Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
18. apr 2012

@jamaat ako sa meraju tie velkosti v UK?

zuzkaprofant
19. apr 2012

@mystery7 na zaciatku bude budes preskackovat ale to kazdy tak ale ved kukni na youtube ja som minule tak skackala doma a kiko mal naramnu srandu

mystery7
19. apr 2012

@zuzkaprofant to bude na mna pohlad 😅 sa vsetci okolo zabavia

hoogy
19. apr 2012

@mystery7 hlavne relaxuj a nemysli na mm a deti 😉 neboj je to super zabava. na prvej hodine som nic nestihala,ale potom som vsetko dohnala

hoogy
19. apr 2012

@zuzkaprofant a netancoval s tebou? ja ked doma cvicim tak matko pekne so mnou. dviha ruky a tak. pri zumbe si ritkou zatriasol 😀

kosska3003
19. apr 2012

@mystery7 a aku velkost chces vediet 14 je L 16 je XL 18 XXL

jamaat
19. apr 2012

@mystery7 Ja som to len tak odhadom vybrala 🙂 ....Ale pozriem priamo na podprde, či tam nie sú viaceré veľkosti uvedené a ak ano, niečo vydedukujem 🙂 .....Každopádne písmeno bude klasicky veľkosť košíkov.

mystery7
20. apr 2012

@hoogy nic som nestihala 😅 ale este na VS som chodila na aerobic a toto malo niektore podobne prvky. Jasne ze ruky isli uplne inac a aj vrtenie zadkom 🙂
Po 10 min ma zacalo pichat v boku- ked clovek nema ziadnu kondicku, neda sa cudovat. Aj som mala mensiu krizu, ale vydrzala som do koncaaaaa 🙂
Mm doma bol zufaly, Mirko prereval cely cas, ani nic nezjedol 🙄 Slavko zjedol vsetko a este aj sam zaspal v postielke. Take extremy mame doma.

@jamaat @kosska3003 cestou som si v cinanovi este kupila sportovu podprdu, ale slabota. Musim seriozne okukat. Ja mam teraz 85DD co som minule kupovala 🙄 kde su moje krasne B. Dufam, ze budu ked dokojim. Ani som nerobila vyskoky, nedalo sa.

jamaat
20. apr 2012

@mystery7 Tak na podprde je len tá anglická veľkosť. Ja mám anglickú veľkosť 36B, nosievam podprdy 75C alebo 80B. Toto by som odhadla skôr na 75. Asi to pasuje na konfekčné veľkosti. Len pozerám, že už sú tie podprdy dosť vypredané.

sirinka
20. apr 2012
sirinka
20. apr 2012

chcela by som pre klarku tie svietiace topanocky od skechers, strasne sa mi to paci, ale sandlky som nenasla, len zabky...tak neviem, ci jej zobrat take...s gumickou okolo paty...a uz vobec neviem, ake to maju cislovanie, si to musim nastudovat

jamaat
20. apr 2012

@sirinka Ja zase vôbec neviem, aké sú svietiace skechers 🙂

sirinka
20. apr 2012

@jamaat ja viem, lebo dve male susedky ich maju...tak sa mi zapacili...

ludmilabb
21. apr 2012

@mystery7 mate fakt doma dve uplne odlisne povahy...ale aspon si trosku zmenila prostredie a spravila nieco pre seba 😉

sssimi
21. apr 2012

@mystery7 čo by som ja dala za tvoje DD 🙄 Aj ja mám doma ceeelkom iné dieťa ako bola Sárka. Neviem ako to bude neskôr, ale pri Lili si dokážem porobiť všetko čo potrebujem a to ich mám teraz dve. Keď sa narodila Sárka, tak to bolo len o kojení, vrešťaní, nadŕdaní a keď náhodou na pol hodinu zaspala, tak som padla hotová na gauč....

Ja som už tiež uvažovala, že si pôjdem zahopkať ku nám do dediny, ale neviem či sa ešte cvičí. Akonáhle začne byť počasie do záhrady, tak cvičenie končí ☹ No aj tak neviem či mi to moje cecišťo dovolí....

luba142
21. apr 2012

@mystery7
@sssimi tak aj moje baby boli a aj su a budu uplne odlisne v spravani. Kika bola nespave a uvrestane decko ked bola malinka do tych 2 rokov, potom uz to bolo lepsie a je celkovo taka citliva, nekonfliktna povaha, skorej hambliva....Barbi bola super miminko kludne, tiez som si co to porobila pri nej. Ale casom sa zacala prejavovat jej tvrdohlavost a presadzanie si svojho revom a jedovanim a je to tak aj teraz, takze tvrdohlava bude na 100%

borocka
22. apr 2012

caute,
u nas vcera prsaaloooooooooooo. o desiatej sme sli von prevetrat gumaky,akurat rpestavalo prsat. o pol jedenastej uz taky lejak, totalne sme od pasa dolu zmokli, dokonca patovi do gumakov naprsalo 😲 ale aspon mal zazitok. poobede uzsvietil slnko a 20stupnov. krasa.

