Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
13. apr 2012

@borocka
@jamaat nasa bicykel, alebo trojkolku nechce, lebo sa jej nechce slapat , ked ide z kopca tak je to v pohode, ale akonahle ma zasliapnut tak to uz sa jej nepaci a musime ju tlacit. Odrazadlo ma len take obycajne plastove, taku motorku, ale ani na tom velmi nechce, ona radsej beha a vselico zbiera, takze asi ani to dvojkolesove nebudem kupovat, tento rok uz sa nejako pretlcie a na buduci rok uz snad ten bicykel pojde 🙂

kosska3003
13. apr 2012

@mystery7 no vcera Marika ze sa bude volat Patrik ale niekedy ked sa jej spytam tak povie ze ondrej alex to su susedia alebo co vidi šerbel balon tatino sa na nej smejeme

kosska3003
13. apr 2012

no a Marika to je lenivec ani na odrazadle ani na nicom ked to same nejde tak ju to nebavi ona by sa na tej trojkolke vozila co ju tlacim ale tam sa nezmesti ma smolu musi trenovat

luba142
13. apr 2012

@kosska3003 my mame tu istu ako vy a je jej dobra uz aj na pedale dociahne, ale ako pises,ked to samo nejde tak ju to nebavi 😀

kosska3003
13. apr 2012

@luba142 no ved ja som jej vsetko odmontovala a aj dociahne na pedala ale slapat ani za pana

mystery7
13. apr 2012

@borocka minule leto Mirko tiez skusal bicykel a neslo mu to. Nevedel zosuladit pedalovanie, riadenie a obzeranie sa. A teraz nanho sadol a ide sam, len sa cudujeme.
@jamaat @borocka ja som kupila kovovy bicykel s plastovymi kolesami a je neporovnatelne lahsi. U babky mame klasicky a je rozdiel vo vahe. Zase Mirko ten si vsetko vladze preniest a zdvihnut.

sirinka
13. apr 2012

@borocka
@jamaat my pekne byciklujeme a uz jej to ide velmi dobre aj na klasickej kolobezke...ale u nas je to o tom, ze napodobnuje klarku, takze ani sa velmi nemusime snazit ju presviedcat ci ucit...

luba142
13. apr 2012

@sirinka no u nas tiez mala vo vsetkom napodobnuje Kiku,ale v tomto akosi nie 😀

jamaat
13. apr 2012

@luba142
@kosska3003 Tie plastové trojkolky, čo majú pedále na prednom kolese, je hovadina.

luba142
13. apr 2012

@jamaat no to je, ale zase ked bola mala,tak som ju v tom mohla vozit a nemusela som kocik smikat, ked sme niekam do mesta na prechadzku sli 🙂

kosska3003
13. apr 2012

@jamaat ja viem preto som jej zohnala bicykel ale ani na nom nechce ona radsej pesi pojde a to mi aj v podstate teraz vyhovuje lebo behat za nou s tym bruchom sa mi nechce

borocka
13. apr 2012

@mystery7
@jamaat pato bicyel nevladze ( mame kovovy s gumami) dokonca ani tlacit ked vedla neho isiel nevladal. zato odrazadlo, presne ako janka pise. ukazovala som mu na youtube videa co s tym deti robia, hned to vsetko musel preskumat, po schodoch, po obrubnikoch, po parciku, dolu briezkom, normalne do jarku sa zvezie a zleduje ako to vyvezie druhou stranou hore.
vcera u nas prsalo, narobili sa riadn mlaky, tak poobede vyfasoval gumaky a odrazadlo........a co ten stavaral vonku 😲 😀 😀

borocka
13. apr 2012

@kosska3003
@luba142 niektore deti to proste neberie.
pato dostal odrazadlo, povedala som mu ze tak ako na motorke: sadnut a odrazat sa nohami. hned jazdil. no neter je o 8mesiacov starsia ( to je este v tomto veku fakt rozdiel) a ta je drevo drevene, pozerala na pata ako jazdi, vysvetlovala som je.........ale nic. nula bodov.
ale ona nikdy nejazdila ani na klasickej plastovej motorke, ani trojkolku ci bicykel nema zvladnute..... no fakt drevo 😕 😀 😀 ona bude radsej hodinu vkuse citat knizky.

inak je to cudne, lebo pato dostal motorku na rok, hned dociahol na zem, zacal sa odrazat. a neter uz ma rok aj tri mesiace a stale na zem poriadne nedociahne ( pritom na rocnej prehliadke bola aj vyssia aj tazsia ako pato v roku 😕 )

kosska3003
13. apr 2012

@borocka Marika na to neni ona dostala odrazatko take auto ked mala rok a az teraz na tom ako tak jazdi kazde dieta je ine proste

luba142
13. apr 2012

@borocka mozno ma kratsie nohy a dlhsi trup 🙂 Kamoskina mala, je septembrova, cize bude mat 3 roky az v septrembri a uz na bicykli jazdi bez koleciek pomocnych, pred tym mala FB a pomaly uz za ruku aj na korculiach ide. Nasa sa absolutne na nu nechyta .....kazde dieta je ine a nieco ine ich bavi 🙂

borocka
13. apr 2012

@kosska3003
@luba142 tak tak, kazde je ine. kazde ma svoje "vyhody" a svoje muchy 😀 😀 ale patusa by som nedala za nic, cestisko maly 😎

mystery7
13. apr 2012

@borocka jaaaj keby tak mirko vedel hodinu citat knihu 😉

jamaat
13. apr 2012

@luba142 Veď aj ja som mala tú trojkolku, myslela som tým, že na pedálovanie je to blbosť.

