Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
29. máj 2012

@hoogy 😀 tak pato tiez nepribera. len ked ho trosku potiahne, tk samozrejme aj kusok na vahe to vidno, ale rozmermi pasa, hrude, ruk a noh mi pripada stale taky isty. stale mu v klude obleciem kratasy z prveho leta ked mal 3mesiace, sedi mu na pase, na stehnach, len teraz to ma ako boxerky 😀

mystery7
29. máj 2012

@hoogy @borocka @kosska3003
Tak Mirko ma uz rok vahu 18kg a radsej sa k nemu zohnem ako ho nosit na rukach 😅 nohy ma pekne rovne a o faldikoch nemoze byt ani reci. Jemu ani brusko netrci, ma taku postavu.
Co sa tyka stravy, tak celkom pekne teraz papa, v skolke a aj doma. Len doma mu musim pomahat, sam nijako nechce. Ale to je o inom.
A co sa tyka zivotneho stylu....denne sme vonku, chodi, beha, motorkuje, bicykluje. Viem, ze niektore mamiky sedia s detmi doma, len co jeden mrak prebehne cez oblohu.
Trojrocnu prehladku nam dr urobi asi po vyzdraveni.

A Slavko ma 11,86kg. A dnes poobede po prebudeni sa paradne povracal. Pred obedom mal v plienke nalozene take redsie....nastatie je bez teploty. A vcera ho dr ockovala, tak na lavej nozicke sa mu urobilo take skarede opuchnute koleso 🙄

hoogy
29. máj 2012

@borocka inak aj my uz tretie leto tie iste kratasy mame :D su mu sice take kratsie,ale na doma a na ihrisko v horucich dnoch dobre. mne kratasy pripadaju tak ze rastu s dietatom 😀

hoogy
29. máj 2012

@mystery7 och nech ste skoro ok. no ja si myslim,ze pokial dieta normalne papa a ma pohyb tak je uplne zbytocne riesit tu vahu teraz. jednoducho kazde dieta je ine.

zuzkaprofant
29. máj 2012

@borocka nas kiko ma taku istu vahu aj tvoj maly len je o par cm vyssi a doky ze on nie je chudy mi povedala tak neviem mne sa zda chudy ja ho do teraz na rukach nosim🙂) V POHODE

borocka
30. máj 2012

@zuzkaprofant tak podla mna tiez nie je chudy, je taky prijemne pekne stihlunky. a zapadne krajiny to mozno trochu inak vnimaju. u nas su faldy znakom, ze dieta je zdrave a dobre krmene..........zapadne krajiny trochu viac sleduju a buzeruju za liniu a stravu.
a co sa mna tyka, poznam chlapceka, teraz v sept bude mat 7rokov, je od pata cca o hlavu vyysi a ma vahu 16kilo. a mne sa ani on nezda nejaky chorobne chudy. aj on je pre mna taky krasne stihlunky.........
ale to uz je vo mne, ja som zatazena na stihlych ludi s dlhymi koncatinami 😝 😀 😀

joannas
30. máj 2012

@borocka ahoj,prosím tá pošli mi ešte raz ten link na ulož to,akosi mi to nejde

jamaat
30. máj 2012

autosedačka Britax je ako Romer, nie? Čiže by mala byť dobrá, nie? Našla som inzerát za 80 eur, vraj nová. Britax Adventure.

jamaat
30. máj 2012

Ha! Síce mi tú autosedačku ešte netreba, len tak predbežne som začala pozerať, že ak sa vyskytne niečo jazdené za dobrú cenu, ale toto hádam nemusím veľa špekulovať. Recenzie na ňu sú super a posielajú aj na Slovensko, vyjde to spolu 38 libier s poštovným aj DPH. http://www.amazon.co.uk/Britax-Adventure-Group-...

hoogy
30. máj 2012

@jamaat ano britax je romer. romer a cybex teraz patria medzi top tak nevahaj 😉 my tu nasu uz nejaky ten mesiac pouzivame mame cybex a sme velmi spokojny aj maly je v nej spokojnejsi

ludmilabb
30. máj 2012

my sme boli na trojrocnej prehliadke Sofia ma 12,5 kg a 93 cm a upozornila nas doki ze Sofia robi macaci chrbat, ze ju mame napominat ale ona sa vystierat nechce, darmo jej vysvetlujem, coze ona tomu rozumie 😒

lejlocka
31. máj 2012

ahojte, chcem sa spytat, ked sa bavite o tych autosedackach, ci pouzivate niektora uz autosedacku od 15 do 36 kg, kde je dieta uchytene len bezpecnostnym pasom? mam trojrocneho syna, ma vyse 18 kg a 110 cm, proste ako 5rocne dieta.... mam aj 20 mesacneho a toho by som uz potrebovala presunut do vacsej sedacky... ale som sa bavila o tom s predajcom a ten mi to moc neoporucal, ze dieta musi byt aj mentalne vyspele na to, aby vedelo, ze sa nema z tych pasov vyvliekat atd...

mystery7
31. máj 2012

@lejlocka ahojky, my uz pouzivame tu vacsiu sedacku, lebo sme mladsieho presunuli do tej od 9kg. Vobec sa nevyvlieka z popruhov a to je inac riadne neposedny 😅 sem tam sa trosku vykloni k mladsiemu, ale to sa hned vrati spat. U nas je skor problem s tym, ze v aute "startuje" na kazdej krizovatke-semaforoch a to ma teda silny hlas.
Pri kupe ta chcem este upozornit, my sme vyberali sedacku podla testov. Takze mame bezpecnu a aj pohodlnu, ale je prilis siroka. Ak obcas potrebujeme, aby som sedela vzadu aj ja, tak je to trapenie. Ale to zavisi aj od velkosti auta.

lejlocka
31. máj 2012

@mystery no my mame britax evolva, ta je do 36 kg, sme s nou velmi spokojny, ale do tej by som chcela uz presunut mladsieho... aj by som kupila zase britax, ale mi pride, ze naco zase tu evolvu, ked je uz taky velky... No Misko by sa asi tiez urcite vyklanal k mladsiemu, oni ked chytia naladicku v aute, tak koniec... aj ti v nej Mirko pospi? my planujeme v lete do chorvatska a sli by sme zase na noc...

sirinka
31. máj 2012

@lejlocka nasa uz je tiez v takej vacsej, prichytena trojbodovym pasom...s pasov sa nikdy nevyvlieka. mame cybex solution.

lejlocka
31. máj 2012

@jamaat ahoj, pozerala som tu autosedacku, ale vychadza mi to podla toho co som ja tam citala min. vyse 50 libier... ci zle citam? a to som uz nasla na mmb za 70 e, co je celkom porovnatelna cena... no preplatim tam akurat na postovnom. ale za tych 38 by to bolo super...

hoogy
31. máj 2012

@lejlocka tak moj maly je uz v tej velkej a teda je mentalne vyspely ze vie ze sa z toho nema vyvliekat 😉 skor mu vadili uz tie male popruhy stale sa osival a teraz krasne sedi. je prichyteny pasom a sedacka je s isofixom.

mystery7
31. máj 2012

@lejlocka ano aj v nej vie pekne spat. My mame kiddy...neviem presny nazov. Ak pozries moj bazar, tak je tam Mirko odfoteny ako spi.

mystery7
31. máj 2012

kocky, chcem sa opytat na jeden recept. Uz dost davno som to niekde jedla, ani si uz nepamatam kde a chcem to vyskusat.
Dostali sme v tedy na tanier v alobale porciu. Zemiaky, mrkva, cibula a navrchu pecena ryba. Bolo to super.
Chcem cez vikend robit tyby a tak premyslam nad receptami. To by sa dalo spravit asi aj v zapekacej mise s poklopom. Myslite, ze tie zemiaky a mrkvu najprv trochu uvarili?? A aku rybu k tomu? Hm? Dajte typ 😉

hoogy
31. máj 2012

@mystery7 nemusis ked mas poklop na miske tak sa ti to pekne podusi vsetko spolu. akurat sme v pondelok take grilovali 😉 ale mozes to spravit aj tak ze to das do aleobalu do truby aj tak je to dobre. my sme mali pstruhov lebo mm doniesol od stryka cerstvych,ale mozes aj ine pouzit ryby.napriklad aj kapor je takto dobry.

mystery7
31. máj 2012

a ten virus co kuolje u nas.....je uz u mna. Odvcera mi krutilo creva, dnes som vstala s kamenom v zaludku. Na ranajky som mala suchar a vodu, na obed 2suchare a pepsi 🙂 super dietka ☹ hlava sa mi isla rozpadnut. A som sama s nimi. Mm si na zajtra berie P a pojde s Mirkom na kontrolu. Ja sa budem liecit. Teraz idem k nim zalomit. Som uplne rozbita.

mystery7
31. máj 2012

@hoogy uvidim ake ryby budu mat v obchode. Maju pstruhy vela kosti? Kapra koli kostiam nie, chcem aby aj Mirko jedol. Alebo jemu tam dam par kuskov file pangasusa a my normalnu rybu 🙂

jamaat
31. máj 2012

@lejlocka Ako si to rátala??? Ja som si ju dala do košíka, pozrela prehľad a vyšla cena 38 libier. To je ale najjednoduchšia verzia, sú aj drahšie, mne však asi bude stačiť. Na MMB si našla novú?

@mystery7 Na tejto Britax si v recenziách chválili, že je užšia a že sa teda zmestia do auta aj 3 vedľa seba. Negatívum je, že sa vraj posúva sedák, keď sa decká hore štverajú, ale dá sa to vyriešiť suchým zipsom.

jamaat
31. máj 2012

@mystery7 Aj ja mám od včera divné brucho, behám na záchod, ale neumieram, dá sa to prežiť.

lejlocka
31. máj 2012

@hoogy 🙂)))) ved aj moj je hadam mentalne vyspely, ale niekedy ma vie dost sokovat, co ho napadne. a povyvliekal sa mi uz aj z tej evolvy a to su teda riadne pasy (ale asi nebol na fest zatiahnuty).

hoogy
31. máj 2012

@mystery7 no ked chces chalanom daj nejaky filet napriklad pangasa a vy si dajte ine. pstruh ma dost kosti. my to vzdy matkovi nejak vypypleme aj ked on vacsinou vyje zemiaky odtial. mozes tam dat bylinkove maslo,alebo korenie na ryby a ked uz ti zmakne ryba tak otvor ten alebal sa to pen pripecie 😉

lejlocka
31. máj 2012

@jamaat v details and conditions je prehlad a tam je UK zadarmo a zoznam europskych krajin tam je postovne 26 gbp. a ano na mmb to bol novy tovar.

hoogy
31. máj 2012

@lejlocka no nas sa uz jedoval na tie male pasy 😉 neboj mozes uz kludne ho dat do vacsej. my mame cybex solution2 Xfix. zatial sme spokojny aj si v nej pospi.

lejlocka
31. máj 2012

@jamaat ale ked som spravila preview ako ty tiez je tam 39, tak som z toho jelen. no neva, mozno to skusim.

lejlocka
31. máj 2012

@hoogy, ved asi skusim. ale nie kvoli pasom, v tej evolve je uplne v poho, este ho musim aj zatahovat, ma tam aj rezervu. velmi je mu aj pohodlna a to je teda riadne obrik. ale kvoli tomu, ze potrebujem posunut toho mladsieho.