky co sa biju, taki 4rocni bratranci sa medzi sebou obtlkaju a obcas nechtiac schyta aj tretie dieta a vraj uz sa do tretieho aj pustili bezdovodne. a co som pochopila,tak tito dvaja vyvadzaju pri jedle a moj tak isto ako aj vsetky ostatne decka to opakuju.
a rozpravala nam ake akcie pre deti chystaju, ake besiedky budu mat,tak myslim ze celkom aj rusno bude. za mojich cias sa tolko programu nerobilo.
mala som aj celkom dobry dojem z rodicov, az na tie dve mamy co maju tych bitkarov, tie mi od prveho pohladu nerezali.

mystery7
24. sep 2011

@ladywitch26 vdaka za numerologiu, trafila si ich-zatial 😉 uvidime ako dalej. Napisem o 18 rokov 😉

Tak Mirkovi je uz lepsie, zaludok, kakanie ok. Ale spustili sa mu take sopliky..... 🙄 🙄 nasadila som sinupret, odsavame a odsavame. Zacal aj pokasliavat, tak dostava sinupret. Podarilo sa mi kupit C v DM, bolo psledne!!!

sirinka
24. sep 2011

@mystery7 hm drobcek, ako mal oslabenu imunitu, tak vsetko sa u neho nakopilo...ale tak sa zase da dokopy...
pripadne na rekonvalescenciu mozes skusit probiotika, ak mas nejake kvalitne overene, alebo colostrum a to cecko...inac aj nasa klara dnes zacala soplit, tak pekne pije cecko cely den az som prekvapena a davam jej homeokomplex aconitum....

ladywitch26
24. sep 2011

@borocka tak to fakt nepochopim, ze 4 rocne sa este nedokazu obut...stanka si uz peknych par mesiacov vie bez problemov obut topanky. s niektorymi jej pomaham,lebo ma hrubsiu nohu a tam jej musim jazyk az von vybrat,aby ju obula, ale ostatne zvlada sama. a stanka mala tiez prvy den problem, ked ucitelka zavelila,ze odkladaju hracky a ide sa kreslit. stanka sedela dve minuty a odbiehala ku hrackam, ale ked ju vratili, ze nie, ze teraz sa uz nehra s hrackami, tak spustila reeeev...no musi sa proste naucit trosku rezimu 🙂

inak baby, nova aupair je cosi podobne, ako nika, tak sa vytesujem... 🙂 🙂 🙂

mystery7
24. sep 2011

@sirinka boli vcera s mm na prechadzke a zrazu prisiel ladovy vietor a prefukol ich. Mirko len soplikuje, sem tam zakasle (stodal) ale mm chytil horucky ☹ 🙄 tak ich napchavam tym ceckom.
Probiotika dostava nutrolin b, neviem ci osvedcene, ale dr nam odporucala.
Co presne je to colostrum?

mystery7
24. sep 2011

@ladywitch26 tak sa tesim s tebou 🙂 som rada, ze to vyslo. Drzim palce aj dobuducna.

ladywitch26
24. sep 2011

@mystery7 to dakujem @sssimi, ona mi dohodila 😉

inak baby, je toto normalne, aby som tento tyzden zahlusila uz 15 mega pavukov? a jeden taky mensi sa mi dokonca usadil vovnutri pece, ktora sa denne pouziva a robi si tam pavuciny??? 😕

borocka
25. sep 2011

@ladywitch26 😲 😲 😲 ja teda pavuky ani hmyz nemusim. viem ze mi to (aspon povacsinou) nic nespravi, ale proste su mi tie zivocichy protivne. mam z nich zly pocit. neviem ako by som v dome zila s takymi spolubyvajucimi 😕 😕