Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kvetinkaaa
27. aug 2009

ahojte!!

dakujem za vase nazory ohladne očkovania proti rotavírusom.

dm1 veru asi mame my vasu dávku. ale poviem ti radsej by som si ju kupila v lekarni, ved ani neviem kolko ju tam mali, či ma byt v chladničke, ak áno či ju tam mali. chcela by som aj ten pribalový leták aby som sa doma mohla k tomu vratit, prečitat si neziaduce učinky...viem ze je to aj na nete ale proste take narchlo to vsetko bolo a mne to ani neponukli, vobec, iba som si to sama nastudovala a poziadala o to.
tak prajem prijemnu dovču. stretla som aj tvojho mužíka v utorok, vravel ze ste preč.

zuzkaprof.tak si daj poslat tie homeopatika zo SVK, to je mala krabička, mozno aj do takej "pukacej obálky" by to vošlo. mne mala nejedla z prsniku, iba málo, tak som odsavala ale isto mi to na nervy tiez, na začiatku som za 5 min 100ml a viac mala,to maličkej stačilo lebo mala od začiatku maly apetit a malo priberala, ani tych 100 nevypila snad prve 2 mesiace. potom mi to trvalo uz cez 30min a bolesti, a kazde 3 hodky som takto, mliečka stale menej, tak som to nechala tak, lebo som nič nestihala. a mliečko same sa stratilo. akurat ked som sa sprchovala a citila som hrčku, som si to odstrekla. ale fakt je ze ja som nemala nijaky zapal.
potom sme mali 5 druhov umelych mliek kym jej sadlo to najlacnejsie-sunar 😉
to sme menili mliečka podla lekara, nie sama od seba...

vylieč zapal a zapoj tie homeopatika.

inak, ani moja sa nepretača, iba na bok, z bruška na chrbatik musime pomoct, nevie si ručičku dat hore, este to asi nechape,ale nerobím vedu, príde na to.
papa

monkap
autor
27. aug 2009

ahojte,
poradite mi niektora nejaku omacku na cestoviny??

ludmilabb
27. aug 2009

sssimi ja iba kojim, nedavam vodu ani caj a mala nemala ani raz ukazkovu prazenicu, vzdy redsiu stolicu ma ze ked to vytlaci tak v tom trosku plava teda ak kaka kazdy den ak tak raz za dva dni alebo dlhsie, je to hustejsie a farba horcice, dost to potom zapacha takym kyslym pachom ci co, niekedy mam dost ked si tym len prde
doktorke som chodila ukazovat pokakane plienky ci je to vporiadku ona zobrala vzorku na kultivaciu a vzdy negativne takze to uz neriesim vsak z mlieka len tekute ide von, obcas tie zrazeninky

kvetinkaaa
27. aug 2009

baby moja mala tiez riedke a potom som zistila ze ona sa vzdy do tej prazeničky vycikala preto to vytielko a bolo vodové.

teraz sme davali uz aj mrkvičku tak sme mali šulček 😉 ale pri tom chuda strasne plakala tak mi kazali skusit dat jablčkovu štavu ale tu mi moc nechce.

zuzkaprofant
27. aug 2009

no preto chcem odstavit mliecko lebo som mala uz asi po 6 krat zapal a uz ma bolia cecky stoho a mliecko sa mi dako zacalo vela tvorit a ked vidim odsavacku ta mi je zle uz nikde nemozem ist len na 3 hodky a to je na nervu niekedy a malemu aj tak uz davam sunar , ale teraz sa mi dako tvori vela mliecka nechapem po tom zapaly mi samo tece 120ml v pohode natankujem 😀 😀
tu v nemecku vsetko na prirodu nechavaju na nervy to tu je antubiotika ti doky nepredpise len ked asi budem umerat skusim dnes pit cajiky ale neviem ci potom mozem davat mleicko malemu ci mu to neuskodi dako

inac vase babakta nezmenili plac moj dake nove hlasky hovori a vymysla o sto sest uz vcera som vyradovala veci tak vam poviem ze niektore ani nemal oblecene a uz su mu male 😀 tak asi budeme musiet mat braceka 😅

zuzkaprofant
27. aug 2009

kvetinka ty si davas mrkvicku nie je to skoro , od kedy sa vlastne uz dokrmuje babatko moj je hlados kazde 2 hodky je hladny medzitym smedny tak len flasky umyvam 😀 😀
moj kaka take riedke hnede sem tam prazenicku ale smrdi to poradne ze okno musim otvarat ako skazene mliecko 😠

stija
27. aug 2009

zuzi ja vyradujem priebezne, co je male, putuje do krabice. uz je tam toho dost. 🙂 a napr. som odkladala nieco, ze este je to velke, potom, ked som jej to chcela obliect, tak uz ju to tahalo na ramienkach, tak uzsom to nedala. ale co, bude pre dalsie, len sranda bude, ked dalsie bude v zime 😉

stija
27. aug 2009

a skus si nechat tie homeopatika, ako ti tu radili

stija
27. aug 2009

kvetinka, uz davas mrkvu? a kojis, alebo davas umele?

zuzi, podla doporuceni sa prikrmuju deti na MM od siesteho mesiaca, deti na UM od piateho. ale ono je to rozne, niektore mamicky sa toho drzia, ine nie.
moja suseda ma maleho o mesiac starsieho od nasej a uz par tyzdnov mu do mlieka roztlaca piskoty

zuzkaprofant
27. aug 2009

ako sa volaju tie homeopatika

stija
27. aug 2009

ja by som ale piskoty este urcite nedavala. mame v skole celiakiov, ta strava moze byt niekedy problem. chudata deti, kym su male, je to asi dost problem. tak naco to pokusat s lepkom

monkap
autor
27. aug 2009

zuzka: Ricinus Communis 30CH

skus aj tu pozriet: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

stija
27. aug 2009

ricinus communis. ale riedenie myslim 30ch, lebo 5ch su na podporu, tak pozor na to.

