Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
14. okt 2011

@mystery7 co tam potom ako budete vyzerat??? ja sa neobliekam podla datumu,ale podla teplomera!!!!!!! ak sa ti zda ze je moc chladno,tak si dajte zimnu bundu a hotovo. ked bude pod nulou,tak pod nu dostanu chlapci teplejsiu mikinu.
ja uz mam tiez kupenu jednu plysovu zvnutra a na poobedne prechadzky ju vyuzivam. doobedu tu mame krasne slnecno, aj dnes bolo babie leto. ale vecer uz sa aspon mne teda neda vydrzat.

kosska3003
14. okt 2011

@borocka no ale nic neschvalili lebo padla vlada tak asi ani neschvalia ja si to platim uz skoro rok

zuzkaprofant
14. okt 2011

@mystery7
@mystery7 ja uz malemu cely tt davam zimnu bundu a ked bdue teplota stale okolo 10stup dam aj tensie pancusky lebo mne osobne je dost zima a ked zafuka tak aj ciapku vtahujem z tasky🙂

monkap
autor
14. okt 2011

ja uz davam teraz pancusky ...

dm1
14. okt 2011

ja tiez davam pancusky je tam zima jak fras. ked bude pod nulou dam teplejsie gate a pod bundu sveter. Zatail som zo zimnej bundy vybrala taku vlozku takze nie je taka tepla alebo dam mikinu a na to chlpatku

ked bol maly s mm doobeda vonku tak prisiel a mal strasne studene rucicky inak vsade teplucko normalne som nad rukavicami zauvazovala :-P

borocka
14. okt 2011

tak ja zimnu bundu este nemam kupenu,ale do polky novembra by som to chcela odbit. a pancusky davam, ono sice aspon u nas svieti krasne slnko, ale je uz dobre zubate. na jednej strane nechcem maleho preteplit, nerada by som aby dopadol ako ja. a na druhej strane mi je proti srsti ze seba obleciem teplejsie ako jeho.
inak tu cez den mame tak 10stupnov ( 5stunov mi to ukazovalo o pol jedenastej v chladku) ale teraz by som povedala ze budu ledva 2-3 stupne nad nulou a to uz je uplne kludne na zimnu bundu.

borocka
14. okt 2011

@dm1 inak aj moj mava non stop ladove ruky. minulu zimu to bol s rukavicami boj, uvidim co na to povie teraz. ucim ho trochu na vrecka, alebo mu aspon jednu ruku ohrievam v mojej. ale mam pocit ze jemu take skrehotlinky nevadia.

sirinka
14. okt 2011

tak my zatial bez puncosiek a prechodne bundy, pod to ale maju svetre a ciapky....

iinuska
14. okt 2011

ja obliekam Adamkovi take zateplene nohavice bez pancusiek, a prechodnu bundu, pod nu tricko s kratkym, tricko s dlhym rukavom, vesta.

jamaat
14. okt 2011

@mystery7 Akurát dnes ráno som to skúsila, ale nezabralo. Divne na mňa pozrela a robila si aj tak po svojom. Dnes ešte nebol prezliekací hysák, tak som pripravená, že večer si to odkrútime.

jamaat
14. okt 2011

@borocka Ja som mala ako dieťa studený odchov a aj tak som veľmi zimomravá a háklivá na zimu. Ja aj keď v 30-stupňovej horúčave zmrzlinu jem, tak sa mi sopel pustí. Síce len na chvíľočku, ale pustí. Bez vreckovky ja zmrzlinu jesť nemôžem. 🙂 ...Takže to bude aj organizmom, nie len obliekaním v detstve.

emode
14. okt 2011

@borocka v momentalnej politickej situacii asi tazko nieco zrusia 😉 ale spolahnut sa na to neda, to mas pravdu ...

kosska3003
14. okt 2011

@emode aj tak to nemali zrusit pre tie co si to uz platia len ze uz nemozu nove vstupit tak si pekne plat oplati sa to

hoogy
14. okt 2011

ja tiez este pancusky nedavam. davam teplejsie gate alebo teplacky take teple a hore tielko, tricko s dlhym rukavom mikinku tensiu a prechodnu bundu. este sa mi nezda tak zima ze na zimnu bundu. ale zase my sme dost juzne a je tu teplejsie.

hoogy
14. okt 2011

inak moji chlapci sa uz aj kupat isli.dnes sme tu mali susedov na navsteve a maleho to nejak vycerpalo🙂

sssimi
14. okt 2011

Ahojte baby.
Tak my sme od dnes opäť doma s kašlom. Zatiaľ každý druhý týždeň je doma chorá. Doktorka povedala že má ružové mandle a na tie sa každá pliaga chytí, tak odporučila nechodiť do kolektívu. A dnes jej zistila šelest na srdiečku. Akože jedna správa lepšia ako druhá..... Dnes sme chceli skúsiť s mamou či by malá u nej spala (býva nado mnou), ale ešte len čo som to malej povedala, tak sa hneď pratala domov, že ona tam nebude a furt len mamina, mamina.... Včera tu bola kamoška s malou a Sarah celú návštevu na mne prehučala čo tak žiarlila. Od kedy odišiel mm tak ideme dole vodou. Do nedávna jej bolo jedno či sa hrám s inými deťmi. najhoršie je že nikto na ňu nemá nervy, keď plače a takto mi ju nikto nechce nikam zobrať a to speje len k zhoršovaniu situácie.
Dnes sme boli kúpiť čižmi. Prišla za nami predavačka a tým pádom Sarah prestala spolupracovať. Vyskúšali sme 2je čižmy a mala som dosť, tak som zobrala hneď tie prvé.Teraz tu v nich už 3 hodiny pobehuje.

