Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
13. okt 2009

ludka tie problemy by mohli byt vtedy, ak ty alebo mm mate znizenu akceptaciu mliecnej bilekoviny a mohla by to po vas aj mala zdedit
u nas to ma mm, ale na malej sa zatial nic neprejavilo

ozaj a vcera mi dokina povedala, ze kedze ja mam sennu nadchu, tak v pripade potreby by mi mohla pisat tie HA mlieka pre malu (len som sa zabudla opytat, ci su take aj kase napriklad)

jamaat
13. okt 2009

mimi, tak my máme dooosť protivnú poštárku. A náladovú. A to ešte aj autom chodí a aj tak už zazerá, keď mi balíčky chodia.

No ja čakám, že o pár rokov sa zase bude mlieko protežovať, zase budú nové výskumy a nové zistenia. Veď aj teraz je to také otázne s mliekom. Ja keď sa neviem rozhodnúť, tak sa len zamyslím, čo dávali kedysi a nemyslím tým pred 50 rokmi, ale 5000 aj 50000. Až keď zistím, že niečo malej vadí, tak to vysadím. Aj tak je to spôsobené nie alergénnymi potravinami, ale znečisteným prostredím a našim spôsobom života.

mystery7
13. okt 2009

ahojky kocky
ako sa mate? moj maly spinka, ale susedia prerabaju vo velkom, tak cakam kedy mi ho zobudia. vcera vrtali cele poobede, co chudak ani spat nemohol. vonku sa nedalo ist lebo lialo ☹ uvidime ako dnes.

mystery7
13. okt 2009

jamaat: s tym mliekom a alergenmi s tebou suhlasim. chyba nie je podla mna v mlieku ale v alergenoch, ktore sa nam hromadia v tele

monkap
autor
13. okt 2009

ahojte,
mimi: ja som HA kase riesila tak, ze som kupovala nemliecne kase a zarabala som ich s HA mliekom 😵

luba142
13. okt 2009

ahojte

vecer som sa nachystala ze ako dam malej UM a vyskusala ako bude spat ale vybodla sa mi na to tak sme skoncili u ceckov a bolo to aj tak aj tak ale ked tu citam tak viacerym deti nespia v noci dobre.

dnes vyskusam asi mrkvu dat ze ked je taka nervna uz jej mozem obcas dat nejaky prikrm a uvidime ci to bude jest 😒 😒

ludka - ja pijem kakao aj ciste mlieko obcas lebo na ranajky si davam CARO s mliekom ale prestriedavam to mliekom s Grankom, a v tehu som pila kazdy den

mimi niektore kase sa zarabaju s mliekom takze by si to mala vyriesene a skus mrknut na nete ci sa robia aj HA kase

mystery7
13. okt 2009

mna napriklad prekvapilo, ze existuju obilninove kase a je na nich napisane ze su od 4. mesiaca.

a tie kase co su mliecne, to je v nich normalne mlieko, alebo len umele mlieko? uvazujem, ze malemu nejaku inu kupim - zatial dostava len cistu ryzovu robenu s vodou. s UM mu nechutila.

luba142
13. okt 2009

monka aj mame rovnake myslienky 😀

neviem co budem robit ked sa mala nenauci pit UM ? Nemam v umysle striedat znacky pokym niektore bude chciet ☹

luba142
13. okt 2009

mystery - to mas myslim take nejake ako UM nedali by tam obycajne asi, ved si precitaj na krabici

monkap
autor
13. okt 2009

mys: UM je tam

luba142
13. okt 2009

mystery ale obilniny sa mozu len psenicna muka obsahuje lepok tak to sa nesmie myslim do 7 mesiacov

jamaat
13. okt 2009

luba, a ktorú značku si skúšala? Čo som študovala kedysi, tak deťom najviac chutí Sunar a Francúzske mlieko, lebo sú najsladšie.

nikanika28
13. okt 2009

jasom malemu davala to francuzske a nemali sme ziadny problem

mystery7
13. okt 2009

ja mojmu davam ryzovu kasu sunarku a chuti mu

emode
13. okt 2009

ak chcete zacat s prikrmami tak kase ze vraj az neskor....
my urcite zacneme buduci tyzden... strasne ma hypnotizuje ked ma vidi jest ... omiela ustami ...

