Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
5. jún 2009

nikanika: ono je to potom asi jedno ci cely ci nie, ked mne pomohol polamany a lady zase cely ... asi na tom nezalezi ci lamat ci nie 🙂 hlavne, ze to pomoze ....

bambi7
5. jún 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

jamaat
5. jún 2009

Dievčatá, len vás pozdravím a idem do postele. Dnes bol podstatne lepší deň, aj v noci mi spala. Včera sme kúpili babyvak, tak dnes som ho už skúšala, cesto na halušky sme spolu robili. Najskôr v tom mrnkala, ale potom zaspala. A poobede sme boli von v kočíku, tak spala 4 hodiny.

Tak teda pálim do postele, kým sa mi zase nezobudí. A o polnoci dávajú dobrý dokument na Markíze ku Dňu zeme, ale to by som asi veľa od seba chcela, aby som to vydržala pozerať 🙂 Tak dobrú noc.

bambi7
5. jún 2009

jamat super tak dobru nocku budem tu sama 😅

ladywitch26
5. jún 2009

bambi a ty co tak ponocujes?

emode
6. jún 2009

ahojte maminy,
vidim, ze dnes este nikto tak raz budem aj ja prva 😀 mame za sebou asi najtazsiu noc doteraz, od pol jednej do piatej sme boli hore, o stvrtej som uz bola v koncoch tak som zobudila mm ani ten ju nedokazal uspat, nechapeme to ... vidime na nej, ze je unavena, ale nevieme sa upokojit a zaspat ... do rana do deviatej spala mozno potom len dve hodiny, brusko ju nebolelo ... no je to sila 😒 esteze je take pocasie, lebo dnes teda rodicia spia aj cez den ... 😀

zuzkad
6. jún 2009

ahoj emode, ako citam mala si podobne trapenie ako ja davnejsie...maly sa od jednej rano zobudil, troska papal, grckal, papal a potom zacal plakat...mala som pocit, ze ho nieco boli, ale pekne kakal, prdkal...proste plakal strasne dlho a mooc...uz ani didu nechcel len sa v nervoch prisal a odtrhol...tak mi bolo zrejme, ze papat nechce takto sme sa trapili od jednej do desiatej rano...ja som nad nim spala, plakala...nevedela som co s nim ☹ ☹ nosila som ho ja, svokra a nic plakal...pytala som sa aj doki a pocula som, ze niekedy je dietatko tak unavene, ze nevie zaspat a place a place od nervov a unavy...asi to bolo tym...u nas teraz zabera uuplne tisko, tma a lahnem si k nemu a necham ho v klude aby mal moju didku on sa ukludni a zaspinka...to mi poradila annag a pomaha to 😉 😉 ale niekedy mu dam na koniec cajik, ten ho na 100% upokoji a pekne zaspinka 🙂 🙂 🙂

nikuska19
6. jún 2009

Ahojte.tak aj ja som si uz pridala do albumu nasho Sebastianka.
Zatial sme podobne problemy nemali.len klasika,bolenie bruska.

sirinka
6. jún 2009

ahojte babule a pekny vikend... 🙂

jamaat
6. jún 2009

emode, hodiť ju aj v noci do kočíka a ísť špacírovať 🙂

sssimi
6. jún 2009

Babuľky ahojte!
Ja som si dnes konečne riadne upratala od kedy som doma z nemocnice a to sú už 2 týždne 😅 ... Ešte ma čaká obývačka-v nej teraz spávame a sme tu celý deň s malou, lebo tu máme namontovany ohrievač a ja mám v ostatných izbách riadne zima. Budeme musieť takto vydržať aspoň kým nezostane teplejšie a nevyhreje dom. Dnes mi bolo až vzácne ísť do spálne-už som v nej poriadne 3 dni ani nebola 😀

sirinka
6. jún 2009

baby, uz sa vasim pokladikom zacali menit ocka? tej nasej zacali blednut na modro, som zvedava, ci jej aj modre ostanu...v nasich rodinach su modre ocka zriedkave a toto by bola uz nasa druha modrooka princezna 😎

emode
6. jún 2009

jamaat skor do skrupinky a ist na nakup do Tesca 😀 len plnu nadrz aby to vydrzalo 😀 cez den to robim tak, ze ju jednoducho nalozim a tulame sa, vtedy je uplne ina 😀

zuzkad aj ja som kojila po leziacky a mala vacsinou odkvecla, ale v poslednom case sa preberie alebo sa tak pokaka, ze ju musim ist prebalit a to ju rozoberie uplne, potom kukuckuje ...

