Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
22. feb 2012

@kosska3003 ja som bola pred tyzdnom v takku,a to mame par obchodikov na kope, tak som kukla aj deichman, batu,.

kosska3003
22. feb 2012

@borocka no ja zajtra kuknem ak vyda cas idem na poradnu rano tak v auparku mame vsetky tieto obchody tak mozem pokukat trozku

hoogy
22. feb 2012

@borocka aj ja ho rada fesakujem,ale nejak sa mi dopredu nejako nechce. teraz cakam kolko narastie v marci sa uz asi odtrhnem. jarn bundu uz ma lebo moja mamina si bola v marks and spencers nieco kupovat a cosi kupila? bundu pre Matka 😀 ja budem musiet aj nejake teplakove supravy nakupit vidim ze aj mikinu mi dochadzaju svetrov ma este an jar dost. len on je teraz taky fajnovy. sam si musi vybrat co si oblecie. svetre ho vacsinou "hrizu" to neviem kde nabral ale proste vymysla. a rifle,ale to asi behnem do HM odtial ma skoro vsetko nohavice.

borocka
22. feb 2012

@hoogy tak ja si to potrebujem trochu rozdelit, lebo moj ucet by nezvladol brakovanie obchodov v priebehu jedneho mesiaca. ze narastie neocakavam, ked tak v lete ho vytaihne, ale aj to pochybujem 😕 ani nema od koho co dostat, co mu sama nekupim tak to maly nema. toto tak zavidim vsetkym 😢
a supravy prave kupovat nezvyknem vobec. jednu co ma umbro sustakovy komplet. inak mu to kombinujem ako mi prid,e aku mam farebnu naladu.

sssimi
22. feb 2012

Baby už vás tuším zlákala jar a jarné nákupy 🙂 Ja asi nebudem kupovať nič. Myslím si, že mám toho dosť aj na jar a ešte aj leto. Malá má veľa sukní a tie sú úžasné aj na pár rokov. Takže maximálne nejaké tričká, ale dúfam, že aj tých má dosť. Síce ja som nákupný maniak, ale radšej si teraz odložím a rozšupnem sa na jeseň. Nech je kočena do škôlky 😀 A veru teraz ani nemám chuť behať po obchodoch a hlavne nie u nás-všade same číňaky a ceny ako v značkových obchodoch 🙄

emode
22. feb 2012

@hoogy my mame so strihanim to iste, krasne drzi pero, ceruzku, stetec, motorika super ale strihat sa jej nedari, teda asi pred mesiacom to tak bolo, a neviem, ci sa to zlepsilo, vyskusam 😀 sofia aj noze aj noznicky moze zobrat, vie, kde su, ale nerobi to, tiez som jej vzdy vysvetlovala, ze je to ostre ta treba opatrne ...

no a to spravanie 😖 😖 😖 😖 my si teraz uzivame asi najhorsie obdobie ... same neeee, neeeee, neeee ... vacsinou to potom konci placom, lebo co sa musi, sa musi, potom sa skludni, ale vecer to iste ... ked je niecim frustrovana, tak smari hracku ... takze uz aj "prisla" o nejake ... neviem, ci si ventiluje to, ze v skolke maju rezim a nemoze robit, co chce, tak potom si to vynahradza doma ... sofia pouziva slova teba nechcem ... to ze ty si zla, to nie ... vtedy ju zacnem ignorovat, aby pocitila, ake to je, to co povedala ...

hoogy
22. feb 2012

@sssimi no tak kratasy na leto ratam este aj ja ze mu budu. to je taky tovar co rastie s drobcom 😀 ale tricka vacsinu budem musiet novu kupit.

@borocka u nas len moja mamina mu takto nakupuje. nechce vediet co bude robit ked budeme mat druhe dievcatko 😀 😝 vies nasi nikdy nemali vela penazi a nejak im to bolo luto ked sme boli maly aj ked ja nemam pocit z detstva ze nam niekedy nieco chybalo. a teraz si to na vnucikovi(kedze zatial je len matko,brat sa necini) oplacaju.

sssimi
22. feb 2012

@hoogy Sárke budú snáď tento rok dobré kraťasky 3-6 mesiacov 😀 😀 😀 Doteraz sa mi v nich topila....

hoogy
22. feb 2012

@emode no presne matko ma super motoriku len tie noznicky mu nejak do ruky nesedia. ale mozno je to u nas tym ze sa este nerozhodol ci bude pravak alebo lavak. dnes si kreslil na tabulu a kreslil oboma rukami. kupim asi aj noznicky pre lavakov mozno tie sa mi budu dobre drzat v lavej. lebo ked mu davam do pravej tak sa tvari ze mu to nesedi.

