Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
16. dec 2011

@iinuska ja tiez, cervena a zlata...tradicne...

sssimi
16. dec 2011

Ahojte.
Ja som dnes nedala malu poobede spať. Herečka mi včera zaspala 23:30 😕 , ráno sme sa zobudili o 10tej. Problém je v tom, že ja pri nej poobede zaspím a ona keď ma vidí spať tak ťahá so mnou 2 hodiny a to je pre ňu priveľa, keď vstaneme o 15:15. Lenže ja keď si poobede nepospím, tak som nemožná už len z dôvodu, že Sarah sa teraz často v noci budí, lebo má kašel. Večer ju skúsim dať o 20tej spať, ale myslím si že do 21 isto nezaspí. To skôr zalomím ja. Nechápem to, lebo teraz aj sirup na kašel užíva a to drichmáva vtedy parádne.

Dnes som si narozbíjala orechy na parížske rožky, neviete ako dlho môžu byť namleté, aby mi nezhorkli? Najradšej by som si to spravila dnes, lebo keď príde mm v sobotu, tak do nedele večera mi ich s malou zošrotujú a ja sa tým už ....... nebudem 😀 Budem ich musieť schovať.

A dnes by som si rada dlážky riadne umyla keď malá zaspí, ale musím koberec vyklepať-teda to čo je v ňom 😀 Máme ten s dlhým chlpom a nič iné nerobím len hladám na čo som to zase stupila 😀 A vysávač mi to nevytiahne. No keďže je ťažký, tak si budem musieť prizvať niekoho na pomoc.

iinuska
16. dec 2011

@sssimi boooze simi, teraz pozeram, ze 26 tt. Strasne to letiiiii 😕

sirinka
16. dec 2011

@sssimi v mraznicke alebo chladnicke ja mam hocikolko dlho...v uzatvorenej nadobe

sirinka
16. dec 2011

@sssimi prosim ta s tvojimi problemami skutocne chces rodit predcasne? nech ta ani nenapadne tahat a vyklepavat nejaky koberec.... 😨

iinuska
16. dec 2011

@sssimi veru, sirinka ma pravdu. Keby si videla nas koberec. A to niesom ani tehotna 😀

sssimi
16. dec 2011

@sirinka A namleté? Veď preto potrebujem pomoc. Už sa mi mamina slubila-ja ho potrebujem len prevrátiť, aby sa to z neho vysypalo 😉 Lebo to občas aj pekne zaboli keď idem na boso. Neviem čo tam všetko Sarah ponechávala.

@iinuska veru áno, strašne to letí. V stredu mi nabieha 7mi mesiac 😅

sirinka
16. dec 2011

@sssimi nemlete podla mna rovnako...

sirinka
16. dec 2011

@sssimi skutocne, ani sa ho nedotkni, ked ti ho mamina sama prevrati...ale pocuj, nie je ona tiez tehotna?

luba142
16. dec 2011

@sssimi ja mam aj mlete j nemlete v chladnicke,teda dobre dlho v zavretej doze 🙂

hoogy
16. dec 2011

@sssimi pomlete v uzavretej nadobe v chladnicke ti vydrzia dlho. aj my tak mavame 🙂 a opatrne s tym upratovanim. pockaj radsej na mm ved zajtra je uz sobotu.

ja opeciem len medovniky a take svajciarske kolaciky. lebo napiekla mi aj moja mama aj svokra. za co som neskutocne vdacna. lebo som momentalne totalne nemozna.kedze mi je stale zle 😒 ale idem teraz spravit tiramisu dned pride brasko so zenou. zajtra ich pridu nasi zobrat a donesu kacicu tak budeme mat zranicu 🙂

sssimi
16. dec 2011

@sirinka Spravili sme to fakt rýchlo a v pohodičke. Ani nebol ťažky, keď sme si to podelili a teda vytriasli sme z neho toho véééééľa. Sárka tam asi pred mesiacom roztrhla gorálky. Samozrejme našla som vtedy len tie najväčšie. A teraz som nazbierala za hrsť tých maličkých. A tehotná zatiaľ nie je 😀 Alebo ešte o tom nevie 😀

