Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
8. feb 2012

@sirinka ved vy mate krasny novy domcek 🙂 aj terasku novu 😉 ... ja som vzdy tuzila po novej drevostavbe, ale s pozemkami v bb je dost problem, tak sme skusili toto ... najprv sme o byvani tam ani neuvazovali, ale cely den je to krasne nasvietene ... uvidime, hadam z toho daco vykreseme 😀
a zariadovanie je pekna vec, hlavne sa treba vyvarovat predchadzajucich chyb 😝

sirinka
8. feb 2012

@emode no prave...toto je nas prvy dom, stavali sme s velkym nadsenim, ale bez skusenosti...proste niektore veci by som uz urobila celkom inac....tak ale uvidime, co nam osud pripravi....

emode
8. feb 2012

@sirinka neboj, po par rokoch zistite a uvidite 😀

borocka
9. feb 2012

@emode fuha, tam bude roboty ako na kostole. hlavne aby boli zaklady dobre. vyzera to na starsi dom, takze elektriku a potrubia budete zrejme robit nanovo. ale viem si to predstavit ze to bude krasavec 😉 tak sa len poponahlajte, a v lete moze byt stretko u vas 😝

emode
9. feb 2012

@borocka no to si vystihla 🙂 vypracovanie projektu a proces stavebneho konania velmi neurychlis, nastastie mm teraz robi na meste, takze co to rychlejsie vybavi ... ja sa chcem trosku venovat uz aj vlastnej cinnosti a dizajnu a vela veciam, ale cas ... nemaaaam ☹

mystery7
9. feb 2012

ahojky,
Tak nasa story s lickami nabrala grady. Vcera ich mal od rana riadne bordove a aj stvrdnute. Dr nas poslala za svojim znamym na detsku chirurgiu do nemocky-pre podozrenie, ze sa tam moze robit hnis. Tak mne to ubralo 5rokov zivota a pridalo dalsie sive vlasy. A by to bol hnis muselo by sa to rezat a cistit ☹ 🙄 mm bol uz uplne hotovy, viac ako ja. Nastastie sa to nepotvrdilo 🙂
Tak dnes ideme na kozne.

Tie licka, nema vobec suche, pravidelne ho mastim niveou. A vidim, ze ho ani nesvrbia, neskrabka si to. Pokozku ma krasne hladucku. Mne sa skor zda, ze to bude zo zubov, tlacia sa mu viacere. Vidno, ze ich uz ma cele v dasnach, len sa prerezat. Nie som zastanca atb, ale neviem ci by to nebolo najlepsie riesenie 🙄

Teraz spinka a potom utekame ku koznej.

zuzkaprofant
9. feb 2012

@mystery7 neviem ale podla mna su zuby kiko to mal, take az ako raspla ono ako sa mu to urobilo hned to aj zmyzlo pocase len som hokupala v cistej vode a stale som mu tvaricku umyvala aby ani slinku nemal na nejvies ked slinta tak cely bol zaslintany 😉 drzim palce

emode
9. feb 2012

@mystery7 taketo nieco mavala ludkina sofia ... tiez az do bordova to islo a horuce, u nich to bol prejav alergie ... ale najlepsie s ludkou prebrat ... skus calciovu mast

jamaat
9. feb 2012

@mystery7 Tiež si myslím, že to budú zuby. Ale prečo atb???

Emka mi pregrcala celú noc, zjavne ten jednodňový žalúdočný bacil. Chúďatko, hrozne ju nadrapovalo, aj keď už nemalo čo ísť von. Zvláštne, že do tváričky vôbec nebola zelená, nebola strápená, aj kecala veselo, len ju zrazu z ničoho nič nadrapilo. Zhruba každú hodinu. Ale už je veselá, do škôlky som ju však nedala. A myslela som si, že bude ráno dlhšie spať, keďže v noci sa stále budila, ale figu borovú. Vstala práveže skôr ako zvyčajne.

emode
9. feb 2012

@jamaat my sme toto absolvovali pred 2 týždňami ... chutí jej jesť?
nebudeš objednávať zo sportsdirectu?

mystery7
9. feb 2012

@jamaat ja som myslela atb koli tomu, ze tam moze byt nejaky zabal. Moju babku tak bolel zub, nenormalne, lico jej uplne scervenelo a opuchlo, chceli jej to rezat. Ona nechcela, tak vyskusali atb a preslo.

jamaat
9. feb 2012

@emode Teraz zjedla trošku polievky, inak len čaj a džús pýta. Objednávať nejdem.