sirinka
14. okt 2011

@sssimi aj ja som mala selest na srdci...chodila som pravidelne na kontroly asi do 7-8 rokov a potom uz to bolo ok....

sssimi
14. okt 2011

@sirinka mne doktorka povedala, že keby je to vážne, tak Sarah neprospieva. Zatiaľ to vraj bude sledovať ona, ale že budeme musieť ísť na vyšetrenie na kardio do Nitry. Vôbec netuším ako sa tam dostanem. Dúfam, že nás pošle až keď budeme mať druhé auto. Lebo toto požičiavanie a otravovanie ma vrcholne nebaví....

dm1
14. okt 2011

@sssimi asi jej chyba tato a tak sa upla na teba

sirinka
14. okt 2011

@sssimi tak mas narok aj na sanitku, nie? kebyze uz sa inac neda....

borocka
14. okt 2011

@sirinka
@sssimi myslim ze narok na sanitku je len v akutnych a zivot ohrozujucich situaciach. aj v tomto su prisnejsi. minule bolo v spravach ze chlapec mal nehodu na stavbe,klinec sa mu zabodol do oka. v miestnej poliklinike ho osetrit nemohli,tak sa musel trepat do okresneho mesta a spolujazdkyna bola jeho priatelka bez vodicaka.
narok na sanitku nemal,pretoze to nebol zivot ohrozujuci pripad. ale to ze nevidel pred seba a takym jednanim o ten zivot mohol pripravit aj dalsich ludi na ceste uz nikoho nezaujimalo.
a aku velkost cizmy ste kupili?

dm1
14. okt 2011

@borocka ono mas narok aj na odvoz na vysetrenie sanitkou v niektorych pripadoch ale je to ako zberna sluzba cesta moze trvat velmi dlho ked sa zastavuje niekoho vysadit. svagor tak chodieval do blavy na chemo ale potom ho to prestalo bavit sa tak terigat a chodil vlakom bol doma ovela rychlejsie aj ked to si uz musel platit cele

sirinka
14. okt 2011

@borocka hej, lebo je RZP a potom su obycajne sanitky bez vybavenia, vyslovene len na prepravu ludi na rozne vysetrenia, zber materskeho mlieka a pod...

sirinka
14. okt 2011

@borocka no a tu prepravnu, tak to treba dopredu objednat tusim minimalne jeden den dopredu, aby to na dispecingu zabezpecili, naplanovali a to ked sa ti stane uraz, ktory ta neohrozuje na zivote, tak RZP ta nevezme, ale bohuzial ani takato obycajna sanitka.... 😒

hoogy
14. okt 2011

@sssimi neboj ono sa to utrasie. aj matko byval takto na mna naviazany a potom sa to utriaslo troska. ja som sa snazila aby travil viac casu aj s inymi ludmi s mojimi rodicmi a vtedy nebol ani umrncany. a neboj to mas urcite len ty taky poci ze tym niekoho otravujes ze si pozicias auto.

borocka
14. okt 2011

@sirinka a neplati sa za prevoz tou sanitkou co si dopredu objednas??
tento nas system nema hlavu ani patu. chapem ze chcu obmedzit zneuzivanie sanitiek, ale konkretne ten chalan s klincom v oku.....tak mozno sa na taky klinec nezomiera,ale na soferovanie s nim oku celkom urcite!!!!!!!

sirinka
14. okt 2011

@borocka no zrejme nejaka taxa sa plati za kilometre, ale predpokladam, ze zalezi aj od diagnozy pacienta...neviem, presne...

sssimi
15. okt 2011

@dm1 Aj ja si myslím. Síce si skipujeme denne, ale to je o ničom.

@sirinka Vidíš to ma nenapadlo tá sanitka. Veď aj keby som platila, tak snáď nie toľko ako za taxi-dúfam.

@borocka 25ku-vnutorná dlžky je 16cm. Takú som hľadala a pekne sa dala vybrať aj vložka, tak som jej to hneď prirovnala aj keď len po sediačky, lebo nespolupracovala. Tam si ju nechcela obuť a večer doma si ich nechcela vyzuť až kým nešla do vane. 😀

@hoogy ja sa tiež snažím, aby bola viac s inými, ale vlastne okrem mamy sa veľmi nikam nedostanem bez auta. No aj ona je buď v robote alebo s frajerom alebo si potrebuje svoje veci zariadiť. A aj keď k nej prídeme, tak je malá umrnčaná a chce ísť domov. To by mi ani nevadilo, ale vidím že mame to nie je príjemné a tak sa radšej spakujem. Kedysi k nej chodila Sárka v pohode. Aj sama sa pýtala, ale teraz by najradšej doma so mnou sama sedela. A ešte sa aj strašne hanbiť začala.... No dúfam, že ju to prejde čím skôr. V pondelok ideme na 3 dni k švagrinke, keď nemôže ísť do škôlky.
A za tú škôlku som fakt vďačná, lebo inak si to ani nechcem predsatviť čo by to moje dieťa dokazovalo.

jamaat
15. okt 2011

Včera som sa aj zabudla pochváliť, že bol deň bez hysáku. Ale keďže som sa pochválila, tak dnes je dosť možné, že budú ešte dva 🙂

iinuska
15. okt 2011

ahojte
U nas je dnes krasne, slnko svieti, sice pofukuje studensi vietor, ale je pekne. Doobeda sme boli skoro 2 hodky vonku s firstbikom
Inak musim pochvalit Adamka, asi 2 tyzdne sa mu pekne dari povedat '' r ''. 😅

@sssimi no neviem ako je to s tou sanitkou. Skus sa opyatat detskej lekarky, ale podla mna sa ten prevoz neda vybavit.