Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
26. aug 2009

Jamat ja teraz nosím kojenecké-mám 3 a stačili mi, lenže v septembri ideme na svadbu a do bluzky si musím dať priesvitné ramienka-no a tam bol najväčší problém, aby sa dali ramienka vymeniť...

Mne sa malá už pár krát pretočila, ale len z bruška na chrbátik... Ale už sa mi začína štorcovať v lehátku. Keď ju položím tak sa zaprie nohou o bok... Keby sa tak vedela o niečo zapriť na zemi tak sa už aj pretáča jedoška jedna...

sssimi
26. aug 2009

http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

Baby toto je Manduca? Neviem či si ju mám kúpiť....

jamaat
26. aug 2009

ludka, ja to viem: orindžindžin, orandžandžan, aramija pasilá, aramija pasiláá-a-a. Ale predtým ešte čosi bolo.

jamaat
26. aug 2009

sssimi, je to na ten štýl ako manduca.

sirinka
26. aug 2009

zuzka urcite aj tam existuju lieky na zastavenie laktacie... lieky existuju aj v rakusku aj v kanade ci australii co ja viuem, len ste sa mozno zle rozumeli s doktorom.

inac na zastavu laktacie existuju aj homeopatika ricinus communis 30CH, takisto salvia, mata....

mimi21
26. aug 2009

zuzka tak ako siri pise, skus tie homeopatika, tie dostanes aj bez receptu
ja ked som si v lekarni kupovala na podpru mliecka tak sa chlapik smial, ze aby mi dal spravne, aby mi mliecko nezastavil, no mne az tak do smiechu nebolo 😅

mimi21
26. aug 2009

a co uz vsetci spite?
ja sem pridem a tu nikoho...

nikanika28
26. aug 2009

ja nespiiiim 😉

ladywitch26
26. aug 2009

no zuzka, asi mame rovnaky problem. ja sice nechcem zastavit laktaciu, ale aspon utlmit. lebo to uz nie je normalne. od vcera ma ide doslova roztrhnut. to mlieko len tecie a tecie. uz sa bojim aj napit. som nenormalne smadna, ale akonahle sa napijem,tak do minuty uz sa mi nalievaju prsia. a dost to boli. normalne ako keby ta voda nesla ani do zaludka, ale rovno do prs, lebo je to fakt v priebehu pol minuty az minuty. 😖 mala mi sice zacala za posledne tri dni poriadne papat, asi mame dalsi rastovy spurt, ale aj tak to nestiha vsetko vypit. vsak neni normalne,aby som na jedno odstriekanie mala skoro 4 deci!!! o dva mesiace mam ist do roboty,tak budem asi s odsavackou v kabelke chodit.

nikanika28
26. aug 2009

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1265387
baby co mate chlapcov...krasna bunda

nikanika28
26. aug 2009

lady, 4deci z jedneho prsa?????? 😅 ci z oboch? 😕

ladywitch26
26. aug 2009

nika, z oboch.... keby z jedneho, tak to uz fakt neviem,co by som robila.ved ja mam len C-cka 😀

ladywitch26
26. aug 2009

inak ktora ste zo stredneho slovenska? od 15teho do 30septembra budem na slovensku, tak si mozte prist po mlieko, ak mate malo. 😀 ja budem rada,ze sa ho zbavim. u nasich ho do mrazaku nebudem davat,lebo to aj tak nemame ako zobrat so sebou potom.

nikanika28
26. aug 2009

kurnik, to z C-cka tolko mliecka?
😀 😀 hehe, aky vers som vytvorila 😀 😀

ladywitch26
26. aug 2009

nika, my si s kamoskou robime srandu. co chlapi maju ze aj s malym gasparkom sa da zahrat velke divadlo, tak my sme si to upravili na aj s malymi prsiami mozes nakrmit cely regiment 😀 😀 😀

nikanika28
26. aug 2009

lady... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ladywitch26
26. aug 2009

len ma to uz vazne stve. keby to aspon tak nebolelo, ked sa mi prsia plnia, ale dvakrat prijemne to nie je. a ked zacneme s prikrmami, tak fakt neviem, co s tym mliekom budeme robit.

nikanika28
26. aug 2009

hej, tak to ti verim. Odsavas si po kazdom papani?

ladywitch26
26. aug 2009

kdeze, to ja som uz zredukovala na 4x denne. uz bolo aj na 3x,ale zasa sa mi zacalo viac tvorit a to uz ked ho je vela,tak zacne same tiect.resp. striekat. a to mam v momente podprdu plnu. esteze nosim tie vlozky a take tie vystuzene podprdy.ono to dost nasaje,kym zacne pretekat aj tricko. uz sa mi stalo, ze som bezala z obchodu rychlo domov,co mi klupkalo po bruchu az na rifle. esteze je tu tak chladnejsie, ze nonstop nosim bundu. keby cosi, tak to aspon zakryje mokre flaky

nikanika28
26. aug 2009

no pekne...tak to je teda riadna ostara s tym. A malinkej to nevadi? Netecie jej to moc rychlo pri papani, nekucka? Mas asi elektricku odsavacku, ze?Ja mam teda rucnu, pouzivam len v noci lebo mala mi spi od osmej do siestej rana. A aj to niekedy neodssavam, radsej budim malu okolo polnoci a dam jej v polospanku papat, len aby som nemusela odsavat...lezie mi to strasne na nervy, boli ma z toho ruka a po 15-20 min odsajem dokopy 120

