Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
10. dec 2011

Ahojte
No s tou pupocnou snurou okolo krku mame tiez svoje odzite. Neviem cim to je, ale Petko mal raz obtocenu, a Adamko az 2 krat. 😢

jamaat
10. dec 2011

@dualcore Voľáko som pozabudla, tak teraz GRATULUJEM! My mám v rodine Danielov viac, už aj môj starký mal také birmovné meno...či aké to je. 🙂

sirinka
10. dec 2011

@iinuska a tiez ti hovorili, ze ked ma jedno dieta, zvykne mat aj druhe? ty si mala planovany CR?

sirinka
10. dec 2011

@jamaat aj ja som chela Danielka....no nevydalo 😝 aj moj starky sa tak volal...

iinuska
10. dec 2011

@sirinka Nie, nehovorili mi to...Petko sa narodil tak, ze povodne som mala rodit prirodzene, ale nakoniec to skoncilo akutnou sekciou, a pri Adamkovi to bola kontrola v 38 tyzdni, dali ma na monitor a behom 2 hodin sa Adamko narodil CR. Prvy porod bol v celkovej anesteze, druhy spinalkou. Ja celkovo nemam velmi pekne pomienky na porody ako take. Dokonca mozem povedat, ze celkova anesteza mi bola lepsia, ako spinalka. mne bolo pri tej spinalke strasne zle. Tlacilo ma za klucmou kostou, nenromalne, a tlakovo som isla dole. Adamko bol priesne, tak sa aj tazko vyberal

sirinka
10. dec 2011

@iinuska no ani ja na porody 2x rada nespominam, CR som nemala ani jeden planovany a nakoniec 2x bol...takze o nicom...
a mne lokalna anesteza nevadila pri prvom, lebo to bolo bez komplikacii, ale pri janulke to bol pre mna horor...

emode
10. dec 2011

@sirinka ja som z SC tiez nebola nadsena, chodila som na pripravu na porod, i ked asi uplne sa neda pripravit na to, co ta caka 😀 ... robili to kvoli malej, tiez netvrdim, ze to bola prechadzka ruzovym sadom, ale da sa to zvladnut a na 4 den som sedela normalne v tureckom sede na posteli ...

no baby, neviem, co z tohto bude ... dnes mi mm zahlasil, ze mam nejake tehotenske prsia 😀 mam ich take nafuknute, prestali ma boliet, ako zvyknu pred MS, ale zvacsuju sa dvorce a akosi tmavnu, tiez citim, ze su ine 😕 😕 😕

iinuska
10. dec 2011

@emode u mna tak zacinalo tehotenstvo s Adamkom 🙂

emode
10. dec 2011

@iinuska 😀

ja aj chcem aj este nechcem druhe ... neviem, ako Sofia zareaguje, lebo momentalne a vlastne od zaciatku, som si vsimla, ze k malym detom a zvlast k babetkam ma vyslovene nejaku averziu ... ani ich nechyti, len sa pozera a skor sa rychlo otoci prec 😨 ...

dnesna hlaska Sofiina: ocko, ved nekric na mna, ved ja som tvoja laskaaa 😀

mystery7
10. dec 2011

ahojky
@dualcore srdecne blahozelam, prajem vela zdravia a spokojnosti 😉

Ja som mala oba CR. pri Mirkovi koli velkosti a tomu ze mi po odteceni vobec nepostupoval porod ☹ ani po infuzke. A pri Slavkovi detto. Dr mi povedala, ze mam asi lenivu maternicu, ked som nemala vobec ziadne kontrakcie.

mystery7
10. dec 2011

@jamaat medovniky vysli super, ale robila som take tensie. Mimochodom u nas opat nervy 🙄 je to na nervy.

dm1
10. dec 2011

juj baby mne bolo nenormalne zle pri lokalnej anestezii. dostala som im tam na stole zimnicu a napinalo ma na vracanie. na to nerada spominam veru aj na ten jeden den ked som bola nevladna ked ma dali na izbu. druhy den uz ked som sa zacala hybat to bolo lepsie. Ale veru mam obavy zeby mi bolo pri druhom CS zase tak zle 😖

kosska3003
11. dec 2011

ja som bola v celkovej anesteze cize som to prespala bala som sa toho vpichu do chrbtice mam problemi s krizami dost ze mam zele zrastene platnicky tak sa bojim akeho kolvek vpichu

