Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
19. jan 2012

@ludmilabb tak ja uz mozem, kedze bude mat uz v septembri vyse 3 rokov a do triedy bude chodit s rovesnikmi a predpokladam,ze tam uz nebudu mat cumle, aj ked viem ,ze budu aj vynimky mozno, ale tak snad uz bude Barbi chapavejsia 🙂

kosska3003
19. jan 2012

@emode no vsak len jednine tak tam zavolat na hotel ale radsej by sme viacere chceli niaky penzionik z velkym vybehom pre deti to treba patrat po tom a sa dohodnut ci budu mat na ten termin co chceme volnych tolko miest

@borocka ano cumel mat zobrat jezisko aj ho zobral ale take vresky spustila vecer ked sla spat po pol hodine som to vzdala a dala jej ho po dohode ze len na spanie ho bude mat nie cez den len tak cumlat a teraz sa jej vyhrazam ze ho hodime do kosa a zoberu smetiari no ale v tom momente ako jej to poviem pekne stichne a spi radsej no ale rada by som sa ho zbavila ak pojde do skolky ale pochybujum ze mi ju vezmu kedze budem na materskej stale je to tazke u nej to bude este boj a ja nemam nervy ju pocuvat ako vresti ona dokaze vrestat pokial ho nedostane

aj moja vypije aj pol litra mlieka za den ale ciste granko nechce len na buchty 😀

luba142
19. jan 2012

@kosska3003 @borocka, ja ked som mala Kiku tak som si vravela, ked som videla take vacsie decka s cumlom,ze chvala bohu to nemusim riesit a teraz to mam doma a tiez neviem ako sa ho zbavit, lebo nenavidim ked Barbi vrieska a poslednou dobou aj strajkujhe vecer zo spanim, lebo ked pospi poobede tak vecer do pol 10 ju nedostanem spat a lieta z deckej do spalne a vybera kde zaspi, len v deckej ju nemozem nechat,lebo vymysla a budi Kiku. Aj som ju nechcela uz davat poobede spat, ale co mam robit,ked sa sama pyta 😒

borocka
19. jan 2012

@luba142 len ty ju pekne davaj spat, ona to potrebuje, podla mna vsetky deti v tomto veku to potrebuju. potom bude vecer len a len horsie,ak jej denny spanok vynechas.
@kosska3003 a oda s cumlami......snad kosi, pri druhom ho odlozit vcassie, maximalne do roka a pol nechat, idealne len do roka. a davat naozaj len v minime pripadov. my sme to s cumlom zvladli skvele, do roka bol zbaveny, uz mal len na vecerne zaspatie a do dvoch mesiacov som ho vzala uplne a nenahradil si tu "zavislost" nicim inym, ziadne obhryzanie prstov ani flase. a pri marike viac trpezlivosti a nervov, ty ju musis zlomit. ukazat ze vydrzis dlhsie ako ona revat.
mne sa to velmi nepaci taketo velke decka s cumlom. este ako tak na zaspatie pochopim, ale teda ked po vonku stretavame deti (casto aj vacsie od pata), vedia rozpravat, spievat, basnickovat, ale ten cumel v puse a nic im nie je rozumiet vyberu si ho z ust, povedia co chcu a naspat si ho tresnu. ved to je cista zavislost.... mne to dakedy nervy cuka 😕

luba142
19. jan 2012

@borocka prave ked cez den nechce tak ju nenutim, teraz po 3 dnoch nespi zase, ale vtedy sa aj lepsie vecer ulozi, nez ked spi po obede. Kika mi nespavala snad od roka poobede, ale v skolke si potom zvykla aspon ,ze musi lezat a casom sa naucila aj zaspat.kedze rano sa skoro vstavalo, tak bola unavena. Barbi spava do 8 takze ak spat nechce tak ju nedam a ked sa vypyta tak ide. No od maja sa to zmeni,lebo bude nutena kedze ju muz bude k nasim vodit vstavat o 6, ale aspon to bude navyk na skore vstavanie do skolky, 2 tyzdne v mesiaci ked budem mat rannu a nocnu 😒