luba142
13. okt 2009

jamat skusam Sunar lebo aj pri Kike som pouzivala, dnes som zarobila len troska a nic moc akoze sa isla rozpit ale po zisteni ze to neni MM to nechcela, tak budem troska zarabat kazdy den aby si zvykla na chut

ona mi nechce ani ziadny caj

jamaat
13. okt 2009

luba, ani Emka nechce čaj, kým jej ho neosladím. Inak nehrozí. Zahryzla do cumla a koniec. 🙂 ......Teraz jej ani nedávam, to len v lete som skúšala.

luba142
13. okt 2009

emode aj nasa oci nespusti zo mna ked jem a ked som ju mala na kolenach tak div by mi do polievky ruky nepichla ja jej uz dam dnes mrkvu skusim to, doktorka povedala ze mozem aby si pomaly zvykala tak obcas nejaky obedik

iinuska
13. okt 2009

ja som davala Petkovi tiez francuzske mlieko, a nebol problem. Je pravda ze vtedy nebol taky vyber ako teraz.

sssimi
13. okt 2009

Ahojte!
Ludka k tomu mlieku aj teraz mám pol litra naliateho.... To ja tak pravidelne.... V tehotenstve som pila minimálne liter denne. Strašne mi chutilo... A potom bolievalo malú z neho bruško, tak som ho 10týždňov nepilaa to bolo pre mňa strašnééééééééé...

My sme nemali ani po jednom očkovaní horučky... Každe prebehlo perfektne.

Sarah je v lehátku a už sa v ňom nenormálne prekrúca a vykruca... Stále z neho zlieza, tak že je až po kolená zošuchnutá...Budem ju musieť uväzovať už do toho, ale to sa jej nepáči...

Ja som včera malej len tak zo zvedavosti dala trošinku mrkvičky-asi na špičku malej lyžičky... 😀 Kokos to bol ksicht čo hodila.... Žužlala to asi 2 minuty a aj tak to nakoniec vypľula... Tak som jej to dala znova a nejak horko-ťažko to spapala

mystery7
13. okt 2009

moj kasu praveze miluje, nevie sa jej dojest.
caj som mu robila granulovany feniklovy, al eten dal cely von zo seba. Tak som kupila od hipp detsky sen a ten mu ideeee jedna radost. 😀 otvara pusinku jedna radost 😀

ludmilabb
13. okt 2009

vy ste popisali, ja som Sofii este nic nedavala okrem mlieka, teda raz za lyzicku prevarenej vody a dve lyzice caju ale to nechcela kvoli kakaniu.

Janka uz ti Emka kakala?

sssimi no malej sa este mrkvicka velmi nevidela alebo to bolo pre nu malo tekute

emode
13. okt 2009

tak po polhodinovom hysaku v postielke, na rukach a v manzelskej posteli som ju aj tak musela hodit do kocika a zaspala tam ... ak ja z tohto neochoriem 😝 ... a zbytocne som jej vysvetlovala, ze ju budem musiet najprv obliect co sa jej nebude pacit ... a ona este vacsi rev, no nevie si vybrat to dieta ... alebo vie presne co chce ???

emode
13. okt 2009

nic idem umyt krb a potom zakurit a potom uz mala bude zas hore takze zas nic neurobim ...

iinuska
13. okt 2009

no po pol hodinovom spanku je prebraty. Ale asi ho zobudilo kakanie, lebo pocujem nejake splechoty 😅

mimi21
13. okt 2009

no ja sa uz pcham paprikasom, len som nemala doma kolienka, tak som uvarila maslicky 😀 😀 😀 tak mam madarsko taliansky obed 😀 😀 😀

vo stvrtok ideme na ukazkovu hodinu plavania, tak sa tesime, uz pojdeme aj do vodicky 😵 😵 😵

iinuska
13. okt 2009

nejako mi blbne internet. Asi to bude tym vetriskom

jamaat
13. okt 2009

ludka, nekakala ešte stále, ale dnes sa tvári spokojne od rána. A spala v noci vkuse od pol ôsmej do siedmej. A teraz mi spí už dve hodiny. Tak to zatiaľ neriešim, len uvažujem nad možnými riešeniami, keby bolo zle 🙂

emode, akože nič neurobíš? Veď krb vyčistíš a zakúriš. 🙂

ludmilabb
13. okt 2009

mimi kam idete plavat?

Erika viem si predstavit tu radost co mas, ja obcas idem len cumel umyt a vrieska ako najata

iinuska aj mne vstala po polhodine ale u nej je to normalny cas

iinuska
13. okt 2009

mimi, my plavanie nechavame uz az na jar. Ta zima a to obliekanie ma odradza.Okrem toho nemam auto. Druhe sme predali.Ale na jar chceme nejake kupit, aby som bola pojazdna. 😀