Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
6. dec 2011

@hoogy ja som dnes 29dc tak by som to mala v auguste stihat 😀 boze ja som taka stastna dufam ze sa nic nepokazi juj a budu kolaje riadne

iinuska
6. dec 2011

Dobre ranko
Tak u nas uspesny Mikulas, Adamkovi sa najviac paci lizatko. Jedno lize, druhe drzi v ruke, a spokojne pozera Mickeyho. 😵

@kosska3003 drzim palceky veeeelmi 😉

jamaat
6. dec 2011

@kosska3003 Silno držím palce! 🙂

@hoogy
@borocka Veru už ani u nás sa nedá na zuby vyhovárať. A Emka by musela byť preexpirovaná stále. Kým robí, čo chce ona, tak je zlatá. Akonáhle chcem niečo ja, koniec! A priori je proti všetkému, čo jej poviem. A klasika - prieky so spaním, s jedením, prezliekaním, ukladaním hračiek. Včera sme boli u ludky, tak sa Emka tešila, keď som jej povedala, že pôjdeme Sofiu pozrieť. Ale aj keď sa teší, akonáhle som povedala, že sa ideme obliecť, už bolo NIE! Ja tomu nerozumiem. Fakt sa snažím po peknom s ňou vychádzať, prispôsobujem sa jej, snažím sa ju diplomaticky doviesť tam, kam chcem, ale je to všetko prd platné.

kosska3003
6. dec 2011

@iinuska
@jamaat dakujem baby ani varit sa mi nechce akosi mam toho vela ale musim idem aspon polievku zemiakovu z parkom spravit

mimi21
6. dec 2011

@kosska3003 no supeeeeer, drzim paste 😵 😵 😵 u nas to tiez tak zacalo, ze len uplne slabunko bolo vidiet, akokeby bolo vidno len to miesto kde ma byt ciarka a o par dni kolajiska ako svet 🙂

no vyzera to, ze vsi nemame , ninka ma cistu hlavku, aj emka, len ja mam stale paranoju, ze ma hlava svrbi, asi sa ale pre istotu zmyjeme tym samponom proti vsiam

kosska3003
6. dec 2011

@mimi21 diky to je normlane aj ja by som sa skrabala ale preventivne isto umy nikdy nevies

borocka
6. dec 2011

@hoogy neviem ci je to to uunavou. ako on pocas celeho dna sa mi zda akysi iny...len na vecer sa to uz vystupnuje. akoby jemu pretiekol pohar a samozrejme po celom dni uz aj ja toho mam dost,preteceny pohar...a tak sa to znasobi. a co sa v skolke porozprava netusim....chodim po neho na obed domov a stretavame sa tam s otcom jeho spoluziacky a on ho stale povazuje ze to je jej kamarat ( zrejme ked som mu ja vravievala ze vsetci ti chlapi su patovi kamarati aby ich nevolal oco) tak to ma teraz nejake prepletene.
a este tak dva tyzdne dozadu vravieval ako si pobalime velku tasku a pojdeme do prahy a tam budeme robit toto a tamto (vsetko si spomenul co bolo pred dvomi mesiacmi) a teraz zrazu sa na tatina hneva. ani volat s nim nechce. ani bager uz od neho nechce, ani do prahy nechce ist........neviem co sa mohlo tak otocit. ci mu niekto nieco povedal,alebo to maly konecne pochopil aj bez toho aby som mu vysvetlovala.

@jamaat presne takto aj pato. pridem za nim ked od neho nieco chcem, usmievam sa, vysvetlujem, snazim sa ho nalakat aby aj on chcel, a vsetko zbytocne. len mi pokazi naladu a potom som z neho aj ja vytocena. v poslednom case s nim vsetko nasilu robim. uz som z toho unavena.

a este, uz mi zmakli pernicky tak sme ich vcera vyjedali, ale chcem odlozit aj na vianoce....neviete ako ich mam teraz uskladnit ked uz su makke???
a neprezradite ako si mam pripravit tu cukrovu polevu aby sme si ich mohli nazdobit??? dikes

jamaat
6. dec 2011

@borocka Presne tak. Aj ja som z toho unavená. A keby to bolo sem-tam obdobie, tak sa to dá prežiť. Ale u nás je to v podstate stále, sem-tam je dobré obdobie.
Dnes mám náladu pod psa.

hoogy
6. dec 2011

@jamaat no ja som to napisala preto ze ona pisala ze hlavne vecer je taky. je mi jasne ze toto neplati pre tvoju emku.

@borocka deti si strasne vela toho pamataju, aj ja sa kolko krat cudujem co si matko pamata. on vidi deti ze ocinovia su s nimi. proste si to nejak spojil. matko sice nema taketo obdobie,ale viem ze ked ho vecer nejdeme kupat a spat este kym je v pohode tak potom je len plac.proste z minuty na minutu na neho pride.

ja kocky vela nervov vam prajem. my sme mali taketo obdobie pred rokom a bolo to hrozne. nic sme nemohli pomali robit vsetko bolo na silu. a mna to totalne vycerpavalo. neviem nejak ho to preslo.

