Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
2. dec 2011

@ludmilabb a to vazne potrebuje sofka az taku velkost bundy?????? lebo patovi som kupila dve 92 a su uplne ako uliate. super mu sedia. ja to podla rukavov meriam. a v zime isto tolko nenarastie. minulu zimu nosil 86ky.
nemam rada kupovat prilis velke, ani gate ani bundy, vadi mi ked sa to vyhrna cele. dost je to oblecko hrube, oni su este mali a slabi, nevedia sa tak dobre hybat a este ked im rukavy vyhneme, gate podhneme tak vobec aby sa hybat vedeli.

mimi21
2. dec 2011

@hoogy jeeeej super, gratulujem a silno drzim palce
baby poradte alebo aspon dajte vas nazor: ninka mala do dnes este stale vysoke horucky, volali sme za vyter, ten bol ok ale ked som povedala, ze stale teplotuje - ked prestaval ucinkovat sirup tak isla teplota nad 39, tak dr povedala, ze ide vikend ze sa mame este dojst ukazat, poriadne ju zasa popocuvala, povedala ze je to ok a navhrla este crp test, tak ho spravula, vyslo 25 - podla toho co som nasla na nete tak hranicna hodnota, ktora nemusi nic znamenat, ale dr sa jednoznacne vyjadrila za atb - beru sa kazdych 12hodin, tak som chcela pockat na vecer aby som jej nemusela davat v noci
no a od rana mam pocit, ze uz je to lepsie, ani horucky uz nema take vysoke tak teraz neviem ci jej tie nestastne atb mam davat alebo nie
aj je veselsia, nalada je lepsia, tak mm este navrhol pockat do rana
tak poradte co mam robit, nechcem atb, ale zas sa bojim aby sme to nezanedbali
http://www.choredieta.sk/index.php/laboratorne-...
tu je taka tabulka k tym hodnotam crp

luba142
2. dec 2011

@mimi21 tam je ze 10-25 nasadit ATB, ked vam ich dala, ja myslim,ze to ma brat, neviem ,raz mala Barborka tiez taklto teploty od piatku, cely vikend nic jej ine nebolo, proste len ked prestal uzivat nurofen tak jej vyskocila zasa, v pondelok jej zmerali crp, mala zvysene a zobrali aj moc, nakoniec mala ATB a ked po 3 dnoch vysiel vysledok mocu tak tam mala bakteriu

sirinka
2. dec 2011

@mimi21 pokial ams pocit, ze sa jej to zlepsuje a dr. v podstate nic nezistila, kludne pockaj s ATB.

mimi21
2. dec 2011

@luba142 tam je ze ak choroba trva menej ako den alebo viac ako 7dni a crp je 10-25 tak vtedy treba, ale my sme ten stredny interval

@sirinka no zatial sme nenansadili, pockam do rana ci este bude teplota a tak ale naozaj mam pocit, ze je to lepsie, kasle podstatne menej, dnes zakaslala naposledy okolo stvrtej 😅
a teplotu mala uz teraz aj pod 37, vcera a predvcerom sme sa dostavali tazko len pod 38

jamaat
2. dec 2011

@mimi21 Ja som z tej tabuľky tak trochen jeleň, ale podľa mňa sa nič nestane, ak počkáš do rána s ATB.

mimi21
2. dec 2011

@jamaat no co som nasla viac stranok tak u malych deti je 25 hranicna hodnota, ktora znamena beznu virusovu infekciu
aj vo vytere zo vcera sme mali len virusy, ziadne bakterie
a dr sa aj vyjadrila tak, ze dame "pre istotu" aby to nezliezlo nizsie

ved aj ja som jelen, nic ine nerobi, len rozmyslam ci dat ci nedat

idete zajtra na to spievankovo?

jamaat
2. dec 2011

@mimi21 No ak aj výter vyšiel dobre, tak ja by som počkala s ATB. ...Na Spievankovo by som rada šla, ale mama má oslavu 60-ky, takže asi z toho nič nebude. Jedine že by sme odbehli na hodinu a pol.

mimi21
2. dec 2011

@jamaat 🙂 no dobry napad 😉 musiet sa vytratit akoze na zachod 😀

mimi21
3. dec 2011

no ahojte, tak ninka mala v noci teplotu, tak som jej dala tie nestastne atb, teraz uz len dufat, ze rychlo zaberu a nedostane to aj emka ☹

hoogy
3. dec 2011

@mimi21 joj tak sa skoro vyzdravte.

mne dnes manzel umyva posledne okno ktore mi zostalo lebo povedal,ze mne to nedovoli umyt 🙂 dobre som dopadla 😝 ale aspon budeme mat uz velke upratovanie za sebou a uz budem len vypekat.

luba142
3. dec 2011

@hoogy hehe tak to mas super, teda ked som ja bola tehu tiez muz umyval okna, ale to uz som bola pokrocilejsia s bruskom mensim

hoogy
3. dec 2011

@luba142 :D no ved aj ja som mu hovorila nech to necha na mna nedal si povedat tak umyval :P

hoogy
3. dec 2011

baby ja z toho mojho syna odpadnem...on fici na my little pony :D ako auticka su stale prvorade,ale s tym konikom aj spava si ho vypytal naposledy ked som mu chcela nieco kupit 🙂 no smejem sa na nom ze on je taka polo baba :D

mystery7
4. dec 2011

ahojky
Tu je nejaky klidek.
Vikend za nami, o chvilu bude opat pondelok ☹ Mirko spal vcera do 8:15 a dnes do 8:45, takze cez den ziadny spanok 🙄 my s mm sme viacej unaveny ako on. ale aspon sme si po dlhom, predlhom case rano pospali.