hoogy
22. feb 2012

@sssimi aj matko ma par takych 😀 ale tie uz vyradim lebo su take uplne kratke. ale tie dlhsie este necham a veru su urcite mensie ako na rocne dieta. 😉

borocka
22. feb 2012

@hoogy
@sssimi tak kratasy bude mat uz tretie leto to iste 😀 😀 a tricka bude asi kompletku z minuleho roka. ibaze by sa mi nieco velmi zapacilo,tak mu dokupim. aj jarne bundy bude mat dve este z minulej jary, jednu z jesene a jednu vestu a bundu nextacku som mu kupila, ze mu potom ostane aj na jesen a tipujem este aj na buducu jar 😀 akurat nejake nohavice budem musiet kupit. teplaky mu ostavaju z jesene vsetky, len rifle som dokupila, a nejake lahke platene gate, zrejme roll upky budem potrebovat. zinme nakupy su vzdy najtazsie a najnakladnejsie.

mati, ale ked mamka nakupuje v mark spencer pre vnucika, tak ak bude dievcatko tak moze pre oboch v kenvele potom 😉

sssimi
22. feb 2012

@hoogy Veru pri chlapcoch sa už také kratučké nenosia. Baby znesú aj keby im pol prdele trčalo 😀 , ale to nie je Sárkin prípad. Ona ich bude mať teraz perfektné. A konečne snáď budem môcť povoliť pás. Lebo doteraz ich mala vzadu pozošívané, aby jej nepadali 😀

hoogy
22. feb 2012

@borocka ja nemam rada kenvelo vobec tam nechodime. 😉

mystery7
22. feb 2012

@borocka ani mi nevrav, ze ti Pato nerastie. Mirko je vacsi a vacsi, uz som pozerala, ze na leto budem musiet hadam 110 kupovat, lebo na 104 su mu rukavy tesne akurat dlhe 🙄 a topanky mam este z jesene 2 pary 27 tak sa len modlim, nech su mu dobre. Gumaky musim ist okukat, mali by mat teraz v tescu za 7e

a noznicky...tak to nehrozi ukazat. Mirko je adrenalinovy nadsenec, hned ho pritahuju vsetky ostre a nebezpecne veci

hoogy
23. feb 2012

@mystery7 pekna fotka 🙂 no my pomali prechadzame na 104. tak snad sa raz ten rast troska zastavi 😉

hoogy
23. feb 2012

@sssimi matko ma take co mu dobre,ale myslim ze to bude dobre este aj teraz. ma par takych co mal vlani stiahnute gumickou na maximum. no a s tou ritkou mas pravdu 😉

borocka
23. feb 2012

@hoogy tak HM 😉

@mystery7 no nerastie 😝 resp velmi pomaly, po kuskoch. v podstate za posledny rok narastol 4cm 😀 😀 ale mne to nevadi, aspon nemusim tolko kupovat.
teraz som mu kupila rifle 104 z tesca, perfektne slimky, ale musim mu na nich 5cm vyhynat, no vyzera to tak este lepsie ako bez vyhnutia 😝 on to ma po svojom otcovi. ten bol tiez do puberty najmensi, najtensi z rovesnikov, az potom okolo 15ky ho potiahlo. teraz meria cez 180 ale na kila slaboda vzdy 😀 😀 takze pato bude tiez len stuplik.

no a k afere teploty. tak vcera bol pato uplne v pohode, akoby sa nechumelilo, ale pred piatou zacal byt zasa horuci, spoteny...ale teplotu merat enchcel. isiel este pol hodinu kopat do lopty. potom som ho uz uplatila cukrikom a teplota 38,4. pritom priznaky ziadne. dostal nurofen, o pol desiatej sa v pohode ulozil spat. a o pol tretej v noci ma budil ze ho boli brusko. horuci, teplota 39,2. trvalo vyse hodiny kym mu nurofen zabral a kym zaspal 🙄
rano sa zasa zobudil v pohodicke, akurat ze jest nechce ( uz treti den neje). aj teraz tu pobehuje, vystraja a spieva. no fakt akoby nic. takze si to vobec neviem vysvetlit 🙄 co to moze byt?????