kosska3003
19. jan 2012

@borocka no ved to ako Marika nema cumel vonku to ma smolu aj niekedy pyta ale teraz uz malo ale jej nedam lebo ani nemam 😀 ma ho vyslovene na spanie a niekedy ked je uz na nevydrzanie ja proste som taka ze neznasam ked dieta place je mi ho luto ked vidim ako reve ale tak uz jej cumel nedavam ked place len tak snazime sa co najmenej a potom ho postupne vypustit niako a pri druhom no uvidime mozno ani nebude chciet 😀

luba142
19. jan 2012

@borocka
@kosska3003 prave ,ze ani nasa nepotrebuje cumel ani vonku a ani ked niekde sme ,vtedy povieme,ze nemame aj ked ho pyta a hotovo, len na spanie ho mame, ale doma je to tazsie kedze vie,ze je doma a aj cumel je doma, je schovany, ale niekedy ma vie pekne vytacat,ked ho pyta, ale cez den sa zlomit nenecham, oana vravi ,ze ho chce a ja vravim nie a niekedy to trva aj hodinu
Kika mi ho vyplula hned ako zistila ,ze odtial nic nepotecie, to mala asi tyzden a odvtedy ho nemala 😀

borocka
19. jan 2012

@kosska3003 ale mala ti reve z trucu, a nie preto ze by ju nieco bolelo, taky plac ti nesmie byt luto. sama si zan moze a jednoducho sama ho moze ukoncit. co ked ti budu dve ci mozno aj tri takto vyrevovat a vynucovat si neico, a kazde samozrejme nieco ine??
maly ked takto reve, tak no nic, poslem ho ukludnit sa a nech pride ked prestane plakat. ked reve,tak mu aj tak nic nerozumiem, len ma doslosti, este aj na zadok vyfasuje a komu to treba? a potom si to vysvetlime. kym bol mladsi, tak aj pozornost rychlo stratil, kolkokrat aj zabudol ze preco reve.

kosska3003
19. jan 2012

@borocka ked reve z trucu tak ju necham revat aj po zatku dostane to ona vie tak revat ked nieco chce a nedostane to zas po hlave si skakat nenecham a sa ukludni bez cumla ale vecer nereve strucu ked chce cumel ale proste ona bez neho nezaspi to je zavyslost to je iny plac ona aj na vianoce plakala ze jezisko nezobral dudu ze ona si prosi dudu uz bola zufala nedala som jej ho hned az ked som videla ze proste nezaspi

emode
19. jan 2012

@luba142 tento isty problem s poobednym spankom riesime uz dlhsiu dobu aj my ... v skolke spi, lebo rano vstava skor, inak doma, ak spi do nejakej osmej pol deviatej rano, tak ju spat nedam, vtedy okolo pol deviatej dokaze zaspat, inak mame cas az okolo desiatej 😖 a to je na mraky, lebo to uz aj ja zadriemem s nou a ak mam nieco v plane vecer si urobit tak na to mozem zabudnut ...
😖

sssimi
19. jan 2012

@luba142
@kosska3003 kočky aj Sarah ešte závislačí. Ráno ho vypluje a aj po poobednom spánku, ale na to spanie je to ako rituál. Ona ho dokonca nemá ani v noci. Akonáhle zaspí, tak jej vypadne, ale v noci ho hladá a to ma hnevá, lebo sa pri tom občas preberie a zobudí aj mna. Viem, že maminy to riešia, že obložia deti dudlami a veď si nejaký nájde, ale ona by sa zase budila, že ju niečo tlačí keďže cestuje kade-tade.

A poobedný spánok ďalšia dilema. Keď je doma, tak ho nepotrebuje, dokonca ani keď opakujem škôlkový rituál-hranie, papanie, prechádzka v rovnakých časových intervaloch. Je unavená, ale až o 17tej večer. Po škôlke sa len vyzlečie a ide rovno do detskej-do pár minút je tuhá. Keď sme doma, tak pri nej môžem ležať aj hodinu a nič. A to má doma koľkokrát viac pohybu ako v škôlke. Hlavne keď je mm doma a hrajú sa, bláznia.

