Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mirka_mt
24. júl 2012

@sirinka @jamaat @luba142
Chystáme sa na country festival do Terchovej. Na Pohode som ešte nebola. Vymyslela som, že by sme zobrali deku alebo karimatku, aby Linda nemusela celý čas obsedieť na laviciach (bude to v amfiku). Len musím domyslieť tie správne hry, aby ju to bavilo, aby nám to vietor neodfúkol apod. Zatiaľ ma napadlo zobrať kresliacu tabuľku, kde sa dá výtvor vymazať posúvačom a pero priviazať o tabuľku. 🙂 Aj tu by mali byť atrakcie pre deti, ale tie budú pod amfikom, ktorý je na kopci.

kosska3003
24. júl 2012

@mirka_mt no na anfiku moc miesta na deku asi nebude si myslim ale skus mozno vas tam bude viac a deti sa zahraju dole pod anfikom je akurat lanovy park co viem a mozno ak tam nieco daju este tak si to uzite aj ja som chcela ist ale vzdy mi nieco do toho vbehne

mirka_mt
24. júl 2012

@kosska3003 myslela som mimo lavíc, bud vzadu alebo niekde na kraji. Boli sme tam vari pred 4 či 5 rokmi, tak si už presne nepamätám, ako to tam bolo. Vdaka 😉 Potom vám zreferujem, ako bolo.

kosska3003
24. júl 2012

@mirka_mt no ja som bola len na budzogane a ked je to tam natrieskane tak tam neni moc miesta ale vsak uvidite mozno ju to bude bavit moja mala minuly rok sedela 4 hodiny na predstaveni u nas vystupovali kapely co ucinkovali u nas vo Varine a mala mi nechcela ist domov odtial ju to inac bavilo

mirka_mt
25. júl 2012

@kosska3003 možno máš pravdu a budú ju baviť koncerty, ale ja som rada pripravená dopredu. Už som vymyslela 3 hry, čo môžem zobrať so sebou, takže myslím, že to bude ok. Ešte potrebujem zabezpečiť pekné počasie bez dažda 😅

jamaat
25. júl 2012

@mirka_mt Bublifuk si zoberte.

mirka_mt
26. júl 2012

@jamaat vdaka za tip 😉

borocka
27. júl 2012

@mirka_mt
@mystery7 tak ja by som najradsej nechodila nikam ale co uz mam robit? aspon ostava riadne doma, spi vo svojej posteli a su s nimi ludia co kazdy den. inak si to ani neviem predstavit.
tento tyzden sme uz mali horsi, kazdy vecer mi do telefonu plakal a ked som polozila sluchadlo tak som si poplakala aj ja. to vie cloveka "nabudit do vykonov".
teraz by som do 20.8. mala byt doma, tak sa znovu ukludnime.

mimochodom kvoli tomu skoleniu som presvihla dalsi termin rozvodu ( teda prvykrat neprisiel on a teraz som zasa nemohla prist ja) takze mam realne obavy kedy sa to podari zrealizovat 🙄 termin mame na 14.8. ale lukas spominal ze v auguste ide na dovolenku 😠 😠 😠 co mu dam pred sudom vyzrat,aby si on chodil na dovolenky do turecka a na maleho pol roka neposlal peniaze. takze musim pocitat ze aj tento termin nam presunu a uz v septembri to proste musi byt, to bude darcek pre mna k narodkam. lebo tento stav je pre mna uz neakceptovatelny.

vam sa dari ako??

jamaat
28. júl 2012

No tak ja som asi divná, ale kľudne by som sa na týždeň odpratala a užívala si pokoooooj! A duplom teraz, keď mám ešte aj stresy z roboty, tak chvíľka kľudu mi padne veľmi vhod.

saskarisko
28. júl 2012

Ahojte,
@jamaat - kde si prosim Ta Emke kupovala funkcne (turisticke) nohavice. mam pocit, ze si kedysi o tom pisala. dakujem

jamaat
29. júl 2012

@saskarisko V Exisporte.

ludmilabb
29. júl 2012

joj my mame teraz take umrncane dni, ja viem ze Sofia je taky typ, cize ziadna novinka ale ja uz nemam ani za mak trpezlivosti...

borocka
29. júl 2012

@jamaat ako oddych bol fajn,ale aj mi to dieta velmi chybalo. a hlavne potom ked sa vratim tak je to vzdy velky krok spat. je precitlively, nemozem sa od neho pohnut lebo sa boji ze zasa odidem.