hoogy
23. feb 2012

@borocka fuha a hrdlo ho neboli? nezvracal? pri cikani ho neboli?
no HM to vzdy isti 😀 zajtra ideme nakupovat mm ma vytiahol ze sme davno neboli. tak neviem co si mam o tom mysliet lebo to sa malo kedy stane taketo nieco 😉

luba142
23. feb 2012

@borocka ak odmieta jedlo a ma teke vysoke teploty to moze byt aj angina, skoc s nim k dr nech mu pozre do hrdla a pre istotu zober aj moc, nejaka mocova infekcia sa tiez nijako nemusi prejavovat, len horuckou 😉

hoogy
23. feb 2012

@luba142 presne tieto dve veci aj mna napadli 🙂 moc a angina 😀

luba142
23. feb 2012

@hoogy aj mna, lebo s oboma mame skusenosti. Tiez raz mala horucku od piatku a ine ziadne priznaky vobec a v pondelok som sla k dr. mala uz aj crpko vysoke a moc sme davali na rozbor a nakoniec to bola nejaka bakteria v moci. Inak ked sme mavali anginu tak som tiez mala problem zrazit Babrbi teploty mavala okolo 39 a nechcela jedavat a hlavne v noci mala take vysoke, ked dostala lieky tak az po 2 dnoch tie horuckiy ustupili, dovtedy to bol des a aj vracavala, nic som ani lieky do nej nedostala pokial som teplotu nestiahla, inak vsetko slo von 😒

hoogy
23. feb 2012

@luba142 aj mne matko pri angine vracal. a tiez sme nevedeli zrazit horucku ja som ho jednu noc dokonca aj balit musela.

luba142
23. feb 2012

@hoogy aj ja som raz vecer uz nevedela co s nou tak som zabaly skusala, vtedy mala Nurofen a po hodine stale taka ista teplota, potom este v noci som ju mala u seba co stale teplotovala a na dalsi den uz bolo dobre.....tieto anginy su strasneee

hoogy
23. feb 2012

@luba142 veru su. nam uz potom ATB zabrali

luba142
23. feb 2012

@hoogy nam vzdy po 2 dnoch co sme ich zacali davat, ale prve 2 davky mi vzdy aj tak vyvratila, teda ten prvy den sme mali vzdy problem to do nej dostat

hoogy
23. feb 2012

@luba142 no my nastastie nie

jamaat
23. feb 2012

@borocka Pokiaľ mu tá teplota nevadí, tak ju nezrážaj. Je to predsa prirodzená reakcia, telo sa tým bráni. Ak ju hneď zrážaš, telo dostáva zlé signály. 39 je už dosť, vtedy by som to už začala riešiť. Ale 38, pokiaľ je on spokojný, by som neriešila.

borocka
23. feb 2012

@luba142 no, na ranajky zje jogurt a potom cely den nic. ale neboj sa, ked som si vecer k telke vytiahla cipsy tak sa prvy do nich nastahoval 😝 a to je zrovna take suche a drazdive, ze keby mal chytene hrdlo tak mu to vobec nepochuti, ci?
@hoogy nezvracia, nestazuje sa, len teda ze ho brusko boli ( ale to myslim ze od hladu ma blby pocit). ani sa nepocikava ( klop klop). beha, lieta, je uplne v pohode. fakt akoby nic. teraz ani teplotu nema. to zasa az na vecer mu vyjde 😖
@jamaat len on tu 38ku prerastie. v utorok to zacalo zhurta, hned 38,7, pred spanim mal 38,2. a vcera teda som dala sirup uz pri 38,4 ale uz vidim, ze keby som ho nedala, tak mu to vybehne este vyssie. potom pred spanim som mu nedala nic, lebo este ucinkoval nurofen z vecera a v noci uz to boli cez 39teploty a bol problem to zrazit. a to som mu zakazdym teploty merala pod pazuchou, takze je to nepresnejsie meranie nakolko nevie teplomer poriadne drzat.

hoogy
23. feb 2012

@borocka este otazka spi ti cez den? lebo niekedy to moze byt reakcia aj na unavu hlavne teda ked je to na vecer. a nestazuje sa ked cika? a s tymi chipsami no matko ked mal aginu tak jedol najradsej cornflakesy 😒 ako ja som to nechapala lebo tiez keby ma tak hrdlo bolelo tak by som to nezvladla.

borocka
23. feb 2012

@hoogy spi. on stale spava cez den, aj noc prespi celu. dnes teda sme boli hore kym mu nestiahlo teplotu, ale zasa rano spal do 8:15. a cikanie je ok. nic nevravi.