Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
14. okt 2009

ahojte...tak u nas od rana snezi...... 😒 😒 😒 😕

jamaat
14. okt 2009

Dobré ránko.

ludka a z čoho si haluzila??

tu nesneží. ........Aaaaa, práve som pozrela z okna na Šachtičky a tam biele!

Podávam hlásenie: Emka dnes ráno po 9 dňoch kakala. Ale nebolo to nič výnimočné. Dokonca to ani nepretieklo. Tak neviem, či je to všetko, alebo len začiatok.
Dám je teda zase trochu Nutritonu, lebo už stihla hodiť riadnu šablu.

jamaat
14. okt 2009

ludka, tie rukavičky nejdem objednať. Inak by som sem nehodila link. 🙂

Nika, tebe sme včera hodili kittinkovský link, našla si si?

nikanika28
14. okt 2009

Jani, ano uz som to nasla..mam to v sledovani 😅 😵 😵 je to krasne, dakujem 😉

mimi21
14. okt 2009

nech nesnezi.... ja potrebujem ist do mesta

a od rana ma festovo bolia krize, som zvedava do kedy to vydrzim, este ze je mala taka zlatucka

aaaaa pocujem nakup do plienky, tak bezim prebalit 😉

mimi21
14. okt 2009

Jani a suhlasim s tym ze nieco od Lamaze, mne sa tie hracky velmi pacia, mame ich uz doma niekolko 😅

jamaat
14. okt 2009

My máme len jednu, bábiku Emilku, ale rada sa s ňou hrá.

nikanika28
14. okt 2009

mna fascinuje na tych hrackach, co vsetko tam dieta najde...malej sa neskutocne paci, ako tie kridla sustia a vsetky tie serepeticky okolo 😵 ... znacka sice draha, ale myslim ze opodstatnene...
my mame este aj tu kocku, nie je to Lamaze ale Taf toys, ale cenovo to bolo v tej istej urovni 😖 ...ale tiez patri medzi najoblubenejsie hracky

nikanika28
14. okt 2009
mimi21
14. okt 2009

my mame od lamaze aj taku dlhu husenicu a taka je mala bophova ked sa s nou tuli 😵 a natahuje nozicky a tak
aj mne sa na tom strasne paci, ze je to take roznorode, fabene sustave hrkave a neviem este ake
urcite nam este nieco aj jezisko od lamaze donesie 😀

jamaat
14. okt 2009

Mne sa osvedčila aj klasická hrkálka na kočík, s tým sa vie dlllho vyhrať. Baví ju to viac ako plyšáky.

ludmilabb
14. okt 2009

zima v tomto byte 😠

ja som malej kupila Lamaze páva keď som bola v meste a zabudla som doma hračku, páči sa jej ale teraz má najradšej hračky, ktoré môže chytať do rúk a priťahovať k sebe takže úplne obľúbená nie je.

Janka haluzila som nad príbehmi o mrtvych detičkách ešte v brušku ale keď detičky zomreli pár dní po pôrode...slzy mi tiekli ako hrachy...mm sa nemohol pozerať ako sa rozoberám 😢

mne Sofia naložila po 7 dňoch teda poriadne do plienky

v noci kojenie: 1, 3, 5, od siedmej hore, po hodine a pol nervozna tak sme spali polhodinku a už víska pod kolotočom ešte že nemusím pri nej byť ako na video lebo jej nemusím s hračkami asistovať 😝

ludmilabb
14. okt 2009

Janka tie hrkálky chcem ísť kúpiť do Dráčika, len sa tam dostať neviem...a ešte podlahové puzzle

Sofia ešte ako tak znesie obliekanie dupačiek ale kabátik už nie, drží rukávy rúčkami a keď ju pretáčam na bok tak reve

iinuska
14. okt 2009

dobre ranko 🙂
maly zaspinkal, tak som si uvarila kavicku, ze si v klude vypijem

ja som malemu vcera vybrala novu hracku co dostal.Je od 6 m. Tak ta je teraz jeho oblubena.Su to take kluciky s priveskom, ktory ked sa zmckne hraje a ked sa mu to podari zmacknut, tak sa vytesuje 😀

jamaat
14. okt 2009

ludka, my ideme dnes na sono kĺbov, tak zbehnem aj na sociálku a živnostenský úrad a zastavím sa asi aj v Dráčiku a Alltoys. Ešte uvidím podľa situešn. Ale chcem pozrieť aj pre Dadu tie Lamaze hračky.
A veď už máte auto, tak keď príde Janči z roboty, naložte sa a choďte kúpiť.

Emku kľúčiky nezaujali.

dupinka
14. okt 2009

Ahojte!

prosím, poraďte, skúsené mamičky: malý nemá stolicu už 13dní, aj predtým bola po 10dňoch. Hovorila som o tom s pediatričkou, tak musíme prikrmovať, lebo Adamko nemá čo vydať von, všetko spotrebuje, tak aby neprestali fungovať črevá.
On je spokojný, nič ho nebolí, len si často pýta papať. Aj v noci posledné 2 týždne pravidelne každé 2,5 hodiny vstáva a pýta si papať, častokrát ho našťastie nakŕmim v polospánku. No o pol piatej je hore a vyspinkaný!! (zaspáva cca o 19:30, snažila som sa mu to posunúť, no nedá sa).