hoogy
6. dec 2011

@kosska3003 tak to este stihnes byt augustovka 🙂 ja som len dva tyzdne pred tebou🙂 malo by to byt zaciatkom augusta. tak nech len ciarocka silnie a nech je vsetko ok 🙂

kosska3003
6. dec 2011

@hoogy hej hej ak to sedi podla vypoctou som 4tt a termin koncom augusta no uvidim v piatok by mala mrcha dojst ak nedojde budem stastna spravim este test a potom sa objednam k dr

jamaat
6. dec 2011

@hoogy
@kosska3003 Super, ako vám to naraz vyšlo 🙂

kosska3003
6. dec 2011

@jamaat no vyšlo vyšlo 😀 len to cakanie ci je to iste 😀

hoogy
6. dec 2011

@kosska3003
@jamaat aj mne sa to paci 🙂 ja sice mam dva testy krasne pozitivne,ale k dr. idem az v piatok tak som este troska napata 🙂

jamaat
6. dec 2011

@kosska3003
@hoogy Ja som si žiadny test nerobila, podľa toho, ako mi bolo divne a blbo, mi bolo jasné, o čo ide. Aj k doktorke som prišla s tým, že som tehotná, tak sa čudovala, že som si taká istá, hoci to bolo ešte veľmi skoro 🙂

hoogy
6. dec 2011

@jamaat aj ja som si viac menej ista 🙂

kosska3003
6. dec 2011

@jamaat no ja este nie som si ista ale ono to pride ta istota

borocka
6. dec 2011

@hoogy
@kosska3003
@jamaat tal tak, aj mne bolo pri patovi po dvoch tyzdnoch uz kadejako a na konci tretieho sa zacalo zvracanie. este prve dva dni som sa utesovala ze som urcite nieco pojedla,alebo ze mam virozu, ale potom som uz nemohla oklamat ani samu seba.... ale ak vy nemate ziadne priznaky tak en budte rady, snad si odkrutite pohodove a prijemne tehotenstva 😉 a gratulovat vam budem az ked to budete mat potvrdene....nech sa nieco nezakrikne 😉

hoogy
6. dec 2011

@borocka 😉 no ja som pri malom nemala bolo mi fajn.ale zase bola som doma tak som si poslapala aj do 12.

borocka
6. dec 2011

@hoogy tak muselo byt super. ja take nepoznam, celych 9 mesiacov som nieco riesila, od grcania az po stahovania a vsetko mozne, ani jeden kludny den. bolo to priserne obdobie. uz nikdy viac. inak vobec netusim preco sa to vola ranna nevolnost, lebo s ranom to ma spolocne jedine to ze vtedy zacina a u mna trvala az kym som si nelahla vecer do postele, neukludnila som sa a nezaspala 🙄

hoogy
6. dec 2011

@borocka my sme sa tiez stahovali ked som bola asi v 5m.ale do vtedy som bola v pohode. tesila som sa zase malo to aj negativa od prveho dna som priberala.

baby nemate niektora skusenost s tymito flaskami http://www.zdraveflase.sk/products/detska-termo...

jamaat
6. dec 2011

http://www.cpppappezinok.sk/?p=23 .... tak toto sa mi nezdá, že by bola pravda: "Zároveň dôrazne varuje pred mamičkovskými radami z internetových fór, ktoré odporúčajú dať dieťaťu po afekte nejaký liek na upokojenie (najčastejšie si mamy radia diazepam). " ........zaregistrovali ste niečo také???? 😨

sirinka
6. dec 2011

@hoogy co si si to do 12stej....poslapala? 😨 😀 prepac, ale toto ma fakt teraz rozosmialo...

sirinka
6. dec 2011

@jamaat ako myslis, ze by nam niekto radil dat diazepam? ver ci never, mnohe mamicky diazepam povazuju za neskodny liek, podavaju ho detom pri kazdej vyssej teplote, tak preco nie aj na ukludnenie dietata....bleeeee

hoogy
6. dec 2011

@sirinka :D:D:D este ze aspon niekto tu vie citat 🙂 no malo to byt pospala:Daj ja som sa dobre rozosmiala ked si ma na to upozornila🙂

hoogy
6. dec 2011

@jamaat no moj brat maval febrilne krce a doktory radili davat diazepan ze aby lepsie spal. viem ze niektore mamicky co este studuju to tak niekedy riesia 🤐

sirinka
6. dec 2011

@hoogy pokial by prekonalo niektore z mojich deti FK, tak urcite by som pri teplotach u tohoto dietata diazepam pouzila.
podavat plosne detom pri vysokych teplotach diazepam je zastarala skola, tak sa to kedysi radilo. medzitym sa od toho upustilo, nakolko FK v drvivej vacsine su neskodne. ale bohuzial aj dnes mnohi pediatri nadalej ordinuju mamickam pre istotu diazepam...

jamaat
6. dec 2011

@sirinka To fakt??? Ja som sa s tým ešte nestretla nikde.

mystery7
6. dec 2011

aj ja mam doma diazepam, koli FK. Dala mi ho moja decka dr, ale upozornila ma, ze len pri tych krcoch.

Slavko ma uz 2 zuby a Mirko ma z kazdej stolicky vonku 3 hroty. Posledne dni sa celkom ukludnil. Neviem, ci to je uz nastalo, alebo len ticho pred burkou.
@jamaat @borocka viem o com hovorite, my sme mali tiez toto sialene nervne obdobie.

Mirko mi od toho zapalu ucha stale kasle. Nie vela, ale kasle uz asi 2mesiace. Zajtra idem k dr nech ho popocuva a uvidime. Ale neviem ci to staci, ked sme mali kopec sirupov. A dnes po zaspani ho to nejako nechce pustit 🙄

sirinka
6. dec 2011

@mystery7 a v akej forme ho mas? tabletkovej ci ako cipok?