luba142
13. apr 2012

@jamaat ja som ta pochopila, ale ked som si myslela naivne,ze to vyuzije a pritom uz som pocula ked bola este Kika mala, ze pedale na prednom kolese su onicom, ze maloktore deti na tom jazdia same bez pomoci, no co uz vydrzime. V garazi mame bicykel,ale je tak az za rok pre nu

borocka
14. apr 2012

@mystery7 😀 keby 😀 keby hodinu denne cital knizky, hoci aj dokopy. keby hodinu denne dokopy kreslil, keby hodinu denne staval lego,.......
aspon viem ze je zdravy,ked je taky akcny 😉

mystery7
14. apr 2012

@borocka tiez si to hovorim, ked Mirko jaci a vrieska 😅 skus si kupit kolobezku. Je skladna, lahka a mozes maleho nahanat.

@luba142 minule som videla maleho chlapceka ako pedaloval o dusu a aj Mirkovi to uz na jesen celkom islo. Mm mal tiez taku kolobezku ked bol maly a islo mu to. Zavisi od dietata.

zuzkaprofant
14. apr 2012

cafte u nas je naj taka plastova cervena motorka tu neda za nic na svete uz je mu to dake male ale to stale chce nosime to stale zo sebou, mame aj odrazadlo ci frst bike a aj bicyklik ale to velmi nechce musi asi tak 2 cm podrast aby mu to bolo akurat do leta to bude

nas kiko sa hraje sam pekne s legom sa vyhra aj cely den popritom mu musi ist dvd cars a podla rozpravky sa hraje s autickami takze ja mam teraz tooooolko casu ze sa nudim doma🙂

mystery7
14. apr 2012

@zuzkaprofant jeeej, u nas ziadne take nehrozi. Sam sa neprehra za nic na svete ☹ to skor Slavko.

borocka
15. apr 2012

@zuzkaprofant
@mystery7 ze sam 😀 😀 😀 u nas ked pato je sam a nedozaduje sa spolocnosti, tak to presne viem ze uz robi skazu.
ale vdaka bhu ze zacina byt teplo. prihlasila sm ho do futbalovej pripravky 😀 😀 😀 budeme chodit 2x do tyzdna na hodinu. samozrejme vsetko su tam starsie deti. ale tak vzdy mu daju loptu,bude po nich opakovat. a urcite sa na neho nieco aj nalepi. trener mi bol taky sympos, vyzeral ze mu to nevadi. tak nech sa mlady uci.
uz minuly rok na konci leta malemu spravili registracku, lebo sme chodili na tretningy, vzdy sa im tam popletal na ihrisku. tak ho teneri zapisali. tak bol dolezityyyyy 😀 😀 😀

mystery7
15. apr 2012

@borocka ja som zvedava aky bude Mirko neskor? Dufam, ze sa tej samostatnosti nejako priuci. Vsetko musime robit s nim, Slavkovi dame skatulu hraciek a prezabava sa sam. Neuveritelne.

borocka
15. apr 2012

@mystery7 robit s nim..... tak pato mnoho veci dokaze spravit sam, ked ma naladu a chut 😠 🙄 vie sa obut ale tak strasne rad sa pri tom "rozreve" ze on to nevie! az stracam nervy.

mystery7
16. apr 2012

@borocka ved Mirko vie tiez vsetko sam, ale nechce. To s obuvanim je presne aj u nas. Vie sa obuvat, ale radsej bude revat, ze to nevie. Vie sa sam najest, ale radsej bude revat pod ma nakrmit 🙄 🙄 uzasne nieco. Hrat sa bude len ked budeme sediet hned vedla neho. Neexistuje si ani na wc-ko odbehnut 🙄 hned rev.
A o tom, ze pocuje len to co chce on uz ani vobec nehovorim. To je na knihu. Hlavne zakazy a upozornenia nepocuje absolutne vobec 🙄 🙄

zuzkaprofant
16. apr 2012

@mystery7 a to kedy varis , upratujes a pod , nas kiko sa mi zda ze je dost samostatny.
bordelar 1.triedy ale vie si aj sam upratat ho vedieme ktomu lebo kto by to stale upratoval , musim ho ucit od mala aby potom ho frajerka nehresila.
ja keby som sa mala stale hrat s malym tak nic neporobim 😎

borocka
16. apr 2012

@mystery7 ja ked chcem ist na wc, tak to milostivemu musim oznamit. samozrejme ze si este ani sadnut nestihnem,ked uz dolezie za mnou,sadne si oproti mna a hned ma spoveda ci aj kakam,alebo len cikam. a ci moze splachovat,.....a vselijake dalsie blbiny co sa aj hanbim napisat 😲 😀 😀
upozornenia a zakazy, tak to rovno hrach o stenu mozem hadzat,aspon sa tak nevytocim a usetrim energie 😀 😀 ale tak on bol vzdy taky.
ale zasa nemozem mu krivdit, mava aj dobre dni, vie byt aj velmi napomocny, starostlivy, pozorny. niekedy ma fascinuje ze ako sa vie vcitit, ako pride preco som smtna, ci ma nieco boli, ci ma nieco trapi. ako sa pyta ci uz som jedla, ci nie som unavena......

borocka
16. apr 2012

@zuzkaprofant tak to uz si riesis za pochodu. ked deti spia, ked ti vypomoze manzel, svokra,..., mysterin mirko chodi do skolky takze uz sa celkom myslim da ( ine je pokial je chory) .... navarit si mozes na 2-3 dni ( aspon polievku). zredukujes zehlenie 😉
zobrota ta donuti 😀 😀