Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
23. sep 2009

monka inac moja segra bola teraz v grecku, na letisku dala pas, aj ked mohla dat aj obciansky a ked si pas odkladala v lietadle do kabelky, tak zistila, ze je 2 mesiace neplatny... to hovori za vsetko...

kosska3003
23. sep 2009

sssimi no Marika to mala v poriadku jej to az po druhom ockovani tak vypuklo a nema to take hrozne ani teraz lebo jej s tym ani dr nic nerobila iba mi povedala ze keby jej to zacalo mokvat tak mam prist

monkap
autor
23. sep 2009

mimi: tak to mala ozaj stastie 🙂

sssimi
23. sep 2009

Monkap asi jej ho pôjdem stčiť do riti 😠 ... Našťastie stál necelé 2€ a keďže mm pri čítaní pokrčil príbalový leták, tak to už ani nemôžem vrátiť.

Kosska mojej to po tom druhom očkovaní hneď druhý deň zahnisalo, ale teraz to má ako taký červenkastý kopček... Nezdá sa mi to zahnisané.

kosska3003
23. sep 2009

ssssimi no moja ma vlastne len taky kopcek ako pises ale dr kazala ze ak to bude hnisat mam dojst

sssimi
23. sep 2009

A prečo vás teda nepreočkovala?

mimi21
23. sep 2009

baby moja tam ma tiez takykopcek, ale nevyzera ze by zam este bol hnis, zahnisane sme to mali dvakrat
najradsej mam ze co doktor tak to iny nazor

ja som dnes nakupila broskyne a jablka a zajtra idem zavarat vyzivu 😝 😝 😝

kosska3003
23. sep 2009

sssimi no nechcele to silit a mala ma aj sopliky tak radsej neockovala

zuzkaprofant
23. sep 2009

simi som ti poslal ip dakujem ked zabudnes sa opytat nic sa nedeje len ja sa nemam skym poradit bo tu nemci su taky ze vsetko oki 😠 a vsetko este pocka

dm1
23. sep 2009

mimi21 a davas aj cukor do vyzivy alebo bez? Ja som zatial robila bez ale mama ma strasi ze to tak dlho nevydrzi...

nikanika28
23. sep 2009

ahojte...tak my ideme zajtra na poradnu a na ockovanie..i ked si myslim, ze ockovat sa nebude, lebo mame soplik...Tak uvidime...
A vobec...idem spat, dnes mam ozaj dost...tak paaa

dm1
23. sep 2009

baby tak toto je nadherne... musim vydrazit: http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3986508

sssimi
23. sep 2009

Jeeej Dm krááásne.

Kosska tak nakoniec som objednala asi 7ks magnetiek, 4 kalendáre, samolepku na auto, pohladnice a ešte aj 30ks takých malých kalendárov do peňaženky 😀 😀 😀 ... Akože minimálne 100€ to istí, ale mám vybavených 3och ľudí na vianoce 😀 😀 😀 a veľa toho pre nás...

ludmilabb
24. sep 2009

ahojte

sssimi to co za kalendare, magnetky atd, atd???

jamaat kolko vazi Emka?

mimi21
24. sep 2009

bre ranko

dm neviem ci dam cukor, podla chuti, co som nasla recepty tak boli vacsinou s cukrom, aj s vanilkovým, niektoré zase so zlatým klasom, alebo pudingom - ale to uz E-E

mne uz je moja mala riadne tazka, 7 kil uz urcite mame, posledne dni ma riadne aj chrbat boli, a ked sa mam zodvihnut po kupani, tak riadna sranda 😅 😅 😅

nikanika28
24. sep 2009

Raaanecko...baby, chcete pocut sci-fi??? Dnes rano som slapala na orbitreku... 😕 😕 😅 😀 😀 No ale po piatich minutach som myslela, ze idem zachranku volat.. 😀 😀 😀 😀 Akoze mam dost...Kondicka v prdeli...
Mimi, my tiez mame minimalne 7kil...pocitam tak 7.5kg Dnes idem na poradnu, tak som zvedava. A mame sa znova ockovat... 😒 ale aj tak ma soplik, tak neviem.......

monkap
autor
24. sep 2009

ahojte,
aj ja budem robit vyzivy .... len si nepamatam ako dlho a na kolko stupnov sterilizovat 😝 musim niekde pohladat recepty ....

patrikovi som takto na zaciatku davala kupovane, bo som uplne zabudla ich urobit ... jednak to ide dost do penazi (ked spapa tak 2 denne a jedna stoji okolo 30,-SK) a jednak pri domacich si urobis ake chces .. az dalsiu jesen som narobila ale to uz odmietal ovocie ci surove ci v presnidavkach .... takze sme ich dojedli az teraz 😝 ....

nikanika28
24. sep 2009

baby a co to vyvarate???? vyzivy? Aky mate receptik?

jamaat
24. sep 2009

Čaute.
Aj ja som šla včera skôr spať, lebo som chorá.

ludka, Emka má 6,5 kila a 64cm.