inak sme sa aj dobre pobavili, mm sa uz od zufalstva zacal smiat ze ju pojdeme reklamovat no a ona sa zacala smiat tiez 😀 si z nas robi prdel 😀

baby co pomaha aby ste uz v takej rannej hodine a od unavy nechytali nervy?

sirinka
6. jún 2009

emode cokolada a pocitat do desat... 😅 a fakt si pospat ked aj babo spi, pripadne si zavolat na par dni pomoc, ak sa da...

ladywitch26
6. jún 2009

emode, tak som citala, co ste mali za noc, no ja som mala podobnu. zeby to bolo mesiacom? vecer som stahovala roletu a pozeram, mesiac v splne, tak ma tak napadlo, ze to zas bude noc. a ozaj, mala sa zobudila o druhej, co nezvykne a chcela papat. no lenze si len tak pomaly usrkavala, kazdu chvilu driemala, ale akonahle som ju dala do postielky, tak sa v momente zobudila a vrestala,ze ona je predsa hladna. tak mi nakoniec na prsiach stravila dve hodiny!!! a to som si ani pospat nemohla, lebo kazdu chvilu vypluvala bradavku a vzapati vrestala,ze ju chce spat. ja uz som bola s nervami v koncoch. uz som jej hrozila,ze ju kaslem, ze ziadne prso, odstriekam si a dam jej z flasky. asi vyhrazky zabrali, lebo o stvrtej odkvacla a uz sa nezobudila az do siedmej.

a teraz mi pyta jest kazdu hodinu. ale je akurat treti tyzden, a to vraj rastu deti rychlejsie, tak mozu aj viac jest.

mimi21
6. jún 2009

pekny vecer maminky
nas caka prva noc bez ocka, konecne si nasiel cas a siel zapit malu s kamaratmi - tak nech ju poriadne zapiju a nech je hlavne zdravucka 😉
ale my sa doma trapime - najprv sa mi totalne pogrckala, tak to z nej vystreklo ze az a teraz nie a nie spinkat
ani cez den toho vela nenaspala, tak dufam, ze potiahne v noci
ale to by musela najprv zaspinkat...

sirinka
6. jún 2009

mimi aj ten moj dnes isiel zapijat, ale kamaratovu dcerku, co sa vcera narodila 😝

ladywitch26
6. jún 2009

mimi, mne sa tak pogrckala vcera, az jej to nosom vytrysklo. sa az ona sama zlakla,ze co sa robi, ani neplakala od prekvapenia. ja som sa jej aj potom bala nieco dat, aby sa mi zasa tak nepogrckala.

mimi21
6. jún 2009

no aj ja som sa malej potom bala dat papat, ale ona si stale pytala, tak som ju nechala chvilku, a potom som jej dala
a teraz vyzera ze uz konecne zaspala
aj my sme uz grckali nosom... som sa riadne zlakla, aj mala asi
inac u nas je poriadna burka 😅

sirinka
6. jún 2009

nebojte sa, hlavne vtedy ziadnu paniku...deticky si s tym vedia poradit...
u nas je bezne, ze ked sa kojime v posteli na boku, co nestiha hltat, tecie jej von nostekom...a vonkoncom jej to nevadi... 😅
a po grcgani si pytaju deti prsko, lebo zvysky mliecka ich palia v pazeraku, potrebuju ich splachnut.