@emode no zeby a kedy ma dojst mrcha testni a uvidis moja mala ma rada babatka teraz zovsade na ne doslova utocia kamoska ma tam sme boli kuknut vcera doniesla domov svagrina malu Anetku suseda caka v januari este aj rozpravku teraz kuka princezna ze mlejna 2 a vola to ze chce pustit certa a babatko 😀

jamaat
11. dec 2011

@mystery7 Tak super, že sa recept osvedčil 🙂

iinuska
11. dec 2011

@dm1 tak tu zimnicu som mala aj ja, veru dost neprijemne to bolo. Vraj je to ''normalne''.
@emode no ved uvidis, ako to dopadne. 😉

mystery7
11. dec 2011

@dm1 @iinuska zimnicu som mala teraz pri druhom aj ja, ale podla mna to bolo z nervov 🙄 vedela som co ma caka a bola som v strese, lebo mm nemohol byt so mnou.

sssimi
11. dec 2011

@dualcore A Danielovi ste nedávali druhé meno? Ja som si stále neni istá menom pre dievčatko a je tam väčšia parvdepodobnosť, že to dievčatko bude. Nejako som to prestala riešiť a už by som asi mala. Ale keďže aj malú sme už navnadili na Nicole, tak to asi aj tak zostane 🙂 . Uvažovala som aj nad druhým menom, ale keď Sarah nemá, tak to nechcem moc siliť, aby si raz nezávideli 😀

sssimi
11. dec 2011

Baby takže ak by náááhodou, tak odporúčate celkovu anestézu ak som dobre pochopila?

@iinuska Sárka mala okolo krku obtočenú len raz, ale keďže ju mala aj okolo tela, tak ako som ju vytlačila, tak sa jej tá šnúra silnejšie a silnejšie uťahovala okolo krku a začala ju dusiť (keď si to predstavým čo to muselo byť pre malu, tak mi je až zle 😢 ). Doktor mal aj vo mne vovalenu celú ruku, ale už to bolo moc utiahnuté a nešlo mu ju stiahnuť. A pri tom ako ju rýchlo vytiahol zvonom, tak mi nasilu aj placentu vytiahol. Bolo to zvláštne celé. Ja som to našťastie nevidela, ale mm bol pekne v šoku. 😅

dm1
11. dec 2011

@sssimi no ja by som celkovu zase nechcela. Takto som hned videla maleho aj ked to bolo fest neprijemne ale bola som kludnejsia 🙂

sirinka
11. dec 2011

@dm1
@emode
@iinuska zimnica je normalna reakcia na vacsiu stratu objemu tekutin...krv, plodovka, plus yvcerpanie a reakcia na prezitu bolest.

@sssimi urcite celkova narkoza je vacsia zataz pre organizmus ako spinalna....takze ja som za spinalku...

dm1
11. dec 2011

@sirinka tak to si ma potesila ze to je normalne som sa bala ze kvoli zlej reakcii by mi pripadne nabuduce chceli dat celkovu

sirinka
11. dec 2011

@dm1 nie, urcite nie, ta zimnica prichadza aj pri vaginalnych porodoch...

sssimi
11. dec 2011

@dm1 veď to, že si si to aspoň užila, hneď si videla malého a bola si celú dobu pri vedomí.

@sirinka diky

kosska3003
11. dec 2011

@dm1 aj ja som mala zimnicu aj perinu mi davali

@sirinka no ako ja by som aj spinal chcela ale bojim sa toho vpichu

dm1
11. dec 2011

@sssimi no ano ze som ho videla bolo super hned mi taky kamen padol zo srdca! ale tie blbe reci co mal pritom porodnik som pocut nemusela 😝

@sirinka mne ked sestricka videla ze mi je zima tak dala zapnut klimu na teplejsie a doktor /mala som poliaka/ ze kto to zapol a sestricka rodike je zima a on a ked ja odpadnem kto ju zasije kto ju zasije 😝

sssimi
11. dec 2011

@dm1 to bol riadny pako.....

luba142
11. dec 2011

@dm1 ja som mala zimnicu tiez po oboch porodoch, ako som malu vytlacila tak som sa zacala triast zimou 🙂

iinuska
11. dec 2011

@kosska3003 ten vpich aspon u mna bol uplne v pohode

dm1
11. dec 2011

@sssimi no to nebolo vsetko on mal kopu takych blbych reci pritom 😖 . Nesiel mu vytiahnut a mal reci: ja ho asi nevytiahnem. Ja ju asi na seba prekotim 😝 . A dedko tahal repku, babka tahala dedka.... no reci uplne "super" vtedy by som bola najradsej v celkovej anestezii

sssimi
11. dec 2011

@dm1 hovorím čistý pako..... 🙄