Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
21. aug 2009

Emode co si to vcera pisala o tom zaspavani? inak vcera som skusala jej dat moje pyzamo aby mala pocit ze som pri nej a tvarila sa ze co som jej to dala, ze jej to zavadzia 😖
dnes bola extremne zla ☹ aj som si poplakala
boli sme na nakupoch a ked sme prisli domov som jej kupila knizku s riekankami pekne som jej citala, hrali sme sa
ale uz chcela spinkat tak som ju chcela uspat ale ako som ju zodvihla strasne sa rozrevala a uz sa nedala ukludnit
moze byt dieta podrazdene pri manipulacii s nim???
vsak prebalit ju musim, prezliect, preniest a vsetko jej to vadi
tak som ju dala do kocika ale zachvat pretrvaval tak som musela s kocikom cez prah nadhadzovat aby som ju z tohu amoku vytrhla potom zaspala na 15 minut. Ked sa prebrala rychlo som ju polozila na postel a prsnik do ust. Jaj to bolo pre mna hrozne.

jamaat
21. aug 2009

ludka, to mi je ľúto. Musí to byť hrozný pocit. Moja aspoň na rukách chcela byť.

A keby si ju neprekladala, neprebaľovala, tak by nezaspala tam, kde ležala? Cumel používate?

jamaat
21. aug 2009

ludka, to si sem ešte nechodila, keď som písala, ako som od jednej do druhej v noci po dedine kočíkovala. A aj tak to prd pomohlo. Tiež na 15 minút zaspala. 🙂

Ešte som ti zabudla odpovedať na tú fľašu. Emka nemala problém si potom aj prsník chytiť. V pohode papala.

sssimi
21. aug 2009

Ludmila a nemôžež si vybaviť niekoho, kto by ti ju aspoň na deň opatroval a ty by si len kojila? Samozrejme by si s ňou ani nebola... Inak mne moc pomáha, keď idem sama na nákup. Malú má doma manžel a ja sa po 2 hodínách vrátim ako znovuzrodená...Aj keď len do Tesca 😅

A nemôže ju niečo bolieť? Moja malá si pri pôrode zlomila klúčnu kosť a nevedeli sme prečo mužovi stále plače keď si ju 2 dni po pôrode zobral na ruky. Ja som ju mala na ľavej strane a bola spokojná a mužovi som ju podala na pravú a ona sa rozplakala... 3 dni po pôrode jej istili zlomeninu a ono ju to bolelo.

jamaat
21. aug 2009

sssimi, a to ako sa zrástlo? Nejako jej to aj fixovali? Asi nie, veď to sa nedá. Čo ste s tým robili?

sssimi
21. aug 2009

Jamat nemohla som jej ruku dávať do zavinovačky. Musela ju mať stále na voľno a opatrná manipulácia-hlavne pri kúpaní... Zrastlo sa to do 3 týždňov-úplne bolo vidieť po 3t, ako začala ručičkou pekne metať-do vtedy s ňou hýbala minimálne.

sssimi
21. aug 2009

Ozaj Jamat a malej koberec chutil? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Som sa fain zasmiala

ludmilabb
21. aug 2009

ide o to ze ina zacne plackat na posteli uz vidim ze chce spinkat ale place cumel mi vypluva, ako ju mam utisit ked ani prsnik vtedy nechce ani na bok ani na brusko uz len zobrat na ruky a to je este horsie ale ked vam place dieta mate tendenciu to hned riesit ja ju nenecham vyplakat lebo ona by revala aj hodinu si myslim, nema to zmysel.
Poobede mi ju teraz zobrala mama von tak trosku cepram energiu,
Dnes som jej dala aj za lyzicku toho cajiku harmancekoveho HIPP a jednu lyzicu prehltla a druhu vyplula ked zistila ze to nie je mliecko lebo cez lyzicku jej davam Sab Simplex zmiesany s mojim mlieckom
jamaat z flasky si jej davala svoje mliecko?

jamaat
21. aug 2009

sssimi, nechutil, ručala, preto som k nej dobehla a zistila, kde sa nachádza. 🙂

ludka, ja som moju nechala aj vyrevať. Už som bývala v takom stave, že som nemohla jej rev počúvať. Nechala som ju v postieľke, zavrela jedny dvere, druhé dvere, aby som ju vôbec nepočula. Ticho a jedlo bolo na moje nervy ako balzam. Niekedy aj zaspala po 15 minútach revu a keď nie, tak som aspoň bola schopná začať zase kolotoč s uspávaním od začiatku.
Z fľašky som jej dávala svoje, čo som si odstriekala. Ona sa totiž nedokázala ani najesť poriadne. Na prsníku zaspala od únavy skôr, ako sa najedla. Potom sa hneď zobudila a zase chcela jesť a tak dookola. Večer som 2 hodiny s ňou v tichu a tme bola, kojila, na rukách mala, aby zaspala natoľko, že som ju mohla aj do postieľky položiť bez zobudenia. Potom som raz v zúfalstve skúsila fľašku a zaspala bez problémov. Asi mesiac a pol sme tak fungovali, potom som skúsila bez fľašky a zaspala už aj tak.

dm1
21. aug 2009

baby nemate nejaky typ ako urobit presnidavku z jablcok? dostala som totiz nejake a chcem malemu narobit potom ked budeme uz prikrmovat aby mal. vopred diky za rady!

dm1
21. aug 2009

inak mne asi vymenili dieta 😀 ... ako som ho tu vcera poohovarala tak dnes krasne spinka uz spi viac ako 2 hodiny len sa medzitym napapal a spi dalej.