No keďže poobede chodím spať s ňou, tak spíme veľmi dlho. A teda my sa skôr ako o 22:30 do postele nedostaneme. A zaspáva až o 23:00 😖 Ona nebola nikdy spáč, ale ja by som teraz spala viac ako ona a je to na nič takto....

luba142
19. jan 2012

@sssimi aj Barbi v noci hlada cumel a stale budi aj nas,lebo samozrejme ho nemoze najst 😠 ...dnes nespala,tak som zvedava ako to vecer dopadne kedy zalahne

jamaat
19. jan 2012

U nás je to s poobedným spánkom presne tak isto. Ale just naopak, pred mesiacom mala obdobie, keď spánok potrebovala viac, ale v škôlke nespala a o piatej už sa s ňou nedalo nič, čo bola unavená a protivná. Teraz v pohode vydrží do večera bez spania, ale v škôlke začala spávať a potom je večer problém uložiť ju v normálnom čase.

borocka
19. jan 2012

@luba142
@sssimi baby, radu ktoru vam dam teraz by som nemala, ale co uz.....dajte detom nocny stolik, alebo stolcek alebo nieco k posteli, na to polozte cumel a vysvetlite, ukazte, pripadne kupte zasuvkove nocne svetielko a male si rychlo a lahko v noci ten cumel najdu. ale teda ovela lepsie spravite, ked s tym zabojujete a oducite.
moj maly ma nocny stolik, ma na nom lampu, vreckovky, oblubene auticko, papuce a vzdy to, co si vecer ako posledne chce vziat do postele. a celu noc o nom neviem 😉

kosska3003
19. jan 2012

@borocka no Marika spi sama v izbe ma tam zasvietenu lampu ale ten cumel si proste nedajde ale tak to malo kedy ona sa skor budi ze chce mlieko a ja jej ho nemozem dat na stolik lebo ho ma v ustach 😀
no ja bojujem ale ona je silny super

sssimi
19. jan 2012

@borocka Malej sa svieti z chodby, takže vidí, ale ja sama ho mám problém nájsť. A bohužial nočný stolík už nenarvem, ale inak dobrý nápad 😉

luba142
19. jan 2012

@sssimi dnes uz spime a bez protestov huraaaaaaa...bez obednajsieho spanku samozrejme

kosska3003
19. jan 2012

@luba142 aj my uz spime a to spala aj cez obed hodinku

borocka
19. jan 2012

@sssimi simi, ten cumel stoji asi euro, kup jeden, ktory vzdy len polozis na ten nocny stolik. jeden bude mat na zaspanie v puse a jeden nechas na stoliku. alebo ho poloz na zem hned pri posteli, niekam, kde sa proste len naciahne. viem ze ty sa hlavne potrebujes vyspat, oddychnut a pobehovat hore dolu je na nic. a snad ked bude bbo tak sa to bude trosku lepsie vysvetlovat, snad sa uz aj mala bude hanbit za ten cumel

sssimi
19. jan 2012

@borocka Ja mám doma cumlov viac, o to vôbec nejde-problém je skôr s miestom kam ho dať-ale to by si musela vidieť izbu. A hanbiť by sa mohla iba ak by ho mala aj cez deň a stále by jej to niekto hovoril. Ona ho má iba na zaspatie. Ale ja cumel ani neriešim. Ja som ho mala do 4roch rokov na spanie a žiadna tragédia sa nekonala. Zuby mám oveľa rovnejšie ako deti čo dudel nikdy nemala. Veľkú rolu tam hrá dedičnosť. Mm dudel nikdy nemal a spodné zuby ma riadne krivé-a ako ich je 7 súrodencov, tak ich majú krivé rad radom. A dudloval asi len najmladší. Ale s tým hladaním niečo poriešim.