@mystery7 Ale asi je rozdiel, či ide o narastený zub alebo ak sa len režú. A hlavne ak je to na oboch stranách, tak to nie je ako zub, že je postihnuté jedno miesto. Možno trepem, ale atb na to dávať by ma ozaj nenapadlo, hoci ja som tiež atb na boľavý zub brala.

emode
9. feb 2012

@jamaat aspon nieco, presne tak to bolo u nas, podvecer si uz pytala aj jogurt, na druhy den uz bola ok, len jej davaj lahke veci papat, sofia uz bola v skolke na druhy den, mali nejaku bulharsku kapustu so zemiakmi, tak im to "vratila" do taniera 😅

jamaat
9. feb 2012

@emode Veď zajtra ju tiež chcem už do škôlky dať. Monika to mala tiež a tiež taká rýchlovka.

mystery7
9. feb 2012

tak dr povedala, ze alergia a dala masticku. Povypytovala sa, co je a pije a vraj ma drzat dietu 😝 tak uz neviem. Som zvedava co bude.
Ako bonus mi volali zo skolky nech si dojdem pre Mirka, ma zvysenu teplotu a place. Tak som utekala tam. Doma mal uz 38 a vyvracal vsetok caj co vypil. Dostal cipok a uz s mm pozera vlaky na youtube. Tak cakam co bude v noci. Uvazujem, ze skocim kupit pepsi.
Pre zmenu Slavko bojuje so spankom. Jemu ked prejde jeho cas, tak potom nevie zaspat a velmi place. Ja ho lutujem, ale kym nezaspi tak place a neda sa to uz zmiernit. Musi vydat energiu.
A super total bonus, nenormalne sa teraz nosi blato a kamienky (aj ked nechapem ako,ked mrzne),tak som po prichode zo skolky pozmyvala. Verite tomu, ze som niesla Mirka z kupelne a smykla som sa a spadla????!!!!!! 🙄 😠 😠 😠 ja som si skoro ruku vyklbila, bude modrina ako svina a Mirko spadol na mna, ale este sa odkotulal k dveram a udrel si hlavu 🙄 tak mal teplotu, bol vyvracany a este si aj hlavu tresol. Dnes mam otrasny den, uz nech je zajtra rano.

sssimi
9. feb 2012

@emode Ja strašne rada pozerám reláciu na Jojke čo prerábajú tie baráčiky, ale isto je oveľa jednoduchšie prerobiť tie ich drevené domčúriky čo majú potrubia a elektrinu medzi dvomi plátmi dosák ako u nás čo sú zamúrované v stene a pod. My sme robili minulé leto novú elektrinu a fakt mi bolo do plaču. Hlavne z robotníkov.... Všetko rýchlo, rýchlo, zaplať a neotravuj. Urobili vždy viac škody ako úžitku. Ja som chodila s malou von keď tu boli, pozatvárala som si dvere, aby som nemala bordel všade a oni mi ich pootvárali a naspäť nezavreli aj keď som ich o to žiadala. Takže pre trošku búračky na káble do steny som mala zasraté všetko. Potom sme menili ventili na radiátoroch. Vtedy už som išla tvrdo po všetkých, lebo nikto sa nemieni ani povyzúvať keď sa vám serie do domu. Všade nová podlaha, oni kamene nabité v topánkach čo po stavbách chodia. Nechápem či im je to fakt jedno, že by som im to dala preplatiť.... Tak sa aj povyzúvali a pre istotu mi zasrali stenu, lebo im nešiel ventil uvolniť. Mixovali tým tak silno, že vyvalili radiátor asi o 2cm a čierne frcance mám po celej dlžke k zemi 😠 .... Mali šťastie, že som nebola doma a mm mi nechcel dať na nich čislo .... Na nervy. Ale zase vy to máte dobré, že tam nebývate a postupne si to môžete robiť. Nie raz to a potom tamto.

sssimi
9. feb 2012

@mystery7 to máš riadny deň blbec. Ruku máš v pohode? Nebolí?

Ja som bola včera s malou u doktorky. Zase trošku pokašliava, ale stále sú to iba soplíky a tých sa asi nezbavíme kým nebude teplejšie. Doteraz to od nej nikto nechytil, takže je to len také dráždenie. Zajtra ju chce babina zobrať na korčule. Som zvedavá či s ňou pôjde, lebo bez mamiky ani na krok 😕 . A už snáď od pondelka aj do škôlky pôjde.
Rozmýšlam či pôjdem zajtra na kontrolu so sebou, aby som zistila akú galibu narobil ten pondelok. Ale bojím sa, že ma už nechá v nemocnici a to fakt nechcem. Potrebujem sa ešte prespať. A moja psychika by to nezvládla. V noci sa budievam na krče v bruchu, keď sa prehadzujem a už to schytala aj lavá noha. Dnes si dám na noc šumivé magnézium. Chcela som sa mu vyhnúť, ale inú možnosť už nevidím 😢

hoogy
9. feb 2012

@mystery7 to je este horsie ako den blbec....nech sa ti chlapci skoro obaja vyzdravia.