Mám teda začať s príkrmami? 😒

A ešte kázala dávať probiotikum Infant Dophilus. Ja na chémiu veľmi nie som, podľa mňa mu zatiaľ na imunitu stačí materské mliečko. Navyše, on nechce ani vodu, nie to ešte čaj 😖

Chcela som počkať do ukončeného 6.mesiaca ale ako vidím, musím zmeniť plány. Trochu ma to mrzí, že mu moje mliečko nestačí. MM ma utešuje, že by som mala byť rada, ako malý prospieva. Hm... 😖

jamaat
14. okt 2009

dupinka, veľa ženičiek májoviek už začalo prikrmovať z rôznych dôvodov. Aj tie, čo koja. Takže si nerob z toho ťažkú hlavu. Pozri si pár strán dozadu, teraz sa tu o tom veľa písalo.

iinuska
14. okt 2009

dupi, ja som prave vcera hovorila ze by som uz chcela vyskusat dat malemu mrkvicku.Pritom plne kojim 😉

iinuska
14. okt 2009

No a uz sme vyspinkani.Presne hodinka 🙂

nikanika28
14. okt 2009

dupinka, aj my tak kakavame...Ty len kojis? pokial hej, tak je to este v norme, aspon mne tak povedala doktorka. A po novom sa zacina s prikrmami skor, ale to sme tu uz tiez rozoberali..tak nemusis mat z toho tazku hlavu a mozes kludne zacat..

ludmilabb
14. okt 2009

Alltoys su v Europe? my ked sme isli do Europy poobede tak tam tisic ludi a vcera sa mu nedalo bo auto riesil a dnes maju v praci nejaku narodeninovu oslavu tak pride az bohvie kedy

mne akurat spravila postarka prekvapenie!!!! doniesla mi tri balicky som skoro odpadla
tie 74 su jej este velmi velke a 68 niekore v pohodicke este aj vôľa tam je, riflicky sú suprove ten balicek co ma vysiel aj s postovnom 3 eura a bolo tam osem veci nema chybu
prisiel aj overal som donho malu supla tak sa jej nepacilo ale zlatucka v nom bola 😝

zuzkaprofant
14. okt 2009

cafte dievcata ako sa mate mi celkom dobre do teraz sme spali maly srekom na mne ale spali sme.ixix
dievcata sa mi afte urobili v ustach ma bolia az zuby stoho lebo sa mi to tak zvacsilo co je odbre na to to mam preto bo drzim dieku a nejem poraadne lebo mi ani nechuti tak mam asi malo vitaminov

ludmilabb
14. okt 2009

dupinka mne Sofia tiez takisto pyta jest, v noci je hore 3,4krat a o siestej, siedmej je uz hore ja ju tiez ukladam okolo siedmej, osmej vecer. Cez den mam mliecka dost ale dako extra netaha, vyslovene ju stopkam aj tak pri odgrgnuti si vacsinou aj vygrcne. Zatial nad prikrmom neuvazujem uz len kvoli tomu ze mlieka je dost len Sofia sa dako extra cez den nejde za mliekom zabit a v noci taha akoby tyzden nejedla ale sa necudujem ked cez den strajkuje, mame pomyleny den s nocou 😠

iinuska
14. okt 2009

zuzi, to je malo vitaminov, unava, nevyspatost

ludmilabb
14. okt 2009

zuzka s dietou neprehanaj aby si vladala s malym fungovat

jamaat
14. okt 2009

zuzka, aj ja som mala nedávno afty a žiadnu diétu nedržím. Bude to oslabením imunity, čo môže byť z viacerých dôvodov, ja som bola predtým alebo potom chorá, už si nepamätám. Dávala som si na to nechtíkovú tinktúru alebo čajovníkový olej.

ludka, to sú prvé balíčky, čo ti došli? Je super, ak si aj s tým veľkým balíkom spokojná, v tých niekedy bývajú aj horšie veci.
Ja nerada chodím do Európy, ozaj len keď po obchodoch chcem ísť. Ale že by som si tam šla sadnúť na džús, tak to nie.

jamaat
14. okt 2009

Emka má dnes zjavne nervný deň. Aj ťažšie zaspávala, spala iba 40 minút a teraz je umrnčaná. Ale som jej zapla BebeTV, tak už sa vytešuje. To jej zatiaľ vždy vylepšilo náladu 🙂
Ja idem urobiť obed a potom pôjdeme so psom na chvíľku a na sono a úrady. Hmm....nechce sa mi.

nikanika28
14. okt 2009

baby, ideme von..ak by som sa na obed neukazala, tak ma odfuklo...i ked pri mojej vahe to nehrozi... 😀 😀 😅 😅 😕 😕

sssimi
14. okt 2009

Ahojte!
Kočky aj si platíte dobrovoľné nemocenské a v nezamestnaní poistenie? Neviem čo mám robiť.

zuzkaprofant
14. okt 2009

nika do takej zimy ides ja nejdem nemam do coho obliect maleho mi nevyschol overal este a fusak dojde az na dalsi tt tak ho nechcem vpacit do hlbokeho kocara lebo ho asi potom s obuvakom budem vytahovat 😀