mimi21
6. jún 2009

no idem ja asi smer postel, nech sa vyspim, kym spi aj drobec

inac sirinka klobuk dole pred tebou ze to zvladas s dvomi malymi detmi, lebo ja mam dost s jednym
mam kamosku co ma 3 mes. dcerku a 2 a pol rocneho synceka a tiez to v pohode zvlada
velky obdiv baby, naozaj 😲 😲 😲

sssimi
6. jún 2009

Emode skús homeopatiká pre unavené mamičky. Ja som ich brala minulý týždeň, lebo mi maličká v noci vyvádzala. Sú dobré na rýchle zaspatie a ukľudňujú nervy. Mne pomohli. No a potom už len čo ti Sirinka radila. My sme boli s mm už tak vyčerpaný, že som si na celú noc zajednala maminu-ona nám neverila, že malá vie vôbec aj plakať... No a o 6tej ráno mi už z krvavými očami búchala na dvere, že už nevládze.... Od vtedy už nič nehovorí 😀 Ale ja som od vtedy pokojnejšia.

ladywitch26
6. jún 2009

baby, mozu mat 3tyzdnove babatka zle sny? mne sa uz tretikrat dnes mala strhla zo spanku s takym jakotom, ze som sa az zlakla,ze co sa jej stalo, no a akonahle som ju zobrala na ruky, tak do 5sekund ticho a spala dalej ako keby nic. a sa mi zda, ze ked plakala,tak sa ani neprebrala zo spanku, ako keby zo sna plakala ☹

jamaat
6. jún 2009

Ahojte.
Aj ja mám ten pocit, ako keby mala Emka zlé sny. Tiež sa strháva. Tak som rozmýšľala, či a čo sa môže takému malému dieťaťu snívať. Aj vydáva podobné zvuky, ako keď sa nášmu psovi sníva. 🙂

Púšťam jej hudbu, keď nechce spať, zdá sa mi, že to trošku pomáha. Aj dnes mi konečne po 2 hodinách uspávania zaspala pri Batouškových Rytmoch duše.

Idem aj ja spať a asi ani hudbu k tomu nepotrebujem. 🙂 ....Tak dobrú noc.

mimi21
7. jún 2009

pekne ranko vsetkym
aj moja mava asi zle sny, tiez sa obcas strhne, zaplace zo sna a potom spi dalej
ale aj sa zo sna usmieva
teraz mi robi to, ze na 10 sekund zavrie ocka akoze spi, ja sa potesim a za chvilu plaaaaac
alebo sa s nou este len blížim k postielke a uz kukuckuje tymi ociskami modrými 😅
a v poslednej dobe je nejaka nekludna, aj zle spinkava, stale sa pučí, hemží a je nespokojna
no nic preslo 10 sekund, uz je hore , tak ja bezim 😀 😀 😀

monkap
autor
7. jún 2009

pekny nedelny den vsetkym 😵
my uz mame tie vyrazky (asi novor. akne) aj na telicku - na hrudniku ... doteraz len na tvaricke ale rozsiruje sa to ... zajtra ideme na poradnu, tak uvidime, co povie dr. ☹

emode
7. jún 2009

monkap
aj nam idu uz na hrdielko, dali sme ten imazol, zda sa to byt lepsie, je to take vysusene a nie zacervenane, uvidime, drzte sa, ale je toho dost 😖 umyvame repikom

aj nasa place zo spanku, asi zle snicky, inak si to neviem vysvetlit 😒
baby konecne normalna noc, mala sa napapala a na rukach zaspinkala do piatich minut, ale zas som objavila v hrdielku sopliky, tak chrci, v nosteku nema, tak neviem. ☹

sirinka
7. jún 2009

hej, cim mensie deticky, tym viac snivaju...ale podla mna u novorodencov toto strhavanie sa suvisi s tym, ze sa zlaknu toho velkeho priestoru okolo seba...preto sa strhnu a zacnu plakat.

jamaat
7. jún 2009

Lenže ja dávam malú do zavinovačky (aj keď sa do nej poriadne nezmestí 🙂 ), je v tom spokojnejšia - takže veľký priestor okolo seba by nemala cítiť...iba ak na tvári 🙂