mystery7
29. júl 2012

@ludmilabb u nas je Mirko nejaky precitlively, vsetko je krasne, paci sa mu, lubi to..... Bola debata, ze bociam je zaby. Lubi zaby, tak nechce aby ich bocian spapal. Bociana pozveme na spagety 😉
Boli sme sa pohrat v deckom areali, kde poziciavali elektricke motorky-aj my sme dosli na svojej motorke, ktoru nikdy a nikomu neppzicia. Tam hysak, lebo on lubi elektricku motorku, chce ju, jeho je zla. Ked sme mu povedali, ze motorku nezaplati, lebo mame svoju, cisty koniec. On nas uz vobec nelubi, lubi len babku a vsetko jej povie a babka nam da po zadku. Cele divadlo trvalo 30min a nijako sme ho nemohli odlakat, zaujat. Az ked sa dostatocne vynervacil, vsetci si nas poobzerali, ze sme krkavci rodicia, tak sa ukludnil a zacal sa hrat v piesku a my sme 30min nevedeli, ze ho mame 😝
Dnes opat hysak v cukrarni, lebo mm mu vzal kopec zmrzlin do pohara a nie len jednu do ruky. Tak naspat k pultu pytat kornutky a nalozit zmrzku. Ale rev okolo toho 15min a bordpvy v tvari a spoteny....
No na co to je???? Ja nechapem tie spustace nervakov. Nechapem! ☹ ved nic zasadne. Vsetko je len o tvdohlavosti.
A mysli si, ze ked nam povie nelubim ta, tak nas potresta. Ale pocujem to 100x za den a minule ma vytocil a uz som mu aj ja povedala, ze ani ja jeho nelubim, tak sa este viacej rozreval ☹

mystery7
29. júl 2012

ozaj a Slavko absolutne nic neje. 1jogurt za den a 2-3x mlieko. Ani kasu, ani polievku s mrkvou, ani vyzivu. ☹ tento tyzden 3dni teplotoval a hnackoval ☹ ale to zo zubov. Vysli mu 2hroty zo stolicky. Uz nech rychlo lezu dalsie, lebo je to stres. A boli sme u dr, tak mu urobili poradnu. Ma 12,2 kg a 80cm. Nechapem kde berie tu vahu. Co mu dam do ust, to vypluje. Uz som zufala ☹

iinuska
1. aug 2012

@mystery7 aj Adamko velmi malo papa. Neviem, nechce maso, ani polievku, ani sladke. Zo vsetkeho tak š-č lyzicky a koniec. Dnes co za cely den zjedol tak, len jogurt. Ale aspon ovocie mu ide. Teraz mame slivky v zahrade, tak tych si da. ale potom sa zase bojim, aby ho brusko nebolelo.

dm1
5. aug 2012

@mirka_mt juj tam som chcela ist ajj na na festival ale tento rok to nejako nevyslo

my uz sme aj po dovolenke boli sme 4 rodiny v demanovskej doline v jednom dome super bolo. Z tadial sme sli hned k nasim na tyzden tak chuda drobec ani doma nebol a teraz ho nemame kde dat ideme do prace obaja tak ide n tyzden k svokre bude tam aj spat ale cez den ho pojdeme kuknut. Obavam sa ako to zvladne bol bez nas tak 1 noc...

nas ma hysakov malicko teda oproti tomu co citam u vas a pride mi to take ze to patri k veku. ale vzdy ma vytoci moja mama lebo ta vzdy povie ked tu nie ste nerobi to je dobrucky atd. to ked ste tu vy takto vyvadza 🤐

ked citam co vasi zjedia a aki su inak svalici nechapem. nas pekne papa a nema ani 12 kilov 😝

joannas
5. aug 2012

@dm1 môže to byť pravda že taký je keď tam neste lebo mali sme tu synovca 7 rocnecho na týždeň ..bol veĺmi dobrí ale keď poncho prišli tak sa veĺmi zmenil veĺmi si dovoloval bechal ako šialený malecho strkal 😠

dm1
5. aug 2012

@joannas ja viem ze to byva tak len ma stve ze ked to mama hovori mam pocit akoby to bolo preto ze my ho nezvladame a oni su dokonali a oni hej 🤐

joannas
5. aug 2012

@dm1 verím tí,chce mali ostať u babky?

dm1
5. aug 2012

@joannas ano chce on je tam rad v pohode nasi su zlati inak len taketo poznamky mi od mami vadia. Napr. aj ked ma maly novu hrcu alebo tak tak citim v hlase ze preco ste nedavali pozor vlastne to obcas aj povie... aj teraz sme tam boli tyzden zaniesli sme ho tam s modrinou na cele z dovolenky a len sme dosli domov co sme ho tam nechali a za 2 hodky volala ze maly padol na druhu stranu cela a tiekla mu aj krv 😝 . Deti su nezmar a najviac urazov sa aj tak stane ked stojis pri nich...

