Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
27. okt 2011

@hoogy Niečo splietala s drahým vysávačom, podľa mňa nebol drahý a o tom v tej žiadosti nebola ani zmienka.
Nemyslela som, že detváky vám hovodia úplne zrozumiteľne, ale emka ešte netvorí vety, ona len heslovite. Čiže "osem háda nono" je celá veta 🙂

mystery7
27. okt 2011

ahojky
Dnes mi v skolke povedali, ze maju kiahne 😝 Mirko je zaockovany, dufam, ze to nechytim ja alebo Slavko.
Slavko dnes predviedol pekny hysacik. Bol unaveny, ale nevedel zaspat. Neustale si sucha dasna o seba. Zuby, zuby 🙄

hoogy
27. okt 2011

@jamaat jaj no matko sem tam povie vetu,ale velmi vela este heslovite ako emka.ma par naucenych viet co vie povedat dobre🙂

hoogy
27. okt 2011

@mystery7 dojdeme k vam 🙂 ja by som chcela nech to amme uz za sebou

kosska3003
27. okt 2011

@jamaat no Marika sa snazi povedat vetu ale sa jej pletie jazyk este tak rozumiem jej dve slova a ja si domyslim co asi tak chce 😀

jamaat
27. okt 2011

@hoogy
@kosska3003 No tak ste ma celkom potešili s tým rozprávaním 🙂

luba142
27. okt 2011

@jamaat nasa uz rozprava zrozumitelne dost,ale v tretej osobe 😀...ona chce papat, ona chce napit a stale len ona, ona, niekedy uz sa jej podari aj povedat idem curat, idem papat 🙂

@hoogy mala si k nam prist v maji my sme ich mali, teda decka obe 🙂

luba142
27. okt 2011

@mystery7 ak to nebude mat Mirko tak to nemate odkial chytitz, myslis,ze zo skolky ked po neho ides?

mystery7
27. okt 2011

Mirko uz celkom pekne vie skladat vety.
Ja sa kiahni bojim, lebo ako dieta som nechodila do skolky a teda som este nemala. Musim omrknut co sposobuju v dospelosti 🙄

luba142
27. okt 2011

@mystery7 no tak ani moj mm ich nemal a mali sme to doma mesiac a ani ich nedostal, takze ani u teba to nie je pravidlo 🙂

mystery7
27. okt 2011

@luba142 ano bojim sa ze to chytim, ked ponho chodim ☹

kosska3003
27. okt 2011

@luba142 moja tiez v 3 osobe ale nie ze ona ale Marika chce Marika ide a tak ako ona pekne zrozumitelne ze ja jej rozumiem iny tak ani nie 🙂 ale ked mi chce nieco rychlo povedat tak sa jej zapletie jazyk lebo este nevie to slovicko povedat ale tak nakoniec sa nieko k tomu dopracujeme ale vidim na nej ze kazdym dnoj je to lepsie a lepsie

luba142
27. okt 2011

@kosska3003 no tak nasa uz aj papuluje takze asi je popredu od vsetkych 😀 😀 😀

luba142
27. okt 2011

@mystery7 to si nemyslim

jamaat
27. okt 2011

@luba142 Hm, tak Emka už začala pekne používať osoby...papám, papáš, papá

borocka
27. okt 2011

pato rozprava krasne, zrozumitelne. lepsie ako mnoho starsich decak. ale teda gramatika 😀 😀 😀 co on v nej vyplodi 😀 ma sekeru, tak sekeruje. ma pilu, tak piluje. pes sa na retaz nepriviaze ale zavesi 😀 mys sklonuje obcas ako myso a inokedy ako mysa ( videl som mysu, ukaz mi mysa), niektore slovesa pri sklonovani dokomoli,
ale zacal krasne opisovat: krasne tricko, vonave tricko, dobre jedlo, zle jedlo, chutne, pekne, mile, sikovne, velke, male, mensie, vacsie, skarede,...........porovnava veci. obcas mi dava komplimenty: maminka,pekny mas copik. daj si tuto sponku lebo je krajsia.
aj vo vyjadrovani mu skolka pomohla, vety su zlozitejsie, clenitejsie, a hlavne ozaj zacal porovnavat, vytvarat opozita

kosska3003
27. okt 2011

@jamaat no nakoniec je aj sikovnejsia moja vobec nepouziva osoby vsetko v 3 osobe

borocka
27. okt 2011

@luba142
@mystery7 a neprenasaju sa kiahne aj sekundarne? akoze mirko sice zaockovany chyti za ruky nakazene dieta a prenesie infekciu na niekoho dalsieho (slavka) ked ho potom doma pohladka? neviem, pytam sa.....
a pato tiez papuluje, uz dlho. odvrava a spekuluje ako by mohol moje slova prekrutit aby sa mu lepsie hodili.

iinuska
27. okt 2011

jaj, no ja musim Adamka len a len chvlit, co sa rozpravania tyka. Nase 4-rocne krstniatko nerozpraba tak cisto 🙂

luba142
27. okt 2011

@borocka ee musis byt v styku s chorym, teda siri sa to vzduchom,ale je to tak infekcne,ze to mozes chytit aj ked tam ten s kiahnami neni,ale pred par hodinami sa v tej miestnosti, obchode pohyboval, takze ono teoreticky je mozne zeby sa aj mystery nakazit mohla, lebo ak bolo ten niektory den v skolke v satni chore dieta tak ten virus tam je, ale ani sa nemusi. Ved nasa Babula bola tiez este na stretku infekcna a nemali ste to nikto 🙂

jamaat
27. okt 2011

@borocka Dnes som si v Lidli kúpila termoprádlo, tak som si gate doma skúšala, Emka prišla, pohladkala ma po kolene a povedala: Krásne! (teda káše, či ako to hovorí) 😀

sirinka
27. okt 2011

@mystery7 nebezpecne su pocas tehu najme...mas vysetrene protilatky?

hoogy
28. okt 2011

@kosska3003
@luba142 aj matko pekne pouziva osoby. ty ja moje tvoje :D ale nehovori este pekne cisto.uz ho castokrat aj hresim lebo vidim ze ked chce tak povie pekne.

matko ma posledne dva dni zalubu ze si zoberie kameru a pozera si tam stare videa co sme nestihli stiahnut. uz ma posiela aby som stromcek isla kupilt a ked som mu povedala ze jezisko nosi stromcek. tak mi povedal tak zavolaj :D

@mystery7 no ze v dospelosti to moze mat troska tazsi priebeh.preco sa nedas teda aj ty zaockovat?ci to sa neda v dospelosti? ja by som uz chcela nech to matko za sebou musim sa susedy opytat ze ci nemaju aj tu v skolke :D

mystery7
28. okt 2011

@hoogy nezaockuju ma lebo kojim ☹ ale vraj dospelych uz neockuju.
@sirinka mne moja dr hladala v karte a nemala som to tam vyznacene. Myslis, ze aj tak by som to mohla mat prekonane?

hoogy
28. okt 2011

@mystery7 jaj zabudla som,ze kojis :(

a nedaju sa tie protilatky zistit aj teraz nejakym testom?

sirinka
28. okt 2011

@mystery7 samozrejme, existuje dost vela ludi - deti, ktory prekonali kiahne skrytou formou, resp. mali par vyrazok, ktore rodicia nepripisali kiahnam, alebo ich mali niekde vo vlasovej casti, kde si ich nikto nevsimol 😉
to ze si kiahne nemala mozes z istotou povedat iba po vysetreni protilatok...
napr. my sme styri sestry a podla mami a zaznamov sme ich nemali ani jedna...divne...ale protilatky nemame ani jedna vysetrene...

mimi21
28. okt 2011

@jamaat no tak k tej skolke, aj mne rozum zastava, my sme tiez mali rodicko, bol mm ale povedal, ze poslednykrat 😅
bola tam jedna mamicka co riesila chore deti v skolke, ja viem, ze niektore mamicky davaju nedoliecene deti do skolky, ale to co ona tam robila to bolo hrozne, prisahala ze ona dava zdrave dieta do skolky a ono ochorelo tam, neviem ci s nim inak chodi v nejakej vakuovej bubline, lebo ona stale omielala, ze maly musel ochcoriet len tam
viem, ze najvacsia pravdepodobnost je ze ochorel atam, ale oto co tam ona stvarala bolo vraj hrozne, utocila na ostatne mamicky a tak
no a minule som ju stretla v chodbe, ked som bola pre ninku, tak podrobovala vysluchu riaditelku, kolko deti je chorych a kolko chodi do skolky, kolko ich kasle a ktore maju sople, hovorila to brutalne arogantnym tonom
a potom sa otocila ku mne a takym istym hnusnym tonom sa prihovorila emka: a ty malicka mas kolko? no ja som mala dost
dokonca ziadala aby deti nosili po kazdej chorobe potvrdenie od lekara, ze mozu ist do skolky 😕

mimi21
28. okt 2011

no a k dnesnej noci: o pol9, o pol11, o pol12, o pol1, o jendej, o pol2 som dala nurofen, lebo vecer som sla na zumbu a zabudla som, to potom potiahla az 2 hodky v kuse, teda do pol4, potom o pol5 a vstavali sme o 6.45
som totalka KO ale najhorsie je , ze ja uz ked vstanem tak potom neviem zaspat, ani vcera som si doobeda s emkou nepospala
ale myslim ze jej idu horne jednotky, lebo som jej aj dasna natierala a uz ich ma dost napuchnute

jamaat
28. okt 2011

@mimi21 To sa emky pýtala, koľko má bacilov? 😀 ....Trúba! Tak nech si platí opatrovateľku.

Ideme s emkou na kontrolu, ale už je OK, aj sople jej pekne na tretí deň, ako brala ATB, prešli. Toto ale boli ozaj hnusné hnisavé sople, ešte aj konzistenciu mali divnú, také kúsky, nie ťahavé hlieny.

mimi21
28. okt 2011

@jamaat nieee, riaditelky 😀