baby, ako vase decka rozpravaju????? je mi jasne ze uz skladaju riadne vety. ale ci im je aj rozumiet. pato hovori krasne, vsade aj to R trepe. a som si myslela ze to uz v tomto veku je samozrejmost, ale tu stretavam tolko deti rovnakeho veku,co im ani slovo nerozumiem...tak suslu, prehltaju slabiky, hundru.dokonca ani suvislu vetu neposkladaju. totalne ma to sokovaolo. a to su deti co su od pata o mesiac, max jeden chalan o dva mesiace mladsi. ved moj v tom veku uz kvakal bez prestavky.
ucitelka v skolke vravela ze na zapise mali par takych co im fakt nic nebolo rozumiet...

borocka
22. apr 2012

a pre maminky 😉 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13881012&tab=6
normalne rozmyslam ze si nieco take dokupim

zuzkaprofant
22. apr 2012

@borocka preco ta to sokovalo kazde dieta ma ine tempo a vie o nieco viac nemej ako druhe nemozes porovnavat, nas kiko nerozprava pekne neivem tak ako dospel jasne ze ma kamarata jakuba a ten mele ale aj kiko ale tak po svojom , ja stoho halo nerobim zase jakuba predbehne na ihrusku je obratnejsi sikovnejsi v sporte a pod nikde nie je napisane ze co sa za mala nauci taky bude v dospelosti 😀 😀 to mu VS nezaruci moj brasko bol taky isty ako kiko a mal suseda ten uz rozpraqval basne v 3r a moj brasko mlen ako kiko po svojom ten chalan dokoncil ledva ucnovku a taka mamicka na neho pysna v dectve bola 😀 a moja mame bolo luto ze co brasko nerozprava a teraz je nasa mama pysna na brata dosiahol vsetko co si zaumienil sam bez pomoci je ,, pan v obore co robi ,,, 😀 😀 😀 takze netreba hlavu krutit nic dietatu neujde ci sa to skor nauci alebo neskor cas ukaze co sneho vyrastie 🙂

dm1
22. apr 2012

@borocka maly ma kamosov ktori tiez moc nerozpravaju nas sa dost rozkecal povie co chce ale este asi nie tak ako Patko. V skolke maju dokonca noveho spoluziaka ktory nerozprava vobec a bude mat za par mesiacov 3 roky len nezrozumitelne blaboce. Ono je to velmi individualne veru

luba142
22. apr 2012

@borocka kazde dieta je ine a neni pravda,ze v troch rokoch musi dieta rozpravat tak zrozumitelne a plynule ako dajme tomu predskolak, aj ked nietory predskolaci tiez este rozpravaju vselijako. Nasa Barbi rozprava vela a aj zrozumitelne, ale nejake pismenka jej obcas v slove chybaju, niekde a R este nepovie, ale kedze viem, ze Kika povedala R az v nejakych 4 rokoch tak to neriesim. Povie co potrebuje, my jej rozumieme a na svoj vek podla mna rozprava pekne, takze neriesim to vobec

borocka
22. apr 2012

@zuzkaprofant
@dm1 tak ja viem ze kazde trochu inak.....ze su mensie odchylky. ale nenapadlo ma ze takmer 3rocne dieta "rozprava" ze mu nie je ani slovo rozumiet a vetu nedokaze poskladat. moj brat sice tiez az po troch rokoch zacal, ale chodil k logopedke, nasi to riesili a potom vzislo ze je dislektik a disgrafik,a dodnes ma problemy. a zuzi,tvoj kiko sa sucastne uci niekolko jazykov, takze je uplne prirodzene ze sa to rozbehne neskor. to sa neda porovnavat.
dani, tak ani pato nerozprava totalne cisto a gramaticky spravne....este ma tolko zvratov a odvodenim, napr: sloveso plakat-ja placem, on plaka, oni plakaju.......hovadina ako voda v kosi,ale chapes co chcel pvoedat. hrabat- ja hrabem, oni hrabaju. strasne sa drzi zakladneho slova.
ale R hovori krasne. dokonca ho trepe aj tam kde nema: hRava, pRavat, koReno ( namiesto L) 😀

borocka
22. apr 2012

@luba142 tak aj pato obcas nieco zhltne, alebo si vytvoi nove slovo. a obcas aj jedn vetu poskladat mu trvaaaaa....ked mu bezi vela myslienok, ked sa nesustredi.....tie co maju chalanov to isto poznaju,aeko deti "hapkaju", jedno hovoria, na ine pozeraju a tretia myslienka m v hlave bezi........a este aj zabudne co chcel pvoedat 😀 😀 ale fakt ma zarazilo ze by dieta v tomto veku neposkladalo jednu vetu?

zuzkaprofant
22. apr 2012

@borocka neporovnavaj deti ,to nemozes kazde je ine ked v 5r, nebude dieta rozpravat tak to je nieco ine ale nie v 3r, kazde dieta sa inac vyvija nemozem povedat ze chlapcek co nerozprava je zaostale lebo o par rokov bude sneho jednickach v matike a tvoj patko 4 napr, nemozes porovnavat u deti to chce cas a len cas ukaze co snich bude, ja mam najradsej mamicky nas maly prestihom chodenie je najsikovnejsi hooopla este sneho dospelak nevyrastol potom bud pysna co sneho vyrastie 😀

lebo mne par mamiciem povedalo ze co kiko nerozprava no nerozprava noSi plienku na nocnik pojde raz za tyzden ked mam chut bez pleinky nebude ani minutu no co neriesim vsetko na svoj cas 😀 ja uz neriesim naco

inac dievcata ja cim som dlhsie doma tak ani gramatiku neviem 🙂)) A to som tiez skor zacala rozrpavat.ixiixi

luba142
22. apr 2012

@borocka preco myslis,ze len chalani su nesustredeni? A ver tomu,ze aj ja poznam aj starsie deti, ktorym vobec neni rozumiet take 4 rocne, takze je to o dietati. Mne ked rozprava mala nejaku basnicku, alebo spieva pesnicku, tak ak sa jej chce ide pekne, ale ked sa ponahla alebo sa jej nechce tak si somre pod nos a komoli slova 5 cez 9 takze ja sa nad tym nevzrusujem, lebo je to este taka detska rec a postupom sa to bude len zlepsovat, ked povie nieco zle opravim ju, ale netrvam na tom aby to opakovala dokola,kym to nebude spravne...este ma cas sa zlepsovat a cibrit rec

borocka
22. apr 2012

@zuzkaprofant ale ved ja nevravim ze to ze teraz je dieta take a take, tak urcite mu to ostane do dospelosti, to nie.dobre aj zle veci mozu vymiznut.
a ze ma kiko este plienku.......no co ti uz ostava? keby mal 1,5 roka a mal plienku len na spanie, tak by si bola urcite pysna a vsade by si sa chvalila! urcite! kazda matka by sa pochvalila. kazda! ja prva by som to vykricala do sveta 😎 ! takto ma tri roky, plienku stale nosi tak co ti uz ostava, len sa nad tym povzniest ked ti to ine matky vyhodia na oci. to ale neber odo mna v zlom!
ja si to iste hovorim ked pato napriklad vobec nepozna farby, ale vobec. od buka do buka trieska. uz sa ani nesnazim. najprv som ho ucila na lentilkach, ale radsej ich nechcel akoby mi mal spravne farbu pvoedat 😠

borocka
22. apr 2012

@luba142 tak urcite aj baby sa nie vzdy sustredia, urcite su aj roztrzite....ale chalani nevedia robit dve veci sucastne. teda pato urcite nie 😀 😀 😀 je to chlap, co narobim......ved aj ja som zena, tiez mame svoje univerzalne zenske "muchy"
tak pato ked povie volovinu,tak ho vzdy opravim, niekedy ma naladu a zopakje to aj 5x ked vidi ze prejavim nadsenie alebo ze ma rozosmeje to ako to vyslovil (heeerec 😝 ) a dakedy preto ze som ho opravila tak ma pocastuje slavnym " si zla"

saskarisko
22. apr 2012

Ahojte,
@borocka - ale deti nie su rovnake, kazde ma svoj vyvoj a kazdemu inak dozrieva nervova sustava. tie deti mozu byt sikovne. moj syn poznal farby v 2 rokoch, rozumel vsetkemu, rozumovo je dopredu, ma vyborne logicke myslenie (toto mi povedal logoped), pamat ako slon, ALE rozpravat zacal v 2r a 9 m. ked nastupoval do skolky, tak mu nerozumeli, ja som mala problem mu porozumiet. k logopedicke chodime od 2r a 4 m, a este stale nerozprava vsetky hlasky ako ma. a zacal rozpravat rovno vo vetach. nie je dyslektik, dysgrafik, ani ziadny dys, ani nema mutizmus, tak isto nie je ani asperger, ani autista, ALE neskor mu dozrela nervova sustava, ktorej vyvoj je pravdepodobne spojeny aj s oneskorenim rastu zubov. vzdy mi logopedicka hovori, pockajte, jemu dozreju nervove zakoncenia, a bude blabotat o dusu. a tak aj je. teraz fakt doriesujeme jeho zlozvyky, a ohybnost jazyka k hornemu podnebiu. a este stale ma cas. R sa napr. cvici az v 5 rokoch.

sirinka
22. apr 2012

nasa magduska rozprava vela ale rozumiet jej tak polovicu....o pismenku R ani nechyrujeme, nahradza ho pismenom H, takisto casto pcha H na zaciatok slov...
klarka zacala rozpravat v dvoch rokoch a hned pekne, skoro vsetko jej bolo rozumiet...a R sa naucila asi pred dvoma mesiacmi, sama od seba, dovtedy ho v slovach viac menej vynechavala, nenahradzala ho inym...