kvetinkaaa
27. aug 2009

my sme na umelom, kojila som necele dva mesiace, od 3t mala malička hladovu zelenu stolicu (asi laktačna kriza alebo čo ale mliečko som mala vzdy ked som si stlačila ale asi nehcela pit alebo čo lebo ten problem sme mali este aj donedavna stale a doteraz mi pribera malo, ale uz to neriesime, lepsie 100-150g za tyzden ako 40g ako bolo predtym...) a vraj sa ma 250g za tyzden...

no a mrkvičku mi kazal nas lekar davat, niekde udavaju ze od ukončeneho 4.mesiaca sa ma dokrmovat pokial sme na umelom, su na to rôzne nazory a ja osobne si myslim ze tym nič nepokazim, kedze nekojim babo potrebuje v tomto období viac zeleza a ostatnych ziviniek ktore v UM nemá.
4 mes.mame ukončene tak som do toho šla, postupne..
vas je tu dost mozno takych okolo 3 mes.tak to neriesite, ale ja som mala termin na zač.mája a rodila som o 3tt skor..

a piskoty odsudzuje vela ludi. na to je určite podla mna skoro

idem krmit pá

ludmilabb
27. aug 2009

priberat sa ma 150 za tyzden, takto som to citala v najnovsich casopisoch
a moja pribera okolo 130 tyzdenne niekedy menej a doktorka povedala ze pribera pekne 😉
200 g sa pisalo dakedy ked boli deti hlavne na umelom mlieku, tabulky z cias socializmu

sssimi
27. aug 2009

Zuzkaprofant príkrmy sa dávaju od 4 mesiacov keď je dieťa na UM...

No utekám k malej. Už počujem v odposluchu, že prdí-to znamená, že sa zobudila-celá po Tatovi 😀

ludmilabb
27. aug 2009

sssimi 🙂 aj nasa, manzel vravi, ze v tomto je po nom 😀

jamaat
27. aug 2009

Ahojte.

Zuzka, mlieko nezmizne zo dňa na deň. Musíš odsávať po troškách, aby sa tvorba utlmovala.

zuzkaprofant
27. aug 2009

dik dievcata no teraz som si uvarila salviovy cajik, tak uvidim a odsavam uz nie 100ml na raz ale len80ml aj ked mliecko este tecie ale prsnik uz nie je tvrdy tak uvidime ci to pomoze
akurat sme prisli s mesta maly mi od rano do teraz vyspal asi si pomylil noc lebo rano o5 hodke bol ako rybicka fresh a rozraval sa tak nahlas ze muza zobudil 😀 😀

rybca
27. aug 2009

Ahojte, neviete mi poradit vhodnu autosedacku? dobra by bola od 7 kil vyssie

luba142
27. aug 2009

ahojte

ssimi nasa mala nemala nikdy prazenickovu stolicu vzdy ju ma riedku niekedy ked je menej je zltsia a ked moc tak zelenozlta ale pribera pekne tak sa to neriesi

nikanika28
27. aug 2009

Ahojte.
Rybca, nieco na takyto styl...http://www.babymarket.sk/index.php?page=product... hlavne, aby sa dala polohovat. Teda ak cestujete castejsie a vacsie dialky. Viem to podla maleho, ten ked ideme dalej, samozrejme hned zaspal a hlava mu odkvecla nabok alebo dopredu.
Vacsinou su rozdelene takto:
Autosedačky - od 0 do 10-13 kg
Autosedačky - od 0 do 18 kg
Autosedačky - od 9 do 25 kg
Autosedačky - od 9 do 18 kg
Autosedačky - od 9 do 36 kg
Autosedačky - od 15 - 36 kg

luba142
27. aug 2009

co sa tyka motoriky tak nasa sa pretoci len na bok, chyti si bracku ked ju nad nou drzim alebo ked sa otoci nha bok tak sa po nu natiahne ale to sa jej musi podarit a inak na hrazdicke co visia tak sa na ne nenacahuje 😒 a na brusku pekne dviha hlavu

rybca
27. aug 2009

dakujem nika, tak kuknem tie od 0 - 18, rozmyslam, ze predam celu kolekciu co mam a kupim len sportiak a autosedacku, vanicku uz aj tak nevyuzivam a lepsie sa mi to preda ako celok.

nikanika28
27. aug 2009

rybca, to urcite hej. A pokial cestujete ozaj castejsie, tak radsej investuj viac do tej sedacky, nie je nad to, ked je dieta v aute spokojne a zaspi a hlavicka mu nepada vseliako. Nas maly bude mat v decembri 5 rokov a ma zhruba tych 18kilov...to len pre predstavivost, do kedy to asi bude vyuzivat 😉
A aky mas kocar?

nikanika28
27. aug 2009

baby, obidve deturence mi naraz zaspali 😕 ...to neuveritelne ticho.... 😕 😵 😵 😵

sssimi
27. aug 2009

Nika tak to si uži 😉

luba142
27. aug 2009

nika len pre predstavu nasa bude mat v oktobri 6 a ma 27 kilo 😀 a v 5 rokoch uz mala 20 🙂

monkap
autor
27. aug 2009

nika: aj mne obidve spia 🙂

ludmilabb
27. aug 2009

ssimi mas nove foto?

nika ja by som tiez take ticho brala 😉