Žienky, ste ma nakazili s tými výživami, už aj ja rozmýšľam. Ale ja nemám domáce ovocie, musela by som kúpiť. Vôbec neviem, čo teraz stoja výživy a aké je zloženie. Dnes pokukám a rozhodnem sa. Je fakt, že pri Monike som mala domáce výživy, to mi mama narobila. Viem, že robila rôzne, základ bol jablká a dala k tomu banán alebo marhule.

andreb
24. sep 2009

Ahojte baby...mam otazocku...mam opacny problem ako vasina z vas
Tie, co dokrmujete, alebo davate umele, kolko krat denne vase deticky papaju a kolko vypiju denne v jednej davke?
Doteraz v pohode lucka zjedla na jedenkrat 160 / 180 ml (vazim ju pred a po kojeni a potom dokrmim) ale teraz zacala bojovat aj so mnou aj s flasou a je problem do nej natlacit 140 ml.
Totiz sice malu stale kojim, ale uz od 5. tyzdna mam malo mlieka, trochu sa to zlepsilo, ale stale nie dost. V noci prespi celu noc (od cca 8-9 do 6:30, 7:30), tak dva krat odsavam aby som ju mala cim cez den dokrmit. Skusala som ju dat aj hladnejsiu spat, nepomaha, nezobudi sa a v polospanku pit nevie :(Lenze ona aj cez den dost spi, skusam, aby jedla 6 krat, ale to je dost utrpenie.
UM mala za posledny mesiac asi 4 krat.

Inak ma okolo 6200 g, ale za posledny mesiac pribrala kilo, mala pomalsi rozbeh kym sme zistili ze mam malo mlieka.

monkap
autor
24. sep 2009

jamaat: ja som tiez vzdy pozerala zlozenie a samozrejme tie najlepsie boli najdrahsie .... tie co nemali cukor, mali vysoky podiel ovocnej zlozky a nemali vselijake tie blbosti ...

jamaat
24. sep 2009

No veď to, že cukor konzervuje, ale ak ho nechcem dať, aby sa to nepokazilo. Rozmýšľam, že teraz dostať čerstvé ovocie celý rok, či nie je lepšie jej proste pripraviť vždy čerstvé. Iné by bolo, keby som mala domáceho, že to treba minúť.

monkap
autor
24. sep 2009

napr. frutapuru som kupovala ked bol malinky .... http://www.mojalekaren.sk/hami-frutapura-jablko... ... ale su to len take malicke kelimky 100g ... ale zo zaciatku to staci ....

monkap
autor
24. sep 2009

jamaat: zo zaciatku ked sme zacinali som robila aj tak, ze som ocistila jablko, uvarila, rozmixovala a bolo .... kazdy den ... bo kym si zvykne na tu chut, to spapa len trosku ....

jamaat
24. sep 2009

Ja som pri Monike jablko ani nevarila, len čerstvé postrúhala.

monkap
autor
24. sep 2009

mne kazala dr. zo zaciatku varit .... aby si zaludok zvykol ci co ....

jamaat
24. sep 2009

Hej, čerstvé je asi náročnejšie na žalúdok. Ale Monika bola žravá a zdravá, tej nevadilo nič. A to som ju prikrmovala od nejakého 5. mesiaca domácim kravským mliekom. Teraz keby som to povedala doktorke, tak ma asi zbije. Ale vtedy sa to ešte bralo inak.

sssimi
24. sep 2009

Ahojte!

Andeb veď ti krásne priberá... Moja papa len MM asi 6-7x denne a minulý týždeň mala presne 6kg a to ich máme skoro rovnako staré. Ona tým, že ti veľa spinká, tak nemá toľko pohybu a stačí jej to. Len ju veľmi neprepchávaj, aby si ju nemala ako guľu. Potom bude mať problém sa aj na vlastné nôžky postaviť. Ja si myslím, že je to OK a buď rada za ten spánok. Nás je tu dosť čo sa veľmi nevyspíme... 😉

kosska3003
24. sep 2009

sssimi to si si teda naobjednavala teda hej mala si co zbadat u mna v albume tak ale mas pokoj to mas pravdu