@sssimi preco si sa chcela vyhnut tomu sumivemu magneziu? je to dobre aj na krce v nohach mm si to dava on mava krce ked maju moc stresu v praci. Bude si musiet mala troska zvyknut aj na babky lebo sa ty zblaznis.

zuzkaprofant
9. feb 2012

@mystery7 vcera si pisala o lickach a moj kiko dnes ako matrioska cerveny

sssimi
9. feb 2012

@hoogy užívanie magnézia nie je dobré pre dieťa, kvôli vyvíjaniu svalstva keďže ho uvoľňuje, ale na malú to už snáď nebude mať nejaký zákerný účinok. No a potom kvôli pôrodu, keďže ženy sa po nom zväčša nemôžu otvoriť. Preto som kúpila iba šumivé magnézium. Vraj nie je také silné ako v o forme tabliet.
Ja viem, že si musí zvyknúť, len ja som teraz taká precitlivelá a je mi strašne na nič keď malá plače a nemusí. Ono sa to po pôrode zase spraví. Preto ani neprotestujem, že ju chce zobrať. U Sárky to ešte funguje, že zíde z očí, zíde z mysle 😀

hoogy
9. feb 2012

@sssimi mozno to aj mala z teba citi, preto to tak troska aj zneuziva. no ja som brala magne B6 pocas prveho tehu a nemam pocit ze by mal maly nieco so svalstvom 🙂 este som to ani nepocula.

luba142
9. feb 2012

@sssimi aj mne doktor v tehu asi v polovici dal uzivat magnezium tabletkove, lebo mi tvrdlo brucho, uzivala som to akosi tak nepraviudelne, lebo ja som lajdak na taketo veci, len HAK berem poctivo 😀 a tiez som nepocula o tom zeby sa zle vyvijalo svalstvo, to by snad doktori museli vediet a nepredpisovali magnezium,nie? Alebo mozes pit aj vodi magneziu, tam isto toho vela neni, ked sa bojis 🙂

luba142
9. feb 2012

@mystery7 no veru den blbewc, to je hruza veru

hoogy
9. feb 2012

@sssimi ospravedlnujem sa za nevedomost uz som dostudovala 😀
@luba142
ale v podstate ide o to ze pri dlhodobom uzivani sa moze stat ze dieta je mierne hypotonicke a potom napriklad porod nepostupuje tak ako ma, dietatko je proste lenivejsie a placlivejsie.

emode
9. feb 2012

@sssimi no to je radost mat takychto majstrov ... 😠 my hrubu stavbu budeme samozrejme zadavat firme, ide o statiku a to nie je sranda, okna ti namontuju tiez od dodavatela ludia, chceme urobit spodok a vrch budeme dorabat sami ... my sme si tento dom, co sme predali, skoro nakomplet urobili sami, priecky, sadrokarton, celu kupelnu, trva nas to sice dlhsie ako majstrom, ale zas mame to tak, ako chceme a moj mm je dost zrucny takmer vo vsetkom 😀 on si elektriku a kablovacky robi sam, na vodu mame tiez dobreho kamarata, takze uz toho nezostava vela 😉 ... ale bude to o drzku, to si uz teraz nerobim iluzie, zas budem s VS titulom pobehovat v monterkach a podavat mm naradie pripadne aj betonovat 😀 😀 😀 😀 ...

emode
9. feb 2012

@mystery7 boze, ty mas niekedy ale stastie ... ale hlavne, ze sa nic vazne nestalo 😒
inak tie virozy su v skolkach nejake caste 😖

sssimi
9. feb 2012

@luba142 Aj si spravila dobre, že si to nebrala poctivo 😉

@hoogy Zatiaľ som nepočula o žiadnom konkrétnom prípade, že by sa niečo stalo dieťaťu, ale tiež ma to vystrašilo. I keď u mňa o dlhodobé užívanie nepôjde. No magnézium sa už okolo 34-36tt vysádza a ja by som ho teraz mala začať brať a to sa mi už vôbec nepáči keďže chcem silou mocou porodiť prirodzene. Inak kŕče v bruchu mám už veľmi dlho, ale to mi doktorka nechcela dať magnézium. Vraj ho dáva v nevyhnutných prípadoch. Doteraz som si dávala na tie krče Buscopan.

@emode Budete ako Pat a Mat 😀 Ale nie. Už som zvedavá na výsledok 😉

jamaat
9. feb 2012

@sssimi Mám pocit, že sa zbytočne stresuješ. Aj kvôli pondelku, aj kvôli magnéziu. Ja som brala magnézium v tabletkách, otvárala som sa pomaličky a bez bolesti pár dní pred pôrodom, porodila som za pár hodín s minimálnymi kontrakciami. Monike nebolo ani prd, bola ukážkové a bezproblémové dieťa po všetkých stránkach.Takže hlavne kľud a neprivolávaj si problémy sama predčasnými obavami.

@mystery7 Fuu, tak fajný deň. Vtedy ozaj len rýchlo ísť spať, nech je nový deň. ☹

jamaat
9. feb 2012

@sssimi Emka presne tak isto s kašlom, jednoznačne jej zimy dráždia sliznice. No ale ja som taká istá, tak sa nemôžem čudovať. Odkedy však beriem vitamín C, je to oveľa lepšie.