Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kackabrcka
27. mar 2012

kocky spavaju vase deticky este cez den ?
lebo nasa uz nie, vcera tahala od rana od 6tej do 20tej a ze bez unavy, doobeda v skolke potom napeso domov, od 13stej do 16tej vonku to sa vozila na bicykliku a kolobezke a ze zvlada, o pol 8smej este doma tancovala...

kosska3003
27. mar 2012

@kackabrcka moja teraz nespi ked vstane po 8 hodine tak nema sancu mi spat dnes spala do pol 9 tak zase nic nebude

hoogy
27. mar 2012

@kackabrcka mne maly spava este 3 hodiny. ale niekedy povie ze on nejde a aj zacne plakat. dam ho do postele a za chvilu je ticho a spi. vidim na nom ze to este potrebuje. inak by bol velmi mrzuty a unaveny.ale viem ze niektore deti nepotrebuju,

jamaat
27. mar 2012

Emka väčšinou nespáva a ani mi to nevadí, lebo nám spánok neobmedzuje aktivity cez deň a večer zaľahne skôr, tak už mám potom kľud. V škôlke ale spáva, lebo tam si nedovolí papuľovať a neposlúchať, že si neľahne. Tak nakoniec väčšinou aj zaspí, ale nie nadlho. Lebo kým zaspí, to ich onedlho už aj budia.

mimi21
27. mar 2012

@kackabrcka ninka v skolke spava, doma cez vikendy ako kedy, teraz bola chora, tak spala aj 3 hodiny, niekedy zvykne len nejaku hodku, ked nespi tak o pol8 vecer moze ist do postele ale je to tazke, lebo okolo piatej ma riadnu krizu a je umrncana a omrastena 😝

borocka
27. mar 2012

@emode neviete nahodou niektora ako je to,ked by som sa na danovom prihlasila za podnikatelku ( nie je to zivnost,je to definovane ako sprostredkovatelska cinnost), tak ci si platim potom do zdravotnej sama, alebo kym som este na rodicovskej tak to plati stat??

jamaat
27. mar 2012

@borocka Pokiaľ viem, tak jediná forma, keď nemusíš platiť odvody popri rodičovskej, je dohoda o vykonaní práce, či ako sa to teraz volá.

sssimi
27. mar 2012

@kackabrcka moja spáva hodinu a pol hneď po škôlke, ale večerné zaspávanie je u nás tragédia. Do postele ju ledva dostaneme 21:30 a zaspí až 22:30 a ráno nie a nie vstať o 7:30. Ale to má celkom ako ja s mm. Tiež sa ledva večer vystrojíme a ráno kapeme únavou 😀

Baby pred chvíľou od nás odišla fotografka. Fotila Lianku 😀 . 3 hodiny sme ju mordovali. Nechcela potvorka spinkať 😀 Strašne som zvedavá na výsledok. To čo som videla nemalo chybu 🙂

jamaat
27. mar 2012

@sssimi Koľko platíš za fotenie?

sssimi
27. mar 2012

@jamaat fúha, nič 😀 . Katka si kúpila čiapku za 50€ novorodeneckú a chcela ju vyskúšať a nafotiť. Normálne deti nefotí, len výnimočne. Ale čo sme si boli dať v ateliéri robiť tie tehotenské, tak cca 2oj hodinové fotenie, cca 40 upravených fotiek na CD + 5ks v tlačenej podobe nás stálo 60€.

sssimi
27. mar 2012

@jamaat Inak malá ešte stále po tom fotení spí. Naposledy som ju kojila okolo 11:30.