sssimi
19. jan 2012

@luba142 Sarah tu ešte pobehuje. Práve sme doskypovali s ockom 😀

kosska3003
19. jan 2012

@sssimi ja mam tiez viac cumlov ale chcem aby mala len jeden aby sme sa ho potom zbavili lebo na vianoce opica vedela ze ich ma viac a ona dala len jeden jeziskovi tak potom plakala a vrestala ze jezisko nezobral dudy ale dudu mudre su tie deti tak teraz ma len jednu a tu ma stale v postely a postupne sa jej zbavime hadam ked ju ma len na spanie a nedudle cely den to by uz bolo moc

sssimi
19. jan 2012

@kosska3003 Ja jej zase nechcem dávať viac, lebo by si ho automaticky zobrala do ruky a potom namiesto zaspávania by sa s nimi bavkala. Teraz som jej ho strčila do ruky keď zaspala.

luba142
19. jan 2012

@sssimi mne minule mala zaspala a ked som sa sla na nu pozriet tak mala dudel v ruke, ale aj tak ked sa asi za hodinu precitla uz ho mala strateny 😀

sssimi
19. jan 2012

@luba142 ja viem 😀 , ale ona hladá len tak 2x za noc maximálne. Bohužial ju mám zase chorú, tak to bude asi zase častejšie....

luba142
19. jan 2012

@sssimi tak aj moja sa zobudi bud 2x,alebo len raz a niekedy vobec, takze v pohode 🙂

borocka
20. jan 2012

@kosska3003
@luba142
@sssimi zeny, mate vy problemy 😖 ja o malom od 7ich emsiacov pocas noci neviem, a pred tym sa budieval az tak nadranom okolo 4-5 na prve "nocne" kojenie. ale sestra ma dve taketo nespavky doma. pre mna je to nepochopitelne, ona co sa hra na najelspiu mamu na svete,tak si nevie decka ulozit spavat.
ale inak ked sa vam narodia babatka, tak by to dievcata mohlo prejst. aj ked maju cumel len na spanie, tak ale uz budu rozumnejsie, a ked im tak nenapdane budete podkladat ze babatko ma cumlik, lebo je malinke ( ale idealne mozno keby abatka cumel ani nechceli 😝 ) a ony uz su velke slecny. a samozrjme ked tu a tam nejaka navsteva, babka, starka, stryko, krstny,.... tiez opomenu ze babatko nema cumlik a snad aj pochvalia za to, mozno to skor vyvola ziadanu reakciu. ale samozrejme to musi byt len take jemne nezne medzi recou, aby zasa sa neprovokovala nejaka ziarlivost a hnev

ludmilabb
20. jan 2012

baby chcem sa opytat ako to mate doma so sladkostami? my sme davali Sofii napr odhryznut z keksika ale raz dal mm Sofii celu horalku a teraz ju ma kazdy den...nie som z toho nadsena neviem ci len nie som velmi precitlivela 😅 proste ona ma rano vzdy po ranajkach lizatko take s hroznovym cukrom a poobede zase keksik alebo cokoladu a vecer este kasu s piskotami

jamaat
20. jan 2012

@borocka Nechcem byť zlá, ale tu sa už inak nedá, len ti zapriať, aby si mala ešte jedno nespavé dieťa. A potom by si pochopila, o čom to je. A že sa môžeš aj o zem hodiť a nepomôže ti to. 🙂 😝

@ludmilabb Aj Emka má každý deň sladkosti. Ešte stále dojedá mikulášske balíčky. Pomaličky jej z toho dávam na striedačku, niekedy má keksík, niekedy cukrík, čokoládu. U nás je to aspoň na to dobré, že je motivovaná zjesť aj normálne jedlo, lebo inak by nič sladké nedostala.

ludmilabb
20. jan 2012

@jamaat lenze Janko jej dava horalku ked pride zo skolky tak potom sa nasyti a vela toho nepoje, rano je to ine, ma motivaciu zjest ranajky a az potom dostane lizatko, obcas pomoze Blazika lebo jej vravim ze jej zje ale ona sa neda vzdy ogabat lebo mi povie ze ona papa len maso a granule co ma vlastne naucene od nas aby jej sladkosti nedavala, takze tak...a potom na nu krici nic ti nedam vsetko pojem sama (replika z knizky 😀 )