@luba142
@hoogy mňa len dnes mama naplašila, že ak ich nameliem moc skoro, tak mi môžu moc zhorknuť. Tak reku nebudem zase taká šikovná moc 😀

sssimi
16. dec 2011

Ozaj baby, Sarah už spinká. Bola tuhá asi do dvoch minút. Som zvedavá aká ma čaká noc 🙄

sssimi
16. dec 2011

@kosska3003 tak prezident to podpísal 😖 Našťastie my sme zahojené

kosska3003
16. dec 2011

@sssimi moja spi uz hodinu tak som zvedava kedy vstane ale sa zobudila na kasel tak som jej dala promethazin

kosska3003
16. dec 2011

@sssimi hej hej pocula som v radii ze to podpisal no takze vo february hura na socialku co

sssimi
16. dec 2011

@kosska3003 ja nemusím. Idem na PN

kosska3003
16. dec 2011

@sssimi no ja este pn neriesim ja chcem vediet ze je vsetko ok pondelok sa uz blizi

jamaat
16. dec 2011

@sssimi Mne sa bežne stalo, že som namlela priveľa orechov. Nedávala som ich vôbec do chladu, boli buď v sáčku alebo zavretej nádobke a nikdy mi nezhorkli, aj keď tam boli pár mesiacov.

sssimi
16. dec 2011

@kosska3003 mna už sa teraz pýtali, že čo už nie som na PN. Musím si vypočítať kedy mi presne uplynie 270 dní a dám si to hneď od druhého dňa. Aj tak nikam nechodím.

@jamaat veď aj mne sa tak zdalo, neviem čo ma mamča doplašila.

kosska3003
16. dec 2011

@sssimi no ja uz ich mam isto a to ako ked sa dam na PN budem prasule dostavat hej ale musim to platit dalej do porodu ja som z toho debil totiz

luba142
16. dec 2011

@sssimi ja uz Barborku asi nebudem davat po obede spavat, lebo kazdy vecer robi hysaky koli spanku este teraz tu reve a robi cirkus,ze nechce spat

jamaat
16. dec 2011

@sssimi Čo ja viem, tak mak namletý zhorkne. A ten teda zhorkne fest!

@luba142 Ja som tiež nedala dnes Emku spať. Ráno spala do 8,30, večer potom nechce ísť do postele. Tak dnes namiesto spánku so mnou okno umývala. 🙂

luba142
16. dec 2011

@jamaat len ked poobede neprotestuje a pekne zaspi, ale od piatku od tej oslavy je ako zmenena, vecer robi cirkus 😠

sssimi
16. dec 2011

@kosska3003 ja som sa práve dočítala, že na PN musím mať 270 dní zaplatených nepretržite, ale ja som sa v juny odhlásila a na novo prihlásila z maxima. Na matersku sa mi to vzťahuje, lebo je tam minimum 26tt z maxima a ja to budem mať v januári 28tt. Ale Teraz neviem či mám nárok na PN aspoň z minima alebo vôbec. Nikde to neviem nájsť.
A ty sa musíš od februára na novo prihlásiť, ale keďže vymeriavaci základ sa ti bude aj tak počítať za rok 2011, tak neviem či musíš platiť maximum. K tomu som sa tiež nedostala.

@luba142 AJ ja som nad tým uvažovala, ale bola chuďa od 17tej ako mača. Očká malinké, a od 19tej len mrnčala. Ešte aspoň do troch rokov ju nechám.

sssimi
16. dec 2011

@jamaat Spomínala mi aj mak, tak možno si to tak nejako dala do suvisu

kosska3003
16. dec 2011

@sssimi no ja som s toho totalny debil ako ja to platim asi od oktobra 2010 platim 50 eur no uvidim co mi povedia v tom february

mne mala nespi uz 3 dni cez obed na nervy ale zvykam si ako ale ja ju kazdy den dam o 12 do postele pol hodinu tam lezi potom si lahnem k nej ale beznadejne uz vymysla ako ma ukecat ze sa nespi ale tak zas o 7 uz spala ale aj tak nechapem kde ma tolko energie soplava je chrci a ona si nespi ja by som spala ako kojenec 😀

hoogy
16. dec 2011

mne bude matko spavat este asi dlho. sice vzdy povie ze on nejde spat.ale nakoniec zalahne a pekne potiahne do pol 4 asi tak. skratil si to uz taha tak dve a pol hodinky. a vecer pekne o pol 9 ide spat. no kazde dieta je v tomto ine,vsak 🙂 keby som ho nedala tak viem ze uz o 6 je s nim na nevydrzanie 😒

luba142
16. dec 2011

@hoogy aj mne tak v pohode este do minuleho piatku pekne chodila,ale neviem co sa v nej porobilo 😒

luba142
16. dec 2011

@sssimi no ved aj mne je luto ju nedat poobede spat, aj si ja oddychnem chvilku, keby tam vymyslala, alebo nezaspala tak je to ine,ale to sa stane raz za cas,ze nezaspi. Ale toto vecerne buntosenie ma nebavi, som bola zvyknuta,ze do pol 9 uz je v posteli a je klud