hoogy
27. mar 2012

@sssimi ste ju vycerpali 😉 to ste celkom dobre platili za tehu fotenie. pocuj a sarah spolupracovala v pohode? lebo aj ja chcem nieco objednat nejake fotenie jasne ze aj neskor,ale stale rozmyslam ako bude matko spolupracovat ked nejde len o fotenie jeho 😀

sssimi
27. mar 2012

@hoogy vieš čo celkom fajn spolupracovala. Veľmi záleží od prístupu fotografky. Maťa si ju rýchlo získala. A samozrejme aj od nálady dieťaťa. Pri fotení bola super, ale nechcela sa veľmi prezliekať.
Lianka sa zobudila 16:30, takže neapapala 5 hodín 😕 , ale teraz si veru potiahla pekne 😀

hoogy
27. mar 2012

@sssimi fuha tak to dobre potiahla. no skusim nejaku pohladat snad bude maly spolupracovat 😉

sssimi
27. mar 2012

@hoogy No do 14tej sme ju trápili, prehadzovali sme ju a tak nemala pokojný spánok. Teraz sa len napapala a už spinká znova. Najhoršie je že nám všetko okakala a aj teraz má celú nohu od hovienka. Rada by som ju dnes okupala, ale neviem či sa ešte preberie mimo papania. No ak nie, tak bude musieť vydržať do zajtra 😅

hoogy
27. mar 2012

@sssimi och...a ozaj pouzivas ake plienky?

sssimi
27. mar 2012

@hoogy teraz ešte fičíme na jednorazovkách, lebo sú jej latkovky veľké 😀 . Mám 3 balíky tesco jednorazových od švagriny čo nestihli pomíňať, tak ich miniem a idem latkovať 😉

hoogy
27. mar 2012

@sssimi dobre vediet takze sa mam prvy mesiac na jednorazovky pripravit 😀

sirinka
27. mar 2012

@jamaat
@sssimi nas co foti ta baba, tak berie 2 eura za upravenu foto...takze bud 40 za 20 kusov, alebo 60 za 30 kusov...

sirinka
27. mar 2012

@sssimi
@hoogy prajem vam teda pekne latkovanie....ja som to momentalne pri janule vzdala...ale zase ste ma navnadili, tak asi zase vytiahnem latkove.... 😝

hoogy
27. mar 2012

@sirinka dakujeme🙂 a preco si sa toho vzdala?

sirinka
27. mar 2012

@hoogy to ja mam take obdobia...vzdy ked niekam cestujeme, kupim jednorazovky a potom mi zase hcvilku trva, kym sa zase nastartujem xixi...

hoogy
27. mar 2012

@sirinka jaj, no ja som zvedava ako sa mne bude darit 😅

sirinka
27. mar 2012

@hoogy ale bude neboj...ja som pri magdulke bola celkom poctiva, teraz som sa trosku zopsula 😅

hoogy
27. mar 2012

@sirinka tak pri troch detoch sa ti ani necudujem 😉

sssimi
27. mar 2012

@hoogy Inak ja som aj uvažovala, že 6to nedelie ešte nebudem latkovať na plno, pretože sa mi nebude chcieť každý večer žahliť plienky, ale po 6to nedelí by som už nežehlila, ak to nebude vadiť. No ako zatiaľ sledujem, tak Lianke nežehlenie veľmi nevadí, ale zase nemám to až tak vyskúšané. Akurát, že ty už máš kúpené tie špeci plienky čo sa nežehlia,že?

@sirinka práve sme to dnes s Katkou preberali, že je teraz veľa fotografov a plačú, že nemajú robotu. Ale veď si dávajú neskutočné ceny.... Tá holka čo nás fotila v tehu má denne niekoľko fotení, cenu má akurát a fotí krásne veci.

sirinka
27. mar 2012

@sssimi ja som nezehlila ziadne peluchy...ani tie klasicke stvorce...iba som rukami narovnala...

sssimi
27. mar 2012

@sirinka Ani zo začiatku? Ja mám klasické štvorce.

hoogy
27. mar 2012

@sssimi ja mam aj normalne stvorce a potom mam uz aj dost bambusovych. takze budem to tak na striedacku davat. uvidim ako bude drobec cikat a hlavne kakat to je na zaciatku na figu.

sirinka
27. mar 2012

@sssimi ani, ja sa so zehlickou nekamaratim...