ladywitch26
21. aug 2009

dm, mne asi tiez. ale moja je pre zmenu cely den nejaka nervna. inokedy len rano otvorila ocka a uz sa krasne usmievala, ale dnes asi vstala hore ritkou,ako sa vravi. stale mrnci, neviem co ma za problem. aj v noci sa kazdu chvilu prehadzovala a 2x sa zobudila,co sa inokedy nezvykne zobudit vobec. 😖

dm1
21. aug 2009

lady mne od 4 spi.... len sa raz najedol a spi dalej... no nechapem. Asi uz ma noc. Ale tak skoro? Ved predtym pekne medzi 7-8 papal a zaspal. No dufam ze sa este zobudi napapa a bude pekne spinkat az do rana 😀

ludmilabb
21. aug 2009

jamaat ja som ju este nenechala vyrevat teda dnes asi max dve minuty ale bolo to uz neunosne a mam pocit ze to vobec nepomohlo. neviem mozno by fakt po 15 minutach odkvecla a zaspala 😔 ale ja mam stale taky blby pocit ze ona je prilis malicka na to aby som ju nechala v amoku aj tak mi reve mozno aj tych 15 minut ked ju utisujem Mozno ked bude vacsia to nebudem tak prezivat 😒

mimi21
21. aug 2009

ludmila ja ta chapem, ze malinku nenechas plakat, ja by som to asi tiez nedokazala, a moj mm, ten uz vobec nie 😅

jamaat
21. aug 2009

No ja mám asi slabšie nervy. 🙂

dupinka
21. aug 2009

Ludmila, aj nas Adam place, ked chce spat. Ja ho dam lezat, pritulim sa k nemu a hladkam ho po tvaricke, alebo mu normalne pritlacam ocka resp. ukazovak, prostrednik a prstenik od vrchu cela smerom k ockam, a zabera to. Jasne, nie az extra drasticky, to zase nie, aby ste si nemysleli, ze dieta tyram.

mimi21
21. aug 2009

dupi ja malicku tiez tak hladkam po tvaricke, ja idem po cielku dole po nosteku a pri tom jej tiez jemnucko pomaham ocka zatvarat a zabera to, ma to aj rada 😉 😉 😉

dm1
21. aug 2009

mimi ja to robim takisto. Po ton nosteku to pomaha hned zaviera ocka...

jamaat
21. aug 2009

U nás bolo také obdobie, že lepšie zaspala, keď ju uspával tato. Mňa brala ako mliekáreň, takže keď som sa pri nej zjavila, chystala sa na papanie a keď žiadne neprichádzalo, tak sa zlostila. 🙂

mimi21
21. aug 2009

no jamaat to su jasne priority 😀 😀 😀
a ja co ma tak boli bradavka a ta mala potvorka mi ju nadhryzla 😅

ludmilabb
21. aug 2009

dupinka a mimi ale vtedy vam babatka neplacu ked ich ukladate a hladkate? lebo moja ked chce spat vzdy place a ked ju hladkam a prihovaram sa jej tak reve este viac najviac ak jej chytim rucky lebo si s nimi sermuje po tvari

luba142
21. aug 2009

no ked to tak citam tak mam zlate dieta ale taketo trapenie som uz absolvovala so starsou tak hadam ze uz s touto bude dobre aj nadalej. Mali sme problem so zaspavanim cez den asi do 2 mesiacov ale to bolo bruskom ale teraz ked uz viem kedy asi by spala tak ju necham a zaspinka sama pekne a vecer od narodenia napapa sa a zaspi v postielke uplne sama ani raz sme ju neuspavali na rukach co pri starsej skoro stale hlavne v noci

rybca
21. aug 2009

Ahojte, privieranie ociek som tiez pouzivala, ale uz to nezabera..🙂 teraz ho zase polozim na bok, chytim za rytku a pomalinky ho pohupujem, do 5 minut spi..🙂 ale pravdaze musia byt k tomu predispozicie, cize musi byt spavi, ak sa mu nechce spat, tak by som ho mohla pohupovat aj pol hodku a nezabralo by to..🙂

mimi21
21. aug 2009

ludka mi sme presne ako pises zacali takto zaspavat cez den
zlosti sa a zlosti, ale potom podlahne a zatvori ocka, a do par minut je uplne tvrda

dm1
21. aug 2009

ludka mojmu sa to tiez hned nepaci, naskor sa musi ukludnit trochu cumlom a az potom to zabera.

boze ten moj este stale spi. Myslite ze ho mam zobudit aby sa najedol? Alebo kaslat na to lebo asi uz ma noc a ratat s tym ze sa nevyspim.... ved spi uz od 4.... teda este raz papal pred pol siestou

jamaat
21. aug 2009

dm, zobudí sa ti medzi desiatou a jedenástou. 🙂

ludka, keď rybču čítam, teraz som si spomenula, že som raz čítala tému o tom, že sa deti vôbec nechceli varovať a tam jedna spomínala, že bábo uspávala natriasaním ritky. Lebo keď si ho pritúlila, revalo ako tur.

dm1
21. aug 2009

to by mohol to som este hore 😉 a este lepsie napapat a zase spinkat!

dm1
21. aug 2009

baby neviete poradit tu presnidavku co som sa pytala? Ako treba spravit z jablk?

luba142
21. aug 2009

dm nebud ho ked sa zobudi prezlec ho do pyzamka prebala a nakrm a bude spatdalej uvidis aj mne sa to par krat stalo ze mi mala zaspala o siedmej a spala do deviatej a potom ked sa zobudila nakrmila som prezliekla a spala dalej