ladywitch26
26. aug 2009

ja malu krmim uz len z flasky, jej to strasne rychlo tieklo, pohltala vela vzduchu a uz sme mali problemy s kolikami. a aj tak to bol des, lebo tieklo z obidvoch naraz, tak som jednou rukou malu drzala a v druhej do uteraka zachytavala z druheho prsa, lebo by mala mohla v nom plavat. a mam rucnu, mne to ide celkom rychlo. a tiez som musela v noci hlavne odstriekavat, lebo mala mi od narodenia prespala aj 7hodin v kuse. to sa az v porodnici divili, ze vsak co ju nezobudim,ze musi papat. no lenze ju nemohol nikto zobudit.vyzliekli ju do naha,ze zima ju preberie, studenou vodou ju potierali, steklili, no proste nic nepomahalo. ked chcela spat, tak mohli aj delobuchy dookola buchat 😀
a to uz mam tak vycvicene, ze 7minut z kazdeho prsa a hotovo

stija
26. aug 2009

ahojte, necitala som vsetko, ale hovorilo sa tu o tom, kedy by sa baabtka mali otacat a tak pod. co vsetko kontroluje vasa lekarka na poradni? lebo moja malu ani na brusko neotaca, ani za ruky a pod. a to sme si ju vybrali na doporucenie, vraj je dobra. tak neviem.

nikanika28
26. aug 2009

lady, tak to je teda zapeklite...ale hlavne ze mas mliecko 😵 Neskusala si pisat Annaq? Ona by ti poradila, je v tom uzastna..
Stija, tak to je divna doktorka teda. My ked ideme na poradnu, tak vzdy polozi na brusko - ako zdviha hlavicku a potom ju pretoci na chrabat a taha za rucicky hore... skusa reflexy a co ja viem co. Pocuva ju, pozrie dasna, hrdielko, ocka...proste ju poprezera poriadne

ladywitch26
26. aug 2009

no tak tu sa ide na kontrolu akurat v 6 tyzdni a viac nic. ziadne dalsie kontroly. oni to nechavaju na prirodu. ze keby sa cosi mamicke nezdalo, vsak sama pride za doktorkou.

nika,annaq som nepisala, nasla som stranku,kde boli celkom dobre rady ohladne mojho problemu, akurat ze mne to nie velmi zabera. napr. vraj treba odstriekat nie uplne, len kym sa mi neulavi, no lenze to si potom mozem odstriekat o tri hodky znova, lebo ak neodstriekam,ono sa to len hromadi a boli to jak svina. este vyskusam ten matovy caj. a tiez sa odporuca menej pit.ale co,ked som strasne smadna. minule som bola ako keby ma cimsi ovalili po hlave.tocilo sa so mnou vsetko, lebo som v ten den strasne malo pila.

sssimi
26. aug 2009

Lady a nemáš tam kamošku ktorej by si dávala to mliečko? Ja som mala v mrazničke a dala som sesterničke svojej... Teraz jej ďaľšie dávky idem zaniesť. Teta stratila mlieko a malá je dobrá papkáčka, tak nech si dá.

Stija naša malú popozerá, celú ohmatá, poprekrúca, potom položí na bruško-ručičky jej dá dozadu, šlachy jej pomačká, fontanelu skontroluje, hlavičku odmerá, no a váha a dlžka... Pýta sa na kakanie a papanie, bolenie bruška...atď...

Kočky čo len kojíte akú majú vaše deti stolicu? Moja mala doteraz taku zlatistu a glockami mlieka a teraz ju uý ma takú hustejšiu a už bez tých glociek a aj to viac páchne-je to v pohode?

nikanika28
26. aug 2009

lady, skus jej napisat, mne tiez pomohla, ked som mala problem s kojenim. Mozno ti este nieco poradi, co zaberie...
Simi, mala kaka raz za tyzden asi a ma tiez taku hustejsiu uz ... no a ked si prdne...iny rachot a este inaksejsi smrad 😀 😀 😀

nikanika28
26. aug 2009

no idem spat, paaacko

sssimi
26. aug 2009

Nika malá kaka každý deň a keď náhodou nekaka, tak sa potom nervačí...

zuzkaprofant
27. aug 2009

pocuvajte dievcata neviem ci je to normalen ale tu v nemecku nijako nmezastavuju mliecko nechavaju to na prirodu na nervy to je, ze to sa zastavi samo ale nechape,m ako ked neodsam si dlsie tak mam tvrde cecky a zapal , na sk vie ze bud pichnu injekciu alebo daju tabletky neviem co mam robit aj manej pijem respt pijem pol litra denne a furt mam mliecko sa mi zda ze este viacej odsavam uz menej a dlshie inteervaly robim ale dako nepomaha dnes vyskusam pit salviovi cajik alebo matovy inac ked nepomoze ta ja neviem

lasenka
27. aug 2009

zuzka - a preco chces odstavit mliecko? 😕