Slavko dnes extremne slintal a zo sna place a place 🙄 dufam, ze ten zub rychlo vyjde.

@hoogy Mirko ma rad kuchynky. Vie sa s nimi krasne vyhrat. Bude z neho kuchar bez capice 😉

hoogy
5. dec 2011

@mystery7 jaj no aj to matko lubi ked kuchtim uz len pri mne sa mota :D
jaj nech vam tie zubky rychlo prejdu.

mystery7
5. dec 2011

tu uz naozaj nikto nechodi??? ☹

hoogy
5. dec 2011

@mystery7 aj ja mam ten pocit ze nikto sem uz nechodi :(

mimi21
5. dec 2011

ahojte baby, ja sem zase idem po radu: mate skusenosti so vsami?
prave mi volala kamoska s ktorou a jej detmi sme boli vcera, ze komplet cela rodina maju vsi - ide mi teraz o to, ci to deti dostali v skolke,kde ninka dnes nebola, alebo to uz mohli mat aj vcera ked sme boli spolu.

kosska3003
5. dec 2011

@mimi21 no ja by som preventivne radsej umyla hlavu sanponom proti vsiam aj u nas to mavaju niekdy deti v skolke

mimi21
5. dec 2011

@kosska3003 no to je urcite prve co rano urobim 😒 musime ho ist kupit

mystery7
5. dec 2011

@hoogy to je tak, ze sme vsetky rozbehane a ked sa tu nerozvinie super tema, tak kazdy len nakukne a nic 😉

@mimi21 zatial nemam skusenost, snad ani nebudem mat 😅

kosska3003
5. dec 2011

super tema posledneho casu co mi tlak zvysuje je Mikulas mala uz dostava od piatku balicky este zajtra dostane od krstneho ktory zapija dnes dceru a pred chvilkou mi volal ze mi ho donese uz v pripiruckom stave
a mala ma sladkosti zasobu riadnu ta by len kinder vajca jedla a nic ine uz mi z toho sibe uz nech je po tom ja by som to zrusila 😠 😠 jeden balik a dost

sirinka
5. dec 2011

@kosska3003 no po mikulasovi mame zasobu do velkej noci...a na velku noc zase daco dostanu aj baby...ved minuly tyzden som este velkonocneho zajaca vyhodila...hnusna cokolada to bola....

jamaat
5. dec 2011

Heh, ja radšej nepíšem, aby som sa nemusela sťažovať, aké fajné priečne obdobie Emka zase má.

kosska3003
6. dec 2011

@jamaat aj Marika ma priecne obdobie ked jej cosi rozkazem tak sa hodi o zem a povie ze hajam a ked jej to zopakujem tak po mne zvresti ez mi vlasy stoja
@sirinka no ja budem na velku noc z toho muffiny robit asi 😀

baby ja som nasla ducha na teste drzte paste aj palce nech to len silnie 🙂

hoogy
6. dec 2011

@kosska3003 ja radsej kazdemu poviem nech mu kupia hracku alebo knizku a jedno kinderko alebo tak. lebo tiez sa na to len hnevam ze same sladkosti. nastastie matko ani neni moc na sladke. tak aj tak viac potesi hracke.

hoogy
6. dec 2011

@kosska3003 jej super tak nech silnie 🙂 ktory DC si? budes augustovka 🙂

borocka
6. dec 2011

aj u nas mikulasujeme. dostal v sobotu v kulturaku pveho, vcera mu mamina dala druheho, dnes rano si v cizmach ani nevsimol co som mu kupila ja 😲 aj v skolke dnes dostanu ( mimochodom konecne tam bude rusno, deti si budu same pripravovat desiatu, robia natierku, pripravuju si chlebicky a potom sa budu s mikulasom ucit) a zajtra este pojdeme do kostola na mikulasa.
na namesti uz mame "vyzdobu" v ramci nasich dedinskych moznosti, a maly mi vcera ked tak na to pozeral hovori: maminka,ale ja nechcem aby chodil jezisko. tak by ma celkom zaujimalo ze co im v skolke o tom rozpravali,lebo ja som mu este nic nespominala, ani stromcek ani darceky a netusim co sa mu v hlavke pomylilo. len v poslednom case zacal chodit s tym ze on je smutny za tatikom a on sa na neho hneva. ale viac sa pointy neviem dopatrat...... este bude veselo 🙄

@kosska3003
@jamaat a k priecnej nalade....... tak pato ma tiez divoke dni, hlavne vecer od pol osmej je neznesitelny. vyhadzuje vsetky hracky, skace po pohovke, vymysla co chce jest a ked mu pripravim tak uz nic nechce, beha, lieta, hadze sa o zem, nepocuva co mu hovorim, zasa je taky dltkceny modrinavy......... a kosi, to ze mala na tebe zruci to by som brala, ten moj ked ho "nastvem" tak pride a jednu mi streli pripadne ma kopne 🙄 😠 rano ho zobudim a uz mravci, po obede vstane sam a zasa len mravci.......vobec nespolupracuje, je podrazdeny, nic nechce robit.
vcera navela vstal poobede skor uz o pol tretej tak som ho ukecala na prechadzku, boli sme dve hodiny. som si myslela ze mu to dobre spravi.....ale vecer zasa sa len do koze nevmestil. a uz ani na tie prekliate zuby sa nemozem odvolavat 😠

hoogy
6. dec 2011

@borocka s tymi nervami asi by si ho mala davat skorej spat. deti byvaju take ine ked su velmi preexpirovane. velmi unavene. a vies on si pyta tatina lebo deti v skolke asi o vselicom hovoria a tam to vidi. ked ste boli doma bol od toho izolovany.treba len vela vysvetlovat, samozrejme tak prislusne veku 🙂