mystery7
5. aug 2012

ahojky
Tak aj my mame dovolenku za sebou, boli sme tyzden na chalupe. Pocasie vyslo uzasne. Program bol behat do osalenia, kupat sa a vystrajat 🙂 nastastie sa tam nasli deti v Mirkovom veku, tak ma zazitky.
Slavko sa po nociach budi hladny, vecer malo je, tak to musi dohnat. Ja som z toho uplne unavena, stale aj skoro rano vstava. Tym padom ma aj 2 spanky. Tak to je na mraky.
Dufam, ze zajtra mi vezmu Mirka do skolky. Ked nie, tak budeme musiet este mesiac bojovat doma. Ja by som si ho aj nechala, ale vobec sa nestiham venovat Slavkovi. Ked si predstavim, kolko som sa niekedy venovala Mirkovi....a aj teraz stale na seba obracia pozornost. Ale je uzasny, ako rozprava a ako ma vsetko premyslene.

joannas
5. aug 2012

@dm1 naš nechce byť u nikocho,to poznam aj moja mama tak vie mudrovať ona by to urobila tak a tak.....

dm1
5. aug 2012

@joannas nas isiel teraz prvy krat na prazdniny k babke vedla do mesta 5 km lebo obaja musime do prace a skolka zatvorena.... budeme s nim aj cez den obcas ale je to lepsie ako ho tam vodit kazde rano pred 6... som zvedava ako to zvladne bubak maly.
No tie mami su asi take .... moja este ked maly vystraja tak povie vzdy toto ste vy nikdy nerobili.... vrrrrr

joannas
5. aug 2012

@dm1 tak tebe aspon to ale mne ked vistraja tak vždy povie ...ber sy cho lebo ja tu mam popratane 😒

mirka_mt
6. aug 2012

Ahojte 😉 Hlásim sa po festivalovej dovolenke. Bolo fajn, počasie vyšlo, Linde (aj nám) sa na koncertoch páčilo a robila som si zbytočné starosti s hračkami počas koncertov. Zabavila sa sama a žiadne hračky jej nebolo treba. Aj v Terchovej sme našli veľa atrakcií pre deti. Ubytovanie (na priváte) bolo dobré. Najťažšie bolo Linde vysvetliť, že večer nepôjdeme spať domov, ale budeme spať tam. Potom to už pochopila a bolo to lepšie. Nie je zvyknutá v noci spávať inde ako doma.

@dm1 tak sa tam stretneme o rok?

Aj Linda sa správa podľa toho, akých ľudí má okolo seba. Najhoršie je to asi, ked som tam naraz ja aj moji rodičia. Niekedy je to fakt na nervy... 😠 Niekedy je zlatá, rozpráva dlhé zmysluplné vety, žasnem, ako si vie všetko premyslieť a dať dokopy súvislosti, ale inokedy chytí záchvaty a je to ťažké. Dlhší čas už žiaden nemala, tak som myslela, že ju to už prešlo, ale objavili sa opäť 😒 včera dokonca v určitých intervaloch niekoľko.

Tak vám prajem pekné leto a pevné nervy, mamičky 😉

dm1
6. aug 2012

@mirka_mt uvidime rada by som tam sla veru 🙂. len som chcela radsej bez maleho 😝

mirka_mt
6. aug 2012

@dm1 hm, uvidíš, ako bude o rok zvládať noci bez teba. My sme boli s Lindou a dalo sa. Samozrejme, neboli sme do konca večerného programu - odchádzali sme okolo 21,30 do privátu pomerne blízko amfiteátra.

dm1
6. aug 2012

@mirka_mt nas uz bol u nasich aj u svokry na jednu noc a pohoda. teraz je prvykrat u svokry lebo obaja sme v praci na tyzden tak som zvedava bubak maly. aj ho pojdeme pozriet samozrejme len je to pre neho lepsie ked tam buva inak by musel vstavat pred 6 a by som ho tam musela kazde rano vozit...

kosska3003
6. aug 2012

@mirka_mt tak ste si uzili ja som tiez chcela ist ale asi by ma tam rit bolela na tych lavickach teraz

baby ak do tyzdna neporodim idem uz lezat do nemocky a budu ma rezat tak este par dni a konecne sa toho brusiska zbavim uz nikdy nechcem byt tehu cez leto